Jak prawidłowo montować gonty na dachach skośnych. Jak dobrze położyć gont? Zrób to dobrze!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 15 окт 2024

Комментарии • 14

  • @Tomasz-su2ft
    @Tomasz-su2ft 6 месяцев назад +1

    Super 😊

    • @nexler_pl
      @nexler_pl  6 месяцев назад

      Dziękujemy za miły komentarz. :)

  • @mateuszkloska7385
    @mateuszkloska7385 2 месяца назад

    Po jakim czasie gont się sklei? Kładłem go 48h temu zgodnie z instrukcją, temperatura całodobowo około 25stopni a nadal warstwy nie skleiły się

    • @nexler_pl
      @nexler_pl  2 месяца назад

      Sklejanie się gontów to proces, który trwa długo i zależy od wielu czynników. Może być zakłócone przez dostanie się piasku lub wilgoci pod gont. Chociaż gonty naszej produkcji posiadają dobre właściwości klejące, ich sklejenie na połaci dachu może nie zawsze wystąpić. Na szczęście sklejenie się gontów nie jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania pokrycia dachowego. Gonty zapewnią skuteczne uszczelnienie dachu nawet bez sklejenia, pod warunkiem że pokrycie zostanie wykonane zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji montażu. Obejmuje to prawidłowe wykonanie mocowania mechanicznego gwoździami papowymi oraz podklejenie listków gontów w strefach krawędziowych i narożnych.

  • @FuBuEteorPL
    @FuBuEteorPL 2 года назад

    Jaka jest okej stawka za krycie gontem ? Sierpień 2022

  • @Nonservant
    @Nonservant 2 года назад +1

    Czy tę papę podkładową należy przykleić na całej powierzchni, czy wystarczy na zakładkach? Jest cienka i widać, jak się fałduje.

    • @nexler_pl
      @nexler_pl  7 месяцев назад

      Papa stosowana jako warstwa wstępnego krycia nie powinna być przyklejana do desek. Montaż powinien być przeprowadzony wyłącznie za pomocą łączników mechanicznych. Sklejone powinny być wyłącznie zakłady. Zastosowanie środków do klejenia papy np. lepiku na zimno do desek jest niedozwolone i wiąże się z ryzykiem spływania środka do dolnych warstw przekrycia i niektórych przypadkach może doprowadzić również do fałdowania papy.

  • @ukaszkuba158
    @ukaszkuba158 Год назад

    Czy odrywać tez ten cienki pasek folii ?

    • @jarek3228
      @jarek3228 Год назад +1

      Zobacz 3:25

    • @nexler_pl
      @nexler_pl  7 месяцев назад +1

      Na spodniej stronie naszych gontów znajdują się dwie folię. Wąska folia znajdująca się przy górnej krawędzi gontów oraz duża folia nakładana w drugiej kolejności, przykrywająca całą dolną powierzchnię gontów. Duża folia wymaga usunięcia w celu umożliwienia sklejania się gontów do podłoża oraz skutecznego podklejenia gontów w strefach krawędziowych i narożnych dachu. Zadaniem wąskiej foli jest wyłącznie ułatwienie zdjęcia dużej foli. Nie ma ona wpływu na trwałość pokrycia i nie wymagamy jej usuwania. Jedynie w pasie nadrynnowym, gdzie gont montowany jest w pozycji odwróconej (listkami ku górze) i podklejany przy dolnej krawędzi zalecamy usunięcia również wąskiej foli w celu umożliwienia ich skutecznego podklejenia.

  • @kamil938
    @kamil938 2 года назад

    Co zrobić gdy są różne odcienie gontu?

    • @PGum
      @PGum 2 года назад

      Wymieszac paczki. W każdej instrukcji to jest podane

    • @nexler_pl
      @nexler_pl  7 месяцев назад

      Posypka jest materiałem naturalnym, dlatego też może wystąpić różnica w odcieniu posypki na gontach. Takie różnice zasadniczo mogą się zdarzać pomiędzy gontami z różnych partii produkcyjnych. Rekomendowane jest użycie gontów z jednej partii, a także układanie gontów z kilku paczek jednocześnie. Taki zabieg w przypadku wystąpienia różnic w odcieniu umożliwi uzyskanie lepszego efektu na całej połaci. Jeżeli montaż gontów już nastąpił w celu likwidacji różnic kolorystycznych, gonty można pokryć jedną z naszych powłok ochronno-dekoracyjnych np. za pomocą NEXLER Izofol Roof. Produkt ten jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. Należy również mieć na uwadze, że różnice w odcieniu posypki często ulegają zmniejszeniu w czasie.

  • @quercusogrody-wycinkadrzew9204
    @quercusogrody-wycinkadrzew9204 4 месяца назад +1

    Trochę drętwo, ale dużo informacji... Dzięki