SLAVEN BELUPO vs DINAMO 1:4 (10.kolo, HT Prva liga 21/22)

• Опубликовано: 8 сен 2024
  • U prvom susretu desetog kola HT Prve lige nije bilo dramatično. Prvak Dinamo je vrlo jednostavno osvojio bodove u Koprivnici pobjedom protiv Slaven Belupa 4:1. Uzvratio je time Dinamo ovom suparniku, koji je na samom startu sezone slavio u Zagrebu.
    Brzo je Dinamo uspostavio kontrolu utakmice, kao i što je prilično rano poveo. U 23. minuti je strijelac bio Jurić, dok su u 43. gosti povećali rezultat nakon vrlo lijepe reakcije i egzekucije Oršića.
    Utakmica je već tada bila blizu rješenja, a definitivno je prelomljena u 50. minuti kada je Petković dao gol za 3:0, što je bio njegov prvi ligaški pogodak u sezoni.
    Nakon trećeg pogotka utakmica se posve otvorila i nizale su se brojne šanse na obje strane.
    Inače, Slaven Belupo je bio bitno bolji nego to pokazuje konačni rezultat. Pogotovo se u prilikama često nalazio Krstanović. Kod 0:0 je propustio šansu, kod 0:1 je pogodio Dinamov okvir vrata, a prijetio je i u drugom poluvremenu.
    U završnom dijelu susreta svaki je sastav postigao po gol, Grgić za domaćina, a Čop za goste.
    HT Prva liga, 10. kolo: Slaven Belupo - Dinamo 1:4 (Grgić 80./Jurić 23., Oršić 43., Petković 50., Čop 76.)