Havi 3 milliós fizetés programozással?

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 дек 2024

Комментарии • 31

  • @hasenbeck76
    @hasenbeck76 3 года назад +2

    Jajdejo, akkor jelentkezem hozzatok és akkor fel fognak venni a Google-hoz. Már nagyon várom!

  • @alizkoczian2170
    @alizkoczian2170 3 года назад +2

    Szia Zsolt!Köszi ,hogy írtál egy könyvet JavaS-ből.🤗🤗🤗hát ez nekem pont kelleni fog, de még csak a HTML-nél tartok…

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 года назад +1

      Mindig hosszútávon is fenntartható tempóban érdemes haladni.

  • @istvan368
    @istvan368 10 дней назад

    ha 2024 végén csinálnál hasonló tematikájú videót akkor abban miket mondanál? :) Egyébként köszi szépen a hasznos tartalmat.

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  9 дней назад +1

      Pl. hogy a KATA megszűnt.
      Emellett jobban kihangsúlyoznám, hogy ez az út sokaknak nem való és kevesen jutnak el oda, hogy ügyfele(ke)t találnak maguktól, főleg kezdőként. Számos ismerősöm viszont eljutott ide.
      Emellett a saját példámon mondanám, hogy hányszor kaptam 5-6 számjegyű megbízásokat euróban csak azáltal, hogy érdekel hogy min gondolkodik a másik fél és beszélgetőpartnerként együtt ötletelek velük a megoldáson.

    • @istvan368
      @istvan368 8 дней назад

      @@programozaskarrier értem, köszi szépen a választ. Én egyébként tesztautomatizáló mérnökként dolgozok B2B formában, 6.5 éves tapasztalattal, viszont az utóbbi pár hónapban nem nagyon írnak rám linkedin-en, azelőtt viszont egész gyakran. Tudom, most a gazdasági visszaesés miatt van ez és majd lesz jobb is.
      Azt nem tudod esetleg, hogy így tesztelőként milyen osztrák vagy német, akár más oldalakat böngészhetnék, ahol B2B munkák vannak? Ezelőtti projektem egy bécsi volt, ahol azért elég szépen fizettek és jó lenne újból hasonló. Néztem az upwork-ot is, de elég sokan ilyen 10 meg 20 dolláros órabérért is vállalnak tesztelői munkákat. :/

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  8 дней назад

      Nem kerestem még így állást, de vettem már fel QA munkatársat.
      Azt javaslom, hogy tesztautomatizáló mérnök helyett hívd magad QA automation engineer-nek. A megfelelő tanúsítványokat rakd le hogy hihető legyen, hogy értesz a minőségbiztosításhoz is.
      Jobb híján beírtam Google-be a "qa jobs nasdaq" keresőkifejezést és érdekes oldalakt dobott ki. Általában nagy cégek többet fizetnek, mert nem engedhetik meg maguknak, hogy a fejlesztési folyamatuk kihagyja a QA-t.
      A "tesztautomatizálás" egy meh téma, ha nem adsz neki valamilyen spin-t, pl. QA (unit, integration tesztet írhat a fejlesztő csapat is, acceptance/functional test és teszthierarchia már QA csapat dolga a legtöbb ilyen irányú cégben).
      Ha ez az irány nem tetszik, akkor specializálódnod kellhet. Pl. napjainkban keresett az akadálymentesítéshez kapcsolt Playwright tesztelés. Biztos vannak hasonló niche-ek, amelyekhez kevesen értenek.
      Ha szabadúszóként akarod csinálni, akkor akadályokba fogsz ütközni, mert pont azok a nagy cégek az ügyfeleid, akik nem engedhetik meg maguknak, hogy egy contractort csak úgy felvegyenek compliance okokból. Ez azért szívás, mert anélkül, hogy az MSA, SoW dokumentumokat kezeled, adatvédelmi szempontból értelmes válaszokat tudsz adni, hogy hogyan kezeled a cég adatait, az esetek többségében nem állnak veled szóba, mert nagyobb kockázat nekik a non-compliance, mint amit nyerhetnek egy csúcsteljesítővel. Itt a megoldás, hogy nagyobb kiszervező céghez (pl. TopTal) csatlakozol, ők elintézik a papírmunkát és ügyfelet is szereznek, te meg csak dolgozol. Cserébe nagyon jónak kell lenned.

  • @CirmosKanduur
    @CirmosKanduur 3 года назад +1

    Ez így nagyon szép, de az lenne a kérdésem, hogy tipikusan milyen órákat lehet leszámlázni szabadúszóként? Ugyebár alkalmazottként kb azt az órát is kifizetik, amit megbeszélésekkel, tervezéssel, utánajárással, próbálgatással, teszteléssel vagy éppen kávézással töltök. Ezeket mind le lehet számlázni? Vagy van minden Task-nak egy kvázi piaci értéke, hogy az 100 óra 50$-os órabérrel egy kezdőnek, de 50 óra 100$-os órabérrel egy profinak?

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 года назад +1

      Megbízótól és platformtól függ. Ha ebben nincs tapasztalatod, akkor nem ez a logikus következő lépés, hanem az, hogy megtanulj minél több értéket adni az ügyfeleidnek. Azután számlázhatsz projekt alapon is.

  • @AlexAlex-zv7fc
    @AlexAlex-zv7fc 4 года назад +10

    Sok ezen a téren a kamu, mert a cégek a képzéssel is keresni akarnak, továbbá kell egy kellően motivált tanulói csapat, ahonan válogathatnak. A többi kuka. 3 millát/hó csak a nagyon tehetségesek (kiváló matek, angol és programozói tudás, továbbá érzék is) keresnek. Aki nem kezdett el magától 10 - 14 évesen programozni, az legfeljebb már csak a szerencséjében bízhat, mert amúgy szerencsefaktor is van ezen a területen, nem is kicsi.

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  4 года назад +9

      Referencia tapasztalatot tudok adni, személyesen ismerek nem egy, nem két szoftverfejlesztőt, aki elért minimum évi 120 ezer dolláros fizetést plusz 1-2 juttatást és kevesebb, mint 5 éve kezdte. Megtanulsz angolul, megtanulod, hogy a nagyok hogyan interjúztatnak és tied a világ. Még azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a remote work elterjedésével még Magyarországot se kell elhagyni.
      Másik példa: felveteted magad a toptal-hoz, és megtartasz 60$/órát a 95$-os óradíjadból, amit 2-3 éven belül simán elérsz. Dolgoztam velük és tudom, hogy úgy kapkodnak a fejlesztőkért, heti 40 óra munkát gyakran biztosítanak minimális üresjárattal.

    • @barnabaslada-hartyani8998
      @barnabaslada-hartyani8998 2 года назад

      @@programozaskarrier Mit ertesz azalatt hogy megtanulod, hogy hogyan iterjuztatnak a nagyok? Koszi a videoidat egyebkent:)

    • @tbarnyy
      @tbarnyy 2 года назад

      @@barnabaslada-hartyani8998 van sok feladat, amit feladnak interjúkon és ha azokat nagyon gyakorolod akkor tudod “megtanulni”

  • @Tuzike
    @Tuzike 3 года назад +4

    2:41 Hogy megérezted pont az egész előtt pár héttel :D

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 года назад +1

      Igen, de mi itt nem a doomsday collapse jósda vagyunk. Vedd észre, nem mondtam, hogy mikor jön a válság. Van egy csatorna angolul, nem nevezem meg. A szerző az utóbbi három gazdasági válságból megjósolt legalább ötvenet.

  • @krisztianmatko1817
    @krisztianmatko1817 3 года назад

    0:40 és akkor ne beszéljünk azokról a családokról ahol mindenki 50ezret keres kb

  • @ujaranykor
    @ujaranykor 3 года назад

    Akárhányszor lesem hogy milyeálláshirdetés van programozó számára, olyan elvárásokat találok ami éppen hogy nem kezdőknek való vag y legalábbis ezt gondolom,...egyetemi diplomával lehet hogy esély van versenyben lenni de csak a diplomásoknak...

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 года назад +1

      Hasonló korlátozó hiedelmeket oldunk fel a karrierváltó programban. Egyben a kompetenciákat is fejlesztjük és közben projektek formájában bizonyítékokat gyártunk.

  • @andreapapp9276
    @andreapapp9276 3 года назад

    Szia Zsolti Nemzetközi céghez hogyan lehet jelentkezni? Köszönöm illetve hogyan lehet gyakornonként jelentkezni ? Köszönöm

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 года назад

      Pont úgy, ahogy magyarhoz. Gyakornoki kiírások is vannak angol nyelven, ott internship-nek hívják. Meg kell találni a megfelelő álláspályázatokat közzétevő weboldalakat. Egyéb gerilla technikákkal a karrierváltó programban foglalkozunk. Kompetencia és angol nyelvtudás mindenképp szükséges a jelentkezéshez.

  • @akoshajnal4042
    @akoshajnal4042 3 года назад +1

    Szia Zsolt! Az előfizetéses szoftverek létrehozásáról mi a véleményed (pl. Salesform)? Az mennyire lehet jövedelmező?

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 года назад

      A megvalósítás minőségétől és az üzletépítési képességeidtől függ.

  • @BTMoviesful
    @BTMoviesful 3 года назад

    Szia, egyszer már megnéztem ezt a videót, de most lett egy kérdésem is. Ha külföldre szeretnék menni dolgozni (kipróbálni magam, nyelvet tanulni stb.) valahova Európába, akkor az adott országban mennyire van szükség az ott lévő nyelvre a munkahelyen? Vagy elég az angol?

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  3 года назад +1

      Legtöbbször elég az angol, de ezt országa válogatja. Tipp: igyekezz az adott nyelv alapjait elsajátítani, így ha patrióta az interjúztató, akkor legalább értékelheti a benned rejlő potenciált.

  • @amadeus4678
    @amadeus4678 2 года назад

    Amikor 2022ben nézed és katás adózásról van szó (O.O)

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  2 года назад

      Helyettesitsd be a most legjobb adozasi format, es meg mindig jobban jarsz, mint pl. a nemetek anelkul, hogy a berszinvonal hatranya elerne, mert vilagpiacra dolgozol.

  • @Gollum69
    @Gollum69 2 года назад

    RIP KATA :(

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  2 года назад +1

      Még mindig nagyon durván jó adózási formák vannak Magyarországon pl. a némethez képest.

  • @balazsjanovszki6672
    @balazsjanovszki6672 4 года назад +2

    polo ralph lauren befigyel

  • @zoltanbata8571
    @zoltanbata8571 Год назад

    Kata kilőve

    • @programozaskarrier
      @programozaskarrier  Год назад

      Még mindig nem akarod valószínű a német vagy az amerikai adókat fizetni. ;) De sajnos egyet kell értsek, kata már nincs.