Szczerze o Scenarzystach: Ile zarabia scenarzysta? | Podcast Biblioteki Scenariuszy Filmowych

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 сен 2024
  • Zapraszamy do posłuchania podcastu Biblioteki Scenariuszy Filmowych!
    Ile scenarzysta może zarobić pisząc dla filmu lub serialu? Jakie style współpracy preferują producenci? Jakich scenariuszy poszukują? Scenarzystka Magdalena Wleklik rozmawia z producentkami: Natalią Grzegorzek, Anną Waśniewską-Gill i Joanną Szymańską. Podadzą konkretne stawki za scenariusz, z jakimi ostatnio się spotkały. Może nadszedł czas, aby dokonać rewolucji we wzajemnym komunikowaniu się i zacząć w środowisku otwarcie rozmawiać o pieniądzach? Oczywiście z pełnym respektem dla podpisywanych z producentami umów i bez zaglądania sobie nawzajem do portfeli. Ważna jest świadomość, że praca w zawodzie scenarzysty jest trudna, ale dzięki znajomości podstawowych praw i granic finansowych, w których można się poruszać, staje się bezpieczniejsza.
    Natalia Grzegorzek - absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych na UW. Założycielka i prezeska domu produkcyjnego KOSKINO, w ramach którego zajmuje się przede wszystkim produkcją pełnometrażowych filmów fabularnych. Jej dotychczasowe produkcje w ramach KOSKINO to filmy "Kamper", "Córka trenera" i "Moje wspaniałe życie" w reż. Łukasza Grzegorzka oraz koprodukcja "Kawki na drodze" w reż. Olmo Omerzu, serial "Kontrola" (sezony 2,3 i 4) w reż. Nataszy Parzymies oraz film dokumentalny "Powiedz mi coś jeszcze" w reż. Martyny Peszko. Uczy Produkcji w Warszawskiej Szkole Filmowej. Prezeska Polskiej Gildii Producentów.
    Anna Waśniewska-Gill - producentka, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży filmowej. Studiowała film na Ryerson University w Toronto. Po pobycie na Bałkanach zrealizowała film dokumentalny „Is Every Serba Radovan?” o zwolennikach Radovana Karadzicia. Po powrocie do Polski produkowała filmy i seriale telewizyjne, publikowała w mediach. Członek Rady Artystycznej „30 Minut” Studia Munka, Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Producentka filmów m.in. "Podatek od miłości" reż. Bartek Ignaciuk, "25 lat niewinności” reż. Jan Holoubek, "Na twoim miejscu" reż. Antonio Galdamez, "Doppelganger.Sobowtór" reż. Jan Holoubek.
    Joanna Szymańska - prezeska i wspólniczka w firmie Shipsboy. Producentka, specjalizująca się w rozwoju projektów ("development executive"), absolwentka Berlinale Talent Campus (2011) i EAVE Producers Workshop (2015). Zrealizowała kilkanaście krótko- i pełnometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym także koprodukcje międzynarodowe. Za film „Mleczny brat” (reż. Vahram Mkhitaryan, prod. Wajda Studio) zdobyła Nagrodę dla Najlepszego Producenta Filmów Krótkometrażowych i Dokumentalnych na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Ukończyła studia prawnicze i aktywnie angażuje się w działalność na rzecz rozwoju przemysłu filmowego w Polsce. W latach 2017-2020 zasiadała w Radzie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jest członkinią Rady Europejskiej Akademii Filmowej.
    Magdalena Wleklik - scenarzystka filmowa, telewizyjna i radiowa. Laureatka zeszłorocznych konkursów scenariuszowych: Script Wars, Audioteki i Wyobraź sobie. Absolwentka Scenariopisarstwa, a następnie Realizacji Tv w Szkole Filmowej w Łodzi. Przewodnicząca Zarządu Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Współtwórczyni Biblioteki Scenariuszy Filmowych, dostępnej na portalu filmpolski.pl Strona autorki: wleklik.com
    Podcast pod patronatem Biblioteki Scenariuszy Filmowych, którą możecie znaleźć na stronie głównej portalu filmpolski.pl

Комментарии • 1