Bezpečnost na silnici: BESIP mrhá penězi! Co je potřeba prosadit? Robert Šlachta a Pavel Greiner.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 25 авг 2024
  • „Nemyslíš? Zaplatíš!“ Šokující, avšak účinná kampaň BESIPu, která vznikla před 14 lety. Všichni si ji pamatujeme. Ale! Vzpomenete si na nějakou další? Patrně ne. Kam se vytratily preventivní kampaně, které jsou jednou z činností BESIPu? A kam mizí peníze určené na tuto problematiku? Zpráva NKÚ hovoří jasně, že je úředníci promrhali.
    Nečinnost tohoto oddělení ministerstva dopravy mě přiměla točit na sociální sítě videa, kterými mířím na prevenci - bezpečnost na silnicích, snížení počtu nehod a obětí při nich. Dělám toho víc než státní instituce. Dnes jsem si o této problematice povídal s Robertem Šlachtou (hnutí Přísaha) a nabídli jsme si pomoc při prosazování vyšší kvality bezpečnosti provozu. V rozhovoru uslyšíte, co je podle nás potřeba prosadit. A proč neoslovím stávající strany v parlamentu? Protože se jen plácají po ramenou a pro bezpečnost v provozu nedělají nic.
    Pavel Greiner
  • РазвлеченияРазвлечения

Комментарии • 4

  • @morpheus179
    @morpheus179 4 месяца назад +1

    Že se tady ještě vůbec někdo divi. 😢

  • @DavidSarec
    @DavidSarec 4 месяца назад

    Pokud se oháníte Německem nebo Rakouskem, tak je třeba si uvědomit,jaká tam je kvalita cest a dálniční sítě. Pokud se toto u nás nezlepší, tak neklesne ani počet mrtvých. Čeští řidiči nejsou o nic horší než němečtí nebo rakouští, ale je tady strašně moc nesmyslný omezení rychlostí a nesmyslných značek a z toho pramení i počet chyb. 😢

  • @Mr0779
    @Mr0779 Месяц назад

    Řidičák se dává na 10 let. Proč by nemohl být jednoduchý elektronický formulář, když si Žádám o nový řidičský průkaz který by plnil funkci jakéhosi přezkoušení kde by mi nebyl odebrán řidičský průkaz Pokud nesplním počet bodů. Dal bych toleranci třeba 20% správných odpovědí postačí, jde o to, že většinu z nás zajímá kde udělal chybu i když si vyplňuje nějaký hloupý test na nějaký hloupých komerčních stránkách. A už jen to že špatně odpovím na nějakou otázku a systémy sám nabídne správnou odpověď se učím. Vezměte si kolik je dnes řidičů kteří třeba 20 nebo 30 let jezdí a novelu zákona znají jen to co se občas řekne v televizi.

    • @vinannnnn
      @vinannnnn Месяц назад

      Já bych hlavně už přestal vymýšlet další zkoušky, ostrůvky, rychlostní omezení, radary, a tak. Nekonečné zvyšování bezpečnosti je utopie, protože té bude dosaženo rychlostním omezením na 0 km/h. Zato narůstající počet pravidel, nařízení a bariér akorát otravuje život a dost často akorát přidává nežádoucí stres :-) Jezdím už asi těch 30 let (díky Bohu bez nehody) a první info "z televize", zdá se, v zásadě docela stačí. Kdyžtak si dohledám detaily. Běžná zkouška z teorie v autoškole je o tom, pochopit krkolomou formulaci právní hatmatilky, občas rozlousknout situaci na křižovatce v půdorysu, tedy zcela odlišné perspektivě, než reálné, a nenechat se nachytat na některé zcela absurdní otázce. Užitečných pravidel je vlastně docela málo (jakože se jezdí vpravo, blikám, když odbočuji, dodržuji odstup, apod.). Řidič, který je vyježděný a zkušený je jistě menším rizikem, než teoreticky jakkoli nabušený mladík, kterému ale chybí cit pro plynulost a bezpečnost. A už vidím, jak ženu k testům důchodce ;-) Jednou se tam dostaneme každej a možná oceníme, když takové nesmysly nebudou ;-) Vždycky mě překvapuje, když někdo chce, aby ho nějaká autorita omezovala. Kdo chce dělat testíky místo křížovek, na Internetu je jich docela dost ;-)