Csak egy gondolat ill. kérdés: Az elem miért áram forrás??? Ha áram forrás akkor miért képes adott feszültséget biztosítani? Véleményem szerint itt keverednek a fogalmak. Vagyis feszültségforrás, áramforrás. Feszültség generátor, áram generátor. Ha adott feszültségre van szükségem akkor feszültség forrást / feszültség generátort alkalmazok. Pl.: a videóban az izzó számára. Ha adott áramra van szükségem akkor áram forrást pontosabban áram generátort alkalmazok. Pl.: LED számára. Ideális áramforrás == megadott feszültséget képes biztosítani??? Még egy: "Egy fogyasztó elektromos teljesítménye megegyezik a fogyasztóra kapcsolt feszültség és a rajta átfolyó áramerősség szorzatával" Igen. P = U * I De hozzá kellene tenni, hogy egyenfeszültság esetén. Legalább.... A soros ellenállás számítás, elnézést, de borzalom... Replusz... Ezt kellett volna itt elmagyarázni. Nem bonyolultabb mint a reciprok számítás. És így, ha bonyolultabbnak is tűnik, később nem megy tévútra a nebuló.
Csak egy gondolat ill. kérdés:
Az elem miért áram forrás??? Ha áram forrás akkor miért képes adott feszültséget biztosítani?
Véleményem szerint itt keverednek a fogalmak. Vagyis feszültségforrás, áramforrás. Feszültség generátor, áram generátor.
Ha adott feszültségre van szükségem akkor feszültség forrást / feszültség generátort alkalmazok. Pl.: a videóban az izzó számára.
Ha adott áramra van szükségem akkor áram forrást pontosabban áram generátort alkalmazok. Pl.: LED számára.
Ideális áramforrás == megadott feszültséget képes biztosítani???
Még egy:
"Egy fogyasztó elektromos teljesítménye megegyezik a fogyasztóra kapcsolt feszültség és a rajta átfolyó áramerősség szorzatával"
Igen.
P = U * I
De hozzá kellene tenni, hogy egyenfeszültság esetén. Legalább....
A soros ellenállás számítás, elnézést, de borzalom... Replusz... Ezt kellett volna itt elmagyarázni. Nem bonyolultabb mint a reciprok számítás. És így, ha bonyolultabbnak is tűnik, később nem megy tévútra a nebuló.
Ezzel most mit is szerettél volna mondani? Olvastad amit ítam, értelmezted is?