Atmos. Duża temperatura spalin?...
HTML-код
- Опубликовано: 3 янв 2025
- Witam. Dziś niedziela 1 styczeń 2025r.
Przyczyna wysokiej temperatury spalin...
Szczegóły w filmie. Miłego oglądania.
#Atmos #ogrzewanie #drewno
Witam na kanale. Na kanale przedstawiam metody ogrzewania domu o powierzchni 160m2, parter oraz piętro ze skosami. Do ogrzewania wykorzystuję kotły: Atmos DC18S oraz Kospel 12/24KW. W kotle Atmos palę drewnem bukowym oraz sosnowym, również testuję różne brykiety na kanale. Ostatnio zmodernizowałem kocioł Atmos o dodatkowe akcesoria co wyszło na plus.
Zapraszam do subskrybowania, zawsze jakieś nowe informacje wrzucę na kanał o tych kotłach oraz o zużyciu paliwa do ogrzania domu.
Wszystkiego dobrego w nowym roku.
No i super :)
250 to tez duzo. Jak masz zamkniete calkowicie pp i 250 na spalinach zmniejszaj delikatnie szczeline na srubkach, tak gdzie jest klapka na łancuszku. piec ma za duzo powietrza, dlatego tak goni temp spalin. zmniejsz na poczatek do 220. pobaw sie i nauczysz sie palic efektywniej. Pozdr.
Witam. Też miałem taki termometr jak Ty. Teraz mam elektroniczny bo się zachciało by pokazywało na aplikacji wykres itd. okazało się że działa szybciej tzn krótki obieg przy dokładaniu temperatura moment jedzie do góry. Ogólnie jest większa niż na takim. Warto dbać o czystość wymiennika i o wyciąg ale to już kwestia jak u kogo się pali. U mnie słaby ciąg i bez generatora czasem kicha. Palę drewnem typu kantówka czy deska jodła lub sosna. Np przy buku kawalkowym temperatura spalin znacznie mniejsza i moc kotła też. Pozdrawiam
Każdy tak ma 😊 Ja też
👍
A jak zapalasz to jaką macie temperature na buforze? I kiedy osiągasz temperature zadaną na FR PO jakim czasie i ile wtedy masz na buforze?
Ja czyszczę boji co rozpalanie ,pale raz na dobę,kartony +zrębka i jakies tam kawalki drewna ,atmos ac25s 2 bufory po 1000l +150cwu i grzeje super.
Kartonami palisz? Dobrze się to gazuje?
Najlepszego 2025
Mam atmosa dc22s i użytkuję go drugi sezon. Kocioł ten nie ma tych parametrów, co podaje producent, przez co ten kocioł jest bardzo uciążliwy w użytkowaniu. Rzeczywista komora załadunkowa jest mniejsza od deklarowanej o około 30 litrów, gdzie producent podaje 100 litrów. Większym problemem jest moc nominalna, gdzie producent podaje 22 kw, a z obliczeń wychodzi 14 kw bez górnej komory, ponieważ ona ma minimalny wpływ na moc, czego dowodem jest, że temperatura spalin na mocy nominalnej powinna mieć 177 stopni, a w rzeczywistości nie problemem jest osiągnąć 300 stopni. Po modyfikacjach w dolnej komorze, udało się, że temperatura spalin nie przekracza 200 stopni, na minimalnym paleniu, czyli takim, że zawsze w dolnej komorze widoczny jest płomień i że nie muszę co 20 minut zmieniać ilości powietrza pierwotnego. Żeby zrobić najprostrzym sposobem wizjer w drzwiczkach, to należy chińskim wiertłem stopniowym 36 mm przewiercić przez wszystkie warstwy drzwiczek i na otwór nakleić za pomocą silikonu samochodowego bezbarwne szkiełko od maski spawalniczej. Wentylator też jest słaby, ponieważ podczas dokładania, dymi z kotła, a po z tym dostałem uszkodzony, dla tego wymieniłem go na zamiennik + regulator obrotów, a ten z kolei jest zbyt wydajny do tego kotła, ale już nie dymi podczas dokładania. Mam w planach go wymontować i rozbudować wymiennik ciepła, żeby faktycznie miał te co najmniej 20 kw i gdy zdejmę izolację oszacuję, czy jest możliwość powiększenia komory załadowczej, tak aby jednorazowy załadunek wystarczył na zagrzanie 1000 litrów od 25 do 80 stopni. Do tego trzeba poprawić bufor, czyli zrobić lepszą izolację i przesunąć górne króćce przyłączeniowe maksymalnie do góry zbiornika, bo w tej chwili mam niewykorzystywane, czyli marnowane 108 litrów gorącej wody.
Ja mam dc 22s i nie narzekam wszystko śmiga jak trzeba pozdrawiam :)
Czy można palić w takim piecu drewnem iglastym ?
Jak najbardziej. Ja palę sosną suchą i nic się nie dzieje, komin czysty i kocioł też czysty.
jaka jest optymalna temperatura spalin ?pozdrawiam
Zależy od kotła, ale powiedzmy ok. 120-150°C (im niższa tym mniejsza strata kominowa - tym samym wyższa sprawność i mniejsze zużycie paliwa).
Ja mam termometr zaraz na wylocie z pieca i mam 250 stopni okolo
Wszystko spoko tylko ze od 150 stopni jak podaje instrukcja dochodzi do zapłony gazu.
Witam mam piec dc18s i i jak na buforze mam 35 stopni i zapale w kotle ustawiony mam fr na 80 to temperature zadaną osiągam dopiero jak bufor ma 65 stopni czy to jest normalne? A tak to 74 i więcej nie pójdzie.
To nie normalne. Coś jest nie tak z instalacją lub regulacją kotła.
A jaką wkładkę masz na krótkim obiegu ? Na ochronie kotła
@@MegaTelrad wcześniej miałem na fr 75 ustawione to dopiero do 80 mi doszło jak na buforze miałem 72. Ale poczytałem u Ciebie że najlepiej chodzi kocioł przy 80-90 i wyciągałem troszkę półwiecze wtórne i pierwotne i fr ustawiłem na 80 ale dopiero tą temperature osiągam przy 64 na buforze
@@grzechrud mam ladomat
@@MegaTelradmam ladomat drzewo buk 2 lata suszone
Czy 2.7% tlenu w spalinach to nie za mało?
Do tej pompy na grzejniki sugeruję dołożyć zawór 3D z siłownikiem i sterowaniem proporcjonalnym. I pamiętaj, nie żadne huju-muju typu dwu-stan dogrzej/obniż, ino prawdziwe sterowanie proporcjonalne na podstawie temperatury na zewnątrz i uchybu temperatury aktualnej pomieszczenia względem zadanej temperatury pomieszczenia. Wówczas lepiej wykorzystasz zgromadzone ciepło w buforze.
Mam Biowar Pellux 200. Wchodzę do kotłowni co 2 tygodnie i oglądam filmiki z problemami nie znanymi innym użytkownikom xD
Po co wy w to brniecie ?
Gratuluję :)