Przekazanie Ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda dla Fundacji American Cars Mania

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 30 дек 2022
  • Przekazanie Ambulansu Fundacji Ronalda McDonalda dla Fundacji American Cars Mania.
    Ambulans Fundacji Fundacja Ronalda McDonalda z nową misją.
    Mobilna klinika, która wspiera medycznie lokalne społeczności, docierając do dzieci z badaniami USG, rusza w nową podróż. Po ponad 18 latach, ponad 83 000 przeprowadzonych badań w programie „NIE nowotworom u dzieci” ambulans Fundacji Ronalda McDonalda został przekazany Fundacji American Cars Mania do realizacji jej misji i programów pomocowych. Zbiórki krwi, profilaktyka, edukacja medyczna, pierwsza pomoc - jedyny taki Chevrolet w Europie nie przestaje pomagać.
    Dwie organizacje, Fundacja Ronalda McDonalda i Fundacja American Cars Mania (w skrócie Fundacja ACM), nawiązały współpracę, dzięki której lokalne społeczności będą mogły korzystać z mobilnej kliniki, która do niedawna służyła w programie „NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda. Uroczyste przekazanie ambulansu odbyło się 28 grudnia 2022 roku w obecności Zarządów obydwu fundacji oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego, który wspiera społeczną aktywność w swoim regionie.
    Celem programu jest od samego początku wczesne wykrywanie wszelkich nieprawidłowości, w tym także zmian nowotworowych w czasie profilaktycznych, przesiewowych badań USG, których ani w 2005 roku ani dziś jeszcze nie ma w pakiecie badań dla każdego dziecka. Wczesne diagnozy w czasie ogólnopolskich badań “NIE nowotworom u dzieci” Fundacji Ronalda McDonalda nigdy nie miałyby miejsca, gdyby nie mobilność programu. Dzięki temu, że lekarze radiolodzy dojeżdżali do dzieci, można było ocalić zdrowie i życie maluszków, dla których te badania pozostawały z różnych powodów niedostępne. - mówi Katarzyna Rodziewicz, prezeska i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.
    W historii tej mobilnej kliniki bardzo ważną misją były działania podjęte w lutym 2022 roku, po wybuchu wojny w Ukrainie. Wówczas ambulans natychmiast wyjechał do Przemyśla. Tam, stojąc na granicy polsko - ukraińskiej, służył jako mobilna „przychodnia”, na pokładzie której lekarze i ratownicy medyczni mogli udzielać pomocy i konsultacji medycznych uciekającym z Ukrainy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
    Życzymy Fundacji ACM wszystkiego, co najlepsze i mamy poczucie, że nasz plan przekazania ambulansu, podzielenia się doświadczeniem, będzie przykładem, jak ważne cele społeczne i idee łączą ludzi i organizacje - mówi prof. Adam Jelonek, honorowy prezes zarządu Fundacji Ronalda McDonalda.
    W nawiązaniu do nazwy Fundacji mottem przewodnim prowadzonych w jej ramach działań jest „Mania pomagania” i właśnie z takim hasłem wyruszy w trasę „Chevi”, który stał się najważniejszym i największym członkiem Teamu ACM.
    Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy kontynuować jego misję pomagania. Dziękujemy Fundacji Ronalda McDonalda za zaufanie, jakim nas obdarzono oraz za możliwość spełnienia naszych celów. Pracę na pokładzie pięknego, amerykańskiego trucka będzie potęgować nasze niewyczerpalne zamiłowanie do amerykańskiej motoryzacji oraz kultury, które mamy w sercach od dawna. Od teraz zawsze i wszędzie będzie z nami kawałek Ameryki na czterech kółkach, którym pojedziemy tam, gdzie będzie potrzebna nasza pomoc.
    Dziękujemy Panu Marcinowi Krzyżanowskiemu, Wicemarszałkowi Województwa Dolnośląskiego za to, że dostrzegł w nas potencjał i wyszedł z inicjatywą zadbania o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska. Jesteśmy gotowi do podjęcia współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, aby naszymi wspólnymi działaniami dotrzeć z pomocą do jak największej ilości osób. Zbiórki krwi, profilaktyka zdrowotna, edukacja prozdrowotna, pierwsza pomoc, zdrowie psychiczne - to nasze wspólne cele - mówią zgodnie Mariusz Wypychowski i Adam Rostalski - Fundacja American Cars Mania.
    Cieszę się, że „Chevi” dzięki aktywności dolnośląskich NGO trafia do naszego regionu. Patrząc na zaangażowanie Fundacji American Cars Mania, jestem przekonany, że będzie on w dalszym ciągu dobrze służył. My oczywiście będziemy te działania wspierać. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i współpracę. Chętnie wykorzystamy ambulans do aktywności profilaktycznych skierowanych do naszych mieszkańców. Będzie to kolejna możliwość do wyjścia z badaniami i edukacją profilaktyczną bliżej ludzi. W tym roku proponowaliśmy paniom badania cytologiczne w mobilnym punkcie cytobusie. Widzimy, że taka forma badań jest dobrze odbierana i potrzebna, szczególnie w mniejszych miejscowościach. W cytobusie przebadaliśmy 1156 kobiet. Na ambulans od Fundacji McDonalda też mamy kilka pomysłów. Jednym z nich są konsultacje z trenerem mentalnym, który pomoże Dolnoślązakom w zadbaniu o zdrowie psychiczne. - mówi Marcin Krzyżanowski - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.
    Kontakt dla mediów:
    Fundacja Ronalda McDonalda:
    Marta Tomaszewska
    tel. 660-442-404
    mail: marta.tomaszewska@frm.org.pl
    Polsko Amerykańska Fundacja ACM
    Film: Deep Universe
    Adam Rostalski
    tel. 530-262-015
    mail: fundacja@americancarsmania.pl
  • Авто/МотоАвто/Мото

Комментарии • 5