egyetemre nem mehet Kínában, aki... Az USÁban meg egyetemre mehet, aki kőbuta, de a megfelelő rasszba tartozik, ,kiszorítva a fehéreket, csak így tovább!
Horváth úr, mély tiszteletem az objektív, nagyon érdekes és igazán átfogó, szaktudományon alapozott elemzésért. Igazán értékes információk, hálás közsönetem!
Bizonyára van igazsag abban, hogy a nyugati mediában vannak túlzások, ferdítések Kínával kapcsolatban. De a beszelgetésből az is érzékelhető, hogy a Tisztelt Konzul Úr eléggé Kína pártján áll. Az egyetemi évek megtették a hatásukat.
Aki szkeptikus vagy még rosszabb ha ellenségesen beszél és hisz el a témáról minden "hülyeséget" annak ajánlom Dr Drábik János kutató munkáit, könyveit és akár videóit ahol bizony Ő is teljes biztonsággal beszél és mondja el Kínáról azt, amit ebben a videóban hallottunk. Minden egyes dolognak utána kell nézni és nem csak az érzéseink és meglevő tudásunk után írogatni, a hallottakat vitatni, kritizálni sőt néha kötekedni, bármilyen téma legyen a felhozatal. Szép estét mindenkinek!
2 года назад
Én jártas vagyok a témában és Horváth Levente személyes promóciós érdekekből beszél, és egyáltalán nem hiteles.
Szemetelés: egy Kínáról szóló történelmi könyvben olvastam, hogy már a XIII. században lakcímről gyűjtötték a szemetet a nagyvárosokban. Nálunk akkor volt a Tatárjárás.
Mivel a politika dönt és teljesen pszichopata módon, nem csoda hogy az emberek tüntettek a maszkok ellen. Nem szakmai alapon hoztak döntést. A szakmát elhallgatatták. 😡
Hát ez aztán fantasztikus! És mondd kérlek, 1978-tól Ausztrália az É-Koreai szintről fejlődött a jelenlegire? Nos, Kína ekkor a É Koreai szinten volt. Viszonyítássul: ma (2020) É-Koreában az 1 főre jutó GDP 618 USD, Kínában meg 14 090 (Románia: 14 800). 1978-ben Kína GDP-je Hollandiáéval volt azonos, ma pedig ennek 20x-a. Akkor az USA GDP-je 16x-sa volt Kínáénak, most pedig csak 5/4-de (PPT- ben már Kína a No1).
@@laszloilles52 attól még undorító, ahogy az emberrel bánnak! Engem is kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy ide is elérhet a kreditrendszer! De tőlem bárki odaköltözhet, csak ne legyen kötelező!
Azt az országot nehéz nem démonizálni, ahol pontrendszert dolgoznak ki arrra, hogy ki hogyan viszonyul a rendszerhez, és annak függvényében kap jutalmat vagy büntetik. :D Az ahogy helyreállították a diktatúrát a frissen visszacsatolt Hongkongban szintén egy remek történet. És akkor ez most csak két példácska volt, ami így hirtelen beugrott nekem.
Nyugaton a pontrendszer, az agymosás és megfigyelés magasiskolája van már jelenleg is (mainstream media, facebook, twitter, internet, okostelefon...). Mit gondolsz, a te internet profilod, lájkolásod kommentjeid, internet kereséseid, billengyű leütéseid nincsenek tárolva, elemezve sehol sem? Kis naív. Hallottál pl már az Öt szem/fülről? Usa, Kanada, Uk, Újzéland, Ausztrália - ők pl. az egész világot (németeket is) lehallgatják, senkit nem engednek maguk közé.
@@laszloilles52 - Van különbség aközött, mikor korlátlan hatalommal rendelkező autoriter rendszerek figyelik meg a polgáraikat, amikor jogállamot komolyan vevő demokráciák figyelik meg a polgáraikat, és aközött is, hogy tech cégek illegálisan-legálisan adatot lopnak. Ugyanis nem mindegy, hogy az a vége, hogy átnevelőtáborba küldenek, vagy csak furcsa lesz, hogy mostanában több a műfaszos reklám. Jogállam meg nem gyűjthet adatokat megfigyelés alatt nem lévő emberekről, tehát akkor figyel meg, ha fókuszba kerül az illető valamely gyanús tevékenysége folytán. Egyébként az átlagember szokásai nagyjából hasonlóak, irgalmatlan méretű haszontalan adatot termelünk, ezt a titkosszolgálatoknak nem érdemes gyűjtenie, kapacitásuk sincs, hogy feldolgozzák, ez maximum ilyen facebook jellegű, reklámokkal kereskedő cégeknek hasznos, de azoknak meg a személyazonosság érdektelen.
Miközben a Nyugat önként és dalolva mond le saját vívmányáról, az egyén szabadságáról, aggódva tekint, a mumusként emlegetett Kínára, ahol tradicionálisan a pragmatikus gondolkodást és az ebből következő prosperitást tartják irányelvnek.
Iten is van már a telefonokba is be van épitve.Pl.Oroszországal kapcsolatos hireket több alkalomal olvastam.Megjelent három kis jel,az egyik pontosan minta fényképezőgép elkészitett egy képet és utána azonal eltünt.Több alkalomal kérdeztem a szolgáltatónál dolgozokat,nesze semmi válaszokat adtak.
M8ndkét Kínában jártam, itt is, ott is minden rendben ment, nem bántottak, én sem bántottam senkit. A közbiztonság tökéletes volt, a koszt fínom, szeretem az ázsiai- kínai ételeket. Hogy tudnék-e ott élni? Hmmmm.....annyi kinézert nehéz lenne megtanítani magyarul.
Sokat voltam Kínában. Az élet ott egy nyugati fogyasztói társadalomé. Semmi nem utal arra, h kommunizmus van. A társadalom a magántulajdonon és a szabad piacon alapul. A gyáróriások pl. HUAWEI, a hatalmas autógyárak is magánkézben vannak. Maó képet is csak a papirpénzen és a mauzóleumon látni, sehol máshol. Az ideológia pedig inkább Konfuciuszon alapul mintsem a kommunizmuson. Ehhez hozzátartozik a nagyfokú pragmatizmus. Egy alkalommal politikáról beszéltem egyik vendéglátómmal. Ő röviden így foglalta össze a mai kínai politika vezérgondolatát: "AZ A JÓ POLITIKA, HA FEJLŐDIK A GAZDASÁG" Egyébként a Google - Facebookos, mainstream médiás, libsi világ nem kevésbbé félelmetes. Csak jobb a sajtója. Továbbá Kína az egyetlen az ókori nagy birodalmak közül, ami napjainkban is él és virágzik. A kínai gazdaság és innováció, az utóbbi pár száz évet kivéve mindig is Európa előtt volt. Most sem kell sokat várni, hogy az usát is lehagyja, még hightech-ben is. Szóval nem hátrányos velük jóban lenni mindenkinek. Mindamellett barátságos nép, tiszteletre méltó kultúra, csodálatos ország. Ajánlom mindenkinek.
Valóban él és virul Kína és tiszteletre méltó társadalom, de miért is van mindenhol ellenőrzés állandóan, miért áll gépfegyveres őr vérbeforgó szemmel a "vasútállomás" bejáratánál, miért nem működik az internet, miért dolgoznak éjszaka, miért élnek a nagyvárosban borzalmas körülmények között, akik azért mennek faluról a nagyvárosba, hogy pénzt keressenek, és még megannyi kérdés, ez a riport konkrétan nem tájékoztat objektíven.
@@andreahuszti2812 Sok kérdést tettél föl, másrészt a kérdések is vmféle nyugati fennsőbbrendűségi tudatot tükröznek. Holott a gyakorlatban sztem nagyonis hasonló a két rendszer, a többi jórészt csak kommunikációs maszlag. 1. Miért az ellenőrzés mindenhol? Mire gondolsz? A határellenőrzésre... ? Utaztál már repülőn? A titkosszolgálatokra? Mindenki tudja, h az angolszász országok titkosszolgálatát senki sem űberli. 2."Fegyveres őr verbeforgó..." 🙃 3. Miért nem működik az internet? Kínában a net kiválóan működik (Baidu a Google méltó vetélytársa) . Csakhát nem amerikai szervereken tárolják, szűrik, elemzik az adatokat. Mit gondolsz miért pánikolnak az usában a Huawei (konkurencia) miatt? 4. Nagyváros vs. vidék. Kína a világ műhelye jelenleg, (kezdetben/jelenleg) az oda áramló nyugati tőke, technológia által. Ez óriási tömegeknek ad megélhetést, nem pedig nyomort - a légszennyezéstől most tekintsünk el. Vidéken az átlagos családi birtok 2 hektár - ebből nehéz fenntartani egy családot.
@@laszloilles52 Sajnos nem tudom értelmezni a vmiféle nyugati fennsőbbrendűségi tudatot, és nagyon sajnálom, hogy rögtön minősítéssel kezdted, 1. sok helyre olyan ellenőrzési szisztémával lehetett bejutni, mint a repülőtéren, 2. a pekingi vasútállomás bejáratánál állt a gépfegyveres őr ,lábánál egy németjuhász 3. és a többi ,nagyon jó volt a fenti videó ,Kínában minden marha jó, minden jól működik, demokratikus szabad ország, mi vagyunk a hülyék, elhisszük, hogy Sanghajt is azért zárták le, hogy megvédjék az embereket szerintem még minket is, talán már a majomhimlőtől is.Hurrá!
@@horaand62 Emberi jogok, jogállamiság, demokrácia... manapság egyre inkább politikai érdekfüggő ideológiai fogalmak. Nyugat képmutatását e téren oldalakon át lehetne sorolni. Én a saját tapasztalataimnak jobban hiszek. Számtalan munka/baráti kapcsolatom van/volt kínaiakkal, itthon és odakint. A nyelvet is ismerem alapfokon. Nagyon megszerettem Kína kultúrát és népét. Meg kell érteni, h más a világlátásuk, filozófiájuk, mint az individualizmuson alapuló nyugati társadalmaké. Ők közösségben gondolkodnak. Igen, ehhez hozzá tartozik a tekintélytisztelet is. Talán ezért létezik hatalmas országuk, kultúrájuk immár öt ezer éve.
@@ginamostecka803 annyira szörnyen fárasztó már ez a szöveg. Igen, érdekel a kárpátaljai magyarok (a magyar helyesírás szerint, akkor nagy m, ha tulajdonnévről van szó) helyzete, olyankor, amikor róluk van szó, meg a túrós tészta is érdekel, amikor arról van szó, de most meg erről van szó. Próbáljon talán erről a kérdésről mondani valamit!
@@irtaesolvasta2499 Hát igen, valakinek nehéz megérteni a dolgok összefügéseit a globalizált világ működésének szabályait és tőbbféle hosszúságú "méterekkel" "méri" ezeket. Hogy mondjak valamit erről a kérdésről? Kinek? Azoknak, akik életükben sohasem voltak Kínában, de meg vannak győződve arról, hogy tökéletesen ismerik??? Jobban, mint a szakértő, aki 12 évet töltöt Kínában??? Mi értelme lenne olyanoknak valamit mondani??? Köszönöm a helyesírási magyarázatot. A magyar nyelv érdekes abban, hogy nem tartja a nemezetneveket tulajdonneveknek. Ez például nekünk, negyedmagyaroknak, nehezen érthető, hiszen minden nemzet originális, egyetlen, nincsenek más magyarok, mint az egyetlen magyar nemzet. Ézért nezezen érthető, miért nem tulajdonnév a nemzetnév a magyarban...
@@ginamostecka803 Egy szóval nem kérdőjeleztem meg a szakértőt. Maga egy sima középszerű troll, nagyvonalúan nem javítom a többi helyesírási hibáját, az érvelési hibája viszont elég ahhoz, ne reagáljak. További sikeres kínaszakértést kívánok!
Remek! Tényleg! Pl.Vettem 1 japán autót, s fogják, fölburogatják - a kínai-japán politikai helyzet miatt! S ez normálisnak van tartva! Örülök, hogy ennyire tetszik neki ez a helyzet. Mondom mindezt, mint jogkövető állampolgár.
Több ilyen riportot, Kínáról és más országról! Milyen más, ha nemcsak tud beszélni egy országról, hanem belülről látja és kedveli az országot, a kultúrát, az embereket!
Nem tudom, hogy nekem miért tűnik úgy, hogy a riportalany által elmondottakban van valami furcsa. Picit propagandaízű, amit Kínáról mesél. Olyan, mintha egy fizetett ügynök lenne. Éltem itthon a szocializmusban és kicsit sem szeretném újra!
Kitűnő beszélgetés volt. Több mint egy tucatszor jártam Kínában és a személyes tapasztalataim, érzéseim csak megerősítik az itt elmondottakat. Mindenkinek ajánlom, legalább egyszer személyesen is ismerje meg ezt a különleges és országot és kultúrát.
Nyilván, helyzetéből adódóan nem elfogulatlan a riportalany, biztos szeretne még Kínába beutazni, de véleménye segít árnyalni az összképet, amit a főáramlatú ,,szabad" sajtó biztos, hogy nem tesz meg.
Olvasom a komenteket és nagyon sajnálom, hogy Horváth úr szaktudásán és saját tapasztalatain alapozot bezsámolóját nem tudja "fogadni" az agymosott közönség, amely Kínában soha nem volt és csak a mainstreamből, de állítólag a szakembertől sokkal jobban "ismeri"...
Horváth Levente ugye nem gondolja komolyan, hogy a digitalizálás a feltétele a bizalomnak, a jóléti társadalomnak? Mi lenne ha az oktatás fejlődne. Tudatosabb emberek, érzelmi intelligencia fejlesztése, egymás felé fordulás, stb.
Nekem gyanús hogy nem mindenben mond igazat, Ha már propaganda akkor szerintem ez is az. Szakács Árpádnak inkább hiszek, valahogy logikusabb mint Levente .
A figura netto csusztatasban van. Az inkriminalt kreditrendszer evekkel ezelott el lett indítva, amirol dokumentumfilm is keszult, meghozza CCP TV keszitette,meghozza propaganda cellal. Ott azert kicsit arnyaltabb képet adhat, egy nyugaton szocializalodott polgarnak.
Azért nem lennék ujgur Kínában... Mondjuk kínai sem lennék Kínában! Plusz van ismerősöm, aki Kínában dolgozott a 2000-es évek eléjén. Hát, a dokik a folyóson műtötték a betegeket kórházi folyóson és Sanghajban, nem valami szutyok faluban! Szóval köszi, de kösz nem! És az ipse Kínát mosdató szövege sem győzött meg! A fickót a kínai állam pénzeli ezért a szövegért? Nekem a digitalizáció nem fejlődés, sőt!
Milyen szuper hely ez a Kina. Csak valahogy aki eljon, sose akar visszamenni. Es nem is mesel ilyen szep dolgokat.
??? Tud olyanokat konkréten nevezni? Előre is köszönöm!
NTD Tv. Kellemes szorakozast.
egyetemre nem mehet Kínában, aki... Az USÁban meg egyetemre mehet, aki kőbuta, de a megfelelő rasszba tartozik, ,kiszorítva a fehéreket, csak így tovább!
Horváth úr, mély tiszteletem az objektív, nagyon érdekes és igazán átfogó, szaktudományon alapozott elemzésért. Igazán értékes információk, hálás közsönetem!
Bizonyára van igazsag abban, hogy a nyugati mediában vannak túlzások, ferdítések Kínával kapcsolatban. De a beszelgetésből az is érzékelhető, hogy a Tisztelt Konzul Úr eléggé Kína pártján áll. Az egyetemi évek megtették a hatásukat.
Hát ami most megy Sanghaiban, azért az eléggé démonikus.
Aki szkeptikus vagy még rosszabb ha ellenségesen beszél és hisz el a témáról minden "hülyeséget" annak ajánlom Dr Drábik János kutató munkáit, könyveit és akár videóit ahol bizony Ő is teljes biztonsággal beszél és mondja el Kínáról azt, amit ebben a videóban hallottunk.
Minden egyes dolognak utána kell nézni és nem csak az érzéseink és meglevő tudásunk után írogatni, a hallottakat vitatni, kritizálni sőt néha kötekedni, bármilyen téma legyen a felhozatal.
Szép estét mindenkinek!
Én jártas vagyok a témában és Horváth Levente személyes promóciós érdekekből beszél, és egyáltalán nem hiteles.
Szemetelés: egy Kínáról szóló történelmi könyvben olvastam, hogy már a XIII. században lakcímről gyűjtötték a szemetet a nagyvárosokban. Nálunk akkor volt a Tatárjárás.
Leventének tök jó volt a bezártság is. Legalább megismerte a szomszédokat. Röhej. A kínai rendőrtől még a pofon is jó lehet.
Rudolf Steiner ezt már 100 éve megmondta , csak nem figyeltek rá..Nem lehet egy 3000 éves kultúrát egy bukott 200 éves kultúrával összehasonlítani.
5000
Egyik sem jobb vagy rosszabb csak más.
Egyik sem jobb vagy rosszabb csak más.
Másfél éve Bécsben új, bérlakásos lakótelepet adtak át. Kétfordulós, pontrendszeres válogatáson szelektálták a beköltözőket.
Jó, hogy nem jó anyagiak közt élők kapnak bérlakást, míg közben a saját tulajdonát bérbeadja!
Az durva!
Mivel a politika dönt és teljesen pszichopata módon, nem csoda hogy az emberek tüntettek a maszkok ellen. Nem szakmai alapon hoztak döntést. A szakmát elhallgatatták. 😡
Hat, erdekes. Ausztraliaban elek, vannak kinai barataim. Egy se menne vissza Kinaba.
Hát ez aztán fantasztikus! És mondd kérlek, 1978-tól Ausztrália az É-Koreai szintről fejlődött a jelenlegire?
Nos, Kína ekkor a É Koreai szinten volt. Viszonyítássul: ma (2020) É-Koreában az 1 főre jutó GDP 618 USD, Kínában meg 14 090 (Románia: 14 800).
1978-ben Kína GDP-je Hollandiáéval volt azonos, ma pedig ennek 20x-a. Akkor az USA GDP-je 16x-sa volt Kínáénak, most pedig csak 5/4-de (PPT- ben már Kína a No1).
@@laszloilles52 attól még undorító, ahogy az emberrel bánnak! Engem is kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy ide is elérhet a kreditrendszer! De tőlem bárki odaköltözhet, csak ne legyen kötelező!
Azt az országot nehéz nem démonizálni, ahol pontrendszert dolgoznak ki arrra, hogy ki hogyan viszonyul a rendszerhez, és annak függvényében kap jutalmat vagy büntetik. :D Az ahogy helyreállították a diktatúrát a frissen visszacsatolt Hongkongban szintén egy remek történet. És akkor ez most csak két példácska volt, ami így hirtelen beugrott nekem.
Hallgasd már meg mielőtt kommentelsz, az első három percben kimondja, hogy nincs ilyen rendszer
@@leeQinaban - Igen, mert még tesztelés alatt van. Ilyen a kínai innováció. :D
Nyugaton a pontrendszer, az agymosás és megfigyelés magasiskolája van már jelenleg is (mainstream media, facebook, twitter, internet, okostelefon...). Mit gondolsz, a te internet profilod, lájkolásod kommentjeid, internet kereséseid, billengyű leütéseid nincsenek tárolva, elemezve sehol sem? Kis naív. Hallottál pl már az Öt szem/fülről? Usa, Kanada, Uk, Újzéland, Ausztrália - ők pl. az egész világot (németeket is) lehallgatják, senkit nem engednek maguk közé.
@@laszloilles52 - Van különbség aközött, mikor korlátlan hatalommal rendelkező autoriter rendszerek figyelik meg a polgáraikat, amikor jogállamot komolyan vevő demokráciák figyelik meg a polgáraikat, és aközött is, hogy tech cégek illegálisan-legálisan adatot lopnak. Ugyanis nem mindegy, hogy az a vége, hogy átnevelőtáborba küldenek, vagy csak furcsa lesz, hogy mostanában több a műfaszos reklám. Jogállam meg nem gyűjthet adatokat megfigyelés alatt nem lévő emberekről, tehát akkor figyel meg, ha fókuszba kerül az illető valamely gyanús tevékenysége folytán. Egyébként az átlagember szokásai nagyjából hasonlóak, irgalmatlan méretű haszontalan adatot termelünk, ezt a titkosszolgálatoknak nem érdemes gyűjtenie, kapacitásuk sincs, hogy feldolgozzák, ez maximum ilyen facebook jellegű, reklámokkal kereskedő cégeknek hasznos, de azoknak meg a személyazonosság érdektelen.
@@leeQinaban hmmm.........
Miközben a Nyugat önként és dalolva mond le saját vívmányáról, az egyén szabadságáról, aggódva tekint, a mumusként emlegetett Kínára, ahol tradicionálisan a pragmatikus gondolkodást és az ebből következő prosperitást tartják irányelvnek.
Hívjuk szimplán diktatúrának!
Kiváló, igaz koment, köszönöm
Iten is van már a telefonokba is be van épitve.Pl.Oroszországal kapcsolatos hireket több alkalomal olvastam.Megjelent három kis jel,az egyik pontosan minta fényképezőgép elkészitett egy képet és utána azonal eltünt.Több alkalomal kérdeztem a szolgáltatónál dolgozokat,nesze semmi válaszokat adtak.
Jólétben ,ezért zárják Őket be a lakásukba orvosi ellátás és étel nélkül a covid alatt ......
M8ndkét Kínában jártam, itt is, ott is minden rendben ment, nem bántottak, én sem bántottam senkit. A közbiztonság tökéletes volt, a koszt fínom, szeretem az ázsiai- kínai ételeket. Hogy tudnék-e ott élni? Hmmmm.....annyi kinézert nehéz lenne megtanítani magyarul.
Sokat voltam Kínában. Az élet ott egy nyugati fogyasztói társadalomé. Semmi nem utal arra, h kommunizmus van. A társadalom a magántulajdonon és a szabad piacon alapul. A gyáróriások pl. HUAWEI, a hatalmas autógyárak is magánkézben vannak. Maó képet is csak a papirpénzen és a mauzóleumon látni, sehol máshol.
Az ideológia pedig inkább Konfuciuszon alapul mintsem a kommunizmuson. Ehhez hozzátartozik a nagyfokú pragmatizmus. Egy alkalommal politikáról beszéltem egyik vendéglátómmal. Ő röviden így foglalta össze a mai kínai politika vezérgondolatát: "AZ A JÓ POLITIKA, HA FEJLŐDIK A GAZDASÁG"
Egyébként a Google - Facebookos, mainstream médiás, libsi világ nem kevésbbé félelmetes. Csak jobb a sajtója.
Továbbá Kína az egyetlen az ókori nagy birodalmak közül, ami napjainkban is él és virágzik. A kínai gazdaság és innováció, az utóbbi pár száz évet kivéve mindig is Európa előtt volt. Most sem kell sokat várni, hogy az usát is lehagyja, még hightech-ben is.
Szóval nem hátrányos velük jóban lenni mindenkinek. Mindamellett barátságos nép, tiszteletre méltó kultúra, csodálatos ország. Ajánlom mindenkinek.
Valóban él és virul Kína és tiszteletre méltó társadalom, de miért is van mindenhol ellenőrzés állandóan, miért áll gépfegyveres őr vérbeforgó szemmel a "vasútállomás" bejáratánál, miért nem működik az internet, miért dolgoznak éjszaka, miért élnek a nagyvárosban borzalmas körülmények között, akik azért mennek faluról a nagyvárosba, hogy pénzt keressenek, és még megannyi kérdés, ez a riport konkrétan nem tájékoztat objektíven.
@@andreahuszti2812
Sok kérdést tettél föl, másrészt a kérdések is vmféle nyugati fennsőbbrendűségi tudatot tükröznek. Holott a gyakorlatban sztem nagyonis hasonló a két rendszer, a többi jórészt csak kommunikációs maszlag.
1. Miért az ellenőrzés mindenhol? Mire gondolsz? A határellenőrzésre... ?
Utaztál már repülőn? A titkosszolgálatokra? Mindenki tudja, h az angolszász országok titkosszolgálatát senki sem űberli.
2."Fegyveres őr verbeforgó..." 🙃
3. Miért nem működik az internet? Kínában a net kiválóan működik (Baidu a Google méltó vetélytársa) . Csakhát nem amerikai szervereken tárolják, szűrik, elemzik az adatokat. Mit gondolsz miért pánikolnak az usában a Huawei (konkurencia) miatt?
4. Nagyváros vs. vidék. Kína a világ műhelye jelenleg, (kezdetben/jelenleg) az oda áramló nyugati tőke, technológia által. Ez óriási tömegeknek ad megélhetést, nem pedig nyomort - a légszennyezéstől most tekintsünk el. Vidéken az átlagos családi birtok 2 hektár - ebből nehéz fenntartani egy családot.
@@laszloilles52 Sajnos nem tudom értelmezni a vmiféle nyugati fennsőbbrendűségi tudatot, és nagyon sajnálom, hogy rögtön minősítéssel kezdted, 1. sok helyre olyan ellenőrzési szisztémával lehetett bejutni, mint a repülőtéren, 2. a pekingi vasútállomás bejáratánál állt a gépfegyveres őr ,lábánál egy németjuhász 3. és a többi ,nagyon jó volt a fenti videó ,Kínában minden marha jó, minden jól működik, demokratikus szabad ország, mi vagyunk a hülyék, elhisszük, hogy Sanghajt is azért zárták le, hogy megvédjék az embereket szerintem még minket is, talán már a majomhimlőtől is.Hurrá!
Bármi áron? Az emberi jogok teljes elnyomása árán is? Szerintem nem!
@@horaand62
Emberi jogok, jogállamiság, demokrácia... manapság egyre inkább politikai érdekfüggő ideológiai fogalmak. Nyugat képmutatását e téren oldalakon át lehetne sorolni. Én a saját tapasztalataimnak jobban hiszek. Számtalan munka/baráti kapcsolatom van/volt kínaiakkal, itthon és odakint. A nyelvet is ismerem alapfokon. Nagyon megszerettem Kína kultúrát és népét. Meg kell érteni, h más a világlátásuk, filozófiájuk, mint az individualizmuson alapuló nyugati társadalmaké. Ők közösségben gondolkodnak. Igen, ehhez hozzá tartozik a tekintélytisztelet is. Talán ezért létezik hatalmas országuk, kultúrájuk immár öt ezer éve.
Ha elromlik a szoftver 2 hónapra akkor majd visszaszoknak a készpénzre.😁
Tényleg szuper ez a Kína! Bezártak egy teljes világvárost egy nem létező valamire hivatkozva. Schwab bácsi biztos tapsolt örömében...
"...nemsokára következnek az újraválasztások" :D:D
És ennél a résznél meg is bukott az egész mutatvány! :D
Kedves, ahogyan viháncol a riporter hölgy, de nekem valahogy visszás, vihogni a ujgurok helyzetén.
Ön azt mennyire ismeri? Honnan? A kárpátaljai Magyarok helyzete is érdekli önt?
@@ginamostecka803 annyira szörnyen fárasztó már ez a szöveg. Igen, érdekel a kárpátaljai magyarok (a magyar helyesírás szerint, akkor nagy m, ha tulajdonnévről van szó) helyzete, olyankor, amikor róluk van szó, meg a túrós tészta is érdekel, amikor arról van szó, de most meg erről van szó. Próbáljon talán erről a kérdésről mondani valamit!
@@irtaesolvasta2499 Hát igen, valakinek nehéz megérteni a dolgok összefügéseit a globalizált világ működésének szabályait és tőbbféle hosszúságú "méterekkel" "méri" ezeket. Hogy mondjak valamit erről a kérdésről? Kinek? Azoknak, akik életükben sohasem voltak Kínában, de meg vannak győződve arról, hogy tökéletesen ismerik??? Jobban, mint a szakértő, aki 12 évet töltöt Kínában??? Mi értelme lenne olyanoknak valamit mondani???
Köszönöm a helyesírási magyarázatot. A magyar nyelv érdekes abban, hogy nem tartja a nemezetneveket tulajdonneveknek. Ez például nekünk, negyedmagyaroknak, nehezen érthető, hiszen minden nemzet originális, egyetlen, nincsenek más magyarok, mint az egyetlen magyar nemzet. Ézért nezezen érthető, miért nem tulajdonnév a nemzetnév a magyarban...
@@ginamostecka803 Egy szóval nem kérdőjeleztem meg a szakértőt. Maga egy sima középszerű troll, nagyvonalúan nem javítom a többi helyesírási hibáját, az érvelési hibája viszont elég ahhoz, ne reagáljak. További sikeres kínaszakértést kívánok!
@@irtaesolvasta2499 Kérte magát valaki, hogy reagáljon? "Sima középszerű troll"? Maga pedig egy durva, kissebbszerű, beképzelt, kisvonalú troll 😂
jó, hát a múltkor olvastam arról, hogy a tüntetni szándékozók covid stádusza hirtelen karanténra változott, ez elég ijesztő
Remek! Tényleg! Pl.Vettem 1 japán autót, s fogják, fölburogatják - a kínai-japán politikai helyzet miatt! S ez normálisnak van tartva! Örülök, hogy ennyire tetszik neki ez a helyzet. Mondom mindezt, mint jogkövető állampolgár.
Több ilyen riportot, Kínáról és más országról! Milyen más, ha nemcsak tud beszélni egy országról, hanem belülről látja és kedveli az országot, a kultúrát, az embereket!
Inkább olyan riport kéne amiből valós infót kap az ember.
Remek beszélgetés.
Nem tudom, hogy nekem miért tűnik úgy, hogy a riportalany által elmondottakban van valami furcsa. Picit propagandaízű, amit Kínáról mesél. Olyan, mintha egy fizetett ügynök lenne. Éltem itthon a szocializmusban és kicsit sem szeretném újra!
Kitűnő beszélgetés volt. Több mint egy tucatszor jártam Kínában és a személyes tapasztalataim, érzéseim csak megerősítik az itt elmondottakat. Mindenkinek ajánlom, legalább egyszer személyesen is ismerje meg ezt a különleges és országot és kultúrát.
Nyilván, helyzetéből adódóan nem elfogulatlan a riportalany, biztos szeretne még Kínába beutazni, de véleménye segít árnyalni az összképet, amit a főáramlatú ,,szabad" sajtó biztos, hogy nem tesz meg.
Németország most is bátran kereskedik Kínával, ő ezt megengedheti magának, ő nem Litva...
Olvasom a komenteket és nagyon sajnálom, hogy Horváth úr szaktudásán és saját tapasztalatain alapozot bezsámolóját nem tudja "fogadni" az agymosott közönség, amely Kínában soha nem volt és csak a mainstreamből, de állítólag a szakembertől sokkal jobban "ismeri"...
elnézést, de ez a pontrendszer egyáltalán nem ilyen enyhe...
ruclips.net/video/fdFchVSM9t8/видео.html
Pontosan! De Horváth úr szerint ez csak a média túlzása. A filmben nyilatkozó emberek meg ezek szerint hazudnak! 😡 Csak Levente mond igazat 😄
Horváth Levente ugye nem gondolja komolyan, hogy a digitalizálás a feltétele a bizalomnak, a jóléti társadalomnak? Mi lenne ha az oktatás fejlődne. Tudatosabb emberek, érzelmi intelligencia fejlesztése, egymás felé fordulás, stb.
Borzalmas....,- Levente, ezt a hülyeséget nem lehet szépíteni. Borzalmasan bánnak az emberekkel.
Te voltál ott, láttad?
Ajj ajj, beteg a világ gyerekek. Hogy fogunk ebből jól kijönni ? Hallgatni sem bírom már a hülyeséget.....
Tehát jön.
Percenként hahotázok.....ez egy nulla beszélgetés volt zéró rálátással. De kár.
"Demokráciát akarnak majd......." 😀😁😂
Nagy propaganda a Kinai élet borzalmáról. "Hogyha nemlépsz egyszerre, nemkapsz cukrot estére.
Nem az EU-ról irta ezt? Például Magyarország iránti veiselkedéséről?
Kedves "őszinte", Kína felé elkötelezett vendég!
Erről miért nem beszél???
ruclips.net/video/wSIk1zAOog4/видео.html
Nekem gyanús hogy nem mindenben mond igazat, Ha már propaganda akkor szerintem ez is az.
Szakács Árpádnak inkább hiszek, valahogy logikusabb mint Levente .
A figura netto csusztatasban van.
Az inkriminalt kreditrendszer evekkel ezelott el lett indítva, amirol dokumentumfilm is keszult, meghozza CCP TV keszitette,meghozza propaganda cellal. Ott azert kicsit arnyaltabb képet adhat, egy nyugaton szocializalodott polgarnak.
Nem orszagosan, hanem az egyik tartomanyban. De ez sok-sok evvel ezelott tortent mar, szoval azota leget, h mar mashol is beuzemeltek.
Egy ertelmes gondolkodasu it es szerintem Jo mrglatasu veleny. En is dolgoztam kinaban es ez segit sokat.
Kinat US Nagy roke tette nagya es ez aki hatterben vezeti kinat. Ezert van az Orosznak kereskedelmi problevaval bajban.
Ki ez az ingyen élő ???
Cigaretta csikk,nem csig,,,csak megjegyzem
Katolicizmust engedik....
Bravó...de mi van az újjászülett keresztényekkel?
(Talán mesefilm szinkront kellene vállalnia inkább a riporternek)
Kicsit husibb lenne, úgy nézne ki mint Thürmer Gyula.
Azért nem lennék ujgur Kínában...
Mondjuk kínai sem lennék Kínában!
Plusz van ismerősöm, aki Kínában dolgozott a 2000-es évek eléjén. Hát, a dokik a folyóson műtötték a betegeket kórházi folyóson és Sanghajban, nem valami szutyok faluban!
Szóval köszi, de kösz nem!
És az ipse Kínát mosdató szövege sem győzött meg!
A fickót a kínai állam pénzeli ezért a szövegért?
Nekem a digitalizáció nem fejlődés, sőt!
Levente fiam.Annyi idegen szót használsz,hogy csak fordító géppel lehet hallgatni.
Most ebben a műsorban dezinformálnak vagy promováljál a kinai társadalmi hitel rendszert? Ilyesmi Európában nem lesz, vagyis ellenállás nélkül is.
Dehogynem. Az osszes nyugati politikus iirigykedve figyeli ezt a rendszert. Mi meg majd szepen beleallunk, ahogy a maszkot is csak felvettuk.
@@emberho3426 😔
Nem? Akkor mi volt az egész COVID-cirkusz?
Egy nagy kísérlet.