Трамвайні маршрути Києва у 1965 році | Частина 2

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 янв 2025

Комментарии • 23

  • @НюшаДрагоманова
    @НюшаДрагоманова 3 месяца назад +4

    Видна любовь к Городу!
    В детстве любил изучать справочник Транспорт Киева за 1982 год.

  • @ЮрійС-м8в
    @ЮрійС-м8в 3 месяца назад +1

    Окрема цікава тема - велика кількість моделей та модифікацій трамваїв! Дякую за єкскурсію в історію! Ще користувався 27-м та 30-м маршрутами!

  • @РоманКоваленко-ю9ы
    @РоманКоваленко-ю9ы 3 месяца назад +2

    Колосальна робота! ДЯКУЮ!!!

  • @Serguey
    @Serguey 3 месяца назад

    СУПЕР! Дуже дякую автору, але 16 трамвай з Оболоні почав курсувати у 1979 році. Щира подяка!

    • @VVictorovich
      @VVictorovich 2 месяца назад

      16-й трамвай почав курсувати на Оболонь на рік пізніше 11-го трамваю, в 1976 році. Я вже тоді жив на Оболоні. Потім була плутанина з 16 -м коротким, до Куренівського ринку і на Поділ.

  • @June-gh4nl
    @June-gh4nl 3 месяца назад +2

    Гадаю трамвай на Володимирський узвіз варто повернути. Але колії покластии посередині дороги з доступом на нього автотраспорту. Далі колії мають йти по Грушевського, як раніше, і завертати у бік метро Печерська. Звісно треба повернути трамвай на Старонаводницьку і на міст Патона. Набережною також можна пустити трамвай -- у місцях нинішніх розв'язок треба налагодити реверсні відтинки руху трамваю -- в обидва боки однією колією. Так, під Поштовою площею є виїзд автомобілів з Володимирського узвозу на Набережне шосе -- можна перетворити його на ревесну колію для трамваю, далі трамвай пандусом підійматиметься на набережну. Реверс можна розповсюдити гадаю на усю ділянку, де зараз алейка. Трамвай зупинятиметься на цій алейці і там буде не дві колії, а одна, але трамвайні вагони треба робити з дверима на обидва боки. Трамваї ммають бути довгі, тому що реверсні ділянки потребують великого інтервалу руху.

    • @June-gh4nl
      @June-gh4nl 3 месяца назад +1

      Відстань від Подолу до Пішохідного мосту всього 1 км. Отже, цей відтинок запросто можна зробити реверсним і зустрічні трамваї один одному не заважатимуть. Там, де зараз алея з лавочками буде одна колія з зупинкою трамваю. Ну і знову ж таки трамвайні вагони мають бути з виходами на праві і ліві двері для цього.

  • @ЛЬВИНИ
    @ЛЬВИНИ 3 месяца назад

    Very nice, like

  • @HeBpotik_den
    @HeBpotik_den 3 месяца назад

    Боже яке ностальжі)
    Трамвайне місто) Дивишься і враження що з траваями - дороги ширші були. Навіть взяти Володимирський узвіз. Трамвай прибрали, а ширше не стало) Проспект Соборності...
    Без притензій, проте загублений один маршрут №26

    • @Kyiv_history
      @Kyiv_history  3 месяца назад

      26-го не було в 65 році. Він зник в 1954, а потім з'явився аж у 1987

  • @Photographer_Bogdanchik
    @Photographer_Bogdanchik 3 месяца назад +3

    1:02 те що він їздить до Подільского Тред це не 16,а 16к,ви помилились,тому краще писати оригінальну трассу Конрактова Площа-Героїв Дніпра
    16к Тимчасовий Маршрут і після ремонту все повернеться на свої місця

  • @volodymyrpuziy3426
    @volodymyrpuziy3426 3 месяца назад

    До середини 70-х 27 та 30 трамваї не їхали вулицею Кутузова на відтинку між Цитадельною та Старонаводницькою. Вони заїжджали на територію училища зв'язку (паралельно Кутузова) і рухались його територією. Потім вже маршрут спрямили.

    • @АлексейКалашников-с3р
      @АлексейКалашников-с3р 3 месяца назад

      Точно. Трамваи ехали мимо крепостной стены. Стену потом снесли.
      Трамвай перенесли, когда строили здание Киевского облисполкома на Печерской площади. Трамвай ходил по диагонали между училищем связи и бульваром Леси Украинки за сегодняшним зданием Киевской обладминистрации.

    • @volodymyrpuziy3426
      @volodymyrpuziy3426 3 месяца назад +1

      @@АлексейКалашников-с3р якщо мені не зраджує мій же склероз, то Ви трохи помиляєтеся. Давайте разом проїдемо цим шматочком.
      Рухаємося у сторону Печерського мосту. Ми на вул. московській. Зліва цековські будинки. У районі між Цитадельною та Копиленка трамвайні колії повертають трохи вліво, а дорога - трохи вправо. Трамвай заїжджає на територію училища зв'язку ім. калініна і рухається між навчальними корпусами та гуртожитками (казармами). У тому місці, де наразі основний заїзд до училища (я так думаю, можливо і помиляюсь) зі Старонаводницької, це напротив однієї з Прозорівських башт, колії роздвоялись. 27 та ще якийсь, який прямував на Русанівку, повертали наліво, а 30 повертав направо і майже відразу - наліво і рухався лівою стороною Кутузова до Лесі (31:57). По Лесі він рухався лівою стороною і за Будинком проектів, мабуть в районі будинку 28 пересікав проїжджу частину і рухався посередині бульвару. Тому там і дерева відсутні (наразі вони відсутні і в частині до Печерської площі). На світлинах, зроблених в сторону площі Лесі Українки це добре видно (32:06).
      Вибачайте за тавтологію слова "рухався"

    • @volodymyrpuziy3426
      @volodymyrpuziy3426 3 месяца назад +1

      @@АлексейКалашников-с3р Здається мені, що перенесли трохи раніше. У 1973 Щербицький відкривав пам'ятник Лесі Українці. Здається колії перенесли тоді. під відкриття Але колії територією училища зв'язку я добре пам'ятаю і як перекрили проїзд. Ось він:
      www.google.com.ua/maps/@50.4292265,30.5428595,3a,51.5y,50.28h,98.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1sH8nxAYNJxjrGbEcGLCTHfw!2e0!7i13312!8i6656?hl=uk&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI0MDkwOS4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D
      Я знайшов супутникові знімки 1966 року. На них чітко видно маршрут через училище.
      Зайдіть на retromap.ru/151923_z17_50.43275,30.519375 тільки через VPN і виберіть Sat 66. Там все чудово видно

  • @DimitrosDV
    @DimitrosDV 3 месяца назад +3

    30 маршрут - на місці розворотного кільця біля Печерського моста звели будинок (бул. Лесі Українки 36), після чого кінцева стала тупіковою

  • @June-gh4nl
    @June-gh4nl 3 месяца назад

    Можна було трамвай з Володимирського узвозу не знімати, а просто рейки посередині дороги покласти, щоб автотранспорт міг заїзжати. Небезпечно чи що? Наприклад я на Подолі, і як мені тоді було дістатися до Печерську? Метро на Поштовій тоді ще не було здається. Замість трамваю пустили "ікаруси", які коптили повітря. Та що я кажу, які ікаруси, зараз там автомобільне гетто і туристам та відпочивальникам пропонується цим усим подихати на прогулянці з Подолу до Печерську.

  • @АндрійОвчаренко-я2ц
    @АндрійОвчаренко-я2ц 3 месяца назад

    Дякую за обидві частини!
    А де знаходилась та ГЕС-2?

    • @Kyiv_history
      @Kyiv_history  3 месяца назад +1

      Зараз це - Станція теплопостачання № 2 (СТ-2). Раніше ГЕС-2, ТЕЦ-2 або КРЕС

    • @АндрійОвчаренко-я2ц
      @АндрійОвчаренко-я2ц 3 месяца назад

      @@Kyiv_history тобто той трамвай ходив по Електриків, що від Контрактової?🤔

    • @Kyiv_history
      @Kyiv_history  3 месяца назад +1

      На рахунок Електриків не можу сказати. Маршрут був такий: Контрактова - Костянтинівська - Оленівська - Промзона біля ГЕС-2. Є фото пульманів на цьому маршруті, але де саме була кінцева встановити складно

  • @ОлександрКащенко-з7ъ
    @ОлександрКащенко-з7ъ 3 месяца назад

    А де 17 і 18 маршрути?

    • @Kyiv_history
      @Kyiv_history  3 месяца назад

      їх не було в 1965 році