Vasbeton lemez lehúzása

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 2 окт 2024
  • Elérkezett ez a munkafolyamat is az utolsó lépéshez, a vasbeton lemezt lehúztuk, kaptunk hozzá segítséget!
    Ha szeretnéd támogatni a videós munkásságom, azt most itt, az alábbi linken megteheted!
    www.patreon.co...
    www.acsbudapest.hu
    / acsbudapest
    Partnereink:
    Építőanyag:
    www.bau-styl.hu
    Munkaruha:
    www.hhworkwear...
    tetőfólia:
    Látogasson el a tetőfólia gyártójának weboldalára: www.masterplas...
    Ismerje meg a Masterplast diffúziós tetőfólia termékeit: www.masterplas...

Комментарии • 27

  • @aMadTom
    @aMadTom 7 месяцев назад

    Üdvözletem Erdelyből,
    szép munkát végezek, 1-2 éve én is igy csináltam a zsalu lájsznit, de azota kitaláltam , hogy egy 18 vasat huzok ki aminek utok le 40 cm labakat es ráhegesztem aztán mikor jön a beton sikra tudom huzni pillanatok alatt. Nem bibelödök a beton lájsznival csak elötte való nap, a vasazattal de nekem igy vált be .
    Kitartást csak ügyesen!

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  7 месяцев назад +1

      Üdv!
      Nagyon köszönöm a tippet, és köszönöm a kommentet is!
      Jó munkát kívánok Neked is!
      :-)
      Szia,
      ÁB

  • @tormasijeno
    @tormasijeno 7 месяцев назад +2

    Szia. Régen mi is használtuk a zsinóros módszert. De szerintem a forgólézer sokkal hatékonyabb és pontosabb. Könnyebb vele a tükröt ellenőrizni. És a vezetősávot beszintezni. Nem lóg be, mint a zsinór. Azóta a betont is jobban el szoktuk találni. Álltalában az összes mennyiségre háromnegyed köbmétert szoktunk rászámolni. Nálunk 20 kilométerre van a beton üzem így nagyon drága egy köbmétert hozatni. Amúgy 5mm hiba a tükörben rögtön 0,5 m3 betont jelent. Azt nagyon könnyű benézni. A zsalu tetejét nagyon profin beállítottátok! Felénk szokták még használni. Két kb.30 cm-es 25 mm-es zártszelvényt össze hegesztenek és az fúrják fel az alapra. És utána csak egy 15 cm deszka kell zsalunak. (sajnos még nekem sincs ilyenem.)

  • @mihalyfekete3447
    @mihalyfekete3447 7 месяцев назад

    Üdv, szép, pontos munka ,mi kiálló fuggoleges vasakat szoktunk hagyni a zsaluköböl,amelyek felernek a lemezbe.

  • @markmolnar7601
    @markmolnar7601 6 месяцев назад

    vezetősávhoz, ha hajtotok le előre U vasakat, azt beütitek, és műszerrrel szintre illetve magasságra állítjátok a zsaluhoz mérten, magatok dolgát könnyítitek vele :)

  • @AzenNevem
    @AzenNevem 7 месяцев назад +1

    Szia! Nekem úgy tűnik a felvételek alapján, hogy az acélháló nagyon alul van, mondhatni a kavicságyon fekszik, mert ritkán vannak a távtartó kövek a háló alatt.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  7 месяцев назад +1

      Szia! A videó közepén vannak közeli képek ( direkt emiatt), külön vettem vel vágóképeket, hogy látható legyen, hogy jó a háló helyzete.
      Szia,
      AB

    • @AzenNevem
      @AzenNevem 7 месяцев назад +1

      @@acsbudapest Akkor jó. Mert a megkötött betonban elég nehéz feljebb emelni a hálót. Egyes híresztelések szerint lehetetlen! 😄

  • @davida3442
    @davida3442 7 месяцев назад +2

    A gyorsabb haladás érdekében adnék pár tippet, mi így szoktuk: megcsináljuk a vezető sávokat betonbol ezt folyamatosan szintezzük majd a mezőket vibrogerendával lehúzzuk. Utána egy kézi betonlehuzóval átmegyünk rajta hogy szép felületet képzünk (csöveknél karddal) és a beton szélét a zsalunál kelerekitjujk, hogy majd a vízszigetelést ne sértse meg a beton éle . Így a 250-300 nm alapokat (ha nem kell várni a mixerre) akkor 2-3 óra alatt megcsináljuk 3-4 emberrel.

    • @tormasijeno
      @tormasijeno 7 месяцев назад

      Szia. Régóta tervezem egy kézi betonlehúzó vásárlását. A tietek milyen széles? A 120-150 cm-t néztem ki magamnak. A vibrogerenda után mennyire síkpontos a beton? Egyszer próbáltam, de nekem hullámos maradt a beton utána. Inkább maradtunk a régi módszernél. :)

    • @burkolokomuves5891
      @burkolokomuves5891 7 месяцев назад

      ​@@tormasijeno A gerendával érzéssel kell húzni, meg minnél nagyobbak, legalább 2-3 méteressel. A kezdésnél szokott pici hullám lenni benne csak mikor beleteszed

  • @peterhajdan4531
    @peterhajdan4531 7 месяцев назад +1

    Szuper volt a videó , Feri egy igazi szakember, nem egy kapkodó idegbeteg ! Szép munka !

  • @gyaliroland
    @gyaliroland 7 месяцев назад

    Ez mondjuk érdekes volt! Pedig ez nem egy szörnyen nehéz matek kiszámolni a szükséges anyag szükségletet! Sőt még ingyenes kalkulátorok is segíthetnek kiszámolnia megfelelő köbmétert, ami ezt a kis kellemetlenséget megelőzi! Nyilván időt, illetve pénzt is spórol! Inkább egyébként 0,5 köbbel több legyen, mint 1-el kevesebb! Nem rosszból írtam! Jó munkát nektek, sok megrendelőt! (Esetleg a “2cm- es” emelés miatt történt ez a gikszer?

  • @pistajoska6318
    @pistajoska6318 7 месяцев назад +1

    A lusta ember gondolkodik 😀👍

  • @ferencmedvegy3924
    @ferencmedvegy3924 7 месяцев назад

    Szia ÁB
    Kialakult a betonozás.
    Nagyon jó lett.
    További jó munkát kívánok.
    Balesetmentes munkát kívánok.

  • @balazsbojtor933
    @balazsbojtor933 7 месяцев назад +3

    Ez egy egyszerű vasalt aljzat, nem vasbeton lemez.

    • @gyaliroland
      @gyaliroland 7 месяцев назад

      Mondd el légyszíves akkor te mit nevezel vasbeton lemez (alapnak), illetve ajzat betonnak! Illetve a különbséget!Közben én is leírom, de várom a te verziódat is! A vasalt ajzat, melyet szinte mindenki "szerelőbeton" néven hajlamos megnevezni! Illetve itt hozzáveszem a rajta elhelyezkedő ajzat betont! Előbbi erősebb,ellenállóbb hiszen terhelést kap a falak által! Míg utóbbi nem kap ilyen szintű terhelést, ugye a felső beton rétegnél, gyengébb,viszont gyorsabban elkészíthető estrich beton, melyet száraz, rendkívül finom frakciójú homokos kavics felhasználásával készítenek! Míg az alsó normál, durvább nagyobb szemcseméretű általában 0-24-es vagy akár nagyobb kavicsokat,kötőanyagokat kell, hogy tartalmazzon! A jóval, nagyobb terhelés elviseléséért! Nyilván az estrich-nek megvannak az előnyei építésnél, gyorsabban elkészíthető, tisztább művelet, gyorsabb kötés! Tartósságát az évek tapasztalatai alapján én kicsit megkérdőjelezem! Természetesen itt sem mindegy az anyag felhasználás!Tehát például jó, gyengébb minőségű cement!

    • @balazsbojtor933
      @balazsbojtor933 7 месяцев назад

      Bocsánat, hogy ezt mondom, de szerintem kicsit bonyolultan közelíted meg. Azt, hogy minek nevezünk egy szerkezeti elemet, 3 dolog határozza meg: geometria, szerkezeti kialakítás és igénybevételek. Anyagtól, anyagminőségtől nem függ.
      Ez igazából semmi más, mint terminológia.

    • @gyaliroland
      @gyaliroland 7 месяцев назад +1

      @@balazsbojtor933 Kedves Balázs! Látom a szavaidból, hogy egy intelligens ember vagy! Ugyanakkor, ha ez így van! Ilyen butaságot, hogy lehet mondani, hogy anyagtól anyagminőségtől nem függ? Egyébként valószínüleg a tudásod megvan, viszont a gyakorlati tapasztalatod nincs! Amennyiben találkoztál volna azokkal a hibákkal, melyek technológiai, és vagy anyaghiba miatt okoztak súlyos anyagi károkat! Másképpen látnád!

    • @balazsbojtor933
      @balazsbojtor933 7 месяцев назад

      @@gyaliroland Itt szigorúan terminológiai elmélkedésről van szó! Ebben az esetben viszont könnyen belátható, hogy nem attól függ egy szerkezeti elem megnevezése, hogy az fából, acélból, (vas)betonból, üvegből, stb. készül, hanem amiket az előzőleg írtam: geometria, szerkezeti kialakítás, igénybevételek. Természetesen a valóság ettől eltér és pl. egy C10/12-es betonból készült födémre senki nem mondja azt jó szívvel, hogy az egy vasbeton lemez.

  • @monghuz
    @monghuz 7 месяцев назад

    Tetszenek ezek a nem csak ács szakmát bemutató videók, de a szélzaj elég sokat ront a minőségen.
    Ha beépített mikrofont használsz akkor esetleg egy vezeték nélküli DJI Mic segíthet a helyzeten.
    Csak így tovább :)

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  7 месяцев назад

      Szia!
      Köszi, az én lustaság ok az oka, ott volt nálam a vezetek nélküli miksi ( rode) csak nem hittem volna, hogy ennyire nagy a szél. Legközelebb, figyelek! :)
      Köszi szépen!
      Szia,
      AB

  • @salzburg350
    @salzburg350 7 месяцев назад

    Pumpa-pumpa ellen. Verseny van.🙃

  • @Franckyhu
    @Franckyhu 7 месяцев назад +2

    Se vibrózás, se simítás, se igazítás, se lezárás, se szélezés ...ez olyan beton aljzat, mint amit a 80-as években csináltak.

    • @acsbudapest
      @acsbudapest  7 месяцев назад +1

      Szia! A vibrator megállás nélkül ment, látható volt a videóban. Udv, AB

    • @kakaska18
      @kakaska18 Месяц назад

      Hol a dren lemez a háló alatt?