Это видео недоступно.
Сожалеем об этом.

Виноградний Равлик - Helix pomatia

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 10 июн 2022
  • У Європі важко знайти людину, що не бачила Равлика виноградного, другі назви равлик виноградний, слимак виноградний або слимак садовий, за Лінеєм Helix pomatia . Це наземний малюск.
    Назва походить від того, що виноградних равликів частіше знаходили в трав'яних зарослях під кущами винограду .
    Равлик дуже повільний, за хвилину долає приблизно 7 см.
    На голові щупальця, на великий парі на кінцях розташовані очі, і всі рецептори яких містять однаковий фотопігмент, що є причиною колірної сліпоти тварини. Однак очі здатні не тільки розрізняти інтенсивність освітлення, але і бачити предмети на відстані до 1 см, а нюхає равлик парою, передніх щупалець - губних - розмір коливається від 2,5 до 4,5 мм.
    Між собою спілкуютья тактільно - дотиками.
    Обидві пари дуже чутливі: при випадковому торканні предметом щупальця моментально ховаються всередину. Очні щупальця також негативно реагують на дуже яскраве світло.
    Раковину, ще називають мушлею або черепашкою. Мушля прикриває слизьке тіло. У разі небезпеки тіло ховається у мушлю. Тіло поділяється на ногу, голову і тулуб. Нога м'язиста, равлик переміщується з участю слизу, що виділяється на підошві.
    До тулуба крепиться раковина. Черепашка жовтувато-коричнева, рідше сірувато-біла. Часто має 5 темних спіральних смуг, часом ледь помітних на загальному темному фоні черепашки. З них перша смуга вузька і малопомітна, а друга і третя смуги переважно зливаються між собою, утворюючи одну широку стрічку. На стадії 2-х обертів стінки черепашки ще дуже тонкі та ламкі, значно просвічують, набагато світліші, ніж у дорослих особин.
    Часто живе в чагарниках, на світлих лісових узліссях (але не в глибині лісу), в садах, парках.
    Часто зустрічається в населених пунктах або в їх околицях.
    Точні межі природного ареалу цього виду зараз встановити важко, оскільки його здавна використовували в їжу та спеціально завозили в різні регіони.
    Травоїдний, харчується як свіжими рослинами, так і мертвими залишками рослин, а для нарощування черепашки потребує солей кальцію.
    Виноградні равлики роду Неlіх повертаються у свою мушлю після нічної прогулянки. У вологому, затіненому місці за їхнім поверненням можна спостерігати навіть удень.
    Влітку равликів можна знайти практично всюди, адже перед сходом сонця вони приклеюються до стовбура дерева або куща, щоб перечекати полуденну спеку. У місцях, де проповз равлик, на землі або на стовбурі дерева можна побачити залишені ним сліди мандрівки - доріжки зі слизу.
    Равлики завдяки слизовим залозам плавно ковзають по поверхні. Слиз равликів оберігає їхні тіла від можливих пошкоджень
    Равлики впадають у сплячку двічі на рік - у „зимову” та в „літню". Обидві ці сплячки схожі на стан заціпеніння. В обох випадках равлик забирається у свою мушлю, де вичікує, коли настануть більш сприятливі для нього умови.
    Якщо надворі дуже холодно або навпаки - дуже жарко, то він „закривається" у своїй мушлі, а зі слизу, шо виділяється у великій кількості, після застигання утворюється щільна захисна плівка.
    Під час холодів закопується в землю на глибину до 30 см.Для захисту равлик використовує липкий слиз.
    Цей равлик перебуває в активному стані з весни до перших холодів, коли закопується в землю на глибину до 30 см і впадає усп лячку (зимує, як правило, в одних і тих же укриттях). Під час зимівлі отвір черепашки закривається вапняним корком, товщина якого залежить від суворості холодів. У природі живе в середньому 7-8 років, може дожити до 20 років, якщо не буде з'їденим хижаками.
    Усі равлики - це гермафродитні істоти. Вони об'єднують у собі чоловічі й жіночі статеві ознаки. Всі вони можуть відкладати яйця, але для цього повинні обмінятися статевими продуктами з іншою особиною.
    Шлюбні ігри зазвичай тривають від декількох хвилин до декількох годин. Равлики обмацують один одного, обвиваючись тілами і стискаючись підошвами.
    Обмін „уколами любовних стріл" діє як сигнал про готовність до передачі статевих продуктів. Равлики під час спаровування запліднили одне одного. Їхні яйця схожі на перлинки. Крихітні новонароджені равлики зовсім прозорі.
    Равликів вирощують для харчування та для використання у косметології.
    Із світового обороту торгівлі равликами тільки 15-20 % вирощуються на спеціальних фермах, більша частина збирається в природних умовах. В більшості країн збір равликів в дикій природі заборонений, оскільки це завдає шкоди екосистемі та має екологічні наслідки.

Комментарии • 1