Бороняво. Вид на село зверху

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 окт 2024
  • Боро́няво (застаріла назва- Боронява)- село в Хустській міській громаді у Закарпатській області в Україні.
    Вперше згадується в 1389 році як Baranya. Походження його назви пов'язане з колишніми пасовищами. Його першим відомим господарем була угорська родина Нодь, один із членів якої, Освальд, згадувався в 1449 році. Тут було розвинуте видобування солі.
    Місцеве урочище Шахти назване так, бо тут колись існували дві шахти, від яких залишились лише невеликі горбики. Розміщені вони були неподалік обійстя Щербанів. Цими шахтами здавна цікавились науковці. Але не могли дати однозначної відповіді, що саме видобували предки у цих шахтах. Наприкінці 1400-х років селище згадувалося лише як поле біля Хуста, і його населення почало знову зростати до кінця 18-го століття.
    Господарство села ґрунтоване на вирощуванні зернових, також розвинуте тваринництво. Перша згадка про село в історичних документах відноситься до 1389 р. Назва села походить від давньослов'янського кореня, який означає «боронити», тобто захищатися.
    Неподалік, в урочищі «Проба» розміщено мінеральне лікувальне джерело. У 14-15 ст. згадується про мінеральну воду названу «Безсмертна криниця». Викопувалась у землі яма й заповнювалась мінеральною водою, а підігрів її здійснювався розпеченим на вогнищі камінням. Хворі сідали у «купіль» й перебували у воді, поки вона не вистигала. У 80-ті роки планувалось пустити трубами довжиною більш як триста метрів цілющу воду із боронявського джерела в басейн на низинній місцевості, а біля них звести невеликі будиночки для відпочиваючих та добре починання, згодом було зведено нанівець.
    Село до 1945 року було частиною Хуста - його сьомою вулицею - Хуст - Бороняво. Жителі села займалися домашніми ремеслами, виготовляли гуні, петеки, постоли з шкіри. Село розросталося завдяки соляним копальням, які були розташовані поблизу урочища «Проба».
    В селі знаходиться ВАТ «Закарпатська рибоводна станція». В 60-х роках за стратегічних міркувань Радянського уряду в селі Бороняво на базі водних ресурсів річки Бороняви створено штучне водосховище з великим запасом прісної води. В 1972 році Кабінетом Міністрів УРСР на базі водосховищ було засновано Закарпатську рибоводну меліоративну станцію для вирощування малька рослиноїдних риб. На даний час станція займається розведенням рибо-посадкового матеріалу, маточного поголів'я товарної риби, використовуючи комплекс ставків загальною площею водного джерела 121 га.
    ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
    📅 Дата зйомки: 04-05-2021
    🎥 Знято на DJI Mavic Air 2
    💰 Провсяк випадок:)
    / dronemyroad
    МоноБанк: 5375 4141 0198 0216
    📧 E-mail для пропозицій:
    dronemyroad@gmail.com
    🔵 Facebook:
    / dronemyroad
    #dronemyroad #закарпаття #MavicAir

Комментарии • 9

  • @olegosipov3393
    @olegosipov3393 2 года назад +2

    Доста файно!

  • @zabudg3ma7su1nq0a
    @zabudg3ma7su1nq0a 3 года назад +4

    Дуже гарно, дякую!

  • @ethnotraveller
    @ethnotraveller 2 года назад +2

    👍👍👍👍👍

  • @kitsamasolo5043
    @kitsamasolo5043 2 месяца назад

    бIмба😀

  • @diasbayarstanov1109
    @diasbayarstanov1109 Год назад +2

    Ищу человека . Клованич Ян Янович, служили вместе в Германии, если кто-либо знает этого человека, прошу свяжитесь со мной!!!

  • @myroslavkohutych1872
    @myroslavkohutych1872 9 месяцев назад +1

    Ok🎉

  • @ВаракутаНаталия
    @ВаракутаНаталия 2 года назад +3

    Які у нас прекрасні села, лиш би рашисти до нас не дійшли і цю всю красу не розбомбили