Petrolul Ploiesti CFR Cluj 0 5 0 0 rezumat et 3 Liga Tineret

• Опубликовано: 15 сен 2024
  • Petrolul Ploiesti a infruntat CFR Cluj in etapa a 3-a, seria Vest, Liga de Tineret, meciul fiind gazduit de baza sportiva a Rafinariei Brazi. In prima parte formatia antrenata de Cristian Burlacu s-a mentinut in joc duelul fiind unul fara mari ocazii de gol. Finalul primei parti parca a anuntat dezastrul de dupa pauza. Portarul titular al Petrolului, Vlad Brezeanu, s-a accidentat la un duel cu adversarul si nu a mai putut continua. In repriza secunda a intrat rezerva lui care a alternat interventiile salvatoare cu greselile decisive. In repriza secunda defensiva petrolista nu a mai rezistat primind cinci goluri din partea adversarilor. Gazdele puteau marca golul de onoare insa Eduard Enescu nu l-a putut invinge pe portarul Mihai Racasan. Petrolul-CFR 0-5 si moralul jucatorilor lui Burlacu este serios afectat mai ales ca runda trecuta au pierdut la FC Arges, 0-10!! Runda viitoare, duminica, 1 septembrie, echipa de tineret a Petrolului va juca la Sepsi Sfantu Gheorghe.