Tényleg random a bitcoin package által generált cím? Ezt valamelyik kripto közösség validálta? Csak azért mert volt olyan cím generátor, amiről utólag kiderült mégsem véletlen volt a publikus és a privát kulcs generálás. Ezeket a címeket utólag a cím generátor szerzői megdézsmálták.
@Szia Dani✌ Kösz a Gondolatébresztőt 🧐 Viszont, akkor HA jól értem, és tovább gondolom, még Generátort Se kell használni❓A Winklevoss ikrek is így Dobálhatták ki Kockával❓Elég a BIP39-es szabvány 2048 szava közül (ruclips.net/video/aswP5_UCtUQ/видео.html) kiválasztani 12-t vagy 24-t tetszőleges sorrendben, és kész is a Saját Pénztárcám, amiről egyetlen cég sem tud❓🤔❓
Jó kis téma. Biztos, hogy megéri ezt még jobban is részletezni és odáig eljutni, hogy gyakori tranzakciókat is könnyen és biztonságosan lehessen kivitelezni más coinok/tokenek esetében is.
Szia! Tanfolyamban lévő Discord szerverhez tudsz bejönni, ha tag vagy (ami előfizetés nélküli, csak egyszeri díjas), sajnos rengeteg csaló oldal írogat a nevemben Telegramon így azt megszüntettük.
Szia, nagyon jó videó, gratulálok. De nagyon jó lenne erről a lehetőségről még beszélni, pl. hogyan tudom megnézni rajta tartott összegemet, hogyan tudom onnan elküldeni stb. érted biztosan mire gondolok. Gondolom van egy kezelő felülete is ennek a titkos lehetőségnek. Esetleg lehet márst is generálni nen csak BTC cimet? pl. usdt , TRX vagy bármití? Várom a folytatást nagyon.
A kriptográfiai kereskedéssel nagyon könnyű pénzt keresni, ha olyan szakértővel kereskedsz, aki tele van tapasztalattal és hozzáértéssel, mint például Nicholasjonestrades kereskedőm.
Remek választás, ő kezeli a legtöbb befektetési részvényemet és kriptopénzemet is, de több bevételre tesz szert a kriptokereskedelemből. Mindig hálásak vagyunk Nicholas úrnak, korunk megmentőjének.
Tényleg csak bennem merül fel, hogy ezen a decentralizált technológián alapuló kriptóvilág miért nem oldja meg ezt a piti problémát, hogy, ne tudják ellopni a pénzem és ne kelljen minden belépésnél elutaznom egy harmadik országba, álnvevet felvenni, nemet váltani és papírra vetnem hieroglifákat amiket vissza kelljen postáznom magamnak a múltba.
Nagyon jó az ötlet, köszi. Felmerült bennem, hogyan tudod, hogy mennyi BTC-t tárolsz rajta? Vagy ki lehet listáztatni? Vagy külön nyilvántartod, h mikor mennyit utalták be ill. Ki róla?
Год назад+3
Szia Peti! A tárca címed tudod csekkolni a blokkláncon, mint az összes többi tárca esetén is. Pl. blockchain.com explorer
@@peterivancsics646 Sziasztok valaki tudna segiteni abban hogy milyen laptopot es hozza tartozo dolgokat vegyek a crypro tozsdezeshez ? Valaszt elore is koszi
Az alap, generált privát kulcsod hexadecimális, azaz 16-os számrendszerű szám, ahol a számjegyek (nibble) 0..9 és 'a'..'f' között lehetnek. Ha a példád szerint, bármelyik számjegyhez hármat hozzáadsz (valójában a számjegyet szimbolizáló ascii karakter kódhoz adsz hozzá hármat), akkor előfordulhat, hogy a kapott érték már a lehetséges számjegy-tartományon kívül esik (mint a példádban is, ahol 'i' lett az egyik számjegy), így ez a továbbiakban árulkodó lehet az azt megtaláló számára. Javasolnám inkább a kizáró vagy (xor) használatát.
Год назад+2
Szia Attila! Jól mondod, ha gondolod tudunk együtt alkotni. Írj egy emailt, ha szeretnél kapcsolatba lépni velünk, mert gyűjtöm az okos embereket.
Ha rotálja a karaktereket, akkor nincs probléma. Te nyilván érted mit írok, nem neked írom, hanem annak aki nem programozgat, de a számokat azért ismeri. :) Szóval képzeld úgy mint az órát, ami körbejár, 1 óra után jön 2 óra, majd 3 végül 12, és utána újra jön az 1, 2, stb. A "titkosítást" is lehet így csinálni. Akit zavarnak a betűk, az hagyja is ki őket és csak a számjegyeket növelgesse / csökkentgesse úgy, ahogy Dániel a videóban mondja, mégpedig úgy, mint az órát: azaz 7-8-9 után újra a 0 jön, illetve lefelé a 3-2-1-0 után a 9 jön. Mindamellett én ezt a módszert laikusnak óvatosan ajánlanám, mert amennyivel nagyobb biztonságot jelent az, hogy a privát kulcs nem kerülhet ki, egy laikus számára legalább annyival nagyobb kockázat lehet az, hogy publikus kulcsokat másolgasson. Elrontja és akkor abból van a baj. Ha már ez a módszer, akkor mindenképpen generálnék még egy QR kódot is a publikus kulcsból, amit kinyomtathat és leolvashat. Bár az is csak mobillal működik, desktopon nem. Szóval szerintem összességében egy laikusnak még mindig a hardver tárca lehet a legjobb. Ha nagyobb összeget tárol, akkor esetleg több - mondjuk ledger mellé egy trezor, esetleg egy tangem, ha a privát kulcs biztonsága a fókusz (a tangemről nem tud kikerülni, cserébe más hátránya lehet, de NINCS 100% megoldás semmire az életben). Aztán állítsa be, töltse le a hozzá tartozó appot (ledger live akármi), EGYSZER indítsa el, állítsa be, egyszer össze is kötheti pl. a Metamaskkal is. Aztán húzza ki a gépből a kulcsot és soha ne dugja rá többet. Ha tényleg csak a megvett kriptót tartja rajta, akkor nincs szükség az eszközre, nem kell gépre dugni. és mégiscsak van valami amin meg tudja nézni az egyenleget, ha utalt rá, illetve kimásolni / leolvasni QR kódot, ha utalni akar rá (vagy Metamaskban csak rábökni). Így - ha nincs a gépre dugva - az isten nem szedi ki a privát kulcsot, nyugodt lehet. De ez az én személyes véleményem, aztán mindenkinek a saját pénze, döntse el, hogy mitől alszik nyugodtabban. :)
@@peterk0203 tökéletes meglátás, nem jó ha cryptográfiával kapcsolatos dolgot javasol valaki aki nem ért hozzá, ez a módszer kissit megnézve hamar visszaadja az eredetit, bárkinek aki ért hozzá. Telegramon jelentkeztem, ennél tudunk kicsit ésszerűbbet is, pl "salt"os dekódolható módszereket, amit egy megjegyezhető "szó" titkosít tovább... ez is kitalálható de messze nagyobb védelem, pluszt adhat pl ha nem írod ki sehova hogy heló ez a privát kulcsom :) hanem behányod pár más adat közé azt bogarásszanak mi mi :D kieg: elnézést ha ugy tűnt volna hogy Dániel nem ért a cryptohoz, de a cryptovaltuákhoz nagyon is, de a cryptográfia maga az más világ, felszinesen nem lehet vele foglalkozni, ez a lényege. Ment a like is
Nem szeretnék okoskodni, de egyszerű weboldalas bejelentkezésekhez is már sokkal kifinomultabb titkosítási módszereket használnak, amiket "nehezebb" feltörni, mert sajnos feltörhetetlen rendszer nincs(vagy bármi más titkosításához) ilyen pl. az RSA.
Год назад+1
@@disidentehun Jó, hogy írod, mert ezt is ki akarom bontani a következő videók egyikében. Egyetértek veled, egyre inkább, ahogy kutatom.
Sziasztok! Mi a véleményed az Ultron-ról? Saját fejlesztésű layer-1 blokklánc saját natív ökosziszémával a Bionance tranzakciós sebességének 10 szeresével működik, swap és most kihoz egy fizikai kártyát amivel cryptóból fiat pénzt tudsz kivenni és walletként is működik! Érdemes vele foglalkozni?
Год назад+1
Szia Balázs! Irj emailt nyugodtan és segitek eligazodni: kerdes@janodaniel.hu
Megnéznék egy gyakorlatiasabb videót is ezzel a témával. Ki találta ki ezt a módszert, mi a neve, vagy ez ugyanúgy cold walletnek számít? Vagy egy olyan videót is megnéznék, ahol egy kisebb mennyiséggel bemutatod, hogy hogyan megy végig a tranzakció. Nem rosszból írtam csak számomra átláthatobb lenne a dolog.
Год назад+3
Szia Gabi! Persze, nehéz ez így elsőre még ezt is soknak tartottam 😃
Ez nem egy "feltalált" / "kitalált" módszer, hanem un. titkosítási algoritmus, amit a matematika már sok évtizede ismer (már a 2. világháborúban használták). Manapság meg már mindenben benne van, a "mosógépben is". Tényleg. A bitcoin algoritmusa is ismert (AES, ha jól tudom pontosan AES-256-CBC). Ilyen algoritmus a legtöbb programozási nyelvben / platformon (java, c#, c++, vagy éppen a videóban említett python) elérhető API-n (application programming interface) keresztül. A videóban is csak ennyi történik. fog egy prgramozási nyelvet - ő a pythont választotta - és egy pár soros kóddal meghívja a python titkosítási API-t a megfelelő paraméterekkel (melyik algoritmus, hány bites, mi a seed stb.), ami előállítja neki a privát és nyilvános kulcsot. Lényegében ennyi, a harver tárcák és a hot walletek is pontosan ugyanezt csinálják. Értsd úgy, hogy tényleg PONTOSAN ugyanezt csinálják, csak a tárcába programozva. A githubon (nyílt forráskódú programok forrásainak egyik gyűjtőhelye) egyébként számtalan programot, példát találni erre. Van nyílt forráskódú teljes értékű tárcából is számtalan, amit letölthetsz, az adott programozási nyelv fejlesztő környezetével / fordítójával lefordíthatsz és használhatsz magadnak, ha akarsz. A dolog nehézsége az, hogy egy kripto tárca funkcióinak nem maga a kulcs generálás a nagy része. Maga a kód generálás (amit itt csinálunk) tényleg csak pár kódsor, egyszerű. A bonyolultabb, nehezebb feladat az, hogy ezzel a generált kulcspárral a különböző hálózatokon (bitcoin, ethereum, solana, stb.) műveleteket végezzünk, tranzakciókat kezdeményezzünk. Namost az így előállított kulcspárodhoz ahogy a videoban van, nincs ilyen programod. Ez addig nem baj, amíg csak rá utalsz, mert ahhoz elég a nyilvános kulcs is. De már az egyenleg megnézéséhez is csak a blockchaint kell nézegetni (ez még mondjuk elmegy, böngészőben, blockhchain.com, etherscan stb.), viszont ha már kiutalni akarsz, ahhoz indítani kell tudni tranzakciót is. Amit már csak programmal tudsz. Amit ha nem írsz meg szintén magadnak (na az már bonyolult), akkor kénytelen leszel valamilyen létező tárcát használni, amiben ez meg van írva. Akkor pedig meg KELL adnod a privát kulcsodat is. És ugyanott vagy, mint a hardver tárcánál, mert ha EGYSZER megadtad egy másik tárcában, akkor az már meg lett adva, az már sose lesz többé "olyan titkos", mint amíg csak nálad volt felírva. Azaz előbb-utóbb ha nem vagy programozó és nem tudsz megírni magadnak egy teljes tárca programot, rá fogsz kényszerülni, hogy egy programban megbízzál. Akkor meg egyszerűbb ha eleve ezt teszed, és betartod az óvatossági szabályokat (ahogy az előbbi postban írtam, pl. csak beállítod és nem dugod rá sosem a gépre, csak és kizárólag akkor, ha elutalni akarsz róla.)
Érdemes lenne belekódolni, hogy mutassa mennyi van rajta és alapból hogy legacy v segwit cim, szóval ez így azoknak az embereknek akiknek készítetted elég hiányos lehet, plusz hogy kuldod ki?
es mivan akkor ha az offline kulcs generalo olyan kulcsot general ami mar letezik? tegyuk fel 000000.1% eselyel. a programod lemented egy pendrivera es arrol viszed at az offline gepre? es egyaltalan mennyire megbizhato ez a program?
önmagában a titkosítási algoritmus garantálja hogy az általad leírt eseménynek a bekövetkezési valószínűsége a következő 137 kvintilló évben sincs 0,000000000000000000000000000000001%
igen elsore en is arra gondoltam hogy mivan ha ez a program olyan kodokat general amik mar egyszer le lettek generalva es egyfajta klon kulcsot keszit az illeto tudvan hogy az az egyetlen es igazi ja es persze offllineban kesziti ezaltal teljesen megvan gyozodve a fiokja biztonsagarol..kiskapuk mindig is voltak es lesznek is@@fiokmunkahelyi3470
Arra lennék kíváncsi hogy ha ezt megoldom pl egy laptopon (a btc telepítést a kódolást ) akkor ha megsemmisül a laptop akkor hogy jutok hozzá a tarcához amit ugye generáltam. Egy új laptopra rátelepítem a btc-t és a kóddal hozzátudok jutni a bitcoinomhoz?
Год назад+2
Szia Dani Barni! Nézd meg a vidit újra és keress rá a témára. Kis tanulással át fogod látni 🙏🏼
köszi a videót, érdekes volt! Lehet hogy hülyeséget kérdezek informatikailag, de van arra esély, hogy mivel offline generálódik a kulcs, már egy létező címet fog újból legenerálni? Az online cím generátorok (amik veszélyesek), egyáltalán nézik a már meglévő btc címeket, hogy ne hozzanak létre olyat újból ami már létezik? Köszi!
Jogos a kérdés. Az általad említett helyzetben, ahol több ember offline módban generál papír pénztárcákat, valóban fennáll annak a veszélye, hogy véletlenül ugyanazt a címet hozzák létre. Az offline módban történő címgenerálás során a rendszer nem tud róla, hogy milyen címet hoztál létre, tehát nincs közvetlen kapcsolat a többi generált címmel. Az esélye annak, hogy két azonos cím jön létre, valójában rendkívül alacsony. Az egyedi címek matematikai algoritmusokkal generálódnak, és a kriptovaluta rendszerek kialakítása arra törekszik, hogy az egyedi címek száma hatalmas legyen. Az esély arra, hogy véletlenül ugyanazt a címet generáld, olyan alacsony, hogy gyakorlatilag elhanyagolható. Még akkor is, ha ugyanazt a címet véletlenül generálnád, a blockchain rendszer valószínűleg figyelmeztetne rá, amikor megpróbálod előszőr használni azt, mivel mások is hasonló címet generáltak volna, és a cím már valószínűleg foglalt lenne.
Lehetetlen. 1.461.501.637.330.902.918.203.684.832.716.283.019.655.932.542.976 cím létezik összesen. 2^160... ha az egész föld csak homokból állna és minden homokszem egy bitcoin cím lenne, akkor 200 Billió Földgömbre lenne elég ami pontosan 200.000.000.000.000. Földgömb. Nincs semmi esélye hogy 2x ugyanaz generálódjon. 😄😄😄
Szia Dániel! Ha lesz folytatás érdemes lesz azzal a jelenséggel foglalkozni, hogy átutaláskor miért utalják el általában a teljes összeget, úgy érdve hogy a maradékot vissza utalják a küldő címre. Mondjuk egy blokchain elemző segítségével segítségével nagyon szépen látszik, hogy amikor nem a teljes összeget utalják a címzettnél ott a saját cím a maradékkal. Mert ezt technikailag a forró tárcák és a hardveres tárcák megoldják, viszont abban nem vagyok biztos, hogy amikor a felhasználó maga használja és paraméterezi a bitcoin könyvtár fügvényeit akkor nem tud ebben hibázni, főleg ha nem tud a jelenségről. Bár akkor is inkább azt javasolják, hogy egy címet csak egyszer használjunk. Tehát a tárolás ok, de ha hozzák kell nyúlni a lakás árához” de csak egy részéhez, akkor fontos lenne biztonságban maradni közben és utána is. Hálás köszönet a videóért !
Hy, Passzív milliomos is rakott fel ilyen videót kb már vagy 5-6 éve, amit ugyan így lehet offlineban készíteni. Papírtárca készítése stb. Elég gyereknyelven mondja el és szinte elsőre sikerült is készítenem :)
Szia ! Ha érdekelnek megoldások egy sikeres, dinamikusan fejlődő cég megoldásai, mint például, hogy vegyél ki fiat pénzt cryptóból egyszerűen bankkártyán ami walletként is működik akkor szólj! Bionanceről sajnos úgy tudom, hogy megszűnik a kártyája és szeptember 25-től nem lehet fiat pénzt kiutalni róla!
Год назад
Ugyanúgy a legnagyobb kripto tőzsde és biztonságosan használható. Beutalások mindig időszakosan változnak.
A Coinbase-en való tárolásról mi a véleményed ? Ott nem tudják fizikailag ellopni a privát kulcsomat, mert nem nekem kell oriznem. 250 000 dollárig pedig biztosítva van, szóval az alatti összegnél nekem ez nagyon biztonságosnak tűnik.
@@ASotiPont erre gondolok, ha mondjuk csődbe megy a váltó akkor be vagy biztosítva, mert kifizetnek. De ha ez nem következik be, addig szerintem maga a Coinbase nagy biztonságot nyújt, és e mellett kényelmes is használni.
@@BsaiGamers nem kell ,hogy csődbe menjen ,elég ha kétes ügyletekbe keveredik és nem férsz hozzá a számládhoz.De ne firtassuk alap ,dolog nem a tőzsdén tartani .üdv
@ Még egy tipp terminálban tab gombbal beìrsz egy betűt és megnyomod akkor kiegészíti ha van olyan file név így nem kell gépelni sokat de ls parancs is sokat segít :) ha fáj tartalmat akarsz kiiratni cat parancs :) próbáld ki :)
Ballet Wallet, és akkor nem kellenek ezek a felesleges körök.
Год назад+1
Amit mutatok a videóban ott kivéded, hogy bármilyen szolgáltatóhoz közöd legyen vagy online úton csatlakoznod kelljen. A Ballet walletnél fontos, hogy manuálisan be kell írnod a privát kulcsod egy online szoftveres pénztárcába/appba ahhoz, hogy pénzt költs el, azt jelenti, hogy a Ballet pénztárca valószínűleg nagyon biztonságos a legelső tranzakcióig, nem pedig a folyamatos használathoz. Ha csak egyetlen egy tranzakciót akarsz a jövőben végezni, akkor az első tranzakcióig jó megoldás lehet. Bár minek megvásárólni, mikor én egy 100%-ban független és ingyenes megoldást mutatok.
The STCX wallet is one of my most optimistic projects. My main goal now is to promote this product.Not only can we get the promotion fee, the most important thing is to have the promotion dividend income, but also participate in the product commission also has a considerable income. Are you interested in knowing?
Érdemes lett volna a generált címre való bitcoin küldésről, illetve az arról történő bitcoin utalásról is beszélni.
Szia Viktor! Köszi hogy írtál, örülök, hogy van rá igény 🙏🏼🚀
Tényleg random a bitcoin package által generált cím? Ezt valamelyik kripto közösség validálta? Csak azért mert volt olyan cím generátor, amiről utólag kiderült mégsem véletlen volt a publikus és a privát kulcs generálás. Ezeket a címeket utólag a cím generátor szerzői megdézsmálták.
@@viktorjuhasz3067 Ez egy nagyon fontos info lenne és sajnos semmilyen válasz nem érkezett rá...
@Szia Dani✌ Kösz a Gondolatébresztőt 🧐 Viszont, akkor HA jól értem, és tovább gondolom, még Generátort Se kell használni❓A Winklevoss ikrek is így Dobálhatták ki Kockával❓Elég a BIP39-es szabvány 2048 szava közül (ruclips.net/video/aswP5_UCtUQ/видео.html) kiválasztani 12-t vagy 24-t tetszőleges sorrendben, és kész is a Saját Pénztárcám, amiről egyetlen cég sem tud❓🤔❓
Jó kis téma. Biztos, hogy megéri ezt még jobban is részletezni és odáig eljutni, hogy gyakori tranzakciókat is könnyen és biztonságosan lehessen kivitelezni más coinok/tokenek esetében is.
Hozom a folytatást 🫡
Jó információ, ahol a jelenlegi piaci mozgás mellett jó profithozamot érhetek el.
Ha a címről ki akarsz utalni, azt hogyan teszed? Valami walletre akkor szükséged van nem? És ott már ugyan ott leszel mint ledgerrel pl.
Nekem is pont ez jutott az eszembe, hogy hogyan lehet kiutalni a létrehozott címröl?
Hozok még folytatást 😁🙏🏼
mikor? :) @
Köszi a videót!
A tangem wallett-ről mi a véleményed?
Mennyire biztonságos?
Köszi a nagyszerü tippet erről még nem hallotam, Köszönöm.
Szia Krisztián! Jó fejlődést kívánok 🙏🏼
Mivel OFFline... mi van ha olyat címet generál ami már létezik, és az akkor derül ki amikor már küldtél rá? Vagy ez természetesen lehetetlen?
Online is fennállna ennek a lehetősége, csak matematikailag nem jön ki. De tök jó lenne legenerálni satoshi tárcáját pl. 😁🙏🏼
Szia Dani!
Egy telegram csoport linket kaphatnék?
Szia! Tanfolyamban lévő Discord szerverhez tudsz bejönni, ha tag vagy (ami előfizetés nélküli, csak egyszeri díjas), sajnos rengeteg csaló oldal írogat a nevemben Telegramon így azt megszüntettük.
Ez gyönyörű!!! Linuxra is meg tudnád adni a btc telepitő parancs sort? 10 éve linuxos vagyok és nem állnék vissza.
Szia, nagyon jó videó, gratulálok. De nagyon jó lenne erről a lehetőségről még beszélni, pl. hogyan tudom megnézni rajta tartott összegemet, hogyan tudom onnan elküldeni stb. érted biztosan mire gondolok. Gondolom van egy kezelő felülete is ennek a titkos lehetőségnek. Esetleg lehet márst is generálni nen csak BTC cimet? pl. usdt , TRX vagy bármití? Várom a folytatást nagyon.
Semmi titkos nincs benne.Ez is csak az egyik lehetőség btc cím generálásra. Ráadásul túlbonyolítva. 🥴
@@csokiscsiga Így van. Sőt, a titkosítás könnyen feltörhető, ha csak ennyit csinál valaki, mint ami a videóban van.
Szervusz Dániel! Köszönjük a videót, nagyon hasznos volt! Ez a trükk, a BTC-n kívül más láncokon is megoldható?
A kriptográfiai kereskedéssel nagyon könnyű pénzt keresni, ha olyan szakértővel kereskedsz, aki tele van tapasztalattal és hozzáértéssel, mint például Nicholasjonestrades kereskedőm.
Remek választás, ő kezeli a legtöbb befektetési részvényemet és kriptopénzemet is, de több bevételre tesz szert a kriptokereskedelemből. Mindig hálásak vagyunk Nicholas úrnak, korunk megmentőjének.
Érdekel, kérem, mondjon többet, mert szeretnék tudni erről, mielőtt elkezdenék a kereskedést
Hogyan kezdjem kérem. Annyi értékelést láttam ennek a nicholasjonestradesnek, hogyan fordulhatok hozzá szakértői útmutatásért
Mindenkinek konzultálnia kell vele a hivatalos személyén keresztül
@ nicholasjonestrades
Tényleg csak bennem merül fel, hogy ezen a decentralizált technológián alapuló kriptóvilág miért nem oldja meg ezt a piti problémát, hogy, ne tudják ellopni a pénzem és ne kelljen minden belépésnél elutaznom egy harmadik országba, álnvevet felvenni, nemet váltani és papírra vetnem hieroglifákat amiket vissza kelljen postáznom magamnak a múltba.
Ez egy tuti modszernek tunik! 😁
Nagyon jó az ötlet, köszi. Felmerült bennem, hogyan tudod, hogy mennyi BTC-t tárolsz rajta? Vagy ki lehet listáztatni? Vagy külön nyilvántartod, h mikor mennyit utalták be ill. Ki róla?
Szia Peti! A tárca címed tudod csekkolni a blokkláncon, mint az összes többi tárca esetén is. Pl. blockchain.com explorer
Köszi! Logikus.
@@peterivancsics646 Sziasztok valaki tudna segiteni abban hogy milyen laptopot es hozza tartozo dolgokat vegyek a crypro tozsdezeshez ? Valaszt elore is koszi
@@peterkovacs592 Bármi amin normálisan fut az op-rendszer.
Nulladik lépés: Mindezt ne az ablaknak háttal végezd el! 😊 (nyilván ez csak bemutató volt, de nem tudtam kihagyni! 😅)
Ez jo 😃🙏🏼 haha
Az alap, generált privát kulcsod hexadecimális, azaz 16-os számrendszerű szám, ahol a számjegyek (nibble) 0..9 és 'a'..'f' között lehetnek. Ha a példád szerint, bármelyik számjegyhez hármat hozzáadsz (valójában a számjegyet szimbolizáló ascii karakter kódhoz adsz hozzá hármat), akkor előfordulhat, hogy a kapott érték már a lehetséges számjegy-tartományon kívül esik (mint a példádban is, ahol 'i' lett az egyik számjegy), így ez a továbbiakban árulkodó lehet az azt megtaláló számára. Javasolnám inkább a kizáró vagy (xor) használatát.
Szia Attila! Jól mondod, ha gondolod tudunk együtt alkotni. Írj egy emailt, ha szeretnél kapcsolatba lépni velünk, mert gyűjtöm az okos embereket.
Ha rotálja a karaktereket, akkor nincs probléma. Te nyilván érted mit írok, nem neked írom, hanem annak aki nem programozgat, de a számokat azért ismeri. :) Szóval képzeld úgy mint az órát, ami körbejár, 1 óra után jön 2 óra, majd 3 végül 12, és utána újra jön az 1, 2, stb. A "titkosítást" is lehet így csinálni. Akit zavarnak a betűk, az hagyja is ki őket és csak a számjegyeket növelgesse / csökkentgesse úgy, ahogy Dániel a videóban mondja, mégpedig úgy, mint az órát: azaz 7-8-9 után újra a 0 jön, illetve lefelé a 3-2-1-0 után a 9 jön.
Mindamellett én ezt a módszert laikusnak óvatosan ajánlanám, mert amennyivel nagyobb biztonságot jelent az, hogy a privát kulcs nem kerülhet ki, egy laikus számára legalább annyival nagyobb kockázat lehet az, hogy publikus kulcsokat másolgasson. Elrontja és akkor abból van a baj. Ha már ez a módszer, akkor mindenképpen generálnék még egy QR kódot is a publikus kulcsból, amit kinyomtathat és leolvashat. Bár az is csak mobillal működik, desktopon nem. Szóval szerintem összességében egy laikusnak még mindig a hardver tárca lehet a legjobb. Ha nagyobb összeget tárol, akkor esetleg több - mondjuk ledger mellé egy trezor, esetleg egy tangem, ha a privát kulcs biztonsága a fókusz (a tangemről nem tud kikerülni, cserébe más hátránya lehet, de NINCS 100% megoldás semmire az életben). Aztán állítsa be, töltse le a hozzá tartozó appot (ledger live akármi), EGYSZER indítsa el, állítsa be, egyszer össze is kötheti pl. a Metamaskkal is. Aztán húzza ki a gépből a kulcsot és soha ne dugja rá többet. Ha tényleg csak a megvett kriptót tartja rajta, akkor nincs szükség az eszközre, nem kell gépre dugni. és mégiscsak van valami amin meg tudja nézni az egyenleget, ha utalt rá, illetve kimásolni / leolvasni QR kódot, ha utalni akar rá (vagy Metamaskban csak rábökni). Így - ha nincs a gépre dugva - az isten nem szedi ki a privát kulcsot, nyugodt lehet. De ez az én személyes véleményem, aztán mindenkinek a saját pénze, döntse el, hogy mitől alszik nyugodtabban. :)
@@peterk0203 tökéletes meglátás, nem jó ha cryptográfiával kapcsolatos dolgot javasol valaki aki nem ért hozzá, ez a módszer kissit megnézve hamar visszaadja az eredetit, bárkinek aki ért hozzá. Telegramon jelentkeztem, ennél tudunk kicsit ésszerűbbet is, pl "salt"os dekódolható módszereket, amit egy megjegyezhető "szó" titkosít tovább... ez is kitalálható de messze nagyobb védelem, pluszt adhat pl ha nem írod ki sehova hogy heló ez a privát kulcsom :) hanem behányod pár más adat közé azt bogarásszanak mi mi :D
kieg: elnézést ha ugy tűnt volna hogy Dániel nem ért a cryptohoz, de a cryptovaltuákhoz nagyon is, de a cryptográfia maga az más világ, felszinesen nem lehet vele foglalkozni, ez a lényege. Ment a like is
Nem szeretnék okoskodni, de egyszerű weboldalas bejelentkezésekhez is már sokkal kifinomultabb titkosítási módszereket használnak, amiket "nehezebb" feltörni, mert sajnos feltörhetetlen rendszer nincs(vagy bármi más titkosításához) ilyen pl. az RSA.
@@disidentehun Jó, hogy írod, mert ezt is ki akarom bontani a következő videók egyikében. Egyetértek veled, egyre inkább, ahogy kutatom.
Ether-nél is meg lehet csinálni?
minden 3. karaktert megváltoztatok - és mi van ha csak egyet, akkor ugyanott vagyok, ha csak egy különbség van, akkor sem tudják ellopni a lét? Nem?
Erről a címről hogy lehet kiutalni?
A privat kulcsoddal tudod aláirni a tranzakciot, mint barmely tárca esetében. Ezt sok módon megteheted.
szia az aktuál btc mennyiséget hol lehet megnézni ilyen tárcán ? vagy azt nekem kell fejbentartani hogy mikor és mennyit raktam bele ?@
Sziasztok! Mi a véleményed az Ultron-ról? Saját fejlesztésű layer-1 blokklánc saját natív ökosziszémával a Bionance tranzakciós sebességének 10 szeresével működik, swap és most kihoz egy fizikai kártyát amivel cryptóból fiat pénzt tudsz kivenni és walletként is működik! Érdemes vele foglalkozni?
Szia Balázs! Irj emailt nyugodtan és segitek eligazodni: kerdes@janodaniel.hu
Szuper.Köszi a videót!
Szivesen! 🚀🙏🏼
Sziasztok valaki tudna segiteni abban hogy milyen laptopot es hozza tartozo dolgokat vegyek a crypro tozsdezeshez ? Valaszt elore is koszi
Szia, úgy néz ki, hogy végleg kint maradsz?
Sokat utazok, ha erre gondolsz 🙏🏼
Szia. A Safepal wallet is van ennyire biztonságos, nem?
Megnéznék egy gyakorlatiasabb videót is ezzel a témával. Ki találta ki ezt a módszert, mi a neve, vagy ez ugyanúgy cold walletnek számít? Vagy egy olyan videót is megnéznék, ahol egy kisebb mennyiséggel bemutatod, hogy hogyan megy végig a tranzakció.
Nem rosszból írtam csak számomra átláthatobb lenne a dolog.
Szia Gabi! Persze, nehéz ez így elsőre még ezt is soknak tartottam 😃
Ez nem egy "feltalált" / "kitalált" módszer, hanem un. titkosítási algoritmus, amit a matematika már sok évtizede ismer (már a 2. világháborúban használták). Manapság meg már mindenben benne van, a "mosógépben is". Tényleg.
A bitcoin algoritmusa is ismert (AES, ha jól tudom pontosan AES-256-CBC). Ilyen algoritmus a legtöbb programozási nyelvben / platformon (java, c#, c++, vagy éppen a videóban említett python) elérhető API-n (application programming interface) keresztül. A videóban is csak ennyi történik. fog egy prgramozási nyelvet - ő a pythont választotta - és egy pár soros kóddal meghívja a python titkosítási API-t a megfelelő paraméterekkel (melyik algoritmus, hány bites, mi a seed stb.), ami előállítja neki a privát és nyilvános kulcsot. Lényegében ennyi, a harver tárcák és a hot walletek is pontosan ugyanezt csinálják. Értsd úgy, hogy tényleg PONTOSAN ugyanezt csinálják, csak a tárcába programozva. A githubon (nyílt forráskódú programok forrásainak egyik gyűjtőhelye) egyébként számtalan programot, példát találni erre. Van nyílt forráskódú teljes értékű tárcából is számtalan, amit letölthetsz, az adott programozási nyelv fejlesztő környezetével / fordítójával lefordíthatsz és használhatsz magadnak, ha akarsz.
A dolog nehézsége az, hogy egy kripto tárca funkcióinak nem maga a kulcs generálás a nagy része. Maga a kód generálás (amit itt csinálunk) tényleg csak pár kódsor, egyszerű. A bonyolultabb, nehezebb feladat az, hogy ezzel a generált kulcspárral a különböző hálózatokon (bitcoin, ethereum, solana, stb.) műveleteket végezzünk, tranzakciókat kezdeményezzünk. Namost az így előállított kulcspárodhoz ahogy a videoban van, nincs ilyen programod. Ez addig nem baj, amíg csak rá utalsz, mert ahhoz elég a nyilvános kulcs is. De már az egyenleg megnézéséhez is csak a blockchaint kell nézegetni (ez még mondjuk elmegy, böngészőben, blockhchain.com, etherscan stb.), viszont ha már kiutalni akarsz, ahhoz indítani kell tudni tranzakciót is. Amit már csak programmal tudsz. Amit ha nem írsz meg szintén magadnak (na az már bonyolult), akkor kénytelen leszel valamilyen létező tárcát használni, amiben ez meg van írva. Akkor pedig meg KELL adnod a privát kulcsodat is. És ugyanott vagy, mint a hardver tárcánál, mert ha EGYSZER megadtad egy másik tárcában, akkor az már meg lett adva, az már sose lesz többé "olyan titkos", mint amíg csak nálad volt felírva. Azaz előbb-utóbb ha nem vagy programozó és nem tudsz megírni magadnak egy teljes tárca programot, rá fogsz kényszerülni, hogy egy programban megbízzál. Akkor meg egyszerűbb ha eleve ezt teszed, és betartod az óvatossági szabályokat (ahogy az előbbi postban írtam, pl. csak beállítod és nem dugod rá sosem a gépre, csak és kizárólag akkor, ha elutalni akarsz róla.)
hogy lehet ki utalni onnan aztan a btc-et?
A privat kulcsoddal tudsz hozzaferni a tarcadhoz, es tranzakciokat aláírni.
Szia Dani, ha Metamask fiokom van es ott tokeneim, akkor hol erdemes meg tarolni? Ledger, vagy ez az uj amit ebben a videoban mutattal be?
Érdemes lenne belekódolni, hogy mutassa mennyi van rajta és alapból hogy legacy v segwit cim, szóval ez így azoknak az embereknek akiknek készítetted elég hiányos lehet, plusz hogy kuldod ki?
es mivan akkor ha az offline kulcs generalo olyan kulcsot general ami mar letezik? tegyuk fel 000000.1% eselyel. a programod lemented egy pendrivera es arrol viszed at az offline gepre? es egyaltalan mennyire megbizhato ez a program?
önmagában a titkosítási algoritmus garantálja hogy az általad leírt eseménynek a bekövetkezési valószínűsége a következő 137 kvintilló évben sincs 0,000000000000000000000000000000001%
a program megbízhatósága már más kérdés persze
igen elsore en is arra gondoltam hogy mivan ha ez a program olyan kodokat general amik mar egyszer le lettek generalva es egyfajta klon kulcsot keszit az illeto tudvan hogy az az egyetlen es igazi ja es persze offllineban kesziti ezaltal teljesen megvan gyozodve a fiokja biztonsagarol..kiskapuk mindig is voltak es lesznek is@@fiokmunkahelyi3470
Arra lennék kíváncsi hogy ha ezt megoldom pl egy laptopon (a btc telepítést a kódolást ) akkor ha megsemmisül a laptop akkor hogy jutok hozzá a tarcához amit ugye generáltam. Egy új laptopra rátelepítem a btc-t és a kóddal hozzátudok jutni a bitcoinomhoz?
Szia Dani Barni! Nézd meg a vidit újra és keress rá a témára. Kis tanulással át fogod látni 🙏🏼
coinomi- ról mi a véleményetek?
köszi a videót, érdekes volt! Lehet hogy hülyeséget kérdezek informatikailag, de van arra esély, hogy mivel offline generálódik a kulcs, már egy létező címet fog újból legenerálni? Az online cím generátorok (amik veszélyesek), egyáltalán nézik a már meglévő btc címeket, hogy ne hozzanak létre olyat újból ami már létezik? Köszi!
Jogos a kérdés. Az általad említett helyzetben, ahol több ember offline módban generál papír pénztárcákat, valóban fennáll annak a veszélye, hogy véletlenül ugyanazt a címet hozzák létre. Az offline módban történő címgenerálás során a rendszer nem tud róla, hogy milyen címet hoztál létre, tehát nincs közvetlen kapcsolat a többi generált címmel.
Az esélye annak, hogy két azonos cím jön létre, valójában rendkívül alacsony. Az egyedi címek matematikai algoritmusokkal generálódnak, és a kriptovaluta rendszerek kialakítása arra törekszik, hogy az egyedi címek száma hatalmas legyen. Az esély arra, hogy véletlenül ugyanazt a címet generáld, olyan alacsony, hogy gyakorlatilag elhanyagolható.
Még akkor is, ha ugyanazt a címet véletlenül generálnád, a blockchain rendszer valószínűleg figyelmeztetne rá, amikor megpróbálod előszőr használni azt, mivel mások is hasonló címet generáltak volna, és a cím már valószínűleg foglalt lenne.
Lehetetlen. 1.461.501.637.330.902.918.203.684.832.716.283.019.655.932.542.976 cím létezik összesen. 2^160... ha az egész föld csak homokból állna és minden homokszem egy bitcoin cím lenne, akkor 200 Billió Földgömbre lenne elég ami pontosan 200.000.000.000.000. Földgömb. Nincs semmi esélye hogy 2x ugyanaz generálódjon. 😄😄😄
Szia! Ha jól tudom már visszavonta a ceed phrase tárololására irányuló törekvéseit a ledger……
Szia Dániel!
Ha lesz folytatás érdemes lesz azzal a jelenséggel foglalkozni, hogy átutaláskor miért utalják el általában a teljes összeget, úgy érdve hogy a maradékot vissza utalják a küldő címre. Mondjuk egy blokchain elemző segítségével segítségével nagyon szépen látszik, hogy amikor nem a teljes összeget utalják a címzettnél ott a saját cím a maradékkal.
Mert ezt technikailag a forró tárcák és a hardveres tárcák megoldják, viszont abban nem vagyok biztos, hogy amikor a felhasználó maga használja és paraméterezi a bitcoin könyvtár fügvényeit akkor nem tud ebben hibázni, főleg ha nem tud a jelenségről.
Bár akkor is inkább azt javasolják, hogy egy címet csak egyszer használjunk. Tehát a tárolás ok, de ha hozzák kell nyúlni a lakás árához” de csak egy részéhez, akkor fontos lenne biztonságban maradni közben és utána is.
Hálás köszönet a videóért !
Hy, Passzív milliomos is rakott fel ilyen videót kb már vagy 5-6 éve, amit ugyan így lehet offlineban készíteni. Papírtárca készítése stb. Elég gyereknyelven mondja el és szinte elsőre sikerült is készítenem :)
Szuper!🎉
Szia, de hogy tudok utalni ilyen esetben?
Látod a címed, ezt is kinyomtatja a képernyőre (address) erre tudsz utalni Btc-t bitcoin hálózaton
A Ledger X & Stax h.wallet-et lehet használni csak iPhone-al vagy akármilyen telefonnal ?
A visszaútról nem beszéltél bővebben, a privát kulcsomat amit anno pytonnal generáltam azt beirom pl egy safepal ezközbe és már látom is az 1 btcmet!?
Bárhova importálhatod ezt követően 🙏🏼🫡
Hogyan kell a bitcoint telepiteni kicsit részletesebben?
Binance-el most mi ahelyzet?? nem lehet beutalni
Szia ! Ha érdekelnek megoldások egy sikeres, dinamikusan fejlődő cég megoldásai, mint például, hogy vegyél ki fiat pénzt cryptóból egyszerűen bankkártyán ami walletként is működik akkor szólj! Bionanceről sajnos úgy tudom, hogy megszűnik a kártyája és szeptember 25-től nem lehet fiat pénzt kiutalni róla!
Ugyanúgy a legnagyobb kripto tőzsde és biztonságosan használható. Beutalások mindig időszakosan változnak.
A Coinbase-en való tárolásról mi a véleményed ? Ott nem tudják fizikailag ellopni a privát kulcsomat, mert nem nekem kell oriznem. 250 000 dollárig pedig biztosítva van, szóval az alatti összegnél nekem ez nagyon biztonságosnak tűnik.
Ellopni nem,de bármelyik váltó csődbe mehet,és zárolják a számládat.Majd talán 1x visszakapod,1 nap 10nap 1 év...vagy soha.
@@ASotiPont erre gondolok, ha mondjuk csődbe megy a váltó akkor be vagy biztosítva, mert kifizetnek. De ha ez nem következik be, addig szerintem maga a Coinbase nagy biztonságot nyújt, és e mellett kényelmes is használni.
A kényelmes megoldás mindig veszélyes
@@BsaiGamers nem kell ,hogy csődbe menjen ,elég ha kétes ügyletekbe keveredik és nem férsz hozzá a számládhoz.De ne firtassuk alap ,dolog nem a tőzsdén tartani .üdv
Üdv Tisztelt Dániel!
Megkérdezhetem a D.AI.SY-ről mi a véleménye? Megérdemelhet egy videó témát?
Köszönöm!
Jövő ELMO buli, amikor elérjük az 1$-t
Ez már nagyon beteg szint 😂 dögcédulámra gravírozom meg egy intim tetkót is csinálók a privát kukcsomról természetesen magamnak csinálom meg
Persze, de végső soron nyugodtabbá is teszi az életet, ha nagyobb tőkéről van szó.
Ennél egyszerűbb módszer nem létezik, ami biztonságos is?
Ezt hogy oldja meg egy halandó, aki nem tud programozni?
Nem értem a dobókockás módszert, ezt elmagyaráznád?
Kedves Dániel ! Jo a video de én ilyenkor virtuals vagy dokker linuxot futtatok offline és privat kulcsokat igy generálok :)
Szuper vagy! Örülök, hogy már többen használjátok. Köszi a tippet 😁🙏🏼🚀
@ Még egy tipp terminálban tab gombbal beìrsz egy betűt és megnyomod akkor kiegészíti ha van olyan file név így nem kell gépelni sokat de ls parancs is sokat segít :) ha fáj tartalmat akarsz kiiratni cat parancs :) próbáld ki :)
👍
Bonyolult ez a bitcoin! Minek népszerűsíti? (0:01-től)
😃🙏🏼
@ Az emojik sem érthetők!
Dániel! Segítségedet kérem, hogyan férek hozzá a befektetéshez? Privátba kérem az email címemre!
Igenis! 🫡
Vietnam? 🙃
Da Nang, igen 🛸
Tragedia
🚀
Ballet Wallet, és akkor nem kellenek ezek a felesleges körök.
Amit mutatok a videóban ott kivéded, hogy bármilyen szolgáltatóhoz közöd legyen vagy online úton csatlakoznod kelljen. A Ballet walletnél fontos, hogy manuálisan be kell írnod a privát kulcsod egy online szoftveres pénztárcába/appba ahhoz, hogy pénzt költs el, azt jelenti, hogy a Ballet pénztárca valószínűleg nagyon biztonságos a legelső tranzakcióig, nem pedig a folyamatos használathoz. Ha csak egyetlen egy tranzakciót akarsz a jövőben végezni, akkor az első tranzakcióig jó megoldás lehet. Bár minek megvásárólni, mikor én egy 100%-ban független és ingyenes megoldást mutatok.
Ez sokkal elegánsabb, ha már egy ház árat kell tárolni. Talán érdemes 35 dollárt rááldozni. 😅 ❤
The STCX wallet is one of my most optimistic projects. My main goal now is to promote this product.Not only can we get the promotion fee, the most important thing is to have the promotion dividend income, but also participate in the product commission also has a considerable income. Are you interested in knowing?
Szia Dani @DrJanoDaniel tudnál véleményt formálni a Mavie-ről és azon belül a lottoday projektről köszi 🙌🏻🫶🏻
Nézz rá a Mosaic projektre.