Kedves Mindenki! :) Köszönöm szépen a szebbnél szebb és kedvesebb kommenteket! Nagyon örülök, hogy tetszett ez a csodaszép orosz dal az én előadásmódomban! :) Akinek szüksége van a Moszkva parti esték c. dal teljes verziójára (orosz, illetve magyar nyelven), szívesen megosztom vele a hangfájlt. Megtalálnak a Facebookon, privát üzenetben írjanak nekem nyugodtan! Üdv: Tajmanov Mónika
Őszinte leszek: én soha nem voltam a kommunizmus meg a szocializmus híve, de ez a zavaros újkori úgynevezett művészet tényleg szemét. Ez van. Festeni tudtak a középkorban, meg utána is, de aztán a 20. század elején valami történt, és ez NEM SZOVJET jelenség, a SZU-ban csak lemásolták (mondjuk ki: lemajmolták) a nyugati ZAVAROS nemtudommicsodát. Vagyis nagy tévedés lenne ezt a művészetnek nevezett szemétdombot a szovjet elnyomással magyarázni. Ez valami nagyon más. Csak tippelni tudok, hogy mi van ez mögött, de hogy nem az, amit belemagyaráznak, az biztos. Az is biztos, hogy a legtöbb ember, akik ezt művészetnek nevezik, csak egyfajta konformizmusból teszik ezt. Közösség résztvevőjének képzelve magát vagy nem is tudom, mit látnak a vászonra festett foltokban. Érdekes lenne az ASCH-kisérletet elvégezni ilyen "műalkotás" szerűségek felhasználásával, a közembereken. Aztán egyetemistákon, különféle szakokon.
Gondoljunk bele mennyi ilyen történet lehet még ami ugyanígy "nyilvános" volt csak nem ért el hozzánk. És mennyi lapulhat még a volt KGB archivumában. Kérjük dolgozzon fel minél többet a tanár úr!
Még valami, ami elgondolkodtató: a 20. század elején az egész (fejlettebb) világon megzavarodott művészet és a 21. század elején megzavarodott társadalom (a józan gazdasági érdekekkel is egyre feltűnőbben és egyre durvábban SZEMBEMENŐ ideológiai térhódítás) között vajon van-e kapcsolat? Ha igaz az, hogy a művészet a társadalom tükre, akkor ez lehetséges. Ahogyan gyakran bőrkiütések jelzik a szervezet belsé, még nem látható betegségeit, úgy lehetséges, hogy a 20. század elejének zavaros művészete valami nagyon MÉLYBEN zajló, még sokáig észrevehetetlenül pusztító társadalmi kórt jelzett. Nem vagyok műértő, talán ez gondolatébresztő lehet valakiknek, akik jobban rálátnak erre a lehetőségre. Amúgy a videóra ment a like.
Kedves Kun Miklós! Ki és mit énekel a bevezetőben? Jó egészséget és Boldog Karácsonyt kívánok! Rendre nagyon szép, egyedülálló dokumentációt készít - köszönöm!
@@janoskovacs245 Igen de ki ez a csodálatos hangú énekes? Olyan gyönyörűen énekel és nem találom sehol ahol megvehetném ezt a dalt :( Kérem segítsenek!
Kedves Mindenki! :) Köszönöm szépen a szebbnél szebb és kedvesebb kommenteket! Nagyon örülök, hogy tetszett ez a csodaszép orosz dal az én előadásmódomban! :) Akinek szüksége van a Moszkva parti esték c. dal teljes verziójára (orosz, illetve magyar nyelven), szívesen megosztom vele a hangfájlt. Megtalálnak a Facebookon, privát üzenetben írjanak nekem nyugodtan! Üdv: Tajmanov Mónika
Írtam :)
Imádom Tanár úr összes előadását. Nincs olyan epizód, amit legalább 2x nem láttam. Rengeteget lehet tanulni belőlük
Gyönyörű az énekesnő hangja!!!
❤👍👏🙏💗
Őszinte leszek: én soha nem voltam a kommunizmus meg a szocializmus híve, de ez a zavaros újkori úgynevezett művészet tényleg szemét. Ez van. Festeni tudtak a középkorban, meg utána is, de aztán a 20. század elején valami történt, és ez NEM SZOVJET jelenség, a SZU-ban csak lemásolták (mondjuk ki: lemajmolták) a nyugati ZAVAROS nemtudommicsodát. Vagyis nagy tévedés lenne ezt a művészetnek nevezett szemétdombot a szovjet elnyomással magyarázni. Ez valami nagyon más. Csak tippelni tudok, hogy mi van ez mögött, de hogy nem az, amit belemagyaráznak, az biztos.
Az is biztos, hogy a legtöbb ember, akik ezt művészetnek nevezik, csak egyfajta konformizmusból teszik ezt. Közösség résztvevőjének képzelve magát vagy nem is tudom, mit látnak a vászonra festett foltokban.
Érdekes lenne az ASCH-kisérletet elvégezni ilyen "műalkotás" szerűségek felhasználásával, a közembereken. Aztán egyetemistákon, különféle szakokon.
Gondoljunk bele mennyi ilyen történet lehet még ami ugyanígy "nyilvános" volt csak nem ért el hozzánk. És mennyi lapulhat még a volt KGB archivumában.
Kérjük dolgozzon fel minél többet a tanár úr!
😇Szia kedves TANÁR bácsi🥰👌✌🤝🙏
18:25 - Éljen Nyikita Szergejevics ! 🍺🍺🍺😁👍
20:05 ...😂😂😂
.. haha...Nyikita bácsi 😅😅😂
Még valami, ami elgondolkodtató: a 20. század elején az egész (fejlettebb) világon megzavarodott művészet és a 21. század elején megzavarodott társadalom (a józan gazdasági érdekekkel is egyre feltűnőbben és egyre durvábban SZEMBEMENŐ ideológiai térhódítás) között vajon van-e kapcsolat?
Ha igaz az, hogy a művészet a társadalom tükre, akkor ez lehetséges.
Ahogyan gyakran bőrkiütések jelzik a szervezet belsé, még nem látható betegségeit, úgy lehetséges, hogy a 20. század elejének zavaros művészete valami nagyon MÉLYBEN zajló, még sokáig észrevehetetlenül pusztító társadalmi kórt jelzett. Nem vagyok műértő, talán ez gondolatébresztő lehet valakiknek, akik jobban rálátnak erre a lehetőségre.
Amúgy a videóra ment a like.
Kedves Kun Miklós!
Ki és mit énekel a bevezetőben? Jó egészséget és Boldog Karácsonyt kívánok! Rendre nagyon szép, egyedülálló dokumentációt készít - köszönöm!
Moszkva parti esték
@@janoskovacs245 Igen de ki ez a csodálatos hangú énekes? Olyan gyönyörűen énekel és nem találom sehol ahol megvehetném ezt a dalt :( Kérem segítsenek!
@@zoltanrozsa1998 A youtube-on több féle változat is van magyarul és oroszul is, onnan letölthető
@@janoskovacs245 Csak pont ezt a verziót nem találni sehol.
@@gyulavarga2708 Gondolom ez egy ősrégi változat, a tanár úrnak vagy szüleinek volt (van) meg bakelit lemezen😀
20:11 - 🍺🍺🍺😂😂😂
23:21 - ...🍺🍺🍺😁
Azért valljuk be... Hruscsovnak igaza volt! :D
👍🍺🍺🍺🍺🍺😁