Nie mogę się doczekać dalszych prac , naprawdę szanuje za poświęcony czas i przekazaną wiedzę dziękuje za cenne wskazówki które przydadzą mi się przy pracy nad moja maszyną łapka w górę
No z takimi tanimi wiertarkami trzeba uważać jak ojciec kupił z rynku taką stołową co była już poskładana to się okazało ze za bardzo ktoś wsadził ten korpus górny na tą rurę i przez to przewód fazowy się przecioł w środku co od razu korki wywaliło po włączeniu do sieci. Ale jak zawsze Adma świetny filmik pozdrowienia.
Bardzo dobre wideo :) Kupiłem ja najtańszą wiertarkę stołową ze sklepu Jula. Z wyglądu podobna, jednak o trochę innej konstrukcji. Zestaw zawiera imadło o podobnej masywności jak w parksajdzie :) Kolumna ma ściankę grubości puszki od piwa, a element mocujący ją do podstawy jest zrobiony ze stopu aluminium. Po uruchomieniu, ciekawostką okazał się uchwyt wiertarski wypadający ze stożka (dobijałem wcześniej młotkiem jak w instrukcji kazali). Jak już spotkał się z betonem, to okazało się że pękł w środku i szczęki nie dociskają równo, przez co nie da się zamocować wiertła. Kolejny zakupiony uchwyt poddałem docieraniu do stożka i teraz trzyma zdecydowanie lepiej :) Czekam z niecierpliwością na film o kasowaniu luzów.
Polecam każdemu wymienić te 2 malutkie płaskowniki które podtrzymują stolik, na 2 grubsze i od strony kolumny przyspawać je jak najniżej. Znacząco poprawia to sztywność stołu podczas wiercenia. Przy tej operacji należy zwrócić uwagę aby zachować kąt stołu 90 stopni względem kolumny.
Świetny materiał czekam na kolejny etap prac. Moja też ma straszne bicie zwłaszcza wyczuwalne na większych średnicach wierteł. Czasami sobie myślę czy nie najbardziej optymalnym ekonomicznie rozwiązaniem byłoby stworzenie masywnego statywu i zakupie dobrej jakościowo wiertarki ręcznej. Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością na kolejny etap prac nad kasowaniem luzu. Pozdrawiam.
Witam. Super filmiki. Mam pytanie Jaką wiertarkę ręczną elektryczną wolnoobrotowa bez udaru kupić, z przeznaczeniem do wiercenia w metalu i drewnie. Może jest jakiś filmik?
Na moje to że pinola współpracuje z tak dużą powierzchnią styku to wyszło tak przy okazji. Korpus tej wiertarki jest spawany z blach i łatwiej było wspawać kawałek rury w korpus niż dwóch osobnych pierścieni. W innych wiertarkach korpusy to są odlewy które i tak trzeba obrabiać, to już oszczędzali na materiale i dlatego pinola jest podparta tylko w dwóch miejscach.
Ja reklamowalem juz 4 szt szlifierek kątowych. Ot taka to jakość. Ps używanych prawie hobbistycznie, a serwis parksa mówi, że niema z nimi prawie żadnych problemów. W jednej pękł przewód przy wyjmowaniu nowej z pudełka, w innej wlacznik nie włączał, inna odlutowal a raczej odpad przewód zasilajacy od włącznika i raz poszedł dymek i nie miała już obrotów.
Ja mam wkrętarkę z Parksida* (kupiona w 2014-15) jedyne co to musiałem zmienić aku w pakiecie bo wydajność zdechła :( jeden wkręt i KO, a tak to idzie jak burza :D Czyżby złoty egzemplarz ? albo wyprodukowany w środę :D
Uważam że już lepiej kupić starą wiertarkę WS15 do kapitalnego remontu ,niż badziewny Parkside . Pewno WS15 wyjdzie drożej,ale sprzęt będzie dużo lepszy
@@AdamMaszynotwor no zastanawiam się nad tym bo jak patrzę na te ceny tych pseudo wiertarek to ból głowy jeszcze jest fajna firmy Erbauer widziałem taka w Castoramie i wyglądała całkiem spoko
ogólni to każda w tej cenie to chińczyk wykonany tak sobie (pod hobbystów) często z luzem na pianoli i niezbyt sztywne a za ceną raczej nie idzie jakość a możliwości. np. do 600 (ma ona ta przewagę że stolik jest sztywniejszy niż w innych modelach) allegro.pl/oferta/einhell-wiertarka-kolumnowa-stolowa-tc-bd-450-14298467109?# Zaś za 850 allegro.pl/oferta/duza-wiertarka-stolowa-kolumnowa-imadlo-230v-magnum-100cm-2850w-15142075724?# ta o tyle lepsza że wyższa więcej przełożeń (w tym niższe prędkości niż 600 obr a to przydatne) i stożek morsa 2
@@AdamMaszynotworA właśnie. A ja chcę jakość. Właściwie masę i sztywność. Coś mi się wydaje, że zostanę przy swoim stojaku Record Power DS19, aż zrobię samoróbkę z takimi samymi zakresami (wysięg około 130 mm). Możliwe też, że zrobię bez ruchomej pinoli, a ruch całego napędu, jak w niektórych starodawnych stołowych. Dzięki za linki.
No to niestety nie ta półka cenowa nawet o używana trudno w tej kasie taki staroć tylko sztywny ale jak z luzami nie wiem www.olx.pl/d/oferta/wiertarka-stolowa-flott-solidna-CID628-IDYuZ6Y.html
3 года назад
I tak wygląda na spoko wiertarkę 😉 ja mam macallistera ale szału nie ma.
Te kapturki przewodów widywałem wielokrotnie na youtube w instalacjach elektrycznych w Ameryce (puszki w ścianach itd). Sam fizycznie tego w rękach nie miałem, ale chyba faktycznie jakość można kwestionować.
Nie wiem co wszyscy mają z tymi wiertarkami WS-15. Może być jakakolwiek inna, jest tylko parę ważnych niuansów - kolumna - przynajmniej 1 cm grubości, masywny korpus, solidna podstawa i waga 70-80 kg i to już wystarczy, aby wiercić w grubej stali dużymi wiertłami (oczywiście mając silnik wolnoobrotowy i przełożenia na kołach).
@@Damian-po6go www.olx.pl/d/oferta/wiertarka-stolowa-CID628-IDJAook.html#49cff1f3f3 Choćby nawet. Jedyny minus to brak zewnętrznego stożka MK2 co za tym idzie, wiertła z płetwą nie założysz, ale tu już jest porządna, gruba kolumna 1 cm grubości, masywny korpus, porządny stół (pomijając ten pośredni) no i waga ok. 80 kg. To bardzo rzadki model, ale można ją wyrwać nawet za parę stówek. Tak samo WS-13. Generalnie po prostu trzeba szukać starych wiertarek, niekoniecznie WS-15 bo wszyscy wychwalają WS'ki jakby innych wiertarek nie było, często nawet lepiej przemyślanych (często zagranicznych konstrukcji).
@@Sentenza-r3g fajny, sprawdzony sprzęt. Warty rozważenia. Myślałem że coś z nowego masz godnego polecenia. Jak dla mnie to rynku jest sama tania tandeta albo drogi, przemysłowy sprzęt. Średniej półki w zasięgu finansowym majsterkowicza to jak na lekarstwo.
Mam podobną, tej samej firmy. Jest dużo dużo lepsza niż brak wiertarki stołowej. Jeżeli cena jest dla Ciebie bardzo ważna, to warto. Jeżeli możesz trochę więcej dorzucić to za ok. 1300 dostaniesz maszyny sporo lepsze.
Adam. No to teraz połowa użytkowników tej wiertarki zaczyna robić jej sekcje zwłok a druga połowa łącznie ze mną z niecierpliwością czeka na druga cześć. W chwili wolnej tez to pewnie zrobię ze swoja. Myślałem, że o tej wiertarce było już wszystko a tu taki material przygotowałeś. Super
Złącza skrętne to wbrew pozorom bardzo dobre połączenie elektryczne, duża powierzchnia styku, trwalsze od konektorów a zarazem tańsze i trwalsze od odpowiedników wago... swego czasu w laboratorium w "technikum" takie połączenia były stosowane na porządku dziennym a obecnie to chyba tylko Chińczycy jeszcze powszechnie je stosują w swoich wyrobach. Co do wiertarki to co mi się podoba to że frez wrzeciona wiertarki nie pracuje bezpośrednio w kole pasowym tylko w stalowym wałku na którym koło pasowe jest osadzone, w mojej chińskiej wiertarce frez był bezpośrednio w kole pasowym co spowodowało znaczne wyrobienie się powierzchni przy wierceniu na pełnym wysunięciu, ale za to wrzeciono było stalowe.
@@AdamMaszynotwor dobrze mówi 😉 do tej pory stosuje się takie połączenia na stałe. Upierdliwy przy przerobkach i naprawach sposób ale najtrwalszy. Sporo instalacji domowych od lat tak działa.
@@kk.7177 oj często instalacje paliły się z powodu innych zaniedbań, watowanie bezpieczników, przeciążanie cienkich przewodów, pękanie przewodów aluminiowych, zbyt silne skręcanie (wręcz przecinanie) przewodów klasycznymi złączkami, korozja skręconych przewodów Aluminiowych z miedzianymi, pakowanie kilkunastu przewodów do małej "metalowej" puszki, owijanie przewodów parcianą izolacją w której klej po latach zanika, przybijanie przewodów YDYt gwoździami z zadziorami, parciejące wewnątrz przewody ( właśnie niedawno mnie to spotkało , ponad 35kg przewodu siłowego,plecionki, który z zewnątrz jest jak nowy ale wewnętrzna izolacja tak sparciała, że sama odpada od miedzi i to na całej długości przewodu, nie można nawet założyć wtyczki, a przewód dopiero 15 lat skończył) no i najważniejsze chińska elektronika (nawet zasilacz 0.5A 5V może spowodować pożar bez rozłączania bezpiecznika) a przecież teraz większość elektroniki stałe podłączona jest do zasilania... Pewnie jeszcze jakieś sytuacje z jakimi się spotkałem bym wymienił ale to by wieczoru brakło.
@@pikas4 myślę, że instalacje się paliły ze wszystkich powodów, które wymieniłeś plus łączenie "na skrętkę" bez izolacji i najlepiej alu-miedź. Najbardziej mnie rozwala jak ktoś miał pożar instalacji, który jakimś cudem udało się opanować i nic z tym nie zrobił a potem chałupa poszła z dymem do podłogi i wielka bieda, że nieszczęście :/
W Tyrolu tak w Wiedniu siak, a w Linz jeszcze inaczej, każdy region ma swoją gwarę i serio ciężko się dogadać. Seeger-ring raczej ciężko przeczytać inaczej niż przez S. XD
@@AdamMaszynotwor Generalnie to się jeszcze uczę jako ślusarz spawacz jeżeli chcesz coś zobaczyć związanego z warsztatem to zpraszam na tikt oka jest tam film jak spoinuje w pachwinie z dołu do góry nick na tiktoku to haddi_pl https: // vm.tiktok . com/ ZMe3UVBh2 /
No nie. ..kohrpus jest nieobrobiony, brak pasowania pinoli i kohrpusu. Luz 0.70 mm do 1.20 mm. Więc jak? Brak zastrzeżeń? Po wysunięciu wrzeciona o te całe 50 mm. to lata tam wszystko jak Źyd po pustym sklepie. To trzeba zmodernizować. To ma być pasowanie suwliwe, z luzem ok.0.02 mm, do 0.05 mm. Jak tłok w cylindrze.
Pod kątem połączeń elektrycznych porażka. Może monter miał słabszy dzień. Spotykałem już takie kapturki ale były one zagniecione i nie było szans na ściągnięcie. Ja jestem nauczony mówić "pierścień zegera" ale czy dobrze to nie wiem ;)
Co wpadnie to wpadnie😅 facebook.com/MixolsGarage/ tutaj ja I mój złomik😂 aby jeszcze było tak ładnie to powiem, że zajmuje się hobbystyczne naprawą I modernizacją starych motocykli z bloku wschodniego. Szykuje się powoli u mnie remont lub rozbudowa warsztatu, więc co z kapelusza spadnie to z wielką radością i przyjemnością przyjmę 🤭😃
Zauważyłem taką prawidłowość, że te wszystkie zestawy marketowe mają mnóstwo dodatków, ale za to byle jakiej jakości. Już mogliby nie dawać tych lichych imadeł, wierteł, laserowych wskaźników itd. a zamiast tego zrobić np. porządną kolumnę.
@@AdamMaszynotwor Zgadza się. To samo się tyczy marketowych zestawów do spawania. Zamiast dać jakieś porządne kable to dodają jakieś badziewne maski i młotki, których nikt nie używa. Albo jakieś elektrody z dupy wzięte dadzą, które się do niczego nie nadają.
Coraz lepszy montaż i jakość filmów Majster! Trzymam kciuki za rozwój kanału bo dobra robota się tu odwala 😉
Dzięki, obecnie jesteś jedynym youtuberem na filmach, którego oglądam całe reklamy żeby wesprzeć kanał :) Widać, że dużo pracy wkładasz w filmy.
Nie mogę się doczekać dalszych prac , naprawdę szanuje za poświęcony czas i przekazaną wiedzę dziękuje za cenne wskazówki które przydadzą mi się przy pracy nad moja maszyną łapka w górę
No z takimi tanimi wiertarkami trzeba uważać jak ojciec kupił z rynku taką stołową co była już poskładana to się okazało ze za bardzo ktoś wsadził ten korpus górny na tą rurę i przez to przewód fazowy się przecioł w środku co od razu korki wywaliło po włączeniu do sieci. Ale jak zawsze Adma świetny filmik pozdrowienia.
Bardzo dobre wideo :) Kupiłem ja najtańszą wiertarkę stołową ze sklepu Jula. Z wyglądu podobna, jednak o trochę innej konstrukcji. Zestaw zawiera imadło o podobnej masywności jak w parksajdzie :) Kolumna ma ściankę grubości puszki od piwa, a element mocujący ją do podstawy jest zrobiony ze stopu aluminium. Po uruchomieniu, ciekawostką okazał się uchwyt wiertarski wypadający ze stożka (dobijałem wcześniej młotkiem jak w instrukcji kazali). Jak już spotkał się z betonem, to okazało się że pękł w środku i szczęki nie dociskają równo, przez co nie da się zamocować wiertła. Kolejny zakupiony uchwyt poddałem docieraniu do stożka i teraz trzyma zdecydowanie lepiej :) Czekam z niecierpliwością na film o kasowaniu luzów.
Tak Adamie, te kapturki do skręcania przewodów są jak najbardziej OK. jest to złączka instalacyjna potocznie zwana skrętką. ;)
Właśnie rozbieram podobna konstrukcję ale mającą około 8-10 lat, tandeta a jednak widać dokąd idzie jakość obecnych produktów 😂😂
Widzę ,że u siebie też muszę zrobić przegląd elektryki .Dzięki za pokazanie środka wiertarki . Pozdrawiem
Ja czekam na obiecane odcinki o niezbędnych narzędziach do frezarki. dzięki i łapa dla zasięgu
7:55 już raz to naprawiałem, genialne rozwiązanie technologiczne xD
Polecam każdemu wymienić te 2 malutkie płaskowniki które podtrzymują stolik, na 2 grubsze i od strony kolumny przyspawać je jak najniżej. Znacząco poprawia to sztywność stołu podczas wiercenia. Przy tej operacji należy zwrócić uwagę aby zachować kąt stołu 90 stopni względem kolumny.
Świetny materiał czekam na kolejny etap prac. Moja też ma straszne bicie zwłaszcza wyczuwalne na większych średnicach wierteł. Czasami sobie myślę czy nie najbardziej optymalnym ekonomicznie rozwiązaniem byłoby stworzenie masywnego statywu i zakupie dobrej jakościowo wiertarki ręcznej. Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością na kolejny etap prac nad kasowaniem luzu. Pozdrawiam.
@@AdamMaszynotwor No właśnie tez o tym myślałem i to najbardziej przemawia za kolumnową. No cóż może ten materiał mnie natchnie. 😁👍
Adam - świetny materiał.Gratulacje.
Jak zwykle świetny materiał, odkryłem kanał niedawno ale zostaję na dłużej :D
Witam. Super filmiki. Mam pytanie Jaką wiertarkę ręczną elektryczną wolnoobrotowa bez udaru kupić, z przeznaczeniem do wiercenia w metalu i drewnie. Może jest jakiś filmik?
Ja używam w warsztacie tej wiertarki już jakieś 4 lata i do lekkich prac radzi sobie lepsza taka niż żadna ;)
Jak zwykle rzetelny test:)
Na moje to że pinola współpracuje z tak dużą powierzchnią styku to wyszło tak przy okazji. Korpus tej wiertarki jest spawany z blach i łatwiej było wspawać kawałek rury w korpus niż dwóch osobnych pierścieni. W innych wiertarkach korpusy to są odlewy które i tak trzeba obrabiać, to już oszczędzali na materiale i dlatego pinola jest podparta tylko w dwóch miejscach.
Ja reklamowalem juz 4 szt szlifierek kątowych. Ot taka to jakość. Ps używanych prawie hobbistycznie, a serwis parksa mówi, że niema z nimi prawie żadnych problemów. W jednej pękł przewód przy wyjmowaniu nowej z pudełka, w innej wlacznik nie włączał, inna odlutowal a raczej odpad przewód zasilajacy od włącznika i raz poszedł dymek i nie miała już obrotów.
Ja mam wkrętarkę z Parksida* (kupiona w 2014-15) jedyne co to musiałem zmienić aku w pakiecie bo wydajność zdechła :( jeden wkręt i KO, a tak to idzie jak burza :D Czyżby złoty egzemplarz ? albo wyprodukowany w środę :D
moze odcinek o frezowaniu na tokarce?
Jak zawsze bardzo pomocny film, tak przy okazji to chciałem zapytać jak łożyska samonastawne w oprawach radziłyby sobie we wrzecionie frezarki?
@@AdamMaszynotwor Dzięki za odpowiedź - jesteś najlepszy!
Uważam że już lepiej kupić starą wiertarkę WS15 do kapitalnego remontu ,niż badziewny Parkside . Pewno WS15 wyjdzie drożej,ale sprzęt będzie dużo lepszy
Adam jesteś najlepszy 👍 jest możliwość i sens budowy takiej wiewtatki samemu?
@@AdamMaszynotwor no zastanawiam się nad tym bo jak patrzę na te ceny tych pseudo wiertarek to ból głowy jeszcze jest fajna firmy Erbauer widziałem taka w Castoramie i wyglądała całkiem spoko
A jaki model byłby dobry w następnej półce cenowej np. do 600. Plus jeszcze jeden do 800?
ogólni to każda w tej cenie to chińczyk wykonany tak sobie (pod hobbystów) często z luzem na pianoli i niezbyt sztywne a za ceną raczej nie idzie jakość a możliwości. np. do 600 (ma ona ta przewagę że stolik jest sztywniejszy niż w innych modelach) allegro.pl/oferta/einhell-wiertarka-kolumnowa-stolowa-tc-bd-450-14298467109?#
Zaś za 850 allegro.pl/oferta/duza-wiertarka-stolowa-kolumnowa-imadlo-230v-magnum-100cm-2850w-15142075724?#
ta o tyle lepsza że wyższa więcej przełożeń (w tym niższe prędkości niż 600 obr a to przydatne) i stożek morsa 2
@@AdamMaszynotworA właśnie. A ja chcę jakość. Właściwie masę i sztywność. Coś mi się wydaje, że zostanę przy swoim stojaku Record Power DS19, aż zrobię samoróbkę z takimi samymi zakresami (wysięg około 130 mm). Możliwe też, że zrobię bez ruchomej pinoli, a ruch całego napędu, jak w niektórych starodawnych stołowych. Dzięki za linki.
No to niestety nie ta półka cenowa nawet o używana trudno w tej kasie taki staroć tylko sztywny ale jak z luzami nie wiem www.olx.pl/d/oferta/wiertarka-stolowa-flott-solidna-CID628-IDYuZ6Y.html
I tak wygląda na spoko wiertarkę 😉 ja mam macallistera ale szału nie ma.
good video adam
Te kapturki przewodów widywałem wielokrotnie na youtube w instalacjach elektrycznych w Ameryce (puszki w ścianach itd). Sam fizycznie tego w rękach nie miałem, ale chyba faktycznie jakość można kwestionować.
Nie wiem co wszyscy mają z tymi wiertarkami WS-15. Może być jakakolwiek inna, jest tylko parę ważnych niuansów - kolumna - przynajmniej 1 cm grubości, masywny korpus, solidna podstawa i waga 70-80 kg i to już wystarczy, aby wiercić w grubej stali dużymi wiertłami (oczywiście mając silnik wolnoobrotowy i przełożenia na kołach).
Polecisz coś konkretnego?
@@Damian-po6go www.olx.pl/d/oferta/wiertarka-stolowa-CID628-IDJAook.html#49cff1f3f3 Choćby nawet. Jedyny minus to brak zewnętrznego stożka MK2 co za tym idzie, wiertła z płetwą nie założysz, ale tu już jest porządna, gruba kolumna 1 cm grubości, masywny korpus, porządny stół (pomijając ten pośredni) no i waga ok. 80 kg. To bardzo rzadki model, ale można ją wyrwać nawet za parę stówek. Tak samo WS-13. Generalnie po prostu trzeba szukać starych wiertarek, niekoniecznie WS-15 bo wszyscy wychwalają WS'ki jakby innych wiertarek nie było, często nawet lepiej przemyślanych (często zagranicznych konstrukcji).
@@Sentenza-r3g fajny, sprawdzony sprzęt. Warty rozważenia. Myślałem że coś z nowego masz godnego polecenia. Jak dla mnie to rynku jest sama tania tandeta albo drogi, przemysłowy sprzęt. Średniej półki w zasięgu finansowym majsterkowicza to jak na lekarstwo.
@@Damian-po6go Zeby kupic cos nowego, masywnego to trzeba szykować ze 3k przynajmniej.
@@Sentenza-r3gNo właśnie. Nie ma na rynku nic pomiędzy.
Właśnie rozważałem zakup takiej wiertarki, teraz to nie wiem. Bio ile wkrętarki tej firmy są nawet spoko myślałem że się nie zawiodę na tej maszynie.
Mam podobną, tej samej firmy. Jest dużo dużo lepsza niż brak wiertarki stołowej. Jeżeli cena jest dla Ciebie bardzo ważna, to warto. Jeżeli możesz trochę więcej dorzucić to za ok. 1300 dostaniesz maszyny sporo lepsze.
@@AdamMaszynotwor Było by miło :)
14:20 U nas na kurpiach mówią i tak i tak. Ja mówię seger. Tata emerytowany tokarz też.
Adam. No to teraz połowa użytkowników tej wiertarki zaczyna robić jej sekcje zwłok a druga połowa łącznie ze mną z niecierpliwością czeka na druga cześć. W chwili wolnej tez to pewnie zrobię ze swoja. Myślałem, że o tej wiertarce było już wszystko a tu taki material przygotowałeś. Super
Ja już bym nie złozył... ;)
I przez takie produkty zamiast zajmować się tworzeniem to zajmujemy się naprawianiem, przerabianiem i testowaniem sprzętów z marketu.
ale tanie produkty sa odpowiedzia na zapotrzebowanie rynku, komuna dawno sie skończyła i bardzo dobrze
Myślę że takie tanie produkty też są komuś potrzebne, nawet bez ulepszania.
Zapomniałeś dodać że z marketu typu wszystko i nic ;)
12:00 XD
zmień tez tą badziwną rurę na grubościenna łożyska na polskie silnik mocniejszy i będzie hulać ,fi12 wywierci otwór pozdro
@@AdamMaszynotwor widziałem, jak jeden gość wrzucił kilka prętów zbrojeniowych i normalnie zalał tą rurę cementem 😃
Na wyraźne życzenie klientów w Polska przewody są zwijane razem a nie lutowane etc. :>
Najtrlwalsze połączenia w budowlane są skręcanie do kupy i cynowane czy to cyna czy stopel lichtenberga jedynie w celu zapobiegniecia utleniania.
@@olo1299 co ty w ogóle porównujesz? Zbrojenie do elementów instalacji elektrycznej, które nawet nie były zaizolowane, że o cynowaniu nie wspomnę.
Adam, takie złaczki "kapturkowe" są powszechnie używane w USA.
@@AdamMaszynotwor Hej. Z tego co kojarzę to nazywa się ją złączką skrętna ZS albo ZSE (z skrzydełkami po bokach).
"uziemienie bezprzewodowe" :P
Podoba mi się zamysł rozkręcania, nowego urządzenia, w celu ulepszeń.
Złącza skrętne to wbrew pozorom bardzo dobre połączenie elektryczne, duża powierzchnia styku, trwalsze od konektorów a zarazem tańsze i trwalsze od odpowiedników wago... swego czasu w laboratorium w "technikum" takie połączenia były stosowane na porządku dziennym a obecnie to chyba tylko Chińczycy jeszcze powszechnie je stosują w swoich wyrobach. Co do wiertarki to co mi się podoba to że frez wrzeciona wiertarki nie pracuje bezpośrednio w kole pasowym tylko w stalowym wałku na którym koło pasowe jest osadzone, w mojej chińskiej wiertarce frez był bezpośrednio w kole pasowym co spowodowało znaczne wyrobienie się powierzchni przy wierceniu na pełnym wysunięciu, ale za to wrzeciono było stalowe.
@@AdamMaszynotwor dobrze mówi 😉 do tej pory stosuje się takie połączenia na stałe. Upierdliwy przy przerobkach i naprawach sposób ale najtrwalszy. Sporo instalacji domowych od lat tak działa.
@@olo1299 sporo to się domów popaliło od takich "instalacji"
@@kk.7177 oj często instalacje paliły się z powodu innych zaniedbań, watowanie bezpieczników, przeciążanie cienkich przewodów, pękanie przewodów aluminiowych, zbyt silne skręcanie (wręcz przecinanie) przewodów klasycznymi złączkami, korozja skręconych przewodów Aluminiowych z miedzianymi, pakowanie kilkunastu przewodów do małej "metalowej" puszki, owijanie przewodów parcianą izolacją w której klej po latach zanika, przybijanie przewodów YDYt gwoździami z zadziorami, parciejące wewnątrz przewody ( właśnie niedawno mnie to spotkało , ponad 35kg przewodu siłowego,plecionki, który z zewnątrz jest jak nowy ale wewnętrzna izolacja tak sparciała, że sama odpada od miedzi i to na całej długości przewodu, nie można nawet założyć wtyczki, a przewód dopiero 15 lat skończył) no i najważniejsze chińska elektronika (nawet zasilacz 0.5A 5V może spowodować pożar bez rozłączania bezpiecznika) a przecież teraz większość elektroniki stałe podłączona jest do zasilania... Pewnie jeszcze jakieś sytuacje z jakimi się spotkałem bym wymienił ale to by wieczoru brakło.
@@pikas4 myślę, że instalacje się paliły ze wszystkich powodów, które wymieniłeś plus łączenie "na skrętkę" bez izolacji i najlepiej alu-miedź. Najbardziej mnie rozwala jak ktoś miał pożar instalacji, który jakimś cudem udało się opanować i nic z tym nie zrobił a potem chałupa poszła z dymem do podłogi i wielka bieda, że nieszczęście :/
👍
Z tymi kapturkami spotkałem się np w niemieckich zestawach puszek hermetycznych firmy Hensel. Niemcy tego używają częściej.
Dawniej i Polsce były takie używane w instalacjach domowych. Druty się skręcało kombinerkami i nakręcało się kapturek. 😁
@@AdamMaszynotwor na pewno "wago" pewniejsze, na pewno kapturek tańszy ;)
14:19 Po niemiecku zeger, po austriacku seger ;) Austriacy mówią bardziej miękko.
Niby po niemiecku w wymowie z czytane jako c więc bardziej ceger :D
W Tyrolu tak w Wiedniu siak, a w Linz jeszcze inaczej, każdy region ma swoją gwarę i serio ciężko się dogadać. Seeger-ring raczej ciężko przeczytać inaczej niż przez S. XD
Wkrętarki by się przydały mi by się do grzebania przy motorku ale również do pracy z elektryka to jestem chętny
@@AdamMaszynotwor Generalnie to się jeszcze uczę jako ślusarz spawacz jeżeli chcesz coś zobaczyć związanego z warsztatem to zpraszam na tikt oka jest tam film jak spoinuje w pachwinie z dołu do góry nick na tiktoku to haddi_pl https: // vm.tiktok . com/ ZMe3UVBh2 /
No nie. ..kohrpus jest nieobrobiony, brak pasowania pinoli i kohrpusu. Luz 0.70 mm do 1.20 mm. Więc jak? Brak zastrzeżeń? Po wysunięciu wrzeciona o te całe 50 mm. to lata tam wszystko jak Źyd po pustym sklepie. To trzeba zmodernizować. To ma być pasowanie suwliwe, z luzem ok.0.02 mm, do 0.05 mm. Jak tłok w cylindrze.
Takie łączenie przewodów jest powszechnie stosowane w USA.
@@AdamMaszynotwor Powszechnie w instalacjach w budynkach, a także w mniej odpowiedzialnych urządzeniach przenośnych.
A może zabezpieczający!!~!!!
Takie kapturki widziałem po prostu stosowane w instalacjach elektrycznych w ścianie.
Gdzies widziałem że to podobno bardzo popularne rozwiązanie w instalacji w domu i sprzęcie ale w stanach
Beton w rure
Wzmocnic podstawke
I moze jakas gruba powloka na aluminium ? Doda twardosci i grubości chodz mininalnie to zawsze cos
Pod kątem połączeń elektrycznych porażka. Może monter miał słabszy dzień. Spotykałem już takie kapturki ale były one zagniecione i nie było szans na ściągnięcie. Ja jestem nauczony mówić "pierścień zegera" ale czy dobrze to nie wiem ;)
Z tego co wiem poprawna wymowa to pierścienie segera
kiedy duża frezarka cnc :D
11:36 :D
Co wpadnie to wpadnie😅 facebook.com/MixolsGarage/ tutaj ja I mój złomik😂 aby jeszcze było tak ładnie to powiem, że zajmuje się hobbystyczne naprawą I modernizacją starych motocykli z bloku wschodniego. Szykuje się powoli u mnie remont lub rozbudowa warsztatu, więc co z kapelusza spadnie to z wielką radością i przyjemnością przyjmę 🤭😃
@@AdamMaszynotwor poszło 😃🥴
Pierścień osadczy zewnętrzny
@@AdamMaszynotwor " Segera"
@@AdamMaszynotwor Różne nazwy ale wiadomo o co chodzi.. Pozdro..
Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale takie kapturki widziałem dziś na innym kanale który subskrybuje.
ruclips.net/video/0UDcwZ-M1yQ/видео.html
Z gówna nic nie wyrzeźbisz xD
Zauważyłem taką prawidłowość, że te wszystkie zestawy marketowe mają mnóstwo dodatków, ale za to byle jakiej jakości. Już mogliby nie dawać tych lichych imadeł, wierteł, laserowych wskaźników itd. a zamiast tego zrobić np. porządną kolumnę.
@@AdamMaszynotwor Zgadza się. To samo się tyczy marketowych zestawów do spawania. Zamiast dać jakieś porządne kable to dodają jakieś badziewne maski i młotki, których nikt nie używa. Albo jakieś elektrody z dupy wzięte dadzą, które się do niczego nie nadają.
Ale akademicko tłumaczysz.
Technologia nasa
Fajna wiertarka przydała by się do majsterkowania
👍
👍