Чорна пʼятниця на Культуртригері! Усім, хто задонейтить на картки понад 300 грн - ми надамо доступ до закритих 4-х великих лекцій Культуртригера - про українські ремінісценції імпресіонізму, про українські контексти Енді Воргола, про 11 впливових у світі українських митців та про те, як московити століттями крадуть нашу культуру. Донейт від 1000 грн - це доступ до понад 24 годин закритих лекцій Культуртригера! Ось тут картки, на які можна здійснити перекази для нашої підтримки: Приват: 4149609014116307 Моно: 5375411409991465 Монобанка: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz
Колись зовсім несподівано дісталась музею-квартири Павла Тичини і була дуже вражена тим, що там почула від його родички- єкскурсовода про його долю та побачила на світлинах. Зовсім з іншого боку побачила його. Памʼятаю щімливе відчуття жалю до цієї талановитої людини…🇺🇦✌️😍🙋♀️
Дякую за дуже цікаву тему! Деякі факти про Тичину почув вперше. Він геній свого часу, судити його зараз, дивлячись на це сучасним поглядом думаю не варто, можливо ми знаємо його геніальну творчість лише тому , що час від часу писав заказуху про партійних бонз. А міг стати Нобелівським лауреатом, чи пропасти десь на теренах гулагу. Дякую, цікава тема ❤!
Про Тичину зі шкільних років, а, швидше, від дідуся пам'ятаю таке: Це талановита людина, яка,звісно, не могла протистояти радянській машині смерті і від шедеврів перейшов до віршів: ,,трактор в полі дир-дир-дир Ми за мир, ми за мир,,
@@iraari6105 нажаль, навчалася в російськомовній школі, кількість годин Української мови і літератури була обмежена. Тичину "проходили", вивчали, але - якто, як по програмі. Для себе відкрила десь рік тому, чесно - шок! Враження "не описувані"!)
@@iraari6105 "Дир-дир-дир" - фольклорна пародія (в чомусь, може, й заслужена), якої Тичина ніколи не писав. Так само, як Шевченко не писав "А що, брати, проспали волю" або "Ой, Богдане, Богданочку, що ти наробив, рідну неньку Україну та й занапастив" ("компот" із "Розритої могили", "Стоїть в селі Суботові" і невідомих графоманів).
Хто не жив у ті страшні часи , ті можуть собі дозволити судити . Страх . Страшніше страху . Не суджу . Тичина - великий лірик . Шкода , що так рано помер ...
На жаль, на тогочасному радянському просторі таких було чимало. Янка Купала і Якуб Колас - у Білорусі. Людас Гіра і Пятрас Цвірка - у Литві... Тоталітарна система, базована на терорі, ламала багатьох...
Дуже вразила мене в молоді роки рання поезія Павла Тичини. Деякі вірші були поліфонічними,як от: " Ви знаєте,як сплять старі гаї?!. Вони все чують крізь тумани... "Я твій"... шепочуть дідугани...Ви знаєте,як сплять старі гаї..." А чого вартують слова: "...йде Весна запашна, квітами-перлами закосичена"...Пишу з пам'яті. Мені 72. Вдячна моєму шкільному вчителю української мови і літератури Цимбалюку Василю Івановичу в м.Сквира. Люблю і глибоко шаную Вашу натхненну просвітницьку діяльність, пане Олеже 🤝!..
Вітання з Сумщини! Як же доля Тичини перегукується з долею Гоголя! Дякую за сюжет. Пане Бодане, вдало поєднали образотворче та літературне мистецтво. Цікаво було б побачити у Ваших відео ще й музичний складник. Можливо, пані Елла викроїть пару хвилин, щоб додати трошки музичності? Бо ми вже за нею скучили ❤❤❤❤❤
Пане Богдане, дуже люблю слухати Ваші лекції. Ви так красиво говорите. Напевно Ви теж маєте поетичний дар і пишете вірші. Дуже цікаві теми піднімаєте і глибоко, кваліфіковано їх розбираєте. Дякую Вам за Ваші відео. З нетерпінням чекаю весь час нові випуски на Вашому каналі.
Тичина як Тичина, ніколи не згадується і не цитується мною. Друге діло Леся Українка і Тарас Шевченко. Окрема подяка За гарячий виступ Ірини Дмитрівни. Зараз включу Ген українця.. Вам успіхів.
Яке чудове відкриття,я нажаль не знала такого талановитого українського художника як Михайло Жук,який трошки хотів наслідувати Pre-Rapfaelites,чи романтичний європейський живопис.Дуже гарний стиль і цікаве панно. А ще про його дружбу із П.Тичиною. Дуже легко літературознавцям, що тихо сидять по наукових інститутах на стабільній зарплаті і самі не написали жодного навіть неталановитого вірша чи прози виступати суддями геніального українського поета,що дивом вижив під час кривавих кагебістських жнив,нашого талановитого відродження. Ми змінюємось кожного дня а особливо,коли ти виживаєш в часи революцій,воєн і інших соціальних і побутових драм і трагедій. Я навчалась в школі з 1960 по 70 рік. І ми любили лірику Тичини і Сосюри,хоч не любити вірші про партію. Ми тоді навіть не чули про наше геніальне відродження що було знищене в 30 х роках і їхні твори були заборонені.Моя мама ,що була дуже хорошим мовником,пошепки мені називала прізвища Хвильового,Куліша ,Курбаса та інш.які були заборонені. Але дякуючи Тичині, Сосюрі і іншим творцям,/що змушені були пристосуватись до існуючого режиму,згубивши свій талант,/ми знали ,що у нас також є своя українська мова,література, поезія і вона дуже гарна. В 70 році я стала свідком у Києві іншої хвилі репресій проти Української інтелігенції. Тому дуже вам дякую за такі прекрасні програми,: «я -стверджуюсь,я утверждаюсь,бо я -живу.» Це про нашу незвичайну культуру Слава Україні 🇺🇦🙏🇺🇦
Тільки з роками я все більше розумію пародію на вірші Павла Тичини: "А Тичина пише вірші.. та все гірші, та все гірші..." Дякую, пане Богдане Олеже, як завжди, було дуже цікаво!
Коли я почула "гуаші, пастелі і акварелі" мені стало дуже радо, бо я не дуже розбираюсь якими матеріалами малювали/ють "справжні професійні художники" і які матеріали дозволяли/ють собі поєднувати, а саме в цей момент я експериментувала використовуючи в одній роботі гуаш, акварель і акрилові фарби (і троошечки олійні, але не дуже підійшли), тому я рада що насправді подібні поєднання використовують. Тим більше я здивувалась коли побачила портрет художника, бо в моїй роботі дуже схожі хвилясті лінії різних кольорів, хоч я намагаюсь повторити мальовку взагалі японського художника, а виявляється є українські художники які малювали схоже
Тичина безсумнівно був геніальним поетом .Але довелося йому жити в такі важкі часи , коли доводилося вибирати між творчою наснагою і фізичною безпекою.Не всім вистачало сміливості .Його зламали.
І не тільки його. Рильський, Бажан, Сосюра... список можна продовжувати десятками імен. Навіть Хвильовий (перед самогубством) вибухнув вірнопідданицьким "Оповіданням схвильованої Ганки" - апологією Павлика Морозова і йому подібних.
З вашої розповіді - за яку вам велике дякую - важко сказати про Тичину щось напевне. Мені здається правильним розводити митця і людину і розглядати їх окремо. Бо зазвичай висока поезія не йде поруч із високою мораллю. І навпаки. Та, мабуть, і не треба. Дякую!
В тяжні хвилини життя проговорюю фразу з вірша Тичини:Ми є народ,якого правди сила ніким завойована ,ще не була... часто чула таку фразу: Ми є народ ,якого правди сила,ніким завойована ще не була...(А з'ясувала-вірш П.Тичини)
Мені пощастило бути знайомою з чудовою людиною- Юрієм Євгеновичем Тичиною, побувати в квартирі в будинку "Слово", де проживав Тичина. Юрій Євгенович залишив квартиру такою, якою вона була за життя його знаменитого дядька. Він дуже цікавився темою 'Розстріляного Відродження', міг годинами говорити на цю тему.
Для мене Тичина - це перш за все Сонячні кларнети. Саме там він справжній. А всяка гидота, яку його змусили писати під час совєцької окупації - її просто треба відсікати. І ні, не вважаю його ні зрадником, ні пристосуванцем, а, скоріше, людиною, яку совєтська система зламала.
Людина зазирала в бездну війни і смертей, як оце зараз ми, із загибеллю дітей ("дівчинка--ціпу-ціпу", на жаль , нема під рукою тексту), жахом голодоморного канібалізму--і засуджувати, що не витримав? Варто почати розповідь про Тичину, як обов'язково хтось із учнів закине риму-"кирпичину". Від бабці з радянською освітою! Живуча рима! А чому б не віддати належне геніальному, тонкому, ніжному? Рильський, товариш по епосі, так говорив про Тичину:"Невірний поступ вірної людини". А щодо особистого...За дослідження П.Згребельного, про Наталю він мовчав, а вірш ''Зоставайся, ніч настала..." знайдено вже по смерті поета. Я--за те, щоб показати генія, а не нищити за самопародії.
Дякую за відео! Мистецько-поетична тема сприймається пречудово! Можливо, тому що більш обʼємно і багатогранно висвітлюються події в житті митців. Особливо цікава інформація, коли життєві шляхи в якісь періоди переплітаються, пересікаються чи дотикаються, тобто, коли виявляється, що окремі митці були повʼязані дружбою, стосунками, навчанням, спільними заходами, роботою тощо. З нетерпінням чекатиму нових відео. Творчого натхнення Вам і мирного неба над головою!💛💙
Мені подобається фінський лев на Вашій футболці. Я сам наполовину фінської крові, і мене це дуже милує! Дуже дякую за цю розповідь про Тичину: від того, як я прочитав його Сонячні Кларнети, він мій улюблений поет совіцької епохи.
Михайло Жук чудовий, дякую за популяризацію його мистецтва. Чесно, різанули засуджуючі ноти в адресу Тичини - ніхто з нас не був на його місці , щоб засуджувати. Ви радите Діану Клочко, але її дуже важко слухати😢 Оце нескінченне бекання-мекання і околомистецька есеїстика. Хіба це мистецтвознавство?Втім, вона зараз скрізь.
Вітаю ) Тичина надто драстична фігура в останні 30 років життя, не дивно, що звучить і осуд. А щодо пані Діани - все ж не згоден з вами ) суб'єктивне сприйняття стилю оповіді - одна історія, інформативність - усе ж інша ))
@@kulturtrigger Насправді мені дуже сумно через те, що з Тичиною зробила совєтська система. Про пані Клочко ясно, що це моє субʼєктивне сприйняття 🤷♀️
Дякую за цікаву інформацію. Панно жука бачила в київськім музеї ще в шкільні роки. Написала тоді романс 'мої янголи'. 'коло колиски крила схилили янгол мій чорний янгол мій білий. Двох охоронців для дня і ночі в долю послав ти небесний отче'. Про те що чорним янголом був поет я не знала. На днях проводила бесіду в нашому домі музеї чехова 'чехов і коцюбинський'. зрозуміло що була розповідь і про чернігівське оточення письменника згадали і про жука і ранні поезії тичини почитали. шкода що не можна повністю знайти статтю стуса про тичину. Тим більше що саме вона зіграла роль у першому засланні поета. до речі в моєму доробку є романс на текст стуса 'сплмин'. 'скучив за степом скучив за лугом'. Тодішній владі розвідка стуса була зрозуміло що дуже небезпечною тому що руйнувала міф про 'вірного ленінця ' і показувала чесно всі соціально політичні чинники його деформації. А на той час це вже вельми відгонило антирадянщиною. шкода що не вистачило у тичини мужності чесно пройти свій творчий шлях як стус та інші поети розстріляного відродження. але такими перевихованими радянською владою були і інші. З страху писали гімни партії і ставили такі 'паровозики' на початку своїх збірок. Щоб вони 'вивезли' інші вірші. Що ж їх засудили вже найнепідкупніші судді бог час та історія. Кожний зіграв свою роль в карнавалі історії . А вона давно вже скинула маски з усіх фігурантів. Тож можна сьогодні більш менш тверезо оцінити їх постаті. І роль каналу у цьому важко переоцінити. Тож здоровя і натхнення усім хто на ньому працює. Сумчанка ганна.
В Пивоварова є ціла програма "Твої вірші - мої ноти", в якій він популяризує тексти класиків української літератури. Це одна з пісень цього циклу. До речі, як і нещодавня пісня "Барабан".
У мого тата,украинського поета з Харкова,Игоря Леонтииовича Муратова,остання перед смертю поема- "Серце Тичини",поема написана кров' ю серця,в боротьби з страшною хворобою...Я з дитинства любила поетчни шедеври Павла Тичини,батько захоплюаався гением Поета!Страшне,що клята совецька влада робила з Украиною,з украинцями,талантами Украини!😢Тичина,Муратов,ще багато укоаинських письменникив жертви радянского ладу сатанинського!"Якого ще треба видчаю.коли за ретельнисть раба Поетову славу винчае державнои слави ганьба!(Игор Муратов)З повагою-Ольга Муратова,Ерусалим.
Павло Тичина це полонений геніальний класик.Навіть його полонення не змогло стерти його украінської аутентичністи.Рашка николи не зможе стерти незалежну Україну.Рашка зникне, але Україна залишиться❤❤❤💛💙🇺🇦.
Відповідь на ваше питання у кінці відео - ким був Тичина? - все одразу: і генієм, і пристосуванцем, і героєм-коханцем, і цинічним творцем римованих гасел - багатогранність, як і у більшості людей. 🌻
Павло Тичина жив у переломні роки. Народився в Російській Імперії, короткий період самостійної України часів УНР, війна, окупація України московитами і створення УССР. Встив повоювати за незалежну Україну, писав потім і листи розкаяння про цей період. В людей, які воювали за незалежність було кілька життєвих варіантів розвитку життя. 1. Боротьба яка потім переходить в партизанську і смерть. 2. Боротьба і еміграція 3.Боротьба і публічне каяття( і 100% імовірність що все рівно попадеш в жернова спецслужб). Тичина лишився в Україні, і до його діяльності була підвищена увага від спецслужб москви. Творити в таких умовах це доволі специфічне завдання.
Павло Тичину зламала система. Я вважаю, що це трагедія особистості і таланту. На жаль, радянська влада ламала всіх, а хто був сильний духом і протидіяв, того вбивали. Краще, ніж МУР про це не розкажеш.
Це тааааке оповідання!! Як ідея - випустити книгу , знаєте як випускають альбоми одного автора, але це поєднання різних аспектів творчості і також історія в часі, це дивовижно, дуже цікаво !! Як і історія в контексті навколишніх подій а не окремо історія України, так і цей творчій шлях Я б купила всі томи!!
Але Павло Тичина бу тим діячем, який рятував українську мову в школах України навіть у той час, коли інші діяли по-сталінськи. 1952 рік - МАРКСИЗМ И ВОПРОСЫ ЯЗЫКОЗНАНИЯ.
Мене особисто вразило, що у 1921 році Тичина написав про голод свій страшний і правдивий вірш "Загупало в двері прикладом", а в 1933-му вигукував: "О прекрасний час, неповторний час...". Краще би мовчав.
Бувало всяке. У 1810-х Пушкін писав "Ура, в Россию скачет кочующий деспот" і "Тот в кухне нос переломил, а тот - под Австерлицем", а в 1830-х - "Нет, я не льстец, когда царю хвалу свободную слагаю".
В нас чомусь ще з школи прищеплюють що якщо геній то він має бути праведною чесною людиною. Але це все одно що судити про доброту людини за її провесійними якостями. Я ж думаю що можна бути генієм і негідником одночасно.
Дві психотравми дитинства- Франко і Тичина. 20 років після школи не читав українських авторів, окрім сучасників. Через огиду до шкільної програми, що закріпила нелюбов до "Каменярів... в полі трактор дир дир дир... "
@@iraari6105 Саме так. Та й "Каменярі" нині читаються по-іншому. Франко в поезії - універсальна людина: філософ, революціонер (у кращому розумінні цього слова), закоханий... і майстер форми - від сонета до верлібра.
Шановний Богдане-Олеже, нагадую вам що Тичина був міністром освіти в УСРСР в 1942 році, при цьому будучи БЕЗПАРТІЙНИМ. Уявляєте масштаб особи, що б очолювати в ідеологічній країні освіту під час війни і не бути в партії?
Якщо відверто, то не уявляю, і тим паче це працює в обидва боки. Значить був корисний на своєму місці навіть без партквитка. За рахунок Тичини було й самовідбілення влади. Тому все це в обидва боки, на жаль...
Якось ближче до осіні я зайшов до саду при будинку-музеї Мих.Коцюбинського, живу поруч і навіть ті дзвони з вірша Тичини чую щосвята. Так от, на той час сад був в повному буянні квітів - мальви, барвінок, лілії і гладіолуси, айстри і соняхи серед них, і королевою - рідкісна агава. Майже в ті дні в худ.музеї експонували пано Жука ,,Чорне і біле". Навіть не знаючи тоді цю історію і зв'язки Тичини, сім'ї Коновал, самого Михайла з першого погляду було враження що картина малювалася в цьому саду. Самі кольори, підбір квітів, відкриті вітру вікна. Як виявилось після, бо ця історія розкручувалась поступово - в цьому саду, при будинку Коцюбинських і в них гостях в 1910-х - роках дійсно, так би мовити, тусувалась чернігівська богемна молодь - сам Тичина, дочки Коновал, Михайло Жук, молодший Коцюбинський звісно та інш. Також дізнавсь що фактично вся рослинність саду досі зберігаеться у тому самому вигляді як і тоді. Якщо ви у серпні-вересні потрапите в цей сад - ви одразу побачите це панно і Тичину з коханою на веранді будинку. Навіть нема сумніву що як мінімум задум полотна з'явивсь саме тут, а історичні постаті з міфічних стають реальними і задокументованими
Тичина використовується для підтримки рослин, наприклад, помідорів або квасолі, які потребують опори для росту. Ось як я ставлюсь до цього тіпа, капіш?!
Цікаво розглядати поета як живу людину, часто недосконалу, зі своїми слабкостями, з обставинами життя, які змусили його робити певні речі, які можуть викликати наш осуд тепер. А з іншого боку це ніяк не заперечує і не перекреслює талант митця, яким можна лише захоплюватися. Світ не чорно-білий - відомо усім, хто вийшов з підліткового віку
А от цікаво: чому ми 30 з гаком років не бачили тих чудових музеїв що нині викрали залісці? Де то все гнило? Які регіонали те все викрадали та руйнували? Які лифтосики з українськими прізвищами наказували не відбиватись від загарбника?
Не треба, звісно ) цікавіше в загальній констеляції розглядати ) Ну вона суттєва ) Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
Для мене Тичина - перш за все автор вірша "Золотий гомін". І він далеко не єдиний митець, що свідомо чи не надто зрікся свого дару чи боровся з ним. Іноді для цього навіть тоталітарного режиму не треба, достатньо життєвих пертурбацій та характеру
@@KozakVinnitskiy За всієї безмежної поваги до Вашого батька - будь ласка, першоджерело в студію. Щоб не вийшло, як у відомому анекдоті: "Тобі подобається Паваротті?" - "Ні, він хрипить і гаркавить". - "Звідки ти знаєш?" - "Так ти ж сам наспівав мені по телефону..."
Цікавий формат відео, коли розглядаються одночасно кілька мистецьких творів з різних видів мистецтва, а разом з тим кілька авторів, що дає змогу створити певну замальовку епохи.
Заберіть у Тичини поезію, і що залишиться? Якою людиною він буде без поезії? Країна, у якої Тичина класик і геній ніколи не стане краще ніж той геній і класик - країна буде, як казав 95-й квартал "гатова прінять с абєіх старон". Тому, місце Тичини там де і місце художнику Адіку.
А заберіть у Свидницького його роман "Люборацькі", три казки і кілька пісень - і що від нього залишиться? Алкоголік-репортер з офіціозної газети "Киевлянин". А заберіть у Шевченка "Кобзар" - і залишиться модний портретист, любитель гарячого пуншу, чужих наречених (пригадаймо історію з Сошенком) і вірнопідданицьких опер Глінки. Так можна, пробачте, облити брудом будь-яку творчу людину. Та й рівень Тичини-поета і Гітлера-художника - речі якнайменше несумісні.
@@ВолодимирПанченко-г1ю Свидницький без мистецтва - це демократ і ненависник імперії. Творчість й мистецтво для Свидницького - це прояв демократії та боротьба за нужденних (прояв своєї натури). Також він був й фольклорист - збирав та зберігав для нащадків (нас) українську душу. Усе це він би робив, якби і не займався власною генерацією мистецтва. Наміри відновити Україну, революційність та жертовність Шевченка я не буду розписувати - усе це натура Тараса, і було б у Тараса, якби він навіть не був творчим та не займався б мистецтвом. Як у Свидницького, так і у Шевченка, мистецтво то лише форма/інструмент прояву їхнього єства - безмежного добра й жертовної боротьби зі злом. Повернемося до намірів й творчості Тичини. Єство Тичини нице, пристосуванське, і якби він не писав вірші, то був би звичайним зрадником і колаборантом. А так він просто незвичайний зрадник - він комуністичний поет. Чи зламала його система, чи він особисто підлаштувався? Питання відкрите. Ми знаємо, наприклад, що Махно система не ламала - він виявився просто корисним і-ом кремля. Я вважаю, що Тичину також ніхто не ламав - він таким підлабузником і був. Навіть Булгаков і той противився комуністам - хоча також був корисним і-от кремля. Тичина навіть не противився і не захищав селян від того голодомору. Тичина просто, як українець, легалізовував собою комуністів. Таким чином, Свидницький та Шевченко поширювали в маси волелюбство. Вони були б волелюбними і без творчості. А Тичина не був волелюбним, і без творчості він просто україномовний колаборант, як, наприклад Володимир Данилець чи якась Повалій (ЗОЛОТИЙ ГОЛОС УКРАЇНИ).
@@ВолодимирПанченко-г1ю Щодо вашого доповнення "Та й рівень Тичини-поета і Гітлера-художника - речі якнайменше несумісні" - це правда, з Гітлером вони не рівня, бо Гітлер був правителем, а Тичина лише одним з поетів, які для Гітлера/сталіна писали вірші на народні мотиви виправдовуючи їх [Гітлера та сталіна] діяльність.
Прошу простить за язык, я не из Украины. Пишу, чтобы поблагодарить и за сюжет, и отдельно - за пани Ирину Фарион. Продолжение травли её, уже убитой, в украинском ютубе - полная безысходность.
А її ніхто й не цькує. Пані Фаріон має цілковиту рацію. Слід популяризувати Павла Тичину як автора не тільки "О панно Інно..." та "Десь надходила весна", а й "На Аскольдовій могилі...", "Гей, вдарте в струни, кобзарі", "Ой, там збиралися під прапори, під сонячні ще й сині..." - ось що покійна професорка мала на увазі.
@ а я вовсе не об этом, здесь вы правы. Я о тех комментах, которые пишут украинскою под любым упоминанием пани Ирины, ну вроде «договорилась, так ей и надо», вот именно это и угнетает меня лично, причем я осознаю, что никогда не живя в Украине, ничего не понимаю в устройстве общества.
@@kulturtrigger але ж вона - НЕ мала поваги, до тих, хто загинув! Загинув, для того, щоб вона могла зранку, випити своєї "кавусі", намазати своє ..лице, і піти десь по своєму тихому Львові!!!!! Доречі, не маю поваги, до кегебешних ..співробітників, хоч і "загинувших"!!!
Чорна пʼятниця на Культуртригері! Усім, хто задонейтить на картки понад 300 грн - ми надамо доступ до закритих 4-х великих лекцій Культуртригера - про українські ремінісценції імпресіонізму, про українські контексти Енді Воргола, про 11 впливових у світі українських митців та про те, як московити століттями крадуть нашу культуру. Донейт від 1000 грн - це доступ до понад 24 годин закритих лекцій Культуртригера!
Ось тут картки, на які можна здійснити перекази для нашої підтримки:
Приват: 4149609014116307
Моно: 5375411409991465
Монобанка: send.monobank.ua/jar/9VtF3KBUcz
Оце сьогодні справжній подарунок - і Тичина, і Жук. Дякую.
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Колись зовсім несподівано дісталась музею-квартири Павла Тичини і була дуже вражена тим, що там почула від його родички- єкскурсовода про його долю та побачила на світлинах. Зовсім з іншого боку побачила його. Памʼятаю щімливе відчуття жалю до цієї талановитої людини…🇺🇦✌️😍🙋♀️
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
@@kulturtrigger Щиро дякую
Дякую за такий професійний підхід до теми. Завжди цікаво слухати і дивитися на картини і починати розуміти.❤
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
@kulturtrigger так і роблю завжди поширюю
Дякую, це дуже цікава тема, отримала велике задоволення
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Дякую за дуже цікаву тему! Деякі факти про Тичину почув вперше.
Він геній свого часу, судити його зараз, дивлячись на це сучасним поглядом думаю не варто, можливо ми знаємо його геніальну творчість лише тому , що час від часу писав заказуху про партійних бонз. А міг стати Нобелівським лауреатом, чи пропасти десь на теренах гулагу.
Дякую, цікава тема ❤!
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Дякую, дуже цікаво!
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
@@kulturtrigger Щиро дякую
Крутий випуск, дуже цікаво. Дякую за вашу роботу!
Друзі, як вам така мистецько-поетична тема? ) Пишіть нам усе, що думаєте про Тичину, нам цікаво ))
Про Тичину зі шкільних років, а, швидше, від дідуся пам'ятаю таке:
Це талановита людина, яка,звісно, не могла протистояти радянській машині смерті і від шедеврів перейшов до віршів:
,,трактор в полі дир-дир-дир
Ми за мир, ми за мир,,
@@iraari6105 нажаль, навчалася в російськомовній школі, кількість годин Української мови і літератури була обмежена. Тичину "проходили", вивчали, але - якто, як по програмі. Для себе відкрила десь рік тому, чесно - шок! Враження "не описувані"!)
Чудово!
Дякую!
Поєднуйте нам на користь, розширюйте коло знань!
@@iraari6105 "Дир-дир-дир" - фольклорна пародія (в чомусь, може, й заслужена), якої Тичина ніколи не писав. Так само, як Шевченко не писав "А що, брати, проспали волю" або "Ой, Богдане, Богданочку, що ти наробив, рідну неньку Україну та й занапастив" ("компот" із "Розритої могили", "Стоїть в селі Суботові" і невідомих графоманів).
Дякую за нову цікаву розповідь. Успіхів у Вашій праці та щастя в особистому житті. Все буде УКРАЇНА!
Дякую за вашу роботу, української має бути більше.
Щиро дякуємо за ваш коментар ))
Дякую за вашу працю!
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Хто не жив у ті страшні часи , ті можуть собі дозволити судити .
Страх . Страшніше страху .
Не суджу . Тичина - великий лірик . Шкода , що так рано помер ...
Можуть? Чи таки не можуть?
Трагічна доля людини що повернула не в той бік. Дякую Вам за відео.
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
На жаль, на тогочасному радянському просторі таких було чимало. Янка Купала і Якуб Колас - у Білорусі. Людас Гіра і Пятрас Цвірка - у Литві... Тоталітарна система, базована на терорі, ламала багатьох...
Дякую Вам за Вашу працю...
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Дуже вразила мене в молоді роки рання поезія Павла Тичини. Деякі вірші були поліфонічними,як от: " Ви знаєте,як сплять старі гаї?!. Вони все чують крізь тумани...
"Я твій"... шепочуть дідугани...Ви знаєте,як сплять старі гаї..." А чого вартують слова: "...йде Весна запашна, квітами-перлами закосичена"...Пишу з пам'яті. Мені 72. Вдячна моєму шкільному вчителю української мови і літератури Цимбалюку Василю Івановичу в м.Сквира. Люблю і глибоко шаную Вашу натхненну просвітницьку діяльність, пане Олеже 🤝!..
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Щиро вдячна Вам,пане Богдане,за небайдужість до української культури. Натхнення Вам.
Дуже цікаво! Дякую!
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Дякую за вашу невтомну працю 🌻
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Вітання з Сумщини! Як же доля Тичини перегукується з долею Гоголя! Дякую за сюжет. Пане Бодане, вдало поєднали образотворче та літературне мистецтво. Цікаво було б побачити у Ваших відео ще й музичний складник. Можливо, пані Елла викроїть пару хвилин, щоб додати трошки музичності? Бо ми вже за нею скучили ❤❤❤❤❤
Пані Елла найпевніше невдовзі розпочне новий проєкт )
@kulturtrigger але сюди теж трошки нарізочки було б чудово)))
Вітаю. Дякую вам за нове цікаве відео. Чекаю наступних. Успіху. Як завжди вподобайка. 👍
Cлава Україні !!! 🇺🇦❤🖤
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Пане Богдане, дуже люблю слухати Ваші лекції. Ви так красиво говорите. Напевно Ви теж маєте поетичний дар і пишете вірші.
Дуже цікаві теми піднімаєте і глибоко, кваліфіковано їх розбираєте.
Дякую Вам за Ваші відео. З нетерпінням чекаю весь час нові випуски на Вашому каналі.
Тичина як Тичина, ніколи не згадується і не цитується мною. Друге діло Леся Українка і Тарас Шевченко. Окрема подяка За гарячий виступ Ірини Дмитрівни. Зараз включу Ген українця.. Вам успіхів.
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Яке чудове відкриття,я нажаль не знала такого талановитого українського художника як Михайло Жук,який трошки хотів наслідувати Pre-Rapfaelites,чи романтичний європейський живопис.Дуже гарний стиль і цікаве панно.
А ще про його дружбу із П.Тичиною.
Дуже легко літературознавцям,
що тихо сидять по наукових інститутах на стабільній зарплаті і самі не написали жодного навіть
неталановитого вірша чи прози виступати суддями геніального українського поета,що дивом вижив під час кривавих кагебістських жнив,нашого талановитого відродження.
Ми змінюємось кожного дня а особливо,коли ти виживаєш в часи революцій,воєн і інших соціальних і побутових драм і трагедій.
Я навчалась в школі з
1960 по 70 рік.
І ми любили лірику Тичини і Сосюри,хоч не любити вірші про партію.
Ми тоді навіть не чули про наше геніальне відродження що було знищене в 30 х роках і їхні твори були заборонені.Моя мама ,що була дуже хорошим мовником,пошепки мені називала прізвища Хвильового,Куліша
,Курбаса та інш.які були заборонені.
Але дякуючи Тичині, Сосюрі і іншим творцям,/що змушені були пристосуватись до існуючого режиму,згубивши свій талант,/ми знали ,що у нас також є своя українська мова,література,
поезія і вона дуже гарна.
В 70 році я стала свідком у Києві іншої хвилі репресій проти Української інтелігенції.
Тому дуже вам дякую за такі прекрасні програми,: «я -стверджуюсь,я утверждаюсь,бо я -живу.»
Це про нашу незвичайну культуру
Слава Україні
🇺🇦🙏🇺🇦
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Дякую ❤😊
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Тільки з роками я все більше розумію пародію на вірші Павла Тичини: "А Тичина пише вірші.. та все гірші, та все гірші..." Дякую, пане Богдане Олеже, як завжди, було дуже цікаво!
Мені це також вкабувалось в пам'ять
Коли я почула "гуаші, пастелі і акварелі" мені стало дуже радо, бо я не дуже розбираюсь якими матеріалами малювали/ють "справжні професійні художники" і які матеріали дозволяли/ють собі поєднувати, а саме в цей момент я експериментувала використовуючи в одній роботі гуаш, акварель і акрилові фарби (і троошечки олійні, але не дуже підійшли), тому я рада що насправді подібні поєднання використовують. Тим більше я здивувалась коли побачила портрет художника, бо в моїй роботі дуже схожі хвилясті лінії різних кольорів, хоч я намагаюсь повторити мальовку взагалі японського художника, а виявляється є українські художники які малювали схоже
Тоді вам варто поцікавитися глибше стилем модерн )
Хто не ставить вподобайку - той закоханий у фарбовану дудку Тичини! ;)
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
😂
Дяка, як завжди професійно і цікаво. Бажаю успіхів
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Тичина безсумнівно був геніальним поетом .Але довелося йому жити в такі важкі часи , коли доводилося вибирати між творчою наснагою і фізичною безпекою.Не всім вистачало сміливості .Його зламали.
І не тільки його. Рильський, Бажан, Сосюра... список можна продовжувати десятками імен. Навіть Хвильовий (перед самогубством) вибухнув вірнопідданицьким "Оповіданням схвильованої Ганки" - апологією Павлика Морозова і йому подібних.
З вашої розповіді - за яку вам велике дякую - важко сказати про Тичину щось напевне. Мені здається правильним розводити митця і людину і розглядати їх окремо. Бо зазвичай висока поезія не йде поруч із високою мораллю. І навпаки. Та, мабуть, і не треба. Дякую!
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Дякую Вам за просвітницьку роботу. Вдячна долі, що була знайома з цікавою людиною, Юрієм Євгеновичом Тияиною, неодноразово була в будинку " Слово" .😊
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
В тяжні хвилини життя проговорюю фразу з вірша Тичини:Ми є народ,якого правди сила ніким завойована ,ще не була... часто чула таку фразу:
Ми є народ ,якого правди сила,ніким завойована ще не була...(А з'ясувала-вірш
П.Тичини)
Я теж згадувала саме ці рядки Тичини, коли була в страшну розстрільну ніч з 18 на 19 лютого 2014 року на Майдані.
*Я єсть народ, якого правди сила.." (1943р)
Цитуйте, будь ласка, правильно.
Мені пощастило бути знайомою з чудовою людиною- Юрієм Євгеновичем Тичиною, побувати в квартирі в будинку "Слово", де проживав Тичина. Юрій Євгенович залишив квартиру такою, якою вона була за життя його знаменитого дядька. Він дуже цікавився темою 'Розстріляного Відродження', міг годинами говорити на цю тему.
Подяка вам за тему 🙏💙🇺🇦
Для мене Тичина - це перш за все Сонячні кларнети. Саме там він справжній. А всяка гидота, яку його змусили писати під час совєцької окупації - її просто треба відсікати.
І ні, не вважаю його ні зрадником, ні пристосуванцем, а, скоріше, людиною, яку совєтська система зламала.
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Я аналогічної думки.
Людина зазирала в бездну війни і смертей, як оце зараз ми, із загибеллю дітей ("дівчинка--ціпу-ціпу", на жаль , нема під рукою тексту), жахом голодоморного канібалізму--і засуджувати, що не витримав? Варто почати розповідь про Тичину, як обов'язково хтось із учнів закине риму-"кирпичину". Від бабці з радянською освітою! Живуча рима! А чому б не віддати належне геніальному, тонкому, ніжному? Рильський, товариш по епосі, так говорив про Тичину:"Невірний поступ вірної людини". А щодо особистого...За дослідження П.Згребельного, про Наталю він мовчав, а вірш ''Зоставайся, ніч настала..." знайдено вже по смерті поета.
Я--за те, щоб показати генія, а не нищити за самопародії.
Найстрашніше, що не його змусили, а він сам себе змушував і як було з цим жити, не всім дана рішучість Хвильового чи стоїцизм Стуса
Але... саме під час окупації він створює такий шедевр, як "Похорон друга". Справжній його талант ще давав про себе знати.
Так, зміни в житті Тичини вражають. Але такою була доба. Не вчити ж його партію веде
Щиро дякую за ваш коментар! ) дивіться й інші наші відео )
Картина " Чорне і Біле" своєю назвою та поліхромністю чудово відповідають на це питання :)
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
@@kulturtrigger Завжди :)
Дякую за відео! Мистецько-поетична тема сприймається пречудово!
Можливо, тому що більш обʼємно і багатогранно висвітлюються події в житті митців. Особливо цікава інформація, коли життєві шляхи в якісь періоди переплітаються, пересікаються чи дотикаються, тобто, коли виявляється, що окремі митці були повʼязані дружбою, стосунками, навчанням, спільними заходами, роботою тощо.
З нетерпінням чекатиму нових відео.
Творчого натхнення Вам і мирного неба над головою!💛💙
Дякую за цю важливу працю! Підтримка каналу!👍👍👍👍
❤🎉Дуже сподобався цеи етер!Тичина,Жук,Виспянськии...епоха Краси,Еротики,Квитив Зла!Клята москва...все наше краще 😢 плем''я оркив!
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Мені подобається фінський лев на Вашій футболці. Я сам наполовину фінської крові, і мене це дуже милує!
Дуже дякую за цю розповідь про Тичину: від того, як я прочитав його Сонячні Кларнети, він мій улюблений поет совіцької епохи.
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Дякую.
Михайло Жук чудовий, дякую за популяризацію його мистецтва. Чесно, різанули засуджуючі ноти в адресу Тичини - ніхто з нас не був на його місці , щоб засуджувати.
Ви радите Діану Клочко, але її дуже важко слухати😢 Оце нескінченне бекання-мекання і околомистецька есеїстика. Хіба це мистецтвознавство?Втім, вона зараз скрізь.
Вітаю ) Тичина надто драстична фігура в останні 30 років життя, не дивно, що звучить і осуд. А щодо пані Діани - все ж не згоден з вами ) суб'єктивне сприйняття стилю оповіді - одна історія, інформативність - усе ж інша ))
@@kulturtrigger Насправді мені дуже сумно через те, що з Тичиною зробила совєтська система.
Про пані Клочко ясно, що це моє субʼєктивне сприйняття 🤷♀️
Дякую за цікаву інформацію. Панно жука бачила в київськім музеї ще в шкільні роки. Написала тоді романс 'мої янголи'. 'коло колиски крила схилили янгол мій чорний янгол мій білий. Двох охоронців для дня і ночі в долю послав ти небесний отче'. Про те що чорним янголом був поет я не знала. На днях проводила бесіду в нашому домі музеї чехова 'чехов і коцюбинський'. зрозуміло що була розповідь і про чернігівське оточення письменника згадали і про жука і ранні поезії тичини почитали. шкода що не можна повністю знайти статтю стуса про тичину. Тим більше що саме вона зіграла роль у першому засланні поета. до речі в моєму доробку є романс на текст стуса 'сплмин'. 'скучив за степом скучив за лугом'. Тодішній владі розвідка стуса була зрозуміло що дуже небезпечною тому що руйнувала міф про 'вірного ленінця ' і показувала чесно всі соціально політичні чинники його деформації. А на той час це вже вельми відгонило антирадянщиною. шкода що не вистачило у тичини мужності чесно пройти свій творчий шлях як стус та інші поети розстріляного відродження. але такими перевихованими радянською владою були і інші. З страху писали гімни партії і ставили такі 'паровозики' на початку своїх збірок. Щоб вони 'вивезли' інші вірші. Що ж їх засудили вже найнепідкупніші судді бог час та історія. Кожний зіграв свою роль в карнавалі історії . А вона давно вже скинула маски з усіх фігурантів. Тож можна сьогодні більш менш тверезо оцінити їх постаті. І роль каналу у цьому важко переоцінити. Тож здоровя і натхнення усім хто на ньому працює. Сумчанка ганна.
Я вшоці..🤯.
Пивоваров взяв вірш Тичини для пісні "Панно Інно"
Дякую за чудово висвітлину тему 💙💛
Так, ну і ми вирішили не брати для ілюстрації.а раптом там щось із правами ))
В Пивоварова є ціла програма "Твої вірші - мої ноти", в якій він популяризує тексти класиків української літератури. Це одна з пісень цього циклу. До речі, як і нещодавня пісня "Барабан".
У мого тата,украинського поета з Харкова,Игоря Леонтииовича Муратова,остання перед смертю поема- "Серце Тичини",поема написана кров' ю серця,в боротьби з страшною хворобою...Я з дитинства любила поетчни шедеври Павла Тичини,батько захоплюаався гением Поета!Страшне,що клята совецька влада робила з Украиною,з украинцями,талантами Украини!😢Тичина,Муратов,ще багато укоаинських письменникив жертви радянского ладу сатанинського!"Якого ще треба видчаю.коли за ретельнисть раба Поетову славу винчае державнои слави ганьба!(Игор Муратов)З повагою-Ольга Муратова,Ерусалим.
Дуже цікаво. Адже Тичина взагалі не справляє враження героя-коханця. Тим більше цікаво дізнатися про всі подробиці у контексті його віршів!
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Щиро дякую.
Павло Тичина це полонений геніальний класик.Навіть його полонення не змогло стерти його украінської аутентичністи.Рашка николи не зможе стерти незалежну Україну.Рашка зникне, але Україна залишиться❤❤❤💛💙🇺🇦.
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Так і буде!!!!!!!❤
Нажаль,совок багатьох зламав!!
На жаль, так і є... Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
І не тільки зламав, крім того зробив так щоб про багатьох навіть не пригадали!
Відповідь на ваше питання у кінці відео - ким був Тичина? - все одразу: і генієм, і пристосуванцем, і героєм-коханцем, і цинічним творцем римованих гасел - багатогранність, як і у більшості людей. 🌻
Павло Тичина жив у переломні роки. Народився в Російській Імперії, короткий період самостійної України часів УНР, війна, окупація України московитами і створення УССР. Встив повоювати за незалежну Україну, писав потім і листи розкаяння про цей період. В людей, які воювали за незалежність було кілька життєвих варіантів розвитку життя. 1. Боротьба яка потім переходить в партизанську і смерть. 2. Боротьба і еміграція 3.Боротьба і публічне каяття( і 100% імовірність що все рівно попадеш в жернова спецслужб). Тичина лишився в Україні, і до його діяльності була підвищена увага від спецслужб москви. Творити в таких умовах це доволі специфічне завдання.
Як казали ХЗВ, турнічок-трійничок.)) Най квітне України ютюб!!
Дякую за Ірину Фаріон .Її полум'я ну оцінку Тичини
Пам'ятаю з дитинства: "Затичинилося небо, засосюрилась земля"
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Павло Тичину зламала система. Я вважаю, що це трагедія особистості і таланту. На жаль, радянська влада ламала всіх, а хто був сильний духом і протидіяв, того вбивали. Краще, ніж МУР про це не розкажеш.
Скоріше російська система, яка прикривалася оновленими лозунгами, але суть лишалась шовіністична
Це тааааке оповідання!! Як ідея - випустити книгу , знаєте як випускають альбоми одного автора, але це поєднання різних аспектів творчості і також історія в часі, це дивовижно, дуже цікаво !! Як і історія в контексті навколишніх подій а не окремо історія України, так і цей творчій шлях Я б купила всі томи!!
Але Павло Тичина бу тим діячем, який рятував українську мову в школах України навіть у той час, коли інші діяли по-сталінськи. 1952 рік - МАРКСИЗМ И ВОПРОСЫ ЯЗЫКОЗНАНИЯ.
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Мене особисто вразило, що у 1921 році Тичина написав про голод свій страшний і правдивий вірш "Загупало в двері прикладом", а в 1933-му вигукував: "О прекрасний час, неповторний час...". Краще би мовчав.
Непросто було там лишатися і мовчати. Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Бувало всяке. У 1810-х Пушкін писав "Ура, в Россию скачет кочующий деспот" і "Тот в кухне нос переломил, а тот - под Австерлицем", а в 1830-х - "Нет, я не льстец, когда царю хвалу свободную слагаю".
В нас чомусь ще з школи прищеплюють що якщо геній то він має бути праведною чесною людиною. Але це все одно що судити про доброту людини за її провесійними якостями. Я ж думаю що можна бути генієм і негідником одночасно.
Цілком можна ) Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
Дві психотравми дитинства- Франко і Тичина. 20 років після школи не читав українських авторів, окрім сучасників. Через огиду до шкільної програми, що закріпила нелюбов до "Каменярів... в полі трактор дир дир дир... "
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Якраз час подивитися на цих митців іншими очима.
Особливо на Франка. Це мегагеній та трудяга
@@iraari6105 Саме так. Та й "Каменярі" нині читаються по-іншому. Франко в поезії - універсальна людина: філософ, революціонер (у кращому розумінні цього слова), закоханий... і майстер форми - від сонета до верлібра.
Трьом! Для нього це було одним цілим - його коханням.
Дивовижа )) Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
Мабуть нам таки треба поставити памятник шевалье Дантесу 🙂
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
Шановний Богдане-Олеже, нагадую вам що Тичина був міністром освіти в УСРСР в 1942 році, при цьому будучи БЕЗПАРТІЙНИМ. Уявляєте масштаб особи, що б очолювати в ідеологічній країні освіту під час війни і не бути в партії?
Якщо відверто, то не уявляю, і тим паче це працює в обидва боки. Значить був корисний на своєму місці навіть без партквитка. За рахунок Тичини було й самовідбілення влади. Тому все це в обидва боки, на жаль...
Якось ближче до осіні я зайшов до саду при будинку-музеї Мих.Коцюбинського, живу поруч і навіть ті дзвони з вірша Тичини чую щосвята.
Так от, на той час сад був в повному буянні квітів - мальви, барвінок, лілії і гладіолуси, айстри і соняхи серед них, і королевою - рідкісна агава.
Майже в ті дні в худ.музеї експонували пано Жука ,,Чорне і біле". Навіть не знаючи тоді цю історію і зв'язки Тичини, сім'ї Коновал, самого Михайла з першого погляду було враження що картина малювалася в цьому саду. Самі кольори, підбір квітів, відкриті вітру вікна.
Як виявилось після, бо ця історія розкручувалась поступово - в цьому саду, при будинку Коцюбинських і в них гостях в 1910-х - роках дійсно, так би мовити, тусувалась чернігівська богемна молодь - сам Тичина, дочки Коновал, Михайло Жук, молодший Коцюбинський звісно та інш.
Також дізнавсь що фактично вся рослинність саду досі зберігаеться у тому самому вигляді як і тоді.
Якщо ви у серпні-вересні потрапите в цей сад - ви одразу побачите це панно і Тичину з коханою на веранді будинку. Навіть нема сумніву що як мінімум задум полотна з'явивсь саме тут, а історичні постаті з міфічних стають реальними і задокументованими
Розкажіть про Анатолія Базилевича дуже прошу!
Свого часу - неодмінно ) Ну вона суттєва ) Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
Виспяньський ще був дизайнером, в його музеї в Кракові є креслення меблів, зразки розписів стін тощо.
Так і є ) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Тичина використовується для підтримки рослин, наприклад, помідорів або квасолі, які потребують опори для росту. Ось як я ставлюсь до цього тіпа, капіш?!
Як дотепно ) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Цікаво розглядати поета як живу людину, часто недосконалу, зі своїми слабкостями, з обставинами життя, які змусили його робити певні речі, які можуть викликати наш осуд тепер. А з іншого боку це ніяк не заперечує і не перекреслює талант митця, яким можна лише захоплюватися. Світ не чорно-білий - відомо усім, хто вийшов з підліткового віку
А от цікаво: чому ми 30 з гаком років не бачили тих чудових музеїв що нині викрали залісці? Де то все гнило? Які регіонали те все викрадали та руйнували? Які лифтосики з українськими прізвищами наказували не відбиватись від загарбника?
Ютуб чимало відкрив )) Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповіда1тк про нас друзям )
Чи треба Тичину спрощувати? Він складний, от і все.
Не треба, звісно ) цікавіше в загальній констеляції розглядати ) Ну вона суттєва ) Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
🤜🤛
Мерсі за голос ))
👍
Для мене Тичина - перш за все автор вірша "Золотий гомін". І він далеко не єдиний митець, що свідомо чи не надто зрікся свого дару чи боровся з ним. Іноді для цього навіть тоталітарного режиму не треба, достатньо життєвих пертурбацій та характеру
А Тичина пише вірші,
Та що далі - то все гірші.
Ось такий віршик пам'ятаю з дитинства 😉
Як писав про нього Максим Рильський- Є у нас Павло Тичина -видатний поет, професор.Пише вірші він, як Пушкін та ,на жаль нема Дантеса.😂
Та невже це сам Рильський писав? ;) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
@kulturtrigger Вірш мені розповів батько
Дайте кирпичину - я приб'ю Тичину!
@@KozakVinnitskiy За всієї безмежної поваги до Вашого батька - будь ласка, першоджерело в студію. Щоб не вийшло, як у відомому анекдоті: "Тобі подобається Паваротті?" - "Ні, він хрипить і гаркавить". - "Звідки ти знаєш?" - "Так ти ж сам наспівав мені по телефону..."
Чи рекоминдуэте ви прочитати Таємниці письменницьких шухляд ?
Тичина - геній, заборонений, як інші українські митці, рашистами - бо він Український митець. Якби російський - слава його гриміла б на весь світ
Молодий Тичина -це український Верлен
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Як на мене, Тичина глибоко нещасна людина
Складно не погодитися. Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Це трагедія України в контексті Тичини
Оцінювання генія з точки зору загальноприйнятої моралі - питання дуже дискусійне. Майкл Джексон тільки чого вартий.
Тичина - нещасна людина зі зламаною особистістю і знищеним талантом...Але таки поет,який встиг поповнити скарбничку української поезіі!
*вислів
Не бачу різниці між Тичиною та Булгаковим.
Ну вона суттєва ) Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
А вона величезна. Тичина, на відміну від Булгакова, не знущався зі слів "молочарня", "їдальня" і "дитячий притулок" ("Киев-город").
Цікавий формат відео, коли розглядаються одночасно кілька мистецьких творів з різних видів мистецтва, а разом з тим кілька авторів, що дає змогу створити певну замальовку епохи.
Вважаю його генієм як творця і зрадником та пристосуванцем , як людину
Щиро дякую за ваш коментар )) дивіться й інші наші відео, розповідайте про нас друзям )
Пристосуванцем... добровільним чи вимушеним? Ось де питання.
Заберіть у Тичини поезію, і що залишиться? Якою людиною він буде без поезії? Країна, у якої Тичина класик і геній ніколи не стане краще ніж той геній і класик - країна буде, як казав 95-й квартал "гатова прінять с абєіх старон". Тому, місце Тичини там де і місце художнику Адіку.
А заберіть у Свидницького його роман "Люборацькі", три казки і кілька пісень - і що від нього залишиться? Алкоголік-репортер з офіціозної газети "Киевлянин". А заберіть у Шевченка "Кобзар" - і залишиться модний портретист, любитель гарячого пуншу, чужих наречених (пригадаймо історію з Сошенком) і вірнопідданицьких опер Глінки. Так можна, пробачте, облити брудом будь-яку творчу людину. Та й рівень Тичини-поета і Гітлера-художника - речі якнайменше несумісні.
@@ВолодимирПанченко-г1ю Свидницький без мистецтва - це демократ і ненависник імперії. Творчість й мистецтво для Свидницького - це прояв демократії та боротьба за нужденних (прояв своєї натури). Також він був й фольклорист - збирав та зберігав для нащадків (нас) українську душу. Усе це він би робив, якби і не займався власною генерацією мистецтва.
Наміри відновити Україну, революційність та жертовність Шевченка я не буду розписувати - усе це натура Тараса, і було б у Тараса, якби він навіть не був творчим та не займався б мистецтвом.
Як у Свидницького, так і у Шевченка, мистецтво то лише форма/інструмент прояву їхнього єства - безмежного добра й жертовної боротьби зі злом.
Повернемося до намірів й творчості Тичини. Єство Тичини нице, пристосуванське, і якби він не писав вірші, то був би звичайним зрадником і колаборантом. А так він просто незвичайний зрадник - він комуністичний поет.
Чи зламала його система, чи він особисто підлаштувався? Питання відкрите. Ми знаємо, наприклад, що Махно система не ламала - він виявився просто корисним і-ом кремля. Я вважаю, що Тичину також ніхто не ламав - він таким підлабузником і був. Навіть Булгаков і той противився комуністам - хоча також був корисним і-от кремля. Тичина навіть не противився і не захищав селян від того голодомору. Тичина просто, як українець, легалізовував собою комуністів.
Таким чином, Свидницький та Шевченко поширювали в маси волелюбство. Вони були б волелюбними і без творчості. А Тичина не був волелюбним, і без творчості він просто україномовний колаборант, як, наприклад Володимир Данилець чи якась Повалій (ЗОЛОТИЙ ГОЛОС УКРАЇНИ).
@@ВолодимирПанченко-г1ю
Щодо вашого доповнення "Та й рівень Тичини-поета і Гітлера-художника - речі якнайменше несумісні" - це правда, з Гітлером вони не рівня, бо Гітлер був правителем, а Тичина лише одним з поетів, які для Гітлера/сталіна писали вірші на народні мотиви виправдовуючи їх [Гітлера та сталіна] діяльність.
А скільки мешканців будинку Слово було заслано і розстріляно завдяки цьому сексотові.
Прошу простить за язык, я не из Украины. Пишу, чтобы поблагодарить и за сюжет, и отдельно - за пани Ирину Фарион. Продолжение травли её, уже убитой, в украинском ютубе - полная безысходность.
А її ніхто й не цькує. Пані Фаріон має цілковиту рацію. Слід популяризувати Павла Тичину як автора не тільки "О панно Інно..." та "Десь надходила весна", а й "На Аскольдовій могилі...", "Гей, вдарте в струни, кобзарі", "Ой, там збиралися під прапори, під сонячні ще й сині..." - ось що покійна професорка мала на увазі.
@ а я вовсе не об этом, здесь вы правы. Я о тех комментах, которые пишут украинскою под любым упоминанием пани Ирины, ну вроде «договорилась, так ей и надо», вот именно это и угнетает меня лично, причем я осознаю, что никогда не живя в Украине, ничего не понимаю в устройстве общества.
Тичина - геній!
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться й інші наші відео, а це було би гарно показати друзям ))
Так. Але, на жаль, зламаний системою. Таких прикладів безліч.
Хотілося подивитися, но ви все спортили воплями фараонши... Як тільки почула перший вереск, аж затрясло з переляку!
Майте повагу до тих, хто загинув
@@kulturtrigger але ж вона - НЕ мала поваги, до тих, хто загинув! Загинув, для того, щоб вона могла зранку, випити своєї "кавусі", намазати своє ..лице, і піти десь по своєму тихому Львові!!!!! Доречі, не маю поваги, до кегебешних ..співробітників, хоч і "загинувших"!!!
@kulturtrigger чогось дивно, я написала вам відповідь, а ви її блокуєте! Може ви також не "любите" Азов? Як і пані кегебешниця?