@@FanHistoryUkraine Супер! Ви молодець! Дуже змістовні, пізнавальні при цьому локанічні відео! Дяка Вам, пане Юрію за Вашу роботу, за такий канал🙏 Успіху і процвітання 💙💛 Чекаємо на нові відео 😉
Це дуже цікаво! Продовжуй такий формат! Без сумніву, все це наша історія і хотілось би якось її зберегти, але час, сонце, вітер, великі гроші та байдужість більшості роблять свою руйнівну справу. Нажаль...
Дякую. Вмієш розказати,відкрити очі на те ,чого б не помітив. Дуже важливо тримати зв'язок у часі,просторі,для об'єктивного бачення світу, орієнтації в суспільстві.
Дякую за екскурсію! Дуже цікаво. Звук і відео якісний, цей формат подобається. Наче один на один з екскурсоводом :) Дуже цікаво дізнатися історію саме того дерев'яного будинку на Крутогорній. Я його показую всім гостям Дніпра. Поки що без історії. Ви робите неймовірно важливу справу! Час рухається вперед і вангую, що менш як за десять років саме цього будиночка і подібних будинків поряд ми не побачимо. Єдина можливість, то якщо хтось його викупить і зробить музей :))))))
Дякую за оцінку. Як що хтось і знає історію будинку на крутогірній то Валентин Старостін. Мені сподобалася думка що це наче екскурсія на тет-а-тет) Кажуть планы по музеїфікації того будинку існують
@@FanHistoryUkraine Дякую Вам за вашу натхненну працю, з особливою цікавістю дивився випуски про Новоолександрівський курган. Чи плануєте Ви робити цикл про докатеринославську епоху нашого міста та краю, Половиця, Кодак, Самара?
@@ВіталійГригоренко-я8н Я думаю як закінчу з курганом. Зробити основний цикл про цікаву Археологію. Бо по-перше це буде наглядно. А по-друге я зіткнувся з безлічі не професійної і надуманої інформації про Археологію Треба якось донести правду. План навіть написав. Але і місто закидати не хочеться. Тут головне подумати як зробити на тому ще не має значного візуалу грунтовний контент. Будемо над цим працювати ) Головне що є попит людей. Дякую вам !
@@FanHistoryUkraine як розповідала бабуся десь кінець 19-го сторіччя. Одного разу готували стіни під штукатурку, та знайшли під великим шаром побілки жестяну табличку " Российское страховое общество 1897 год".
@@FanHistoryUkraine так. Я тобі зараз у фейсбуці в лічку фото скіну. Тільки вона спереду була дуже пошкоджена побілкою, тому я її покрасив щоб зберегти.
Поки я все більше про археологія знімаю. Але Дніпро з серця ж нікуди не подівся ) А за табличку приємно чути. Я сам колись абсолютно випадково зрозумів що вона та є !!)
Кстати, подобный деревянный дом есть на Святослава Хороброго. Только там все слои видны еще лучше - и деревянный брус, и деревянная сетка, и битый кирпич, и угол со "срубом". А главный фасад вполне себе кирпичный и типовой для конца 19 - начала 20 века. Не похож на обычный жилой дом из 60х
@@FanHistoryUkraine да, именно про него. Фасад не выдает ничего необычного, но стоит заглянуть за угол...Не думал что у такого неприглядного здания может быть нормальное описание.
@@Hartsiz85 Як не дивно але він на 1910 рік входив у одну комерційну маєтність з сусідніми будинками. І тому відома історія господарювання та власників.
Це, звичайно, наша ІСТОРІЯ. Але, на превеличезний жаль, занехаєна. Очевидно, що ні в Дніпрі, ні взагалі в усій Україні ніхто не зацікавлений зберігати архітектурні та й інші пам'ятки. Крім зовсім невеликої кількості людей, які вболівають за ці речі але фінансово їм не підсилу зберегти усе. Просто болить коли дивишся, як усе гине і на тих місцях будуть якусь скляну коробку або сучасні "грошові мішки" свої, дуже часто, страшненькі, маєтки. P. S. Моя прабабуся служила покоївкою у Будинку Хрєннікова.
І тим не менше в Україні є аж два центри з експонування старовинних будинків які туди перенесли з інших місць. Під Києвом і у Львові. А у Дніпрі про дерев'яні будинки просто мовчать. Окрім одного на Крутагірній звісно. Але і в нього тяжка доля. І скоро він залишиться абсолютно на одинці. Жалко аж за край. Міста з бетону і скла філосовсько бездушні. Як на мене
Практически каждый день хожу по этой улице и надо сказать что рядом даже кирпичные дома в плачевном состоянии, что говорить о деревянных. Удивлен что эти домики сохранились, все-таки дерево в центре не самый лучший материал во всех смыслах)) Их беда в том, что они действительно слишком похожи на обычные частные дома из 60х, никто внимания не обращает...Вот на Крутогорном хороший дом, можно сказать эталонный для деревянной архитектуры того времени
На Крутогірній будиночок навіть елітний для 19-о століття) Але я там був в середині. Не знаю як самі люди там живуть. Чудо що він зберігся. І біда що його досі не перетворили в музей.
Живу на Леваневського в будинку 1901 року побудови. Ззовні він з характерної катеринославської цегли і має дуже товсті стіни. От тепер не знаю навіть, чи цегляний він насправді.....
@@FanHistoryUkraine забивав, але у мене частина квартири - пізня прибудова. В старій частині ні. Треба спробувати) Але скоріш за все таки цегла, бо в стінах є досить глибокі суцільні ніші. З цікавого в квартирі збереглась оригінальна ліпнина на стелі. Сусіди старшого віку кажуть, що тут жила дочка еврейського купця.
@@FanHistoryUkraine це ж Чечеловка, фактично повнісю еврейське поселення. Я читав, що коли під час революції 1904-05 років у місті були еврейські погроми, тут переховувались багато евреїв, а біля повороту Курчатова трохи вище автовокзалу була барикада, яку захищала еврейська самооборона від містян. Дійшло до навіть невеличкого бою з використанням гвинтівок.
Цікавий матеріал і формат подачі.Зробіть будьласка розповідь про будинок Алессеева/Урусова ,здається проспект Яворницького 76.Цікава його історія,що там зараз,в якому стані?
@@FanHistoryUkraine аааа............. так Половица это козацкая слобода а не название города половцев , но половцы жили на этой земле хотя и говорили на руськом языке так " мы с Киевск Русью одного рода" Может так просмотры увеличаться , хотя канал очень интерестный !!!
@@yuliiaqqq2047 Звісно Половицю згадуючи. А Новий Кодак як центр паланки так і поготів. Це було велике містечко з переворот через Дніпро. Про нього багато є у джерелах
@@FanHistoryUkraine если половцев со своих мест согнала Золотая Орда то какая история Днепропетровска при Орде или когда впервые появилась Половица - в каком титуляре упоминаеться впервые ?
Странный ты , в Киеве эти слова тоже в обиходе и до сих пор ... то же касаеться слов - руба , крокви , закладна , підвалина ,бугіль... та інші, просто я так понимаю из дреанего зодчиства и до наших дней оброботка дерева для строительства и названия отдельных моментов не нуждались в придумывании новых слов ...
Я ж наче не казав що ці слова властиві лише місту Дніпру 🤔 А говорив що вони розповсюджені по річці Дніпро 😉 А от про придумування нових слів взагалі не пам'ятаю, передевлюся відео, давно знімав може щось підзабув )) Завжди вдячний за увагу. Інші відео на каналі як іцюнюєте ?
Велика подяка за Вашу роботу і збереження нашої історії👍👍👍💙💛
Дякую за велику увагу до каналу ❤ Радий що Вам подобаються і екскурсії по Дніпру😉
Як завжди - цікаво і як завжди - дякую)))
Дякую. Тримається рівень 😉
Клас! Продовжуйте, будь ласка!
Дякую за відгук. Продовжу
Дуже пізнавально! Дякуємо!!!
Дякую і Вам !)
Екскурсія з руки топчик. Треба більше таких! Дякую, дуже цікаво, і тема класна.
Дякую. Буду робити нові😉
Цікаво! Формат "з руки" зайшов. Чекаю нових випусків. Дякую за те, що Ви робите.
Приємно чути. Дякую за підтримку
Вітання зі Львова! Дуже цікаво як завжди.
Вітання місту Лева. Завжди радий чути )
Дуже цікаво, дякую! Чекаю наступної розповіді.
Щиро дякую. Як Вам видео про курган та екскурсії по Лівому берегу Дніпра ?
@@FanHistoryUkraine , якщо я скажу, що поїхала, щоб щераз спеціально пройтися тими місцями, Ви дуже здивуєтесь?)
@@badanova1958 Я буду дуже радіти ! Це реальний фітбек❤
дуже цікаво! звичайно, треба, зберігати старі будинки як історію! Дякую!
Дякую Вам за підтрику
Контраст 🔥
Формат 💣🚀👏👏👏
Вставки фоточек "зачотні" 😄👍👏
Приємно чути😉 Дякую. Як Вам інші відео ?🎬
@@FanHistoryUkraine Супер! Ви молодець! Дуже змістовні, пізнавальні при цьому локанічні відео! Дяка Вам, пане Юрію за Вашу роботу, за такий канал🙏 Успіху і процвітання 💙💛
Чекаємо на нові відео 😉
@@Life-cc5ts Щиро дякую. Буду обов'язково продовжувати далі😉🎬
Відео дуже цікаве, дякую! На мою думку це вже нажаль руїни
Ці дійсно так. Але ще років 5-ть тому їх можна було музеїфікувати
Дякую, Юрію!
Дуже цікава екскурсія. Питання про збереження останніх краплин історії є суто риторичним... у цивілізованому світі...
Дякую за Вашу думку і відгук. Звісно воно риторичне але дерев'яні церкви стоять же у Карпатах . А їм там і більше років
Дуже круто, цікаво!!
Приємно чути. Дякую Вам
дякую) це цінно
Дякую Вам за думку. Приємно чути
дуже подобається пропоную розширювати географію до всієї України! Буде фанхісторіюкрайн ))
Ну я вже на відпустку обережно будую плани )
@@FanHistoryUkraine тьфу тьфу 😁
Це дуже цікаво!
Продовжуй такий формат!
Без сумніву, все це наша історія і хотілось би якось її зберегти, але час, сонце, вітер, великі гроші та байдужість більшості роблять свою руйнівну справу. Нажаль...
Але фото і відео теє можуть зберегти історію😉
Дякую. Вмієш розказати,відкрити очі на те ,чого б не помітив. Дуже важливо тримати зв'язок у часі,просторі,для об'єктивного бачення світу, орієнтації в суспільстві.
Дякую за у вагу. Приємно чути що Вам цікаво і ви добралися і до цього відео !)
Дякую, Юрію, за цікаву екскурсію! Авжеж, це наша історія. Скоро все це залишиться лише на таких відео.
Саме тому я і вирішив їх знімати
Дуже дуже цікаво! Дякую !Продовжуйте , будь ласка!!!🌺
Дякую за відгук. Будемо продовжувати для Вас
Дуже дякую пан Юрій за Вашу работу. +1 patreon
Дякую і Вам за підписку. Це дуже неочікувано! Ви не +1. Ви реально Перший ! Рекомендуйте друзям 😉
@@FanHistoryUkraine обов'язково, дякую Вам!
@@KaRitter Дякую і Вам💥
Дякую за екскурсію! Дуже цікаво. Звук і відео якісний, цей формат подобається. Наче один на один з екскурсоводом :)
Дуже цікаво дізнатися історію саме того дерев'яного будинку на Крутогорній. Я його показую всім гостям Дніпра. Поки що без історії.
Ви робите неймовірно важливу справу! Час рухається вперед і вангую, що менш як за десять років саме цього будиночка і подібних будинків поряд ми не побачимо. Єдина можливість, то якщо хтось його викупить і зробить музей :))))))
Дякую за оцінку. Як що хтось і знає історію будинку на крутогірній то Валентин Старостін. Мені сподобалася думка що це наче екскурсія на тет-а-тет) Кажуть планы по музеїфікації того будинку існують
@@FanHistoryUkraine так розкажіть за нього, будь ласка! Зніміть відео.
Однозначно это наша история . СПАСИБО ) .
Дякую за правильну думку👍
Дякуємо!!! Дуже цікаво 😉
Приємно чути. Вже скучаю за живими екскурсіями😉
Дуже цікаво і пізнавально, дякую за працю!!!!
Було б цікаво дізнатися про Індустріальний район, як він виглядав у 19 сторіччі.
У 19 сторітті Індустріальний район був майже суспільними пішаними кучугурами. Окрім Мануйловки біля Дніпра. Але фото 19 ст. не залишилося.
ruclips.net/video/9Mce1aGMbYM/видео.html От моє відео про лівий берег частина 1. В кінці посилання на другу. Розповів все що знав
Звісно це історія, яку варто зберегти!
Чекаю на нові відео, адже історію свого міста ми повинні знати і берегти!
Дякую за увагу і думку. Буду робити далі😉
Дуже цікаво! Така наша історія😍
Дякую Вам за Думку
Дуже інформативно, чекаю на наступні відео
Вже скоро. Дякую за підтримку👍
Дуже зайшов формат "з руки!"
Приємно чути!) Дякую за підтримку
Дякую! Було цікаво :) формат підходить ;)
Дякую. Приємно чути
Звісно це історія, яку варто зберегти!
Дякую за таку гарну думку💥
Формат просто Вогонь!
А такий будиночок в якості музею вартуватиме дорожче ніж весь разом взятий несмак новобудов що знаходяться поряд....
Такий будинок в центрі просто би розривав шаблони містян і гостей
@@FanHistoryUkraine Дякую Вам за вашу натхненну працю, з особливою цікавістю дивився випуски про Новоолександрівський курган.
Чи плануєте Ви робити цикл про докатеринославську епоху нашого міста та краю, Половиця, Кодак, Самара?
@@ВіталійГригоренко-я8н Я думаю як закінчу з курганом. Зробити основний цикл про цікаву Археологію. Бо по-перше це буде наглядно. А по-друге я зіткнувся з безлічі не професійної і надуманої інформації про Археологію
Треба якось донести правду. План навіть написав. Але і місто закидати не хочеться. Тут головне подумати як зробити на тому ще не має значного візуалу грунтовний контент. Будемо над цим працювати ) Головне що є попит людей. Дякую вам !
💙💛🇺🇦👍👍👍
супер!
Дякую !)
Юра, єкскурсія супер. У мене теж дерев'яний будинок. Тільки трохи не так забудований. Але в стінах такі дошки що сверлити дуже важко.
Дякую !) А де у тебе будинок і якого часу якщо не секрет ?
@@FanHistoryUkraine як розповідала бабуся десь кінець 19-го сторіччя. Одного разу готували стіни під штукатурку, та знайшли під великим шаром побілки жестяну табличку " Российское страховое общество 1897 год".
@@artemgoodvin5482 Це унікальні таблички. Я такі тільки в інтернеті бачив. Ця у Вас залишилися ?
@@FanHistoryUkraine так. Я тобі зараз у фейсбуці в лічку фото скіну. Тільки вона спереду була дуже пошкоджена побілкою, тому я її покрасив щоб зберегти.
@@artemgoodvin5482 Дякую. Історія прям поряд з нами)
По - перше, це - наша історія, а по - друге, "екскурсія з руки" створює ефект присутності, так би мовити - персоналочка з гідом, дуже круто!
Тоді якось ще зроблю такі відео "з руки". Такий собі блог хардкор ))
Сделайте видео про Таромское) у нас тоже очень много интересных мест)
Дніпро такий великий що весь об'їхати і познімати потрібно багато часу. Але якось я це зроблю )
Дякую
І Вам дякую за постійні перегляди
Наша Історія ! Дуже дякую!!!
Дякую і Вам за увагу і відгук
Записуй Ще!
Обов'язково буду
da clasna ekskyrsia! z zadovolenniam poduvlys' nastypny!
Приємно чути що Вам сподобалося ! Ви дивилися інші відео на каналі ? Про Археологію ?
Це наша історія- однозначно! І її треба доглядати, а не руйнувати.
Я з Вам згодний на всі 100% !!
Дякую. Цiкаво.
Дякую приємно чути що Вам сподобалося
Дуже файне відео. А відповідь на питання - нетрі теж можуть бути історією. Історичні нетрі.
Нетрі завжди мають цікаву історію😉
9:38: так, в нас в Києві кажуть - працювати на дядю
Одна ріка одні звичаї)
Дякую! Цікавий і цінний матеріал.
Дякую і Вам. Приємно бачити що і до старих відео добираються глядачі !)
Чекаю на нові відео. А ще сподіваюсь побачити табличку з будинку вашого діда.
Поки я все більше про археологія знімаю. Але Дніпро з серця ж нікуди не подівся ) А за табличку приємно чути. Я сам колись абсолютно випадково зрозумів що вона та є !!)
Нарешті в 32 роки дізнався , що воно насправді значить "обапел" та "горбиль"))) Історія з "руки" сподобалась, цікаво.
І тепер можна розказати і друзям) Дякую за гарний відгук
дуже цікаво! дякую!
Приємно чути. Дякую. 👍Як ви знайшли таке давнє і зараз не актуальне відео ?🤔
@@FanHistoryUkraine перепрошую, але це завжди актуально! особливо зараз, щоб відволіктися.😍
@@VsevolodKocherin Приємно що відео було корисно. Всім нам Перемоги. А для вас там ще є на каналі відео😉 Поки часу на нові не має нажаль
5:54: дуже схоже на те, як зроблено будинок моєї бабусі в м. Новоазовську (зараз під окупацією) Донецької області
Так тут наука не складна і явно не мінялася років триста, чотириста. Головне що лісу у них тобі було багато і великого. І ми ж в одній губернії жили )
Безумовно, це наша історія. "Маю можливість купити козу, та не маю бажання..." - це про еліту нашого міста...
Цікаве порівняння ))
Це наша історія! Але, на жаль, вона не зберігається та зовсім не цікава очільникам міста.
Дякую Вам за думку. Це дуже важливо
Кстати, подобный деревянный дом есть на Святослава Хороброго. Только там все слои видны еще лучше - и деревянный брус, и деревянная сетка, и битый кирпич, и угол со "срубом". А главный фасад вполне себе кирпичный и типовой для конца 19 - начала 20 века. Не похож на обычный жилой дом из 60х
Ці ви про будинок під номером 26 ? Війна дійсно чудовий. І до тог ж має ще і описану історію, з власниками і деякими подіями
@@FanHistoryUkraine да, именно про него. Фасад не выдает ничего необычного, но стоит заглянуть за угол...Не думал что у такого неприглядного здания может быть нормальное описание.
@@Hartsiz85 Як не дивно але він на 1910 рік входив у одну комерційну маєтність з сусідніми будинками. І тому відома історія господарювання та власників.
Дуде круто !!!
Дякую за оцінку !)
Це, звичайно, наша ІСТОРІЯ. Але, на превеличезний жаль, занехаєна. Очевидно, що ні в Дніпрі, ні взагалі в усій Україні ніхто не зацікавлений зберігати архітектурні та й інші пам'ятки. Крім зовсім невеликої кількості людей, які вболівають за ці речі але фінансово їм не підсилу зберегти усе. Просто болить коли дивишся, як усе гине і на тих місцях будуть якусь скляну коробку або сучасні "грошові мішки" свої, дуже часто, страшненькі, маєтки. P. S. Моя прабабуся служила покоївкою у Будинку Хрєннікова.
І тим не менше в Україні є аж два центри з експонування старовинних будинків які туди перенесли з інших місць. Під Києвом і у Львові. А у Дніпрі про дерев'яні будинки просто мовчать. Окрім одного на Крутагірній звісно. Але і в нього тяжка доля. І скоро він залишиться абсолютно на одинці. Жалко аж за край. Міста з бетону і скла філосовсько бездушні. Як на мене
Любу старовену потрібнозберігати.
Ви абсолютно праві. Дякую за підтримку!)
Будинок дуже схожий на хату мого діда, навідь вікна схожі.А налічники на вікнах по селах до сих пір такі.
Ви праві. Це ж стандартний будиночок для України. Хоч для села хоч для міста. Але Багато хто про них забув.
Практически каждый день хожу по этой улице и надо сказать что рядом даже кирпичные дома в плачевном состоянии, что говорить о деревянных. Удивлен что эти домики сохранились, все-таки дерево в центре не самый лучший материал во всех смыслах)) Их беда в том, что они действительно слишком похожи на обычные частные дома из 60х, никто внимания не обращает...Вот на Крутогорном хороший дом, можно сказать эталонный для деревянной архитектуры того времени
На Крутогірній будиночок навіть елітний для 19-о століття) Але я там був в середині. Не знаю як самі люди там живуть. Чудо що він зберігся. І біда що його досі не перетворили в музей.
Це наша історія.
На жаль місто її втрачає все більше і більше
Я з Вами згодний
Живу на Леваневського в будинку 1901 року побудови. Ззовні він з характерної катеринославської цегли і має дуже товсті стіни. От тепер не знаю навіть, чи цегляний він насправді.....
Це дуже круто. А ви гвіздок у стіни не забивали ?🤔
@@FanHistoryUkraine забивав, але у мене частина квартири - пізня прибудова. В старій частині ні. Треба спробувати) Але скоріш за все таки цегла, бо в стінах є досить глибокі суцільні ніші. З цікавого в квартирі збереглась оригінальна ліпнина на стелі. Сусіди старшого віку кажуть, що тут жила дочка еврейського купця.
@@rometsvv Це Дніпро тут до революції 35% населення були євреї. Тому сусіди можуть бути праві.
@@FanHistoryUkraine це ж Чечеловка, фактично повнісю еврейське поселення. Я читав, що коли під час революції 1904-05 років у місті були еврейські погроми, тут переховувались багато евреїв, а біля повороту Курчатова трохи вище автовокзалу була барикада, яку захищала еврейська самооборона від містян. Дійшло до навіть невеличкого бою з використанням гвинтівок.
@@rometsvv Та вони там у 1907 році проголосили свою республіку. І заблокували район. Ото біли часи .. Біли люди )))
Наша історія.
Дякую що подвляєте мою думку.
Цікавий матеріал і формат подачі.Зробіть будьласка розповідь про будинок Алессеева/Урусова ,здається проспект Яворницького 76.Цікава його історія,що там зараз,в якому стані?
Дякую Вам за відгук. Приємно чути. Поки е ще декілька розвілів куди треба залізти і зняти 😉
@@FanHistoryUkraine З нетерпінням буду чекати ваші роботи!
@@Ant-hp7vv Приємно чути😉
история ставшая руинами(
Так. Ще років навіть 5ть могу можна було і зберігти
як шкодА, що нищать історію((( Історію треба зберегти!!!
Ви праві. Дякую Вам за позицію
А якже в Дніпрі будинки половців ? ))))
От жодної юрти не збереглося !)))
@@FanHistoryUkraine аааа............. так Половица это козацкая слобода а не название города половцев , но половцы жили на этой земле хотя и говорили на руськом языке так " мы с Киевск Русью одного рода" Может так просмотры увеличаться , хотя канал очень интерестный !!!
@@FanHistoryUkraine а есть упоминания о Днепре в козацк реестр книгах или хоть где нибудь ???
@@yuliiaqqq2047 Звісно Половицю згадуючи. А Новий Кодак як центр паланки так і поготів. Це було велике містечко з переворот через Дніпро. Про нього багато є у джерелах
@@FanHistoryUkraine если половцев со своих мест согнала Золотая Орда то какая история Днепропетровска при Орде или когда впервые появилась Половица - в каком титуляре упоминаеться впервые ?
Юро, то не зовсім лісова пристань на фото
А що це ? Порт 🤔
Русские идите домой, русский мир чужой.....
Все вірно. Але до чого цей коментар під цим відео 🤔
@@FanHistoryUkraine нехай боти читають , та розуміють що їх не чекають та вони чужаки в інших державах.....
@@MiraDanca-t6n Гарна Думка. Слава Україні 🇺🇦
Странный ты , в Киеве эти слова тоже в обиходе и до сих пор ... то же касаеться слов - руба , крокви , закладна , підвалина ,бугіль... та інші, просто я так понимаю из дреанего зодчиства и до наших дней оброботка дерева для строительства и названия отдельных моментов не нуждались в придумывании новых слов ...
Я ж наче не казав що ці слова властиві лише місту Дніпру 🤔 А говорив що вони розповсюджені по річці Дніпро 😉 А от про придумування нових слів взагалі не пам'ятаю, передевлюся відео, давно знімав може щось підзабув )) Завжди вдячний за увагу. Інші відео на каналі як іцюнюєте ?