Víz nélkül maradtunk (egy tanulságos történet)

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 янв 2025

Комментарии • 15

  • @mariatakacs8298
    @mariatakacs8298 10 месяцев назад +3

    Sajnos mindig vannak olyanok akik szakembernek hiszi magát,de nagy BOLDOGságot ad a kisfiatok jó egészséget kívánok Nektek vigyázzatok magatokra😘❤💙

  • @Benesch55
    @Benesch55 10 месяцев назад

    Nyugodt aktív éjszakákat! Gyönyörű a baba.❤

  • @erikab.o.342
    @erikab.o.342 10 месяцев назад +1

    Köszi a videót! Csodaszép babátok van.❤

  • @fruzsinanagy1959
    @fruzsinanagy1959 7 месяцев назад

    Szia, koszonjuk a videot.Mi is kutfuras es kuttisztitas elott allunk. Igy nagyon hasznos volt a kis video mint a tobbi is :)
    Esetleg a kis bacsika elerhetoseget elkerhetnenk?
    Koszonom elore is valaszodat.

    • @bobitalovasudvar
      @bobitalovasudvar  6 месяцев назад

      Szia! Sajnálom, hogy sokat várakoztam a válasszal. Kérlek, írd meg az e-mail címed, vagy küldj nekem egy üzenetet a bobitalovas@gmail.com-ra. Oda eltudom küldeni a számát. :)

  • @andrassalfay5869
    @andrassalfay5869 10 месяцев назад +2

    Hát... elsősorban nagyon sajnálom, hogy ez megesett veletek, de a mondandóm jelentős részét igazából pont erre szeretném kihegyezni.
    Sokan mondják nekem, hogy "Túlgondolod" meg hogy "Ráparázol". Szerintem ez a téma tökéletesen igazolja, hogy miért.
    Bírlak titeket és látom, hogy nagyon szép amit csináltok, megnéztük már az összes videótokat. :)
    Éppen ezért szeretnék átadni abból a mentalitásból ami nekünk lehetővé teszi, hogy az ilyen helyzeteket vagy teljesen elkerüljük, vagy kisebb kellemetlenségekkel elhárítsuk.
    Az első dolog ami mindenképpen szükséges, az az a tudat, hogy BÁRMI megtörténhet. És meg is fog.
    Nem nem...ez nem parázás és nem állandó félelemben élést jelent, mint ahogy sokan gondolják. :) Ugye ti is nemrég költöztetek természetközeli élettérbe, mi is életünk nagy részét városban éltük le. Sajnos ez azzal jár, gondolom Ti is észrevettétek már, hogy az ember, az emberek teljesen kiszakadnak a természetből, és a természetességből is.
    A természet, a környezet egy állandóan változó állapot... a mostani városi "élet" ezt próbálja elfeledtetni az emberekkel, hiszen fogyasztani, függeni úgy lehet hatékonyan, ha nincsenek problémáink. Ezzel egyidőben kiszolgáltatottak is leszünk.
    Ahogy te is mondtad, átvernek, ha nem értesz valamihez. Sajnos ez sem tanulság és nem is újdonság...a legtöbb ember ilyen, hiszen ők is, kiszolgáltatottak, ezért nem fognak érted, értetek tenni.
    Nem származik belőle haszna és fél adni, szellemi és lelki nyomorában nem tudja megtenni, hogy időt szánjon rátok.
    Aki segített nektek: különbözik. Az a bácsi valszeg nem függ másoktól, legalábbis nem annyira mint a kompresszorozós hanyag szolgáltató aki lehúzott titeket.
    Ő azért akart és tudott is segíteni, mert nemcsak tudása, de igazi szabadsága is lehetővé tette ezt neki.
    Szóval ne legyetek restek gondolkozni alternatív megoldásokon, extrém helyzetekre felkészülni és több szcenáriót lefuttatni a tanyasi élet minden aspektusáról, mert dolgozni ígyis-úgyis kelleni fog... csak ha ezt előre megteszitek, biztos, hogy a nagy bajt elkerülitek.
    A VÍZ egy ilyen aspektus. Szerintem óriási szerencsétek volt, hogy időben megtaláltátok azt a szolgáltatót, aki segített nektek, de gondoljatok bele, hogy ez pl. mekkora függőség.
    Elköltöztetek egy helyre a nyugalomért, a szabadságért, a lelki békéért és a szépségekért. Nektek is megvan a véleményetek a városi életről és a panellakókról (itt is jól beoltottad őket mellékesen :D ) és sokan akik ezt látják, totál hamis képet alakítanak ki magukban erről az életről.
    A mi legtöbb ismerősünk pl el sem tudja képzelni, hogy mennyi munkával, csalódással és folyamatos kísérletezéssel jár ez az élet. A szabadságot és a természetességet a legtöbben összefűzik a "gondtalansággal" és a láblógatós délutánokkal.
    Az igazság pedig nem is lehetne ennél messzebb: az igazi szabadság pont abból fakad, hogy mindent magad csinálhatsz, mindenre te készülhetsz fel és mindenen te gondolkozhatsz el.
    Tehát a gondolkozás és a felkészülés -ismétlem magam- nem a parázás része, hanem a szabadság maga.
    Remélem körbeért amit akartam ezzel mondani.
    Én azt javaslom nektek, hogy szedjétek össze a dolgokat amikre szükségetek van és amikkel másokra vagytok még utalva, víz, villany, vetőmag, takarmány, tenyészállományok, eszközök, nyersanyagok... és próbáljatok meg felvenni hosszútávon egy olyan hozzáállást amivel minél jobban függetleníthetitek magatokat a nagy "rendszertől".
    Nem kell mindent egyszerre, de legyen meg a kritikus gondolkodás, a kockázatok mérlegelése és a prioritások helyretétele.
    Jó barátaitok vannak? Elég megbízható embert ismertek? Van olyan aki tud segíteni x-y témában? Milyen forrásból érkeznek az említett anyagok (pl ha van csirke, kihez lehet fordulni, ha fenn akarjátok tartani az állományt? fog keltetni jövőre is, vagy nektek kell?)
    Nem kell mindent egyedül csinálni az önellátáshoz, de önállóan kell tudnotok elindítani a problémák megoldását.
    Én is mondhatnám, hogy nyugodt éjszakátok legyen meg hogy szép baba meg ilyesmi :D De úgy gondolom egy őszinte jótanács amin el lehet gondolkodni, néha többet ér mint egy fonákról eleresztett dícséret vagy jókívánság. :)
    Mindent bele!!

    • @bobitalovasudvar
      @bobitalovasudvar  10 месяцев назад +1

      Szia!
      Köszönjük szépen ezt a (szerintem másoknak is) nagyon hasznos hozzászólást! :)
      És természetesen a visszajelzéseket is a videókról, örülünk, hogyha tetszenek! Igyekszünk megőrizni egyébként ezt a stílust, őszinteséget, egyszerűséget, annak ellenére, hogy nem ez a „kifizetődő”.
      Nagyon nagy igazságokat írtál a kiszolgáltatottságról, és arról, hogy valóban mi is lehet igazi szabadság. Mélyen elgondolkodtató.
      Csak a minket érintő gondolatokra reflektálnék. Mi már nagyon hamar rájöttünk, hogy szükségesek az alternatív megoldások, az előre tervezés, folyamatos gondolkodás, mérlegelés és a döntések meghozatala a jövőre nézve. Viszont a megvalósítás egyáltalán nem megy egyik napról a másikra. Sok dolog még csak a fejünkben fogalmazódott meg, de ténylegesen tenni nem tudtunk még érte. És tovább megyek: sok dolog sajnos nem is kivitelezhető.
      Nézzük először akkor a vizet, mint a videó témája, és az élet egyik alap feltétele. Víz nélkül nincs semmi. Se állatok, se növények, se háztartás. Én részben tanyán nőttem fel, olyan helyen, ahol nem volt kút. Kannában hordtuk ki a vizet a városból. Télen is, a fagyban. Ahogy mi most itt élünk, ez ahhoz képest luxus. Viszont! Valóban függünk… az áramellátástól kezdve a jó szakemberekig. Gyűjtjük az esővizet, a szürke vizet, köbös tartályunk van, rengeteg kannában várakozik a víz a „bajra”, tartalékosan bánunk ezzel az (egyébként véges) erőforrással. Van pár kilóméterre egy kút a közelünkben. És ennyi. Ezen kívül, nem tudom, mit tehetnénk még. Gondolkodunk norton kútfej beszerzésén, ami legalább az áramellátás hiányakor segítség lehet. De más megoldás az életet adó vízre, „függetlenedésre” nincs. Nincs tó a közelben, se patak, se semmi. Azért szeretnénk idővel újabb kutat fúratni, hogy bebiztosítsuk magunkat, és legyen legalább egy B opció.

      És ez csak a víz. De ugyanez a gondolatsor folytatódik például az áramellátással. Napelem? Nagyon drága, és ez sem független a rendszertől. Aggregátor? Benzinnel működik, így megint kiszolgáltatottak vagyunk.
      Takarmány... Sajnos ennyi lóra több hektár föld kellene, hogy mi láthassuk el őket élelemmel, és ne kelljen vásárolni. És a traktor ehhez, és satöbbi :)
      Sípos Mihállyal (biztosan ismered, Tulipános tanya) nem mindenben értek egyet, de abban igen, hogy önellátás az nem lehetséges. Így nem. Csak részleges önellátásra lehet törekedni. Úgyhogy minden szavad és meglátásod igaz, amit leírtál, csak megvalósítani sajnos nem tudjuk. Esetleg csak részben - és nem azért, mert nem lehetne. Hanem ahhoz az igényeinkből is lejjebb kellene adnunk. Például kapásból nem lovakat tartanánk, hanem tehenet, disznót, birkát. És igen, jó lenne másokkal összefogni, közösséget építeni, de valahogy azt érezzük, az is egyfajta függőség másoktól, ha nem is a rendszertől.
      A panellakókat pedig véletlenül sem szerettem volna megbántani. Egy kis ideig én is laktam panelban (jó, nem sokáig bírtam, és tényleg megvan a véleményem róla :D). Viszont azt gondolom, hogy ők az a közeg, akik a legjobban vágyják ezt a fajta természetközeli, szabad életet. Még ha nem is tudják, mivel jár.
      Úgyhogy elnézést kérek, amiért ilyen (őszinte és) kritikus hangnemű választ írtam, de legalább látszik, hogy valóban foglalkoztunk a kérdésekkel, amiket ilyen szépen, összeszedetten megfogalmaztál - csak még nekünk ez egy olyan út, amire éppen ráléptünk. Még fejlődnünk, érnünk és ügyesednünk kell nekünk is.
      Egyebként kisbabával maga az élet épp az extrém helyzet, úgyhogy most csak túlélünk egyelőre! :D
      Kellemes ünnepet, szép hétvégét és kitartást kívánunk nektek!
      U.I.: A ti videóitok is fantasztikusak, irigykedve nézem a remek minőségű felvételeket, igényes vágásokat. Nagyon jók vagytok! :)

  • @korneliamatyassy9010
    @korneliamatyassy9010 10 месяцев назад

    Sziasztok!
    Elképesztő, hogy mostanában mennyi ilyen " mesterről " hallani, aki csak lehúzza az ügyfeleket, rendes érdemi munka nélkül.
    ( Rendszeresen nézem a youtube-on a SzakiEllenőr csatornáját, aki ilyen " mestereknek " ered a nyomába.
    Szerencse hogy végül egy valóban elhivatott és lelkiismeretes szakembert találtatok..
    Tüneményes a babátok.
    Elismerésem Lacinak, és persze neked , hogy leküzditek az akadályokat, és kitartotok.😊👍💚

    • @bobitalovasudvar
      @bobitalovasudvar  10 месяцев назад

      Szia!
      Köszönjük szépen, igyekszünk kitartani. Erősödünk, az biztos! :)
      Képzeld, a SzakiEllenőrnek én is nagy rajongója vagyok, nagyon sokat lehet tanulni a videóiból. Bár mostanában nem volt sok időm nézni... 😄
      Reméljük, Te is jól vagy, szép tavaszt kívánunk Neked! 🌸🏵

  • @bernadettkarvalicsne7050
    @bernadettkarvalicsne7050 10 месяцев назад

    Kútfúrás árak 2024-ben
    A kútfúrás ára méterenként átlagosan 15.000-25.000 Ft között mozog, amiben benne van a kútfúró rendszer telepítése is. Az árat a kút mélysége, a talaj szerkezete, a felhasznált anyagok minősége és alkalmazott technológia befolyásolja, illetve az, hogy hány kút fúrása szükséges. Egy átlagos kerti kútfúrás 250.000 Ft. A pontos árakat minden esetben érdemes szakemberrel egyeztetni.

    • @laszloveres5813
      @laszloveres5813 10 месяцев назад +1

      Nagyon szépen köszönjük ezt a hozzászólást. 🙂 Valóban szépen hangzik ez így de amikor fel van hívva és meg van kérdezve pontosan mennyi lenne általában olyan válasz jön, hogy a honlapon még nincs frissítve és nem annyi. Úgyhogy sajnos nem fog senki 250.000 forintért kutat rakni hozzánk, arról nem is beszélve, hogy ki is kell építeni a rendszert ( csőkút szivattyú, kpe cső, csatlakozók, vízszűrők). De köszönöm a tájékoztatást még egyszer. Szép napot

    • @bobitalovasudvar
      @bobitalovasudvar  10 месяцев назад +2

      Igen, ez elég kedvező összegnek tűnik, de ugye azt senki sem tudja előre, hogy milyen mélyen lesz a víz. Egy átlagos kerti kút valóban olcsóbb, de mi kifejezetten nem sekély mélységű kutat furatnánk, hanem rétegvíz kutat, mert nem csak locsoláshoz kell, hanem a háztartásba is, többek között mint ivóvíz. Az pedig már mélyebb kút, ami jóval több pénz, és ha jól tudom, még külön az engedélyeztetése sem olcsó. 🙄