ФІНАНСИ КАНАДИ. Типи Інвестицій. Ощадні та інвестиційні рахунки Канади | UA_CANADA

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 20 окт 2024

Комментарии • 11

  • @jaroslavkolesnik8925
    @jaroslavkolesnik8925 Месяц назад

    Борисе, вдячний Вам за ваше роз'яснення базових фінансових речей.
    Романе, дякую Вам за організацію вебінару, трохи жаль що не українською.
    Перші 0-14 хвилин, пояснення щодо типів інвестицій - найкращі.
    Бонди 15-25 вже не будуть зрозумілі пересічним мирянам. Та і не кожен знає що бонд - це облігація, це перевірено в розмовах з нашими новими іммігрантами.
    Приклад з Наталією - проблемки.
    По-перше, чи треба Наталії з 50к доходу взагалі робити внески в RRSP? Особливо, якщо у Наталії 1-2 дитини і дитячі виплати або вона може за пару років залишити Канаду і тоді зняти RRSP стане проблемою через необхідність робити останню декларацію як non-resident або брехати на ній що ти ще є resident, хоча за фактом це буде не так.
    Треба також дивитися на marginal tax Наталії і не відкладати нічого, якщо в неї нема дітей, тобто дохід не впливає на дитячі, а вона в той самий час не в змозі виплатити баланс на своїх кредитках з 20%-25% річних.
    RESP - чекав, коли ви, Борисе, згадаєте компанії Universitas, Heritage, Global RESP Corp., проти яких зараз судяться люди за те, що вони починали RESP плани з своїх кишень, а вже потім щось капало майбутньому студенту і люди і гадки не мали під чим підписалися. Треба дуже обережно обирати RESP provider і ретельно перевіряти його репутацію. Нажаль, в цій сфері є нечисті гравці на ринку.
    Крім цього, під час зняття з RESP в банку, і я думаю що ви це не забули зробити, треба чітко давати зрозуміти, яку частину внеску RESP ви знімаєте - PSE або EAP, бо там різні наслідки для подальшого оподаткування студента наприкінці року.
    Щодо фінансових радників. Борисе, ви ж самі кажете, що вони беруть 1% річних. Їх важко знайти людям з малими інвестиціями. Крім цього, дуже часто фінансовий радник радить лише свої продукти, незважаючи на податково-бенефітну ситуацію конкретної родини. Треба починати з податків людини, з її намірів на майбутнє, а вже потім пропонувати їм відповідні рішення. В будь-якому разі, дякую Вам що ви витратили свій час і пояснили багато важливих речей.

  • @Olexandr_Hit
    @Olexandr_Hit Месяц назад

    Питання про RESP на дітей. Щоб відкрити їм рахунок треба щоб у них був SIN, але як його отримати дитині?

  • @ValeriiIvakhno
    @ValeriiIvakhno 2 месяца назад +2

    Спасибо за разъяснения. Но блин зачем так над названиями издеваться? Вы когда прийдете в банк и скажите что хотите «джик» вас хрен поймут, потому что это не «джик» а «джиайси»

  • @stanboiko5577
    @stanboiko5577 2 месяца назад

    Пришло на имейл письмо с банка, они хотят фидбэк от простого посещения отделения (обналичивание чека, и всё).
    Но более половины вопросов - об advice.
    (Что бесит.
    В переводе advice - это совет. И они пишут, что они считают себя ответственными за моё финансовое благополучие. 😂
    (Хотя я никогда не просил их об этом).
    Финансовый советник = Финансовый советчик?

    • @ValeriiIvakhno
      @ValeriiIvakhno 2 месяца назад

      Тут система так заточена что каждый раз когда вы прийдете в банк сотрудник должен постараться дать вам совет. И все эти опросы что вы получаете это не в общем о банке, это все о конкретном человеке с которым вы работали в банке. То есть в вашем случае мейл просит вас оценить работу теллера который собственно зачислял ваш чек на счет и что то там еще делал или не делал.

    • @stanboiko5577
      @stanboiko5577 2 месяца назад

      @@ValeriiIvakhno
      А я заточен так, что я не нуждаюсь ни в каких советах по умолчанию. (Если когда-нибудь буду нуждаться в каких-либо советах - я буду выбирать советчиков путём конкурса. А не слушать советы кого попало когда попало о чём попало)

  • @qwertyytrewq973
    @qwertyytrewq973 2 месяца назад

    Пенсія в Канаді погана

    • @Olexandr_Hit
      @Olexandr_Hit 2 месяца назад

      А ти народився тут?

    • @jaroslavkolesnik8925
      @jaroslavkolesnik8925 Месяц назад

      Не "погана", а в системі треба розібратися. Запам'ятайте ключові слова щодо пенсії: OAS, CPP/QPP, GIS, RRSP, корпоративні пенсії. Як тільки ви зрозумієте, як кожен з цих компонентів працює - у вас буде чітке бачення вашої пенсії.

    • @UA_Canada
      @UA_Canada  Месяц назад

      Факт трета накопичувати