Скільки інженерів готуватиме Могилянка і чого бракує технічній освіті в Україні. Андрій Глибовець

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 янв 2025

Комментарии • 9

  • @olgaterefeyeva4218
    @olgaterefeyeva4218 5 месяцев назад

    Дякую за цікаве інтерв'ю!

  • @valentynadanylenko9032
    @valentynadanylenko9032 9 месяцев назад +2

    Я вже дууже давно не старшокласниця, але пригадую свій час вступу до інституту( університетів тоді було набагато менше), то технічний напрямок не розглядала взагалі. Це був той час, коли слово" інженер" , нажаль, було синонімом чогось неперспективного і малооплачуваного. Конкурси у вузи на технічні спеціальності були мінімальні. Маю надію, часи змінюються. Хоча фінансування освіти, схоже, проблема вічна. Дуже приємно слухати, що молоді люди цим опікуються, що у нас багато людей талановитих. Це треба берегти і розвивати

  • @eowynMR
    @eowynMR 7 месяцев назад +1

    Я вступила в Могилянку на факультет інформатики у 2004 році. Нас тоді було 10 дівчат на 40 студентів потоку. З них 2(серед них і я) програмістки, 2 проект-менеджерки, 1 бізнес-аналітикиня, 1 к'юейка і 1 далі пішла у науку десь закордоном. Про решту не знаю.
    Щодо сексизму у сфері - я не особливо стикалася, хоча інколи від кількох колег, може, якісь фразочки і були. Зазвичай інтерв'юерів цікавили знання, вміння і готовність вчитися.

  • @ezhykk1982
    @ezhykk1982 9 месяцев назад +1

    Якщо тут є старшокласники/випускники шкіл - напишіть, чи пішли б ви на інженерний факультет, і чому (у випадку як позитивної, так і негативної відповіді)

    • @olgaterefeyeva4218
      @olgaterefeyeva4218 5 месяцев назад +1

      Пішли б, якраз збирається син

    • @Meykanemo
      @Meykanemo  5 месяцев назад

      ​@@olgaterefeyeva4218в Могилянку?

    • @sergiinosach3648
      @sergiinosach3648 5 месяцев назад

      Тут є батьки випускників, які хотіли б дітей долучити до інженерної освіти)
      Моя історія така, що син дуже любив Лего. Саме через їх технічні моделі зацікавився робототехнікою. До Київа тоді їздити було далеченько й незручно, довелося організувати студію робототехніки. Де з 2015 до 2020 року навчались з різним рівнем заглиблення більше 1000 дітей, загалом. Була створена команда з робототехніки для участі в національних змаганнях. Були й нагороди й сертифікати. При чому, вік дітей - від 6 до 14 років.
      Потім - ковід, війна. За місяць окупації Бучі - обладнання викрадено, приміщення спаплюжено.
      Сподіваюся, в тому чи іншому вигляді відновимо освітню діяльність. Наразі організовую постачання наборів для робототехніки в заклади освіти.
      Повертаючись до вступників. Син планує продовжити навчання за кордоном, вивчатиме економіку й бізнес.
      Дуже добре, що НаУКМА продовжує розвивати програми з інженерії.

    • @Meykanemo
      @Meykanemo  5 месяцев назад

      @@sergiinosach3648 оу, крута історія. А ви з українською ассоціацією мейкерів ніколи не спілкувалися? Вони допомагають робити фаблаби при школах, і вам, здається, точно було б про що поговорити. Дати контакти?

    • @sergiinosach3648
      @sergiinosach3648 5 месяцев назад +1

      ​@@Meykanemoслідкую за діяльністю руху мейкерів. Був на останній виставці, що відбулася в КПІ навесні. Планую доєднатися до Асоціації.
      Буду вдячний за контакти