Роман Куць: як стати потенційним донором кісткового мозку і врятувати чиєсь життя!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2024
  • Український недержавний реєстр донорів кісткового мозку створено тернополянами Романом і Юлією Куць. Власне цьому передувала їх особиста історія пошуку шляхів лікування.
    Весною 2017 року Юлія почула невтішний діагноз - апластична анемія. Причина її виникнення невідома. Єдиний шанс залишитися живою - трансплантація кісткового мозку.
    В той час трансплантації в Україні не проводились, лише за кордоном. Юлії пощастило, адже її рідний брат підійшов на роль донора. Уже за два місяці вона лежала в Польщі в боксі, де їй зробили операцію. Проте 75% пацієнтів не мають донора в сім”ї, і його шукають у спеціальних реєстрах добровольців. Завдання ускладнюється, коли серед таких немає українців. Тому, у 2018 році, Роман та Юлія створили Український реєстр донорів кісткового мозку - недержавну організацію, яка бореться з раком крові та іншими захворюваннями, що потребують трансплантації кісткового мозку.
    Український реєстр донорів кісткового мозку UBMDR реєструє добровольців по всій Україні, які готові поділитись своїми клітинами для порятунку іншої людини. Аналіз ДНК потенційним донорам проводиться в одній із найкрутіших лабораторій світу у Німеччині. З 2019 року Український реєстр донорів кісткового мозку став членом Світового реєстру та отримав можливість пошуку донора в базах усіх країн світу.
    1 квітня 2020 року відбулась історична для України подія - перша трансплантація кісткового мозку від неродинного донора! На запит клініки ОХМАТДИТ БФ здійснив пошук та забезпечив отримання клітин від донора з Німеччини для української дитини. Це був маленький хлопчик, якого врятувати могла лише трансплантація. З того часу малюк виріс та насолоджується повноцінним, здоровим, безтурботним життям. На сьогодні в Україні такі трансплантації виконуються вже рутинно дітям, і почали робити дорослим. Сьогодні вкрай важливо наповнювати реєстр, адже багато пацієнтів все ще не можуть знайти свого донора, а без донора не перемогти хворобу.
    Чим можна допомогти реєстру ? Реєструйтесь як потенційний донор, даруйте іншим шанс на життя! Допомагайте організації фінансово, бо кожна гривня витрачається на боротьбу з раком крові. Ваш благодійний внесок, одноразовий чи регулярний, врятує комусь життя. Одна реєстрація донора обходиться реєстру в 35 євро, це великі кошти. Основне завдання фонду - щоб кожен пацієнт зміг перемогти рак крові та вибороти своє право на життя!
    Сайт для інформації ubmdr.org

Комментарии • 6

  • @happy8797
    @happy8797 Год назад

    Окрім того, що це дуже важлива та корисна інформація. Було дуже приємно дивитись на карту Світу де немає рашки!

  • @oksanahut9136
    @oksanahut9136 Год назад

    Щиро дякую за популяризацію донорства

  • @oksanakarmelyuk72
    @oksanakarmelyuk72 Год назад

    Боже як це важливо ! Яка робота важлива !!! Дякую за таку працю і за це хороше інтерв’ю.

  • @ЮлияМерильд
    @ЮлияМерильд Год назад +1

    Видео Романа и Юлии Куць очень вдохновляющее и мотивирующее. Их история демонстрирует, что даже в самый трудный момент мы можем действовать и помогать друг другу. Я поддерживаю их намерение пропагандировать донорство, и желаю им успехов в этом деле.

  • @vasylhutsalyuk9043
    @vasylhutsalyuk9043 Год назад +1

    Хочу бути донором !

  • @ОлегВолков-ь7м
    @ОлегВолков-ь7м Год назад

    Всё было очень понятно ❤