Цікаві факти про комах.
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- Цікаві факти про комах
На сьогодні відомо понад мільйон різновидів комах, але вчені вважають, що на Землі їх мешкає від двох до восьми мільйонів видів.
Понад 400 мільйонів років тому першими серед усіх живих істот, що з’явилися на Землі, були комахи. Вони зуміли вижити під час природних катастроф на нашій планеті й пережили динозаврів. Представники багатьох видів рідкісних комах потрапляли до рук дослідників лише одного разу.
У комах немає скелета, цю роль виконує зовнішній екзоскелет із хітину.
Ентомологія - наука що вивчає комах.
Вчені досі не можуть зрозуміти, як літають жуки, оскільки за всіма законами фізики й аеродинаміки літати вони не повинні.
Єдина комаха, яка може повертати голову в сторони - богомол.
Самка таргана здатна за рік відкласти більше двох мільйонів яєць. Крім того, тарган може дев’ять днів жити без голови.
Блохи вміють стрибати на відстань, що в 120 разів перевищує довжину їх власного тіла.
Найсильніша комаха, та і взагалі найсильніша жива істота у світі, з урахуванням розмірів і маси це мураха. Вони здатні піднімати вагу, що перевершує їх власну в багато десятків разів.
Метелики відчувають смак із допомогою лапок саме тут у них розташовані смакові рецептори.
Стрикози - самі швидші комахи. Швидкість їх рух досягає 57 км / год.
Комахи є їжею, багатою білком, вуглеводами, вітамінами і мінералами. У Таїланді вони вважаються делікатесом, там популярні смажені цвіркуни і саранча.
Рой пустельної сарани може складатися з 50 млрд комах. Оскільки кожна сарана може з’їсти кількість їжі, рівну її власній вазі, в день цей рій пожирає за вагою в чотири рази більше їжі, ніж всі жителі Нью -Йорка.
Найнебезпечнішою комахою-вбивцею є африканська муха-цеце. Щорічно вона вбиває кілька десятків тисяч людей і безліч худоби.
Від укусів комарів в одній лише Індії щорічно гине понад мільйон людей, тому що комарі переносять масу небезпечних захворювань.
Найбільші у світі жуки, титани, виростають до 17 сантиметрів завдовжки.
Одна вогняна мураха потрапивши у воду може потонути за кілька годин, але якщо у воду впало кілька мурашок, то вони чіпляючи один за одного, створюють «живий пліт», який може протриматися на воді тижнями.
Не всі світлячки вміють літати. У деяких різновидів літають тільки самці, а самиці не мають крил і більше схожі на личинки.
Насправді речі в будинку поїдає не міль, а її личинки, які вилуплюються на одязі й тут же починають його поїдати.
❤