Боже, ці байки ходять ще з 200Х років. Я ще був підлітком, а вже майже на кожному форумі розповідали про магічні фікси багів у вінді, які могли підняти фпс вдвічі! Але могли і не підняти зовсім) Чудове відео, дякую)
Найдивніше, що я колись зустрічав- це ОБМЕЖЕННЯ максимальної завантаженості процессора для підняття FPS. І самий батхерт в мене викликало дійсне значне збільшення частоти кадрів і повне усунення фрізів. Звичайно, справа була в дивній поведінці рушія гри, але ж треба було бачити моє лице))) То була RDR 2 що тільки вийшла на PC і старий i5 6-го покоління. Після того я з підозрою ставлюсь до всіх своїх знань про комп'ютери і реальні причини того, чому вони не працюють як повинні. Іноді рішення проблеми настільки нелогічне, що починаєш пробувати всіляку єресь від мамкиних оптимізаторів на ютубі.
Обмежив макс. завантаження зі 100% до 99%, вимкнув Game Mode на Windows, температура процессора впала, робота гірше не стала. Дивні ці ваші кампутери 😄
@@mynameisomgцей 1 % відключає турбобуст. Перевірте продуктивність в якомусь бенчмаркі, cinebench r20, наприклад. Деякі процесори мають невелике збільшення частоти при бухті і тому різниці ви можете не бачити. Краще андервольтинг а ніж обрізати продуктивність процесора.
На ноутбуках із вбудованою графікою - це базис. Якщо на ноуті стоїть паверліміт в 15ват, а проц літає на 4.2 ГГц, то він жертиме добротні 10-13 ват, лишаючи для відеокарти недоїдаи, через які вона працює на 10% завантаженості і частотою 300мгц... В ноутах з амуде (особливо, дешевих) це та ще болячка...
Просто неперевершене відео! Самий топ канал по тематиці пк Ви як "Історія Без Міфів" але в контексті "Адміністрування Без Міфів" дякую, майже нічого не робив з цього, крім підкачки та використовував скрипт від вас по відключенню непотрібу з вінди
Моя порада - 1)обмежувати частоту кадрів у грі найменшим значенням фпс у важких сценах та ситуаціях, які повторюються у геймплеї час від часу, або які найважливіші. Наприклад, у онлайн іграх це заміси, плюс вибухи та влучання у шутерах. Сенс у наступному. По-перше, зайду одразу з козирів, якщо завантаження ЦПУ та ГПУ не впирається у максимум, а їх черги не запиті під зав'язку, ситуації коли поступить нова інструкція, але ресурсів, чи місця у черзі буде замало, виникатимуть рідше. А отже і посадок вцілому буде менше, і вони не будуть на стільки драматичними. За доказами будь ласка канал battle(non)sense. По-друге, в подібних іграх вас в принципі цікавить не максимальний фпс десь в тепличних умовах, на краєчку карти, чи у маленькій кімнаті без противників, а саме стабільність та відсутність, чи зменшення фрізів, стартерів, серйозних затримок у найважчі ситуацій для заліза і для вас. 2) порада обмежувати частоту в іграх відповідно технологіям G-sync/Freesync. Якщо ваше залізо видає максимальний чи середній фпс трохи більше максимальної частоти монітору із такими синхронізація, ви банально зіпсуєте світі досвід. Бо буквально екран не відобразить усі кадри, це виллється у розриви кадрів і подібні неприємні штуки. 2.1) якщо ви спостерігаєте дискомфорт маючи фпс відповідний, спробуйте обмежити частоту кадрів на 2-3 кадри нижче від максимального G-sync/Freesync. Деякі рушії та ігри іноді видають трохи більше за обмеження, що знову таки виходить і за обмеження роботи технологій синхронізації. Що і псує ваш досвід. Очевидний приклад тут Apex Legends. Хай квітне Український ютуб.
Плюсую бо теж так роблю. Ставлю кап фреймрейта трохи більший за найгірший показник в важкій ситуації. Ще раджу користувачам nVidia двічі подумати перед тим як вмикати Low Latency Mode на "On + Boost" або "Ultra" в драйвері nVidia. Бо саме це налаштування відключає скидання частоти при простої на відеокарті, через що вона швидко прогрівається і працює на нижчих частотах в важких моментах. Ба більше, може розігріти інші компоненти системи. У мене, вихлоп відеокарти розігрівав оперативу до 58C через що з'являлись статери та помилки. Так що краще юзайте просто "On", бо у мене чуть дах не з'їхав поки я це знайшов. PS: Якби не було модної оперативи з датчиками температури, то може-б так і не знайшов. (Спочатку думав гра зламана)
Дякую за інформаційний кайф! 🇺🇦🤝🇺🇦 Те, що колупати і длупати налаштування ОС - це шкідливе марнотратство, я зрозумів на власному досвіді ще в дитинстві на windows 95.🤓
Зі свого досвіду додам: -Щодо примусового вказання частоти ЦП на 100% актуально лише у випадках коли у тебе процесор в цілому постійно довбиться в 100%, але робить це нерівномірно. В такому випадку невелички приріст це може дати за рахунок того що не треба буде процесу чекати на вирівняння. Але зазвичай це актуально лише для багатоядерних процесорів і реальний результат (хоч і невеликий) я лише бачив на процесорі в 48 повноцінних потоків. Там ситуація була в тому що працювало паралельно щось з 2500 потоків веб-серверу (якщо не помиляюся) і вони постійно вбивалися і створювалися нові (так вони працюють). Ще й поруч працювали бази даних MySQL і Redis. І ось в цьому випадку частота іноді могла просідати. Виведення в 100% дало тимчасовий невеличкий зріст, але для реальних результатів чуваку замінили проц на 72 потоковий -Щодо DLSS та FSR, то там значні результати будуть при грі в 4К. Якщо з 480 розтягувати до 1080 також буде різниця, але значно менша. Тестів цього безліч -Щодо бездротових мишей, то з меншим зарядом вони можуть почати "тупити". Принаймні, у мене був такий досвід -Щодо мережі, у Linux в ядрі є опція TCP BBR. Ось це реально тема і дає дуже приємний приріст швидкодії обробки пакетів і при тестах iperf дозволяли іноді збільшити використання пропускної здатності з 6 гігабіт до 10 гігабіт для зовнішніх мереж. Для домашнього ПК одного разу воно мені збільшило з 40 мбіт до 100 мбіт.
Дякую за дуже цікаве відео) До речі, також на фпс та статери може впливати жорсткий диск. Пам'ятаю як колись мав дуже несабільний фпс у скайримі, вже думав що треба міняти комп, хоча на той час він був не з найгіршими характеристиками, але мені також не вистачало місця, тому купив новий жорсткий диск і, на моє здивування, гра перестала тормозити. Цікаво що зараз мав таку саму ситуацію на новому коспьютері, але зі рідкісними, проте дуже неприємними, статтерами, після чого змінив новий старий жорсткий диск на ссд і знов насолоджуюсь життям)
Чудове відео, яке нарешті можна зкинути знайомим, котрі весь час рекомендують якось *оптимізувати* мій віндовс / лінукс / макОС, щоб висмоктати більше швидкодії. На інших ОС така ж справа, розробники і так роблять достатньо, щоб користувач отримував кращий досвід.
не знаю що там робиться на лінуксі і на мак. але на віндовс і на андроід розробоники роблять все, щоб запхати тобі в очі якомога більше всякого лайна, сервісів, "помічників", і іншого псевдокорисного сміття. тож я б так не казав на вашому місці) мільйон різного лайна жере оперативку, безперервно пише логи, шось слухає, шось записує. м'яко кажучи - їм срати на користувача. завдання номер один - напхати йому якомога більше всього кольорового, щоб він залишався на їхніх сервісах і приносив їм прибуток. завдання номер два - зібрати все що можна про користувача, щоб продати інформацію рекламодавцям, і заробити хоча б так.
@@adosadiosо, бачу користувача очисників пам'яті, вивантажувачів застосунків, котрих не треба вивантажувати вже ось як зо п'ять поколінь андроїда, та іншого непотребу)))
@@OleksandrLemberg може на якихось пікселях з голим андроїдом це й так, проте я ніколи ними не користувався. Але мав досвід з багатьма іншими бюджетниками, які мають власну оболонку (передбачувано - півроку-рік й девайсу гаплик) постійно підсажуєшся на вбудовану утиліту з очищення пам'яти бо це дійсно дає якийсь ефект, ще щось там чистиш/видаляєш і це скрізь на таких гівнодевайсах. Може й оболонки непогано працюють, але на тих пристроях, які на мою думку не варті своїх грошей, тим паче для андроїда:)
Чудове відео! Єдине момент тестів трішки слабкий, бо кому треба "оптимізація" з таким залізом. Бо цільова аудиторія такого сидить певно з Intel Core 2 Duo і GTS 250 (маю якраз такий)
Дякую! На жаль іншого заліза не маю) Але західні відео обіцяють приріст і на топовому залізі також. Думаю, буде справедливим колись провести аналогічні тести і на старенькому залізі
Щоб отримати кілька додаткових кадрів (5-15%, як кому пощастить) варто побавитись андервольтингом/оверклокінгом CPU та GPU в BIOS/ThrottleStop/MSI Afterburner. На моєму ноуті з 7700HQ та 1050Ti вдалось знизити напругу ЦП на 125 мВ через ThrottleStop (в біосі немає можливості андервольтингу), що знизило температуру десь на 15 градусів і запобігає тротлінгу, а в MSI Afterburner, внаслідок експериментів з кривою, вийшло 1987 МГц замість 1695 частота GPU, частота пам'яті - 4504 МГц замість 3504. Такий розгін + андервольтинг дають реальні 10-15% приросту кадрів, але результат залежить від "кремнієвої лотереї". Цікаво було б побачити відео на цю тематику)
То у вас вдало підібрані компоненти виробником. Якби була 1060, то проц вже стає вузьким місцем в ноутах. Хоча і в деяких іграх. В більшості ігор проц все ще витягує 1060.
В мене просто культурний шок від рівня пропрацьованості відео. Картинка, монтаж , ефекти на рівні, якого не бачив у жодному англомовному ролику, не говорячи вже про укрютуб. І це навіть не тревел блог. Просто знімаю капелюх і плескаю в долоні стоячи автору!
Я анімації вимкнув, але не для продуктивності, а для економії часу. Анімація відкриття Пуску йде приблизно 0.5 секунд, а без анімації миттєво. З вікнами аналогічно. (Так, знаю, я дуже багато встигаю зробити на ці зекономлені 0.5 секунди)
не займаюсь цією єресю вже років 15 (хоча було пару слабких ноутів пізніше тому років 10) та і тоді сумніви були, але флешбекнуло плотно🔥🔥🔥. автор геть всі фокуси по списку перебрав, підтвердив багато здогадок ще з тих часів: як і чому це не спрацює. Ну звісно капітанською буде порада перебрати всі налаштування гри пов'язані з графікою, від гри до гри там буває трапляються підлі чекбокси які можуть все руїнити, хоча частіше це звісно задаунгрейдить картинку, що очевидно. Компроміс або просто купіть нормальну машину.
Дякую за чергове чудове відео! Дуже інформативно, якісно та чесно. Можливо, ви зробите відео про обмеження рушіїв певних ігор і чи можна з цим щось зробити? Наприклад гра Arma 3 має рушій який не дозволяє отримати кращу продуктивність, хоч якого потужного монструозного ПК не складай)
Раніше на старому пк пам'ятаю користувався такими утилітами типу рейзер буситер, і з одной ігрой вирішувались мої проблеми, але по суті та програма просто вимикала постороніі завдання, які можна і самому вимкнути
До речі програми для очистки оперативки мені колись реально допомогли -- в якийсь момент почала ні з того ні з сього крашитись гта 5 після хвилин 30ти гри. Бенчмаркои помітив що вона з часом бере все більше і більше оперативки з тривалістю гри. Тому софт для очистки допоміг пофіксити ці краші. Але найкращим фіксом було докупити ще оперативки)
Раніше в мене був старий процесор який нічого не тягнув. І хоч зараз сижу на i5 нового 13 покоління, все-одно не можу і не хочу відвикнути не тримати жодної другорядної програми запущеною навіть на фоні, і не качати ніякию програм якщо не був на 100% впевнений, що це точно не вірус. Таким чином ні одної програми такої як діскорд, стім і інші в мене ніколи не запущені, а на автозавантаженні виключено все, що можна. Але це вже більше не про оптимізацію, а просто про тримання все в чистоті)))
Параноя якась а не чистота) Без діскорду і стіму як ігри граєте? Як в діскорді кличуть грати зручніше ж це на компі побачити ніж на телефон відволікатись. Окрім як для моментів де потрібна повна концентрація на чомусь одному ваш підхід("чистота") дивний/не практичний, як на мене.
@@n124r7 та ні, ви мене просто не зрозуміли)) Я мав на увазі, що коли я не граю, а до прикладу просто сижу в браузері, в мене нічого не запущене на фоні, ні стім, ні діскорд і так далі. А на рахунок діскорда, то це випадок тільки для мене, бо я в діскорді не переписуюсь. Коли друзі кличуть грати то роблять це через телеграм, пишуть/звонять а потім ми так заходимо в діскорд. Тобто коли я роблю щось інше, в мене завжди все виключене. ще коли якись стім запущений на фоні це таке, але коли я включаю пк а там запускаються 10 рандомних програм то мені це дуже не подобається, якщо мені потрібно буде та програма, я візьму і зайду в неї. Тому автозавантаження теж виключене завжди. Та й це просто зі старих часів залишилось, коли ядер було 2 а потім 4, і грати ігри коли багато програм не запущені на фоні точно краще. І цей процесор (i5 4 п.) я поміняв лише кілька місяців назад. Тож хто знає, можливо перевчусь))
друже ,дякую за якісний огляд всього сміття яким я користувався і ще можливо по інерції буду трохи користуватись. Хотілось би якийсь якісний огляд про антивіруси ,їхню користь як вони працюють .Чи нормальний там умовно захисник windows і чи дійсно він такий ненажера .
Дякую за відос Скину кєнтам, які не вірили моєму слову) Як тіки оновив собі залізо, перестав фігньою такою займатись. До речі про мишу Років з 10 сидів на А4тек х7 і їй подібних, лише в минулому році, як померла моя, оновився на лоджі 305. Ото імба. Навіть почав людей вбивати в шутанах)0
@@11TY звичайні батарейки перестав юзать, бо вона їх жерла як не себе. Шось було таке, шо попалась пачка фігових батарейок і я ледь не кожних три дні їх міняв, а з нормальними - тиждень жила. Зараз надибав eneloop by panasonic - з двома режимами роботи миші, коли частоту опиту сенсору під час роботи дропаю, а тіки в іграх ставлю максимальну, два-три тижні живе 1 акум. Єдиний мінус - шо треба щоб донгл від миші був поруч з самою мишею, через це довелось собі маленький хаб купить, шоб з-під стола вивести донгл на стіл.
От вам найдієвіша капітанська порада. При грі запустіть систему моніторингу і подивіться на завантаження процесору, відеокарти, жорсткого диску, мережевої плати. Особливо в місцях, де відбуваються фрізи. Так можна визначити "ботлнек", вузьке місце вашої системи. Якщо ви все ще використовуєте для ігор жорсткий диск - досить. Поставте SSD. Не грайте з HDD. Якщо затик в процесорі, то вам не повезло. Ваш процесор заслабкий для вашої відеокарти і не встигає віддавати інформацію відеокарті для формування наступного кадру. Якщо чистили комп'ютер давненько, можливо процесор перегрівається і йде у тротлінг? Можливо процесору треба андервольт або розгін? З відеокартою те саме. Якщо відеокарта працює на всю, а процесор трохи відпочиває - це нормально. Підіть в налаштування і зменшіть якість графіки. Особливо помацайте оту штуку з фільтрацією текстур та згладжуванням. Деякі налаштування графіки сильно не впливають, деякі дуже впливають. Подивіться налаштування у драйверах, оновіть їх. Крім того є можливість того, що сама гра криво оптимізована. Буває так, що грі років 10, а вона фрізить на сучасному залізі. Ваш Кеп.
Хочу спитати, капітане, нещодавно час від час час почав не синхронізуватися, не часто прям але є, я як знаю, це пов'язано з біосом, чи готуватися мені до чогось поганого, чи це не така страшна проблема? (старий ноут, тошиба, процесор 3 покоління QM, 8 гб, intel graphic)
@@nicholasognev8716 Якщо після знеструмлення комп'ютера чи ноутбуку злітає час (а також й інші налаштування BIOS), то скоріше за все сіла батарейка CMOS, що знаходиться на материнській платі. Також це може супроводжуватися написом типу "натисніть F1, щоб використати налаштування за замовчуванням, або F2, щоб увійти в BIOS". Проблема в принципі зазвичай не така страшна, просто налаштування постійно будуть злітати. Зазвичай достатньо замінити батарейку типу CR2032 на платі. Проте у ноутбуках така батарейка буває запаяна до проводів з роз'ємом. Тоді доцільно пошукати в інтернеті потрібну батарейку у сборі, чи звернутися до сервісу.
Я колись постійно займався цими "твіками" і постійно вінда починала тормозити а іноді взагалі злітала через певний час але я думав що просто вінда крива система загалом. А потім я подорослішав і зрозумів що стандартна найстройки найоптимальніші і вінда сама по собі хороша і стабільна система. Не треба лізти у regedit, політики і служби або качати лівий софт. Налаштуйте під себе доступними загальнимии настройками і все буде нормально працювати.
Тільки правильний, комплексний розгін проца з всією підсистемою пам'яті та відяхи, може дійсно, магічним чином, помітно збільшити фепееси в іграх, а все решта то зайве і може просто принести примарну втіху від того, що ось то я можу кулупатися у вінді й типу щось там оптимізувати_)) Я інколи так кулупаюсь, десь раз на рік і потім ходжу втішений деякий час_)))
5:44 не знаю, може щось інше вплинуло, але коли гру запускав, то переводив паверплан на Високу продуктивність замість Збалансованого режиму. Це прибирало підвисання. Грав та навчався майже весь день 5 років на ноуті. Прямо інтенсивне використання. Знос батареї 14%. Частоту також обмежив (макс проц може 3.9(але температура летіла до космосу), тому сидів на постійній 3.6 з 80С у навантаженні). А на збалансованому десь від 2.1 до 2.7, для браузингу вистачало, температура від 30 до 60 коливалась
Маєте рацію. Сучасні ноути мають зміщений P-State процесора, щоб економити енергію. У збалансованому режимі. Висока продуктивність примушує працювати ЦП на максимумі, таким чином P-State не діє. Тому, щоб все працювало як треба, краще перемикати режими через ПЗ ноута, бо там змінюється не тільки частота, як у меню живлення системи, а і графік охолодження та P-State. Ваш випадок не про те, що на високій продуктивності працює без підвисань, а про те, що підвисання "прописані" у збалансованому режимі для економії. Якщо б, до прикладу, ви у ПЗ ноута поставили "високу продуктивність", то переключаючи між режимами живлення системи у збалансованому не було б підвисань також, бо залізо не мало б додаткових прописаних обмежень. Перемикати режими - це норм. Залишатись на високій продуктивності завжди - не норм 😌
Найкращий інструмент для поліпшення ФПС - це "бубен", а якщо вивчити ще й потрібний танець, то і GTX 660 буде видавати більше ФПС ніж 4090) Зроби щось з камерою! Постійно фокус збивається
@@11TY ну фокус то таке, це умовно кажучи не так вже й просто, всі камери грішать. але от щось в цьому відео картинка часто желатинова ставала) недостатнь світла і висока витримка включалися? бо прям ніби 15фпс у відео часом)
@@adosadios так, трошки менше світла і моя старенька камера вже ні по фокусу ні по картинці не вивозить. Думаю, що то увімкнувся агресивний шумозаглушувач. Алгоритми запису на старих камерах - дно. Вже помітив на етапі монтажу. Витримка стоїть завжди однакова, інакше світло в кадрі мерехтить) Більше світла має вирішити проблему.
@@crazykinoman я колись на леново z580 з gt635m Crysis 2 запускав, ото квест був, бо ноут через кілька хвилин або перезавантажувався або ривів так наче на взліт йшов
Ще була програмна можливість, збільшити кількість кадрів. Колись була прога Game Prelauncher. То вона творила дива. На старенькому ноуті до 30 кадрів добавляла в гру. Працювала дуже просто: вивантажувала з памяті все що непотрібне, та залишала найнеобхідніше.
Нічого не дає збільшення кадрів, окрім як: 1) Оптимізація двигуна гри самими кампаніями, якщо мають ліцензію. Та гри для двигуна, наприклад pubg, особливо на старті гри й потім... це був жах. 2) Cамими людьми (творці модів), які покращують старі двигуни чи виправляють їх проблеми 3) cfg, більшість людей легко зможуть самі все виправити чи зробити більше FPS, за рахунок гіршої графіки), потім все проходить через API до ваших комплектуючих. 4) API/Drivers для GPU. 5) OC CPU/GPU/RAM, але цим займається 10-15% максимум. Дарма, що інші ні, але може й на краще! P. S. Зараз все залежить від кампаній, 90-95% вони криворукі настільки, що не спроможні скопіювати напрацювання інших, я вже не говорю про створення гри. Або це маркетинг. Наче нічого не забув.
@@raymondwashington156 цікава інфа. Дякую. Але я писав про власний досвід. І прога дозволяла грати в далекому 2009 в сталкер поклик прип'яті замість 10-15 фепсів, в стабільні 25+. Що було достатньо, на той час, та на мультимедійному ноуті в неї грати.
Тільки починаю дивитись відео, а від прочитання опису вже кольнуло. Якраз мучусь з тією 1050 ti в ноуті. Перепробувала купу пропозицій з англійської сторони інтернету, нічого не допомагає. Певний час все нормально, а потім починаються шалені скачки fps. Десь від 80-100% до 0% і так по колу. Лагає несамовито. Надіюсь, на вашому каналі знайду щось помічне.
1) Файл довантаження рекомендую мінімум 4096 Mb, нижче програми та ігри можливо не працюватимуть, сам дізнався :) + старі програми й ігри обов'язково його хочуть (не всі, але їх достатньо, принаймні в мене так було, але воно й не дивно), хоч у самого довантаження=RAM xD. 2) План живлення для кукурузенів 5000, якщо не розумієш, тоді краще залишити офіційний від amd, він відпрацьовує але може вийти оновлення (такого не було, я не такого не знаю, але потрібно тримати в голові), оновили чи встановили заново і можете отримати мікро фрізи (на 1000-2000 кукурузені це чітко видно, на 3000 це помітно, бо два CCX (R3/R5/R9), але не усі зможуть помітити, для R5/R7 5000 все добре, бо усі ядра в одному CCX, у R9 не знаю, у них 2 CCX). Для Intel байдуже тим паче не пригадую, щоб був офіційний план живлення. Якщо цікаво, тоді можна потицяти у плані живлення через програму PowerSettingsExplorer, можливо щось знайдете для себе! 3) Вирізати все з системи, справді працює, але тільки в плавності самої windows, дуже приємно користуватися й менше проблем з всілякими проблемами (не знаю чому, але це дивно + кожним оновленням windows, все більше й більше ламається :(, якщо виходить глобальне - пиши пропало), але це не означає, що це у всіх васян збірках так, навпаки, тобто в 99.9% і тільки декілька роблять нормальні. Про малу ємність таких збірок сенсу немає, бо кожен може дозволити собі SSD на 256 Gb, правда дешеві я би не брав, якось взяв на М2 512 adaty, для windows, виявився желейним (дізнався пізно), що після покупки додаткового SSD, плавності добавив + вінда на ньому, до сих пір не знаю й досі не розумію як. Якось тестував Про FPS був менше, але тільки мінімальний та середній, правда не пам'ятаю чи встановив драйвер на chipset + стара windows 10, а не 11, на старому CPU було все добре, новий кукурузен 5000 видавав менше. P. S. Не агітую за "вирізати все з windows", просто ділюся досвідом + якщо самі можете руками, тоді можете створити собі свою збірку :). У 2011-2012 мене друг збірки робив (для себе й друзів, якщо попросять), які чудові збірки були, все літало, також не розумію як, windows то одна й закодована, парадокс. P. S. S. В 75%, якщо не 99% винна у всіх бідах Windows, заїкання, мікро фрізи тощо. Твіків на FPS не існує, але чомусь майки, зробили так, що постійно потрібно допрацьовувати за них, починаючи з виходу windows 10, бо через це у нас проблеми.
3.1) Добавлю про плавність збірок. Для кукурузенів 5000 та Intel вище Gen 6, я не думаю, що ви помітите різниці в плавності або помітите але збірки криві, цілком достатньо чистої windows та налаштувати її як вам потрібно. Але скажу по плавності, наприклад: 5 бальній шкалі, якщо stock плавність windows це 2 (це стосується й windows 10), після оновлення 11 у минулому році (якщо не помиляюся), стало 3, на збірці буде 4, але не 5. Рекламувати не буду, бо це не вірно, але хто здогадався той здогадався. І windows 11 збірки, не швидша за 10, просто така політика майків, що все доводиться руками. 4) Якщо не помиляюся, що міф збірок пішов від узько міровців. Коли вийшла windows 10, усі раділи (я також), але проблем було більше ніж в усіх windows*10. Бо майки звільнили велику кількість бета тестерів та замінили на ШІ. Але тоді був просто такий період, бо так захотіли майки...
Так, зробив версію з прапорцем, бо з кольором чи формою мозок справляється швидше, ніж з текстом. В розділі "Спільнота" цього каналу один із останніх постів з посиланням на оновлену Mova. Гляньте там, будь ласка, бо не можу зараз вам кинути посилення
З приводу не паркувати ядра. Стало мені відомо що в деяких користувачів на інтел є такий баг (інколи трапляється і на амд) що дуже невідзивчево працює віндовс( папки дуже повільно відкриваються і тому подібне і чим більше ядер тим гірше це ще називають на заході латентністю) і саме увімкнення параметру «не паркувати ядра» виліковує цей баг.
Згадую власну боротьбу з КС за ФПСи і аж сльоза навертається. Насправді робочі варіанти його підвищити є, чому при цьому забуваються варіанти для його обмеження щоб комп не кипів і система не вдавалась до тротлінгу - хз. Як на мене то занижене розширення + вертикальна синхронізація - лікує достатньо проблем. Магічні пігулки це вже перебір, ліпше використовуйте ритуали з жертвоприношенням якості, раз той ФПС так важливий.
Ну, напевно найкраща оптимізація яка працює це просто поставити графіку на мінімальну)). А ці всі інші налаштування з оптимізацією не працюють, або працюють але далеко не завжди, або дуже трохи. Сам колись пам'ятаю коли мав лише інтел пентіум без відеокарти і передивлювася в ютубі ці всі гайди на оптимізацію. І нічого не допомагало, ну або наскільки мало, що цього не помітно. Єдине, що можна оптимізувати процесор. Якщо слабкий процесор, краще встановити віндовс 10 ніж 11, і якщо розібратися як повидаляти і почистити вінду від всіх майкрософтських непотрібних сервісів та іншого сміття (іншими словами bloat на англійській) які використовують багато Цп, то можна добитися якогось результату, принаймні у звичайній роботі з програмами різниця має бути, ну або принаймні у відсотках споживаних ресурсів у диспетчері задач воно маж бути помітною. Ну і не забувайте тримати все в чистоті, старайтеся не забивати комп'ютер різними програмами, принаймні тому що це можуть бути віруси, які вже точно можуть суттєво знижувати не тільки фпс, а й увесь комп'ютер
Одинацятий, а можна твік, котрий скине усе, що було вище у відосі, до дефолтних налаштувань? Був би дуже вдячний, бо Я багато чого робив з цього і до деяких тепер банально не зможу дістатися, щоб змінити на дефолтні налаштування.
З файлом підкачки трохи некоректно, фпсів його зміна не дасть, але вирішить проблему ігор яким не вистачає трохи оперативки, в мене 16 ГБ і в Hogwarts Legacy гра вилітала кожні 15 хв, великий файл підкачки (32 ГБ) пофіксив ці виліти.
Ось, будь ласка. Застосунок працює відразу після відкриття. Щоб завантажувалося разом з системою, треба буде додати до автозавантаження будь-яким зручним для вас способом: github.com/Z-beam/MovaFlag/releases/tag/1.0.0
ну про зміну плану живлення, я якось грав(вже не пам'ятаю в що) і сусід сказав "під'єднай зарядку до ноута, гра краще йтиме", але прикол в тому що у мене ноут Lenovo ideapad 5(ryzen 5 5625U і встройка vega7) і я змінив макс живлення проца від батареї на 80%, а від мережі 90% і різниця в фпс між ними на рівні погрішності, але температура впала на градусів 5-10. Це було перевірено в 3 Брамі Балдура...
Цієї музики не існує поза відео. Вся згенерована за допомогою ШІ. Робив через Udio.com. Треба зробити плейліст із музикою з відео та шерити її, все одно нічим ніяк не захищена. Самому подобається, як вийшло
Чому ви так вважаєте? Яким чином клієнтські ПК мають імунітет від невідомих загроз без ізоляції ядра? Як на мене, це одне з кращих рішень з безпеки системи, яке Microsoft реалізувала в системі. Для порівняння, причини його мати ті ж самі, що і вакцинувати від гепатиту Б та туберкульозу новонароджених.
@@11TY Вони не мають імунітету. Але ризик занадто низький, щоб перейматися корпоративного рівня засобами, які призводять до серйозних втрат в перформансі ігор. Ви ж мабуть не станете рекомендувати BitLocker для геймінгових ПК?
Bit Locker переоцінений як захист від зовнішнього заволодіння інформацією, але необхідний як захист від безпосереднього втручання. Якщо хтось переймається конфіденційністю даних на ПК, це має бути опцією для всіх. І для геймерів, якщо їм це важливо. Яке це має відношення до ізоляції ядра системи? Чому це засіб саме корпоративного рівня? Де подивитись статистику, що ризик низький? В день знаходяться і фіксяться сотні вразливостей на різному ПЗ. Та і 5-7% я б не назвав серйозними втратами продуктивності, щоб прям вимикати на всіх ігрових ПК. Його зробили не для того, щоб гальмувати ігри, а щоб попередити масові зараження по мережі, як це було з Petya та подібними. Чим більше буде захищених ПК в мережі, тим меншими будуть наслідки для більшості. Як приклад, військові носять броню, яка може захистити їх один раз через пів року, але носити треба завжди, бо ніколи не знаєш коли саме буде цей момент. Через день, рік, ніколи.
Пройшов на Linux Baldurs Gates 3 заради експерименту. Більше FPS дійсно, але на 1-3%. У чомусь кіберспортивному буде, ще більше. Але при тому що на Proton не працюють більшість античітів, то онлайн кіберспорт поки не доступний масово. Коли тестував інші ігри, то було +- так само. Але десь були статери, щось мало трошки більше чи менше, але не значно.
@@11TY, дякую.Та тут ситуація протилежна) Сам граю на Linux, в основному Single Player. А друзі/знайомі всі на Windows. Не знав, чи варто рекомендувати
@@alexk4894 якщо програма зроблена прямо під лінукс, а не під протон/вайн, все інше скачано та встановлено як маж бути (драйвери та інші компоненти) Результати мають бути приблизно такі самі. Хоча можуть бути багато нюансів такі як інвідія до прикладу)))
Ніколи не розумів, навіщо ґвалтувати залізо, як що ти знаєш що воно не тягне і більш того, знаєш що можна понизити налаштування графіки чи купити новий девайс, який все потягне без бубнів і ризику спалити ПК.
22:51 Відносно відео тестів із таким самим набором ЦПУ та ГПУ на ютубі не дуже, або не зовсім, згоден. Потрібно або дивитись довірені канали, або розуміти що ти бачиш на графіках. В ідеалі варто розуміти принцип вимірювання продуктивності ЦПУ та ГПУ окремо, та відповідно дивитись на їх результати в конкретних іграх. Ну і в цьому твердженні відсутня оперативна пам'ять, а також охолодження. Що взагалі-то важливо в сучасних процесорах, які мають динамічний "розгін" з заводу і опираються на показники температур.
Маєте рацію. При цьому можна приблизно прикинути на що здатен комплект, з урахуванням +-10%. Умовно, якщо я маю 150 фпс в грі, бачу в Ютубі 160 або навпаки, то розумію, що все в межах норми. Якщо маю 100, а в Ютубі на декількох відео 160, то треба думати, що щось не так з моїм комплектом. Відео ж не про це зовсім, друже) Щоб описувати що пам'ять, обмеження по охолодженню, графіки фреймтаймів дивитись. Бо це тема на таке ж по довжині відео. А який сенс відходити так далеко в офтоп у конкретному?
анiмацii iнтрефейсу андроiд краще вимикати, а ось про анiмацii вiнди дiзнався лише вчора, коли вантажив 11-ту (хи, канал теж 11-ый називаеться), лазив у налаштуваннях системи та випадково найшов. Але менi пощастило, що анiме були вимкненi с самого початку.
Харизма, стиль, якість. "Чотко!"(с) :)
Повністю згоден з автором цього коментаря. Це родзинка моїх підписок 😊
Боже, ці байки ходять ще з 200Х років. Я ще був підлітком, а вже майже на кожному форумі розповідали про магічні фікси багів у вінді, які могли підняти фпс вдвічі! Але могли і не підняти зовсім)
Чудове відео, дякую)
Працює все що завгодно, окрім того шо не працює (с) - тепер це моя улюблена цитата. Новий фон топ доречі ❤
Найдивніше, що я колись зустрічав- це ОБМЕЖЕННЯ максимальної завантаженості процессора для підняття FPS. І самий батхерт в мене викликало дійсне значне збільшення частоти кадрів і повне усунення фрізів. Звичайно, справа була в дивній поведінці рушія гри, але ж треба було бачити моє лице))) То була RDR 2 що тільки вийшла на PC і старий i5 6-го покоління. Після того я з підозрою ставлюсь до всіх своїх знань про комп'ютери і реальні причини того, чому вони не працюють як повинні. Іноді рішення проблеми настільки нелогічне, що починаєш пробувати всіляку єресь від мамкиних оптимізаторів на ютубі.
Обмежив макс. завантаження зі 100% до 99%, вимкнув Game Mode на Windows, температура процессора впала, робота гірше не стала. Дивні ці ваші кампутери 😄
@@mynameisomgцей 1 % відключає турбобуст. Перевірте продуктивність в якомусь бенчмаркі, cinebench r20, наприклад. Деякі процесори мають невелике збільшення частоти при бухті і тому різниці ви можете не бачити. Краще андервольтинг а ніж обрізати продуктивність процесора.
це скоріш за все тому що інтел дивно регулює частоти і обмеження максимального дозволенного навантаження могло призвести до збільшення частоти
На ноутбуках із вбудованою графікою - це базис. Якщо на ноуті стоїть паверліміт в 15ват, а проц літає на 4.2 ГГц, то він жертиме добротні 10-13 ват, лишаючи для відеокарти недоїдаи, через які вона працює на 10% завантаженості і частотою 300мгц...
В ноутах з амуде (особливо, дешевих) це та ще болячка...
Андервольт на лептопах з інтелом позитивно впливає на роботу системи в іграх, бо зникає тротл, а на лептопах ця проблема часта
Просто неперевершене відео! Самий топ канал по тематиці пк
Ви як "Історія Без Міфів" але в контексті "Адміністрування Без Міфів" дякую, майже нічого не робив з цього, крім підкачки та використовував скрипт від вас по відключенню непотрібу з вінди
Вже і не пам'ятаю як натрапив на цей канал. І дуже радий що це трапилося, інфа цікава і подача приємна❤😊
Дивився тести заради прослуховування пісень, дякую!
Такий комфортно на Вашому каналі, знайшов його на просторах ютуба ще з першого відео) Успіхів!
Дякую за випуск, та прекрасний музичний супровід. Комплімент смаку.
Блогери на заході: *постав лайк і станеш мільйонером*
Блогери в Україні: "чарівної пігулки не існує"
Дуже гарне й послідовне відео, напрочуд файно й інформативно, й анімації текстів та й переходи стали куди більш файними за що велика дяка та повага!
Чудовий відеоролик. Давай про охолоджуючі підставки для ноутбука розвіємо кілька міфів.
Відео як завжди дуже інформативне, монтаж прекрасний. А тести дивися чисто через музику))
Моя порада - 1)обмежувати частоту кадрів у грі найменшим значенням фпс у важких сценах та ситуаціях, які повторюються у геймплеї час від часу, або які найважливіші. Наприклад, у онлайн іграх це заміси, плюс вибухи та влучання у шутерах.
Сенс у наступному. По-перше, зайду одразу з козирів, якщо завантаження ЦПУ та ГПУ не впирається у максимум, а їх черги не запиті під зав'язку, ситуації коли поступить нова інструкція, але ресурсів, чи місця у черзі буде замало, виникатимуть рідше. А отже і посадок вцілому буде менше, і вони не будуть на стільки драматичними. За доказами будь ласка канал battle(non)sense.
По-друге, в подібних іграх вас в принципі цікавить не максимальний фпс десь в тепличних умовах, на краєчку карти, чи у маленькій кімнаті без противників, а саме стабільність та відсутність, чи зменшення фрізів, стартерів, серйозних затримок у найважчі ситуацій для заліза і для вас.
2) порада обмежувати частоту в іграх відповідно технологіям G-sync/Freesync. Якщо ваше залізо видає максимальний чи середній фпс трохи більше максимальної частоти монітору із такими синхронізація, ви банально зіпсуєте світі досвід. Бо буквально екран не відобразить усі кадри, це виллється у розриви кадрів і подібні неприємні штуки.
2.1) якщо ви спостерігаєте дискомфорт маючи фпс відповідний, спробуйте обмежити частоту кадрів на 2-3 кадри нижче від максимального G-sync/Freesync. Деякі рушії та ігри іноді видають трохи більше за обмеження, що знову таки виходить і за обмеження роботи технологій синхронізації. Що і псує ваш досвід. Очевидний приклад тут Apex Legends.
Хай квітне Український ютуб.
Плюсую бо теж так роблю. Ставлю кап фреймрейта трохи більший за найгірший показник в важкій ситуації.
Ще раджу користувачам nVidia двічі подумати перед тим як вмикати Low Latency Mode на "On + Boost" або "Ultra" в драйвері nVidia. Бо саме це налаштування відключає скидання частоти при простої на відеокарті, через що вона швидко прогрівається і працює на нижчих частотах в важких моментах. Ба більше, може розігріти інші компоненти системи. У мене, вихлоп відеокарти розігрівав оперативу до 58C через що з'являлись статери та помилки. Так що краще юзайте просто "On", бо у мене чуть дах не з'їхав поки я це знайшов.
PS: Якби не було модної оперативи з датчиками температури, то може-б так і не знайшов. (Спочатку думав гра зламана)
Файний огляд всілякої маячні від інфоциган, про прискорення в іграх, навіть калькулятора.
Дякую за інформаційний кайф! 🇺🇦🤝🇺🇦
Те, що колупати і длупати налаштування ОС - це шкідливе марнотратство, я зрозумів на власному досвіді ще в дитинстві на windows 95.🤓
Дякую що випустив це відео. Довго на нього очікував, зараз подивимось
Зі свого досвіду додам:
-Щодо примусового вказання частоти ЦП на 100% актуально лише у випадках коли у тебе процесор в цілому постійно довбиться в 100%, але робить це нерівномірно. В такому випадку невелички приріст це може дати за рахунок того що не треба буде процесу чекати на вирівняння. Але зазвичай це актуально лише для багатоядерних процесорів і реальний результат (хоч і невеликий) я лише бачив на процесорі в 48 повноцінних потоків. Там ситуація була в тому що працювало паралельно щось з 2500 потоків веб-серверу (якщо не помиляюся) і вони постійно вбивалися і створювалися нові (так вони працюють). Ще й поруч працювали бази даних MySQL і Redis. І ось в цьому випадку частота іноді могла просідати. Виведення в 100% дало тимчасовий невеличкий зріст, але для реальних результатів чуваку замінили проц на 72 потоковий
-Щодо DLSS та FSR, то там значні результати будуть при грі в 4К. Якщо з 480 розтягувати до 1080 також буде різниця, але значно менша. Тестів цього безліч
-Щодо бездротових мишей, то з меншим зарядом вони можуть почати "тупити". Принаймні, у мене був такий досвід
-Щодо мережі, у Linux в ядрі є опція TCP BBR. Ось це реально тема і дає дуже приємний приріст швидкодії обробки пакетів і при тестах iperf дозволяли іноді збільшити використання пропускної здатності з 6 гігабіт до 10 гігабіт для зовнішніх мереж. Для домашнього ПК одного разу воно мені збільшило з 40 мбіт до 100 мбіт.
Балдьожний канал, цікаві теми відео, давно дивлюсь
Дякую за цікаву тему, та за якісний монтаж!
Дякую за дуже цікаве відео)
До речі, також на фпс та статери може впливати жорсткий диск. Пам'ятаю як колись мав дуже несабільний фпс у скайримі, вже думав що треба міняти комп, хоча на той час він був не з найгіршими характеристиками, але мені також не вистачало місця, тому купив новий жорсткий диск і, на моє здивування, гра перестала тормозити. Цікаво що зараз мав таку саму ситуацію на новому коспьютері, але зі рідкісними, проте дуже неприємними, статтерами, після чого змінив новий старий жорсткий диск на ссд і знов насолоджуюсь життям)
Чудове відео, яке нарешті можна зкинути знайомим, котрі весь час рекомендують якось *оптимізувати* мій віндовс / лінукс / макОС, щоб висмоктати більше швидкодії.
На інших ОС така ж справа, розробники і так роблять достатньо, щоб користувач отримував кращий досвід.
не знаю що там робиться на лінуксі і на мак. але на віндовс і на андроід розробоники роблять все, щоб запхати тобі в очі якомога більше всякого лайна, сервісів, "помічників", і іншого псевдокорисного сміття. тож я б так не казав на вашому місці) мільйон різного лайна жере оперативку, безперервно пише логи, шось слухає, шось записує. м'яко кажучи - їм срати на користувача. завдання номер один - напхати йому якомога більше всього кольорового, щоб він залишався на їхніх сервісах і приносив їм прибуток. завдання номер два - зібрати все що можна про користувача, щоб продати інформацію рекламодавцям, і заробити хоча б так.
@@adosadiosо, бачу користувача очисників пам'яті, вивантажувачів застосунків, котрих не треба вивантажувати вже ось як зо п'ять поколінь андроїда, та іншого непотребу)))
@@OleksandrLemberg може на якихось пікселях з голим андроїдом це й так, проте я ніколи ними не користувався. Але мав досвід з багатьма іншими бюджетниками, які мають власну оболонку (передбачувано - півроку-рік й девайсу гаплик) постійно підсажуєшся на вбудовану утиліту з очищення пам'яти бо це дійсно дає якийсь ефект, ще щось там чистиш/видаляєш і це скрізь на таких гівнодевайсах. Може й оболонки непогано працюють, але на тих пристроях, які на мою думку не варті своїх грошей, тим паче для андроїда:)
Чудове відео!
Єдине момент тестів трішки слабкий, бо кому треба "оптимізація" з таким залізом. Бо цільова аудиторія такого сидить певно з Intel Core 2 Duo і GTS 250 (маю якраз такий)
Дякую! На жаль іншого заліза не маю) Але західні відео обіцяють приріст і на топовому залізі також. Думаю, буде справедливим колись провести аналогічні тести і на старенькому залізі
Чудово! Дякую, дуже корисна інформація. Рекомендую всім підписатися на цей канал.❤
Дякую за чудове відео, кожний раз заходшу на Ваші відео якось ще)
Гарне відео.
Рекомендую помістити руки в кадр і артикулювати більш вагомо
Щоб отримати кілька додаткових кадрів (5-15%, як кому пощастить) варто побавитись андервольтингом/оверклокінгом CPU та GPU в BIOS/ThrottleStop/MSI Afterburner.
На моєму ноуті з 7700HQ та 1050Ti вдалось знизити напругу ЦП на 125 мВ через ThrottleStop (в біосі немає можливості андервольтингу), що знизило температуру десь на 15 градусів і запобігає тротлінгу, а в MSI Afterburner, внаслідок експериментів з кривою, вийшло 1987 МГц замість 1695 частота GPU, частота пам'яті - 4504 МГц замість 3504.
Такий розгін + андервольтинг дають реальні 10-15% приросту кадрів, але результат залежить від "кремнієвої лотереї".
Цікаво було б побачити відео на цю тематику)
Так і є. Андервольт роляє дуже сильно) Відео про андервольт вже є на каналі
То у вас вдало підібрані компоненти виробником. Якби була 1060, то проц вже стає вузьким місцем в ноутах. Хоча і в деяких іграх. В більшості ігор проц все ще витягує 1060.
Ого оце якість, респект, навіть заради цього напишу більше семи слів для просування
Дякую за чюдове відео 🔥
Будь ласка зроби відео: Як налаштувати ідеальну Windows
В мене просто культурний шок від рівня пропрацьованості відео. Картинка, монтаж , ефекти на рівні, якого не бачив у жодному англомовному ролику, не говорячи вже про укрютуб. І це навіть не тревел блог. Просто знімаю капелюх і плескаю в долоні стоячи автору!
Робиш класний контент, покращ звук нейронкою чи мікро зміни і взагалі топ
Дякую! Не хочу щоб мікрофон був в кадрі, але далеко від рота ловить ехо кімнати. Вже майструю конструкцію)
Я анімації вимкнув, але не для продуктивності, а для економії часу. Анімація відкриття Пуску йде приблизно 0.5 секунд, а без анімації миттєво. З вікнами аналогічно. (Так, знаю, я дуже багато встигаю зробити на ці зекономлені 0.5 секунди)
втикаю цей канал з 4200 підписників, через 2 роки буду вшанованим олдом 😁
не займаюсь цією єресю вже років 15 (хоча було пару слабких ноутів пізніше тому років 10) та і тоді сумніви були, але флешбекнуло плотно🔥🔥🔥. автор геть всі фокуси по списку перебрав, підтвердив багато здогадок ще з тих часів: як і чому це не спрацює. Ну звісно капітанською буде порада перебрати всі налаштування гри пов'язані з графікою, від гри до гри там буває трапляються підлі чекбокси які можуть все руїнити, хоча частіше це звісно задаунгрейдить картинку, що очевидно. Компроміс або просто купіть нормальну машину.
Про налаштування в іграх можна і зняти відео Чого тільки варте згладжування)
@@11TY і чому все таки мильне із Temporal AntiAliasing)
Дякую за чергове чудове відео! Дуже інформативно, якісно та чесно.
Можливо, ви зробите відео про обмеження рушіїв певних ігор і чи можна з цим щось зробити? Наприклад гра Arma 3 має рушій який не дозволяє отримати кращу продуктивність, хоч якого потужного монструозного ПК не складай)
🎉Інфа, та що треба😊
гарний жарт про угорщину
як завжди дуже цікаво! дякуємо за відео!)
Раніше на старому пк пам'ятаю користувався такими утилітами типу рейзер буситер, і з одной ігрой вирішувались мої проблеми, але по суті та програма просто вимикала постороніі завдання, які можна і самому вимкнути
Завжди хочеться якогось дива, особливо на слабких пк. З нетерпінням чекаю на нові відео.
До речі програми для очистки оперативки мені колись реально допомогли -- в якийсь момент почала ні з того ні з сього крашитись гта 5 після хвилин 30ти гри. Бенчмаркои помітив що вона з часом бере все більше і більше оперативки з тривалістю гри. Тому софт для очистки допоміг пофіксити ці краші. Але найкращим фіксом було докупити ще оперативки)
за рекомендацію дивитись в журнал подій дякую, від душі 🥰
Раніше в мене був старий процесор який нічого не тягнув. І хоч зараз сижу на i5 нового 13 покоління, все-одно не можу і не хочу відвикнути не тримати жодної другорядної програми запущеною навіть на фоні, і не качати ніякию програм якщо не був на 100% впевнений, що це точно не вірус. Таким чином ні одної програми такої як діскорд, стім і інші в мене ніколи не запущені, а на автозавантаженні виключено все, що можна. Але це вже більше не про оптимізацію, а просто про тримання все в чистоті)))
Параноя якась а не чистота) Без діскорду і стіму як ігри граєте? Як в діскорді кличуть грати зручніше ж це на компі побачити ніж на телефон відволікатись. Окрім як для моментів де потрібна повна концентрація на чомусь одному ваш підхід("чистота") дивний/не практичний, як на мене.
@@n124r7 та ні, ви мене просто не зрозуміли)) Я мав на увазі, що коли я не граю, а до прикладу просто сижу в браузері, в мене нічого не запущене на фоні, ні стім, ні діскорд і так далі.
А на рахунок діскорда, то це випадок тільки для мене, бо я в діскорді не переписуюсь. Коли друзі кличуть грати то роблять це через телеграм, пишуть/звонять а потім ми так заходимо в діскорд.
Тобто коли я роблю щось інше, в мене завжди все виключене. ще коли якись стім запущений на фоні це таке, але коли я включаю пк а там запускаються 10 рандомних програм то мені це дуже не подобається, якщо мені потрібно буде та програма, я візьму і зайду в неї. Тому автозавантаження теж виключене завжди.
Та й це просто зі старих часів залишилось, коли ядер було 2 а потім 4, і грати ігри коли багато програм не запущені на фоні точно краще. І цей процесор (i5 4 п.) я поміняв лише кілька місяців назад. Тож хто знає, можливо перевчусь))
@@n124r7якщо грає тільки в певний час і рідко, то навіщо постійно тримати в фоні ці проги?
@@n124r7 жодного разу коли грала не було подтреби у діскорді
друже ,дякую за якісний огляд всього сміття яким я користувався і ще можливо по інерції буду трохи користуватись. Хотілось би якийсь якісний огляд про антивіруси ,їхню користь як вони працюють .Чи нормальний там умовно захисник windows і чи дійсно він такий ненажера .
Дякую за якісний контент
Дякую за відос
Скину кєнтам, які не вірили моєму слову)
Як тіки оновив собі залізо, перестав фігньою такою займатись.
До речі про мишу
Років з 10 сидів на А4тек х7 і їй подібних, лише в минулому році, як померла моя, оновився на лоджі 305. Ото імба. Навіть почав людей вбивати в шутанах)0
Дійсно класний вибір! Цікаво, на скільки батарейки вистачає у вашій G305?
@@11TY звичайні батарейки перестав юзать, бо вона їх жерла як не себе. Шось було таке, шо попалась пачка фігових батарейок і я ледь не кожних три дні їх міняв, а з нормальними - тиждень жила. Зараз надибав eneloop by panasonic - з двома режимами роботи миші, коли частоту опиту сенсору під час роботи дропаю, а тіки в іграх ставлю максимальну, два-три тижні живе 1 акум. Єдиний мінус - шо треба щоб донгл від миші був поруч з самою мишею, через це довелось собі маленький хаб купить, шоб з-під стола вивести донгл на стіл.
в цілому з приводу першої поради. Є такі ноутбуки яким поставили 4K дисплей і UHD 610, фпс не додатьсть але система стане плавніша )
От вам найдієвіша капітанська порада. При грі запустіть систему моніторингу і подивіться на завантаження процесору, відеокарти, жорсткого диску, мережевої плати. Особливо в місцях, де відбуваються фрізи. Так можна визначити "ботлнек", вузьке місце вашої системи. Якщо ви все ще використовуєте для ігор жорсткий диск - досить. Поставте SSD. Не грайте з HDD. Якщо затик в процесорі, то вам не повезло. Ваш процесор заслабкий для вашої відеокарти і не встигає віддавати інформацію відеокарті для формування наступного кадру. Якщо чистили комп'ютер давненько, можливо процесор перегрівається і йде у тротлінг? Можливо процесору треба андервольт або розгін? З відеокартою те саме. Якщо відеокарта працює на всю, а процесор трохи відпочиває - це нормально. Підіть в налаштування і зменшіть якість графіки. Особливо помацайте оту штуку з фільтрацією текстур та згладжуванням. Деякі налаштування графіки сильно не впливають, деякі дуже впливають. Подивіться налаштування у драйверах, оновіть їх. Крім того є можливість того, що сама гра криво оптимізована. Буває так, що грі років 10, а вона фрізить на сучасному залізі.
Ваш Кеп.
Хочу спитати, капітане, нещодавно час від час час почав не синхронізуватися, не часто прям але є, я як знаю, це пов'язано з біосом, чи готуватися мені до чогось поганого, чи це не така страшна проблема? (старий ноут, тошиба, процесор 3 покоління QM, 8 гб, intel graphic)
@@nicholasognev8716 Якщо після знеструмлення комп'ютера чи ноутбуку злітає час (а також й інші налаштування BIOS), то скоріше за все сіла батарейка CMOS, що знаходиться на материнській платі. Також це може супроводжуватися написом типу "натисніть F1, щоб використати налаштування за замовчуванням, або F2, щоб увійти в BIOS". Проблема в принципі зазвичай не така страшна, просто налаштування постійно будуть злітати. Зазвичай достатньо замінити батарейку типу CR2032 на платі. Проте у ноутбуках така батарейка буває запаяна до проводів з роз'ємом. Тоді доцільно пошукати в інтернеті потрібну батарейку у сборі, чи звернутися до сервісу.
Я колись постійно займався цими "твіками" і постійно вінда починала тормозити а іноді взагалі злітала через певний час але я думав що просто вінда крива система загалом. А потім я подорослішав і зрозумів що стандартна найстройки найоптимальніші і вінда сама по собі хороша і стабільна система. Не треба лізти у regedit, політики і служби або качати лівий софт. Налаштуйте під себе доступними загальнимии настройками і все буде нормально працювати.
'зроблено через Угорщину' - непогано, прийму на озброєння)
розповідає про оптимізацію, оце так!
Було б цікаво ще послухати про свідків інпутлага
Ви просите мене оглядати жахливі речі! Залюбки 😂
Тільки правильний, комплексний розгін проца з всією підсистемою пам'яті та відяхи, може дійсно, магічним чином, помітно збільшити фепееси в іграх, а все решта то зайве і може просто принести примарну втіху від того, що ось то я можу кулупатися у вінді й типу щось там оптимізувати_)) Я інколи так кулупаюсь, десь раз на рік і потім ходжу втішений деякий час_)))
Нова відеокарта зробить набагато більше, ніж всі оптимізатори разом узяті.
Потрібно спростувати всяку єресь православною наукою😂
Дякую
Дякую за відео
5:44 не знаю, може щось інше вплинуло, але коли гру запускав, то переводив паверплан на Високу продуктивність замість Збалансованого режиму.
Це прибирало підвисання. Грав та навчався майже весь день 5 років на ноуті. Прямо інтенсивне використання. Знос батареї 14%.
Частоту також обмежив (макс проц може 3.9(але температура летіла до космосу), тому сидів на постійній 3.6 з 80С у навантаженні). А на збалансованому десь від 2.1 до 2.7, для браузингу вистачало, температура від 30 до 60 коливалась
Маєте рацію. Сучасні ноути мають зміщений P-State процесора, щоб економити енергію. У збалансованому режимі. Висока продуктивність примушує працювати ЦП на максимумі, таким чином P-State не діє. Тому, щоб все працювало як треба, краще перемикати режими через ПЗ ноута, бо там змінюється не тільки частота, як у меню живлення системи, а і графік охолодження та P-State. Ваш випадок не про те, що на високій продуктивності працює без підвисань, а про те, що підвисання "прописані" у збалансованому режимі для економії. Якщо б, до прикладу, ви у ПЗ ноута поставили "високу продуктивність", то переключаючи між режимами живлення системи у збалансованому не було б підвисань також, бо залізо не мало б додаткових прописаних обмежень. Перемикати режими - це норм. Залишатись на високій продуктивності завжди - не норм 😌
Дякую за 30 FPS у відео)) Це навмисно було зроблено? Ато мені захотілося мінімальну частоту процесора підняти))
Не навмисно. Камера помирає.
Ну, ці твіки гарно впливали на моєму ноутбуці який був вкрай слабким, правда аккумулятор відразу не працював
Найкращий інструмент для поліпшення ФПС - це "бубен", а якщо вивчити ще й потрібний танець, то і GTX 660 буде видавати більше ФПС ніж 4090)
Зроби щось з камерою! Постійно фокус збивається
Треба купувати нову) Ця не вміє нормально фокусуватись
@@11TY ну фокус то таке, це умовно кажучи не так вже й просто, всі камери грішать. але от щось в цьому відео картинка часто желатинова ставала) недостатнь світла і висока витримка включалися? бо прям ніби 15фпс у відео часом)
@@adosadios так, трошки менше світла і моя старенька камера вже ні по фокусу ні по картинці не вивозить. Думаю, що то увімкнувся агресивний шумозаглушувач. Алгоритми запису на старих камерах - дно. Вже помітив на етапі монтажу. Витримка стоїть завжди однакова, інакше світло в кадрі мерехтить) Більше світла має вирішити проблему.
@kodec777 24FPS для запуску RDR2 на GTX950M у 720p ото був якось справжній квест)
@@crazykinoman я колись на леново z580 з gt635m Crysis 2 запускав, ото квест був, бо ноут через кілька хвилин або перезавантажувався або ривів так наче на взліт йшов
Фішка зі зниженою частотою кадрів в відео прикольна) Автор заморочився)
UPD: Бляха, щойно дійшло - полюбому 11 кадрів на секунду, так? ))
Є таке)
Ще була програмна можливість, збільшити кількість кадрів. Колись була прога Game Prelauncher. То вона творила дива. На старенькому ноуті до 30 кадрів добавляла в гру. Працювала дуже просто: вивантажувала з памяті все що непотрібне, та залишала найнеобхідніше.
Нічого не дає збільшення кадрів, окрім як:
1) Оптимізація двигуна гри самими кампаніями, якщо мають ліцензію. Та гри для двигуна, наприклад pubg, особливо на старті гри й потім... це був жах.
2) Cамими людьми (творці модів), які покращують старі двигуни чи виправляють їх проблеми
3) cfg, більшість людей легко зможуть самі все виправити чи зробити більше FPS, за рахунок гіршої графіки), потім все проходить через API до ваших комплектуючих.
4) API/Drivers для GPU.
5) OC CPU/GPU/RAM, але цим займається 10-15% максимум. Дарма, що інші ні, але може й на краще!
P. S. Зараз все залежить від кампаній, 90-95% вони криворукі настільки, що не спроможні скопіювати напрацювання інших, я вже не говорю про створення гри. Або це маркетинг.
Наче нічого не забув.
@@raymondwashington156 цікава інфа. Дякую. Але я писав про власний досвід. І прога дозволяла грати в далекому 2009 в сталкер поклик прип'яті замість 10-15 фепсів, в стабільні 25+. Що було достатньо, на той час, та на мультимедійному ноуті в неї грати.
для тестiв краще записувати реплей гри наприклад в танках чи папджi , там сцена буде 100% однаковою
Вимагаю відео по типу як з моніками і мишками, настав час відео як вибрати клавіатуру😊
Буде цього літа. Вже почав працювати над ним)
Ці саундтреки~
Привіт, було б круто побачити відео про віруси майнери та як із ними боротись
Тільки починаю дивитись відео, а від прочитання опису вже кольнуло. Якраз мучусь з тією 1050 ti в ноуті. Перепробувала купу пропозицій з англійської сторони інтернету, нічого не допомагає. Певний час все нормально, а потім починаються шалені скачки fps. Десь від 80-100% до 0% і так по колу. Лагає несамовито. Надіюсь, на вашому каналі знайду щось помічне.
Єдиний програмний спосіб яким можна підняти фпс це оверклокінг. Ну в деяких випадках ще грає роль ОС та драйвер відеокарти.
1) Файл довантаження рекомендую мінімум 4096 Mb, нижче програми та ігри можливо не працюватимуть, сам дізнався :) + старі програми й ігри обов'язково його хочуть (не всі, але їх достатньо, принаймні в мене так було, але воно й не дивно), хоч у самого довантаження=RAM xD.
2) План живлення для кукурузенів 5000, якщо не розумієш, тоді краще залишити офіційний від amd, він відпрацьовує але може вийти оновлення (такого не було, я не такого не знаю, але потрібно тримати в голові), оновили чи встановили заново і можете отримати мікро фрізи (на 1000-2000 кукурузені це чітко видно, на 3000 це помітно, бо два CCX (R3/R5/R9), але не усі зможуть помітити, для R5/R7 5000 все добре, бо усі ядра в одному CCX, у R9 не знаю, у них 2 CCX). Для Intel байдуже тим паче не пригадую, щоб був офіційний план живлення. Якщо цікаво, тоді можна потицяти у плані живлення через програму PowerSettingsExplorer, можливо щось знайдете для себе!
3) Вирізати все з системи, справді працює, але тільки в плавності самої windows, дуже приємно користуватися й менше проблем з всілякими проблемами (не знаю чому, але це дивно + кожним оновленням windows, все більше й більше ламається :(, якщо виходить глобальне - пиши пропало), але це не означає, що це у всіх васян збірках так, навпаки, тобто в 99.9% і тільки декілька роблять нормальні. Про малу ємність таких збірок сенсу немає, бо кожен може дозволити собі SSD на 256 Gb, правда дешеві я би не брав, якось взяв на М2 512 adaty, для windows, виявився желейним (дізнався пізно), що після покупки додаткового SSD, плавності добавив + вінда на ньому, до сих пір не знаю й досі не розумію як.
Якось тестував Про FPS був менше, але тільки мінімальний та середній, правда не пам'ятаю чи встановив драйвер на chipset + стара windows 10, а не 11, на старому CPU було все добре, новий кукурузен 5000 видавав менше.
P. S. Не агітую за "вирізати все з windows", просто ділюся досвідом + якщо самі можете руками, тоді можете створити собі свою збірку :). У 2011-2012 мене друг збірки робив (для себе й друзів, якщо попросять), які чудові збірки були, все літало, також не розумію як, windows то одна й закодована, парадокс.
P. S. S. В 75%, якщо не 99% винна у всіх бідах Windows, заїкання, мікро фрізи тощо. Твіків на FPS не існує, але чомусь майки, зробили так, що постійно потрібно допрацьовувати за них, починаючи з виходу windows 10, бо через це у нас проблеми.
3.1) Добавлю про плавність збірок. Для кукурузенів 5000 та Intel вище Gen 6, я не думаю, що ви помітите різниці в плавності або помітите але збірки криві, цілком достатньо чистої windows та налаштувати її як вам потрібно. Але скажу по плавності, наприклад: 5 бальній шкалі, якщо stock плавність windows це 2 (це стосується й windows 10), після оновлення 11 у минулому році (якщо не помиляюся), стало 3, на збірці буде 4, але не 5. Рекламувати не буду, бо це не вірно, але хто здогадався той здогадався. І windows 11 збірки, не швидша за 10, просто така політика майків, що все доводиться руками.
4) Якщо не помиляюся, що міф збірок пішов від узько міровців. Коли вийшла windows 10, усі раділи (я також), але проблем було більше ніж в усіх windows*10. Бо майки звільнили велику кількість бета тестерів та замінили на ШІ. Але тоді був просто такий період, бо так захотіли майки...
Це в тебе там нова версія додатку mova, чи мені здалося? Я про прапорець біля вводу)
Так, я зробив ще версію з прапорцем. Можете глянути на каналі пости, в останніх десь я посилання постив на неї. А то зараз не маю змоги кинути
та й взагалi, випадково зустрiв цей канал, потiм забув пiдписатись та загубив, а ось знов попався i вже не втече - пiдписався!
Маю пораду якщо низький фпс в грі, то просто оновіть залізо на більш потужне і ви реально помітите підняття фпс.
Помітив оновлений показник мови інтерфейсу біля курсора. Це оновлення для mova, чи окремий ПЗ?
Так, зробив версію з прапорцем, бо з кольором чи формою мозок справляється швидше, ніж з текстом. В розділі "Спільнота" цього каналу один із останніх постів з посиланням на оновлену Mova. Гляньте там, будь ласка, бо не можу зараз вам кинути посилення
@@11TY Дякую!
З приводу не паркувати ядра. Стало мені відомо що в деяких користувачів на інтел є такий баг (інколи трапляється і на амд) що дуже невідзивчево працює віндовс( папки дуже повільно відкриваються і тому подібне і чим більше ядер тим гірше це ще називають на заході латентністю) і саме увімкнення параметру «не паркувати ядра» виліковує цей баг.
Для Alienware безкорисні любі маніпуляції))))
Чим більше ти щось для нього робиш, тим гірше він себе поводить. Пам'ятай, ніякого аудіодрайвера))
@@11TY в мене зараз стадія прийняття, начебто починається)))
Згадую власну боротьбу з КС за ФПСи і аж сльоза навертається. Насправді робочі варіанти його підвищити є, чому при цьому забуваються варіанти для його обмеження щоб комп не кипів і система не вдавалась до тротлінгу - хз. Як на мене то занижене розширення + вертикальна синхронізація - лікує достатньо проблем. Магічні пігулки це вже перебір, ліпше використовуйте ритуали з жертвоприношенням якості, раз той ФПС так важливий.
Есть ещё DXVK для старых игр. Тоже хорошо может поднять во всяких однопоточных проектах
Головне тільки в онлайн іграх не використовувати) Античитам вона не подобається
В мене 50гб підкачки для моїх задач))
Ну, напевно найкраща оптимізація яка працює це просто поставити графіку на мінімальну)).
А ці всі інші налаштування з оптимізацією не працюють, або працюють але далеко не завжди, або дуже трохи.
Сам колись пам'ятаю коли мав лише інтел пентіум без відеокарти і передивлювася в ютубі ці всі гайди на оптимізацію. І нічого не допомагало, ну або наскільки мало, що цього не помітно.
Єдине, що можна оптимізувати процесор. Якщо слабкий процесор, краще встановити віндовс 10 ніж 11, і якщо розібратися як повидаляти і почистити вінду від всіх майкрософтських непотрібних сервісів та іншого сміття (іншими словами bloat на англійській) які використовують багато Цп, то можна добитися якогось результату, принаймні у звичайній роботі з програмами різниця має бути, ну або принаймні у відсотках споживаних ресурсів у диспетчері задач воно маж бути помітною.
Ну і не забувайте тримати все в чистоті, старайтеся не забивати комп'ютер різними програмами, принаймні тому що це можуть бути віруси, які вже точно можуть суттєво знижувати не тільки фпс, а й увесь комп'ютер
а залипання анімації навмисно було зроблено? перші пару разів мені здалося, що це в мене інтернет знову підлагує. ріже око таке, краще плавно зробити
Кращий
а як же обмеження кадрів в налаштуваннях відеокарти з 160 до 144 припустим щоб отримати стабільні 144 кадри замість скачків з 120 до 160
Ура
Одинацятий, а можна твік, котрий скине усе, що було вище у відосі, до дефолтних налаштувань? Був би дуже вдячний, бо Я багато чого робив з цього і до деяких тепер банально не зможу дістатися, щоб змінити на дефолтні налаштування.
А якже папка Temp, яка могла розростатися до 20гб, коли у тебе вінт був всього на 80гб?
З файлом підкачки трохи некоректно, фпсів його зміна не дасть, але вирішить проблему ігор яким не вистачає трохи оперативки, в мене 16 ГБ і в Hogwarts Legacy гра вилітала кожні 15 хв, великий файл підкачки (32 ГБ) пофіксив ці виліти.
Як зробити, щоб біля текстового курсора показувалася розкладка, як на відео?
Ось, будь ласка. Застосунок працює відразу після відкриття. Щоб завантажувалося разом з системою, треба буде додати до автозавантаження будь-яким зручним для вас способом: github.com/Z-beam/MovaFlag/releases/tag/1.0.0
ну про зміну плану живлення, я якось грав(вже не пам'ятаю в що) і сусід сказав "під'єднай зарядку до ноута, гра краще йтиме", але прикол в тому що у мене ноут Lenovo ideapad 5(ryzen 5 5625U і встройка vega7) і я змінив макс живлення проца від батареї на 80%, а від мережі 90% і різниця в фпс між ними на рівні погрішності, але температура впала на градусів 5-10. Це було перевірено в 3 Брамі Балдура...
цікаво, в когось ще ютуб видаляє повідомлення ?
Головне почистити реєстр 😂
Шо за японский рок був на фоні ? Можна назви пісень/гуртів ?
Цієї музики не існує поза відео. Вся згенерована за допомогою ШІ. Робив через Udio.com. Треба зробити плейліст із музикою з відео та шерити її, все одно нічим ніяк не захищена. Самому подобається, як вийшло
Memory Isolation однозначно треба вимикати на ігрових системах. Ця ізоляція виконується засобами віртуалізації CPU, які мають серйозний оверхед.
Тільки якщо ПК використовується виключно для ігор. І не піратських)
@@11TY Якщо ПК взагалі використовується для ігор. Це сек'юріті функція, яка не потрібна на користувацьких ПК.
Чому ви так вважаєте? Яким чином клієнтські ПК мають імунітет від невідомих загроз без ізоляції ядра? Як на мене, це одне з кращих рішень з безпеки системи, яке Microsoft реалізувала в системі. Для порівняння, причини його мати ті ж самі, що і вакцинувати від гепатиту Б та туберкульозу новонароджених.
@@11TY Вони не мають імунітету. Але ризик занадто низький, щоб перейматися корпоративного рівня засобами, які призводять до серйозних втрат в перформансі ігор. Ви ж мабуть не станете рекомендувати BitLocker для геймінгових ПК?
Bit Locker переоцінений як захист від зовнішнього заволодіння інформацією, але необхідний як захист від безпосереднього втручання. Якщо хтось переймається конфіденційністю даних на ПК, це має бути опцією для всіх. І для геймерів, якщо їм це важливо. Яке це має відношення до ізоляції ядра системи? Чому це засіб саме корпоративного рівня? Де подивитись статистику, що ризик низький? В день знаходяться і фіксяться сотні вразливостей на різному ПЗ. Та і 5-7% я б не назвав серйозними втратами продуктивності, щоб прям вимикати на всіх ігрових ПК. Його зробили не для того, щоб гальмувати ігри, а щоб попередити масові зараження по мережі, як це було з Petya та подібними. Чим більше буде захищених ПК в мережі, тим меншими будуть наслідки для більшості. Як приклад, військові носять броню, яка може захистити їх один раз через пів року, але носити треба завжди, бо ніколи не знаєш коли саме буде цей момент. Через день, рік, ніколи.
Щось цікавеньке
7:02 "через Угорщину")))
Питання до людей з Dual Boot Win/Lin: іноді бачу коментарі, що на Linux багато сучасних ігор йде швидше ніж на Windows. Чи так воно насправді?
Пройшов на Linux Baldurs Gates 3 заради експерименту. Більше FPS дійсно, але на 1-3%. У чомусь кіберспортивному буде, ще більше. Але при тому що на Proton не працюють більшість античітів, то онлайн кіберспорт поки не доступний масово. Коли тестував інші ігри, то було +- так само. Але десь були статери, щось мало трошки більше чи менше, але не значно.
@@11TY, дякую.Та тут ситуація протилежна) Сам граю на Linux, в основному Single Player. А друзі/знайомі всі на Windows. Не знав, чи варто рекомендувати
@@alexk4894 якщо програма зроблена прямо під лінукс, а не під протон/вайн, все інше скачано та встановлено як маж бути (драйвери та інші компоненти) Результати мають бути приблизно такі самі. Хоча можуть бути багато нюансів такі як інвідія до прикладу)))
Ніколи не розумів, навіщо ґвалтувати залізо, як що ти знаєш що воно не тягне і більш того, знаєш що можна понизити налаштування графіки чи купити новий девайс, який все потягне без бубнів і ризику спалити ПК.
цікавенько
22:51 Відносно відео тестів із таким самим набором ЦПУ та ГПУ на ютубі не дуже, або не зовсім, згоден. Потрібно або дивитись довірені канали, або розуміти що ти бачиш на графіках. В ідеалі варто розуміти принцип вимірювання продуктивності ЦПУ та ГПУ окремо, та відповідно дивитись на їх результати в конкретних іграх. Ну і в цьому твердженні відсутня оперативна пам'ять, а також охолодження. Що взагалі-то важливо в сучасних процесорах, які мають динамічний "розгін" з заводу і опираються на показники температур.
Маєте рацію. При цьому можна приблизно прикинути на що здатен комплект, з урахуванням +-10%. Умовно, якщо я маю 150 фпс в грі, бачу в Ютубі 160 або навпаки, то розумію, що все в межах норми. Якщо маю 100, а в Ютубі на декількох відео 160, то треба думати, що щось не так з моїм комплектом. Відео ж не про це зовсім, друже) Щоб описувати що пам'ять, обмеження по охолодженню, графіки фреймтаймів дивитись. Бо це тема на таке ж по довжині відео. А який сенс відходити так далеко в офтоп у конкретному?
👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
анiмацii iнтрефейсу андроiд краще вимикати, а ось про анiмацii вiнди дiзнався лише вчора, коли вантажив 11-ту (хи, канал теж 11-ый називаеться), лазив у налаштуваннях системи та випадково найшов. Але менi пощастило, що анiме були вимкненi с самого початку.