Fosszíliák, rókák, sziklák, növények és várak. Ezekért érdemes megindulni. Meghozta a kedvem a túrázáshoz. Köszönöm. Színvonalas videó erőlködés nélkül.
Mi sokat kirandultunk ezen a tajon is. Bukkszek volt a kiindulasihely, itt volt a szallas. Innen mentunk Szarvaskore, szep gyalogtura volt. Mikor felertunk a hegy tetejere, es onnan neztunk le, a sziklak szepsege, a lenti falu latvanya. Ha szep ido volt, meg a siroki var tetejet is lathattuk, ahol szinte nagyo sokszo megfordultunk. Erdemes ezeket a helyeket feljeresni, meger!!
Visszagondolva az életemre sajnálom,hogy igazából soha nem túrázotam. De örömmel és kivácsian élvezettel hallgattam néztem a nagyszerü videót. Csupán a magyar öskulturáról elhangzottakat vettem keserüen. Teljesen a maghamisítptt és mára már igen szomorúan elfogadottnak tekinthetö magyart és kulturáját becstelenítö szavakat vettem rossz érzéssel. Hogy ennyire általánossá vált.....Elösegíti ez is a pusztításunkat. Olyan szavak mint a "pogány" "állatáldozat" stb. Jön ez a szándékosan elferdített hamis Sz. Istváni "térítésekböl", "honfoglalás" "nyugati /római kereszténység" Kitalált "államalapítás" stb.stb. Kérném pl. Pap Gábor vagy Szántai Lajos ´s más nemzethü történészek, kulurtörténészekr hivatkozva nézni az ösi kulturánkat gyökereinket. YouTub-on fellelhetö böséggel ilyesmi. Igyekezvén nem személyeskedve mondani a magamét. Hiszem, hogy megértést találva. Köszönöm.
@@sorosarpad Üdv ! Ha egészségi állapota engedi , szívből javaslom , hogy kezdjen el túrázni (akár télen is ) . Sohasem késő ! Feledhetetlen élmény.
День назад
Kedves Soros Árpád Úr, Nem szántuk negatívan ezeket a szavakat, mert ezek nagyon fejlett, izgalmas kultúrák lehettek, és a magyar törzsek bizonyosan átvettek belőlük sok mindent, ahogyan az itt élő népek is tőlünk. A pogány, az áldozat, az oltár szavak itt csupán archeológiai megközelítés, nincs negatív felhangjuk, nagyon tiszteljük a természeti népeket, de az Egyházat is. Számunkra már a hely természetes képe is fantasztikus, a bizonytalan rendeltetése csak megfűszerezi ezt. Csupán sajnáljuk, hogy nem maradt fenn információ róla. Nagy tisztelettel kívánunk boldog Karácsonyt!
Pogány szó világi értelmezés vagyis egyházi értelmezés szerint annyit tesz: nemzsidó Nem lett a római egyhàz által keresztelve EZZEL SZEMBEN Jézus azokat tekintette pogánynak akik nem hittek az Ő Krisztus tanításaiban! És nem tartották meg az Ő igéit. AKKOR MOST KI IS A POGÁNY? AKIT AZEGYHÁZ ANNAK TARR VAGY AKIT KRISZTUS?? Tudni kell hogy az ókorban a hunok voltak az igazi keresztények a rómaiak pedig a zsidók. Jézus példázatai mind természeti példák: fű fa virág erdò mező magvak gyümölcs szőlő szikla kő eső víz szél madarak tenger vihar nap stb... Jézus végig a természetről beszélt valójában egy természetes életről.... Ő maga valójában nem élt benn a városban hisz nem volt háza a faluban sem lakcíme sem munkahelye és pénze sem. Éjjelente általában parkokban vagyis fák között töltötte az időt csak tanítani és gyógyítani járt be tulajdinképp a városba Innen nézve már teljesen más értelmet nyer a pogány kifejezés.. A római egyház kiket tart pogánynak? Valojaban a természeti az erdei mezei embert Zsidó szó új szövetség értelme szerint valójában városi embert jelent... Szkíta szó vándorló nomád embert jelent vándor életmódot tulajdonképp őseink úgy éltek ahogyan Jézus Krisztus Nem voltak letelepedve sem volt lakcímük hanem járták a vidéket....mint Jézus Vagy mint Mátyas király..... A római egyház azt tekintette pogánynak aki nem volt beköltözve a római településekbe és nem volt nyilvántartva nem fizette az adókat... Sok sok minden fogalmat ujra kell értelmezni .... EHHEZ AZ UJRAÉRTELMEZÉSHEZ pedig nincs jobb segítség mint maga a természet. " aki szeret engem az ismeri és megtartja az én tanításaimat. Énis szeretem azt, és kinyilatkoztatok számára minden igazságot"
Fosszíliák, rókák, sziklák, növények és várak. Ezekért érdemes megindulni. Meghozta a kedvem a túrázáshoz. Köszönöm. Színvonalas videó erőlködés nélkül.
Ez igazán tetszett !
Köszönjük szépen!
Mi sokat kirandultunk ezen a tajon is. Bukkszek volt a kiindulasihely, itt volt a szallas. Innen mentunk Szarvaskore, szep gyalogtura volt.
Mikor felertunk a hegy tetejere, es onnan neztunk le, a sziklak szepsege, a lenti falu latvanya.
Ha szep ido volt, meg a siroki var tetejet is lathattuk, ahol szinte nagyo sokszo megfordultunk.
Erdemes ezeket a helyeket feljeresni, meger!!
Visszagondolva az életemre sajnálom,hogy igazából soha nem túrázotam. De örömmel és kivácsian élvezettel hallgattam néztem a nagyszerü videót.
Csupán a magyar öskulturáról elhangzottakat vettem keserüen. Teljesen a maghamisítptt és mára már igen szomorúan elfogadottnak tekinthetö magyart és kulturáját becstelenítö szavakat vettem rossz érzéssel. Hogy ennyire általánossá vált.....Elösegíti ez is a pusztításunkat.
Olyan szavak mint a "pogány" "állatáldozat" stb. Jön ez a szándékosan elferdített hamis Sz. Istváni "térítésekböl", "honfoglalás" "nyugati /római kereszténység" Kitalált "államalapítás" stb.stb.
Kérném pl. Pap Gábor vagy Szántai Lajos ´s más nemzethü történészek, kulurtörténészekr hivatkozva nézni az ösi kulturánkat gyökereinket.
YouTub-on fellelhetö böséggel ilyesmi.
Igyekezvén nem személyeskedve mondani a magamét. Hiszem, hogy megértést találva. Köszönöm.
@@sorosarpad
Üdv !
Ha egészségi állapota engedi , szívből javaslom , hogy kezdjen el túrázni (akár télen is ) .
Sohasem késő !
Feledhetetlen élmény.
Kedves Soros Árpád Úr,
Nem szántuk negatívan ezeket a szavakat, mert ezek nagyon fejlett, izgalmas kultúrák lehettek, és a magyar törzsek bizonyosan átvettek belőlük sok mindent, ahogyan az itt élő népek is tőlünk. A pogány, az áldozat, az oltár szavak itt csupán archeológiai megközelítés, nincs negatív felhangjuk, nagyon tiszteljük a természeti népeket, de az Egyházat is. Számunkra már a hely természetes képe is fantasztikus, a bizonytalan rendeltetése csak megfűszerezi ezt. Csupán sajnáljuk, hogy nem maradt fenn információ róla. Nagy tisztelettel kívánunk boldog Karácsonyt!
Pogány szó világi értelmezés vagyis egyházi értelmezés szerint annyit tesz: nemzsidó
Nem lett a római egyhàz által keresztelve
EZZEL SZEMBEN Jézus azokat tekintette pogánynak akik nem hittek az Ő Krisztus tanításaiban! És nem tartották meg az Ő igéit.
AKKOR MOST KI IS A POGÁNY?
AKIT AZEGYHÁZ ANNAK TARR VAGY AKIT KRISZTUS??
Tudni kell hogy az ókorban a hunok voltak az igazi keresztények a rómaiak pedig a zsidók.
Jézus példázatai mind természeti példák: fű fa virág erdò mező magvak gyümölcs szőlő szikla kő eső víz szél madarak tenger vihar nap stb...
Jézus végig a természetről beszélt valójában egy természetes életről....
Ő maga valójában nem élt benn a városban hisz nem volt háza a faluban sem lakcíme sem munkahelye és pénze sem.
Éjjelente általában parkokban vagyis fák között töltötte az időt csak tanítani és gyógyítani járt be tulajdinképp a városba
Innen nézve már teljesen más értelmet nyer a pogány kifejezés..
A római egyház kiket tart pogánynak? Valojaban a természeti az erdei mezei embert
Zsidó szó új szövetség értelme szerint valójában városi embert jelent...
Szkíta szó vándorló nomád embert jelent vándor életmódot tulajdonképp őseink úgy éltek ahogyan Jézus Krisztus
Nem voltak letelepedve sem volt lakcímük hanem járták a vidéket....mint Jézus
Vagy mint Mátyas király.....
A római egyház azt tekintette pogánynak aki nem volt beköltözve a római településekbe és nem volt nyilvántartva nem fizette az adókat...
Sok sok minden fogalmat ujra kell értelmezni ....
EHHEZ AZ UJRAÉRTELMEZÉSHEZ pedig nincs jobb segítség mint maga a természet.
" aki szeret engem az ismeri és megtartja az én tanításaimat. Énis szeretem azt, és kinyilatkoztatok számára minden igazságot"