Keldrikolmapäev - Striimgrind go!

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 16 сен 2024
  • Toeta Ukrainat ►
    www.ukrainahea...
    bank.gov.ua/en...
    Potentsiaalsed annetused ► streamelements...
    (Annetama ei pea. Kui sa natukenegi kahtled, kas seda teha tahad - pole vaja)
    Chati reeglid? Jah, REEGLID:
    ● Ära postita linke.
    ● Ära liialda CAPS LOCKiga.
    ● Ära spämmi.
    ● Ära nori tüli.
    ● Ära allu provokatsioonidele.
    ● Ära ole vastik inimene, sest Märt saab sellega suurepäraselt ise hakkama.
    Koduleht ► www.martkoik.eu
    Facebook ► / koikmart
    Twitter ► / martkoik
    Instagram ► / martkoik
    DISCORD ► discord.martkoi...

Комментарии • 2

  • @katiolesk9405
    @katiolesk9405 Месяц назад

    Väike mõtteavaldus valust ja erisugustest teraapiatest:
    1) Valu on multifaktoriaalne tegelane ehk selle teke, asukoht, tugevus, levik, ravi, ennetus jms on ülimalt keerukas. Lihtsa näitena võib tuua, et alaseljavalu võib tunduda valusam siis, kui ruumis viibib inimene, kes sulle ei meeldi vs kui oled ruumis koos parima sõbraga. Valu olemust reguleerib peaaju ja seda, kuidas ja millal me valu tunneme reguleerivadki meid ümbritsevad tegurid rohkem, kui me arvatagi oskame. Samuti ei tähenda valu alati struktuuri vigastust, mis ei muuda valu vähematähtsaks või olematuks. Valu (teaduspõhine) käsitlus on väga lai, kel natuke huvi, siis väga värvikalt, arusaadavate näidete ja selgitustega "Explain Pain" raamat tasub läbi lugeda.
    2) Terapeute ja nagu Võhkaritest sündinud väljend "trapeute" on nagu seeni peale vihma. Seega jah, sõna "terapeut" on kahjuks kaotamas on võlu ja tähendust, sest igaüks võib selle endale külge panna. Võib vist julmalt väita, et mida kallim ja veidrama terapeudiga tegemist, seda vähem on tema töös teadust ja teadmisi.
    3) Sport ja "pudipadi". Enamasti tehakse igasugu protseduure taastumise kiirendamiseks ja vigastuste vältimiseks. Siinkohal on paslik kokku võtta lühidalt: "aeg on parim ravim" või "aeg parandab haavad". Meil on massaažipüstolid, külm vesi, kuum vesi, kupud, nõelad, eliksiirid, mingid kotid kuhu jalgupidi sisse ronida jms, mis lubavad kiiret paranemist ja taastumist. Lubadused jäävad lubadusteks (vähemalt seni), sest teadus neile suurt kinnitust just leidnud pole. Küll aga on see iga inimese oma valik kuhu raha paigutab, lihtsalt teile teadmiseks - tõendus on küllalt kehva. Eriti veider on see sportlaste puhul, kus tarvitatakse kõiksugu meetmeid, aga lihtlabane puhkus ei ole vist nii adekvaatne meetod enam...
    4) Platseebo. Oijah... Nagu ka Märt mainis, siis platseebo on tõesti enam-vähem kuidagi okei kui räägime valuravist. Või no mingi piirini - kerget peavalu suvalise teraga ei tundu nii julm "ravida", aga kui arstid hakkavad platseebo-operatsioone tegema? Seega jah, kui mingil asjal on leitud platseebo efekt, siis ei tähenda, et see on kohe absoluutselt halb. Küll aga seab see meetodile väga ranged ja suured piirangud, sest raskemaid terviseseisundeid nõnda ravida ei ole eetiline (ometi mitte veel illegaalne Eestis), sest nt nõelravijad on enda arust mingid imetegijad ja mingi aeg riik isegi rahastas neid.
    5) Kinesioteip. Palju lisada pole kui et tõesti, plaastri abil liigest sa kinni ei hoia. Äärmisel juhul mõjutad 1-2mm nahast. Sportlastel sooritusvõimes suuri mõjusid see avaldanud pole, küll aga on tal päris korralik psühholoogiline mõju nii sportlasele endale kui tema vastastele. Kt-st on tehtud hulgaliselt viimastel aastatel teadustöid, kus käsitletud just vaimset mõju.
    Pro tip: ka minu lähedased ja sõbrad aeg-ajalt ekslevad uhhuunduse ja teaduse piirmail, sestap uurin alati, kas kiropraktikul vms imeloomal, kus ta käis, on mingi selgitus, miks tema kehas miski muutus või mure on toimunud ja kuidas tema siis seda ravib. Üsna tihti tuleb anatoomia kohta hämmastavaid väiteid, mis on üsna heaks indikaatoriks, et inimkehast on neil väärastunud ja ebateaduslik arusaam. Ehk kui keegi hakkab sulle seletama, et su luud on paigast ja need ta nüüd paneb paika, siis ole tubli ja jookse oma viltuste luudega kiiresti ära.
    Ja kui mure või valu vaevab, leia abi arstilt, treenerilt, füsioterapeudilt, emalt, isalt, sõbralt ja ravimitest. Mida odavam lahendus, seda suurem tõenäosus, et tegemist on päris meditsiiniga (vähemasti Eestis, kus arstiabi tasuta). Erapraksiste valimisel tee kodutööd!
    -füsioteraapeut Kati

  • @argoprans9841
    @argoprans9841 Месяц назад

    Väga hea saade,tubli oled tee edasi