Są gusta i guściki ale takie progi i te listwy, nie chciałbym na boso paluchem o to zahaczyć. Oglądałem bez dźwięku i myślałem że to jakieś miejsca napraw kontrowersyjne ozdobniki.
Panele winylowe przy ogrzewaniu podłogowym to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie pod względem przewodności cieplnej w stosunku do grubości pokrycia.( z tego samego powodu nie najlepsze w przypadku ogrzewania np. kaloryferami, bo maja temperaturę posadzki na gruncie -bardzo chłodną w przypadku słabej izolacji - zimno z ziemi) Oczywiście najlepszymi przewodnikami w przypadku ogrzewania podłogowego są materiały ceramiczne, kamienne i betonopodobene o dużym współczynniku przenikania ciepła. Mój ranking na podłogówki to: kamień, ,marmur, gres, spiek kwarcowy, winyl klejony, winyl step-quick, panel podłogowy z dedykowanym podkładem, deska barlinecka z specjalnym poodkładam a na końcu drewno. Oczywiście panele i deska na podkładzie foam PIR albo innej dyskwalifikuje do podłogówek, bo siłą rzeczy izolacja przeszkadza w tym przypadku. Winyl do łazienki lub pod prysznic i na ściany jak najbardziej ale tylko klejony dedykowanym klejem. Śmiem twierdzić że będzie wtedy bardziej wodoszczelny niż niejedne płytki. Skąd się wziął mit rozchodzeniu szpar przy podłogówce? Otóż ze starych czasów gdy w Polsce jedynym słusznym systemem centralnego ogrzewania było system wysokotemperaturowy na grzejnikach żeliwnych. Tam aby dobrze nahajcować , to trzeba było dawać 60 stopni i więcej podczas gdy podłogówka może mieć max 32 stopienie. oczywiście nasi Janusze biznesu i fachowcy różnej maści przerabiali stare systemy na podłogówki bo to się niby opłacało i taka była moda z zachodu. Ale o mieszalniku i buforze zapominali , no bo po co, to drożej wychodziło i w ogóle fanaberia jakaś. W efekcie Kowalski miał 40 stopni na powierzchni podłogi, a cośkolwiek leżało na podłodze to się rozsychało albo pracowało. Malo tego, swego czasu podłogówka była oskarżana o łysienie panów w średnim wieku ze względu na zbyt duża różnice temperatur miedzy stopami a powierzchną głowy. Albo o unoszenie się pyłów i roztoczy z podłogi przez konwekcję i powodowanie astmy. Teraz to się wydaje średniowiecze, ale uwierzcie mi nadal są ludzie którzy głoszą takie poglądy i wcale nie są z PIS"u
Pracuję w butikowym hotelu od jego powstania czyli ok 2 lata. Podłogi są z gresu i z paneli winylowych. Widzę, że winyle są BARDZO ZARYSOWANE od krzeseł (mimo, że są podklejone), od walizek, butów itd. Chociaż na to jak intensywnie są użytkowane to i tak uważam, że nie wygladają źle. ALE! Są miękkie w dotyku, ciepłe (nie ma podłogówki), ciche. Myślę, że do swojego mieszkania wybiorę wlasnie takie wybiorę.
We wszystkich pokojach mam położone panele belgijskiej marki PARKY . Panele są z płyty MDF a na wierzchu mają 3 mm warstwę drewna dębowego . Pokryte są kilkoma warstwami lakieru który chroni między innymi przed promieniowaniem UV . Panel ułożony jest na firmowej gąbce . Panele mają zamki klejone na klej dedykowany . Podłoga po ułożeniu wygląda jak parkiet . Podłoga ma 25 lat i nic się z nią nie dzieje . W tamtych latach kosztowała 100 zł/m2 .
A jeszcze co do wyboru typu podlogi płytki, panele itp. myślę ze każdy mkze smialo kierować się kwestiami wizualnymi i użytkowymi bo jesli chodzi o ogrzewanie podłogowe to fortuny nie zaoszczędzicie kładąc płytki. Ja mam panele, plytki jedynie wiatrołap, łazienki i pomieszczenie gospodarcze, ok jest różnica w temperaturze na podłodze ale w domu mam 23,5°C dom 125m, piec gazowy ( podgrzewana również woda) i za gaz płacę 220zl miesięcznie przez cały rok. Kładąc plytki na całej powierzchni podłogi ile ewentualnie bym zaoszczędził na ogrzewaniu? A płytki mają więcej minusów jesli chodzi o komfort użytkowania oczywiście mówię ze swoje perspektywy. Takie kombinacje jak u Ciebie typu w części kuchennej dwa rzędy płytek hmmm kompletnie zbędne, chyba że chodziło o efekt wizualny. Ja mam panel z zamkami aqua stop i jak w Twoim przypadku coś się wyleję to ścieramy i jest ok. Pozdrawiam
U mnie od 30 lat mam do połowy przedpokoju przy wejściu do mieszkania płytki które idą ciągiem aż do kuchni ponieważ blisko wejścia mam zaraz kuchnię i później tak jak się kończą drzwi od kuchni zaczyna się w przedpokoju drewniany parkiet który też idzie po całości mieszkania od połowy przedpokoju aż do wszystkich pokoi bez progów w drzwiach i tylko łazienka jest zrobiona inaczej. Pomiędzy parkietem a kafelkami w przedpokoju jest włożony oddzielający stalowy srebrny bardzo długi kątownik to jest taka długa metalowa listwa która ma jakby dwie metalowe listwy złączone z sobą jakby w trójkącik albo kąt prosty i ten kątownik podłożony jest pod parkiet a z drugiej strony do tego kątownika położone są kafelki. Różnica polega na tym, że w Twoim domu ta listwa jest dosyć gruba ma pewnie z 1cm szerokości a u mnie między kafelkami a parkietem jest taki cieniutki srebrny, metalowy może 2 milimetrowy pasek tyle ile ma szerokości ten metalowy kątownik i wygląda to naprawdę ładnie ponieważ jest to tylko cienki srebrny paseczek który idzie równiutko z kafelkami i drewnianym parkietem on wtedy nie jest ostry, nie odstaje ponad podłogę on jedynie oddziela kafelki od drewnianego parkietu myślę, że też można go przyciąć w narożnikach tak jak ramy w obrazach pod kątem ale nie będzie szarpał skarpet i stóp ponieważ idzie równo z podłogą. Kiedyś jak będzie Pan wymieniać panele można wymienić te listwy na kątownik. Trochę mnie dziwi, że fachowiec który kładł podłogi nie umiał doradzić tego kątownika zamiast listwy podłogowej a może też położył kątownik ale odwrotnie zamiast pod spód pod panele to dał go na panele na wierzch i dlatego jest taki gruby i odstaje:) Pozdrawiam Renata.
Ale chyba ten kontownik jest możliwy, gdy kafelka i parkiet jest na tej samej wysokości. Ja mam problem, bo mam kafle gruba na 1cm w łazience, a w przedpokoju mam mieć panele winylowe klejone. Nie chcę równać tego masą samopoziomująca, bo to dodatkowy, zbyt duży koszt j(duża powierzchnia) I mam dylemat jak to połączyć, żeby było estetycznie?
Coś niecoś wspomniałeś o ogrzewaniu podłogowym ale zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy. Otóż o ile panele winylowe mają przewagę (wg. mnie) nad innymi posadzkami, to żeby je zastosować, to musisz mieć ogrzewanie ogrzewanie podłogowe. W innym przypadku, będziesz żałował, że nie położyłeś innego rodzaju podłogi. Dlaczego? Ponieważ przy innym ogrzewaniu niż podłogowe, panele winylowe to "chłodziwo" i bez jakichś papci czy innego obuwia, nie da się po nich chodzić nawet latem. Po prostu "ziębi" w nogi nawet przy temp. w pokoju 23, 24 stopnie. Od tego powinieneś zacząć ten filmik. " Panele winylowe tak" ale tylko przy ogrzewaniu podłogowym. Pozdrawiam.
@@Barbara-gv8ou Zgadzam się z tym ale pod warunkiem, że masz ogrzewanie podłogowe. Ja mam 1 pokój z winylami bez podłogówki i na tej podstawie to stwierdzam. Pokój ma zwykły grzejnik, podłoga winyle i przy temperaturze powietrza 23 stopnie, odczuwam zimno od podłogi. I te moje stwierdzenie, to nie jest gdzieś zasłyszane, tylko z mojego doświadczenia. Pozdrawiam.
Mam panele winylowe w całym domu, też w wiatrołapie (brak zarysowań od piasku), w łazienkach i kuchni. Panele są klejone i wtedy mogą być użyte w strefach mokrych. Super komfort użytkowania. Przyjemnie się chodzi po nich cały rok na boso lub w skarpetach - cicho, miękko, a także przyjemnie ciepło przy ogrzewaniu podłogowym. Panele nie rozchodzą się i nie pracują - ten materiał na to nie pozwala. Zarysowania tylko od bardzo ciężkich mebli, gdy zsunął się filc.
@@katarzynadt masz klejone winyle? Czym wyrównywana wylewka, jakiś anhydryt przed klejeniem paneli? Czy takie panele dobrze znoszą duże przeszklenia i mocne nagrzewanie?
@@oskarszwajkowski Nierówności powyżej 3 mm przy łacie 2 metrowej wymagają wylewki samopoziomującej, u mnie wystarczyło szlifowanie. Następnie Grunt dyspersyjny Bautec Tec Primer D i na to klej Bautec poliuretanowo-silanowy Tec Spu 15. Przy dużych przeszkleniach i znaczących różnicach temperaturowych wymagane są dylatacje. Mam duże przeszklenie, ale są firanki, a na całości jest podłogówka, więc nie trzeba było robić dylatacji. Pierwszy wykonawca zbyt przesadnie podchodził do zaleceń i uważał, że wymagana jest dylatacja ze względu na przeszklenia w salonie oraz chłodny wiatrołap. W domu nie występują tak wysokie różnice temperatur, aby wymagana była dylatacja. Być może chciał więcej zarobić na dodatkowej pracy zasłaniając się wymogami producenta i koloryzując niekorzystne warunki w domu. Podłoga jest klejona ze względu na położenie jej w mokrych pomieszczeniach. Kolejny raz wybralibyśmy to samo co mamy.
U mnie wodoodporne panele laminowane AC5 po dwóch latach przesuwania ciężkiego stolika, łózka, trzaskania zabawkami i biegania psa nie mają żadnych rys. Znajomi mają winyle i są już o wiele gorszej kondycji.
Bo panele laminowane są DUŻO bardziej odporne od winylowych co pokazują wszystkie testy porównawcze, które można znaleźć na YT. Mam 10 lat panele laminowane AC4 z dosyć niskiej półki i w zasadzie wyglądają jak nowe, krzesło obrotowe, zwykłe krzesła, stół nie zrobiły na nich wrażenia.
Zgadzam się. Miałem w starym mieszkaniu Krono AC6 niczym nie dało się tego porysować i dobrze izolowały. Teraz mam quic step winylninpo roku są porysowane gorzej niż te Krono po 10latach. Do tego ponieważ bardzo słabo izolują termicznie to zimą podłoga jest zwyczajnie zimna. Odradzam to gowno
za 85 zł kupimy panele laminowane dobrej firmy ac5 z ochroną aqua 72h, warto pamiętać o podkładzie tak jak tu kwarcowym w cenie od 20 zł bo inaczej bez sensu tracić ciepło z ogrzewania podłogowego, co do różnicy poziomów między płytką a panelem to jest to kilka mm wiec bez sensu robić niżej wylewkę jeszcze jak ktoś daje listwy na łączeniach które to zniwelują, co do listew podobno można je zastąpić korkiem dylatacyjnym lub płynnym ale dopiero to będe testował. Takie moje przemyślenia
To AC5 obecnie nie znaczy zbyt wiele, a przynajmniej nie jest to bardzo istotny parametr w panelach laminowanych. Dla przykładu Panele Premium z Berry Alloc Chateau mają AC4 i gwarancje producenta 60 lat. Dodatkowo zniszczą / zarysują się o wiele wolniej niż panele z marketu za 120 PLN z klasą AC6
Jaka firmę Pan kupił musze wziąć na 2 mieszkania i stoję przed dylematem,a nie wyobrażam sobie dawac kafle na przedpokój i kuchnie juz nie miałam tak i nigdy więcej? Pozdrawiam
Mamy ciemne winyle na całym dole w domu. Panele już z podkładem ale ryski się robią zwłaszcza jak się przesówa coś po podłodze zamiast unieść do góry w celu przestawienia.
zabezpieczony, ale drobne ziarna piasku robią swoje. niestety nie mam jeszcze chodników i dlatego dużo piasku wnosi się do domu mimo wycieraczek, nie unikniesz tego. jedno ziarno piasku czasem wystarczy, żeby schować się w filcu i zrobić ryskę :-)). samo żeycie. w bloku było by inaczej a w domu wolnostojącym jest jak jest. Pozdrawiam@@candelariawelarde8336
Przekombinowany parter. Nigdy w życiu nie zrobiłbym sobie tyle problemów i tyle łączeń listwami ciętymi do kąta. Po pierwsze wygląda to słabo a po drugie jest niepraktyczne. Przy winylach jak już ktoś bardzo chce to takie łączenia można zrobić z delikatną fugą bo winyle nie pracuje tak bardzo jak panel laminowanych. Co do zarysowania to nie zgodzę się nigdy że wimyl mniej się rysuje od laminatu. Pokazuje Pan porysowane panele pod krześle przy biurku. Szkoda że nie ma Pan tam winyli to zobaczył by Pan co to znaczy zniszczona podłoga. Parter byłby bardzo ładny gdyby wszystkie te listewki i wstawki wywalić i tylko połączenie przy kominku i kuchni zrobić silikonem w kolorze i wielkości fugi płytek. Nie targalo by się skarpetek 😊
Nie wiem czy zakładałbym plastik w pokojach. Niby mówią, że dobrej jakości winyl nie posiada żadnych środków niebezpiecznych ale jaką mam pewność w dzisiejszych czasach, w dobie oszutw i zrobienia wszystkiego dla pieniędzy, że panel winylowy, który zakupię jest wolny od niebzepiecznych środków.....wszystko wyjdzie za kilkanaście lat. Jestem zwolennikiem drewna dlatego też albo podłoga drewniana albo laminowana, zwłaszcza, że ta ostatnia już też jest wodoodporna więc można używać w kuchni.
Hej, te panele laminowane co masz do góry na co układałeś ? Czy to był podklad dedykowany do podłogówki ? Czy laminowane po czasie nie nagrzewają się do takiej samej temperatury ?
Miękkość paneli to zaleta??? Poza tym, bilans cieplny budynku jest niezmienny, jeśli panele na piętrze nie oddadzą ciepła to wróci ono do źródła i zmniejszy zapotrzebowanie na ciepło. Tu nie ma większych strat. Mi osobiście nie podobają się wypukłe listwy aluminiowe i przestrzeń poszatkowana materiałami jak w dywanowym domu z lat 80'. Dałem 170 metrów paneli laminowanych (odporność 48 godzin) w całym domu na kwarcu 1mm (z wyjątkiem prysznica). Skarpety są szczęśliwe. Ps. goście nie wierzą, że to nie deska.
do tych co uważają że winyl jest bardziej rakotwórczy niż pozostałe podłogi przypominam ze np, parkiet przeważanie pokrywany lakierem poliuretanowym (⛔), rdzeń panelu podłogowego jest robiony na bazie pyłu drzewnego i żywicy epoksydowej bądź poliestrowej a warstwa wierzchnia to zbrojone EPD, deska warstwowa to wierzchnia warstwa czymś tam lakierowana (na tę chwilę nie wiem co, ale obstawiam poliuretan) reszta klejona do podkładu z wiórów klejonych żywicami formaldehydowymi. W dzisiejszych czasach jak chcesz mieć zdrową podłogę to musisz sam iść do lasu po drewno, sam je wyrobić i ułożyć. Wtedy będziesz pewny co masz .
jest drewniana deska lita na ogrzewanie podłogowe ze specjalnymi nacięciami pod spodem. Nie jest to deska warstwowa, tylko same drewno. Mam taką w domu na pietrze na ogrzewaniu podłogowym, przyklejoną eko klejem silikatowym (czy jakoś tak). Pokryta olejowoskiem. Dodam, że prawie wszyscy wykonawcy mnie straszyli, że to się nie nadaje, że musi być warstwowa, a znalazłam firmę która montowała takie deski od 15 lat i nic się z nimi nie dzieje do tej pory. Ja mam je od 2018, żadnych szczelin, nic się nie dzieje.
A ja nie polecam winylowego g...a. Po 7 latach w kuchni na panelach nie ma rys oraz nie puściły zamki. Za to na wszystkich łączeniach odkleiła się warstwa imitująca drewno i to na wszystkich panelach. Warstwa zaczęła się odklejać po około 3 latach. Panele 7 lat temu kosztowały około 160 zł /m2 plus ponad 100 zł/m2 za dedykowany podkład. Podłoga pod panelami to wypoziomowany gres. Producent winylowego dziadostwa to Swisskrono. NIE POLECAM.
Te listwy na łączeniach to dramat. W latach 90tych to badziewie instalowano. Drewniany parkiet i tyle. Lub deska trójwarstwowa. A później mikroplastik wszędzie i toksyny.. a fe.. są deski do podłogówki, żeby nie było..
@@katarzynadtjak chcesz podlogowke to juz nie panele jezeli Cie nie stac na wysokiej jakosci material. W Twoim przypadku, jezeli chcialas winyl, to robisz zwykle grzejniki
to może jako ten ogarnięty podzielisz się z nami swoja opinią? Gość na filmiku podzielił się doświadczeniami z 4 lat użytkowania. Dla mnie to była super recenzja.
To jeśli chodzi o odporność winylów wcale szału nie ma, mam 14 letnie panele z quck istep o wytrzymałości przemysłowej i nie ma rys pd krzesłami ani pod stołem. Biega pies, dzici szaleją i podłoga już dawno mi znudziła ale nie chce się zepsuć....
Jest różnica jak wszędzie. Są winyle i winyle. Często marketowe są wodoodporne ale nie wodoszczelne. Te z wyższej półki spełniają oba te warunki. My woleliśmy dołożyć kilka zł za metr..czytaj 100 niż później pluć sobie w brodę. Po roku użytkowania nic się nie dzieje. Ludzie kładąc gres myślą że oszczędzą ale koszt dobrego gresu za metr swoje kosztuje plus robocizna i brak w sumie wymiany po załóżmy 10latach tzn można ale skończy się grubym remontem
Fajny materiał, dużo mówi..... Interesuje mnie jeszcze temat podłogówki, mianowicie producenci piszą że "maksymalna temperatura na powierzchni podłogi nie może przekroczyć 27 stopni". Jak to w praktyce wygląda, bo nie wiem? Czy to oznacza że na podłogówkę można puścić 27 stopni?
Ciekawe czy ktokolwiek się zastanawiał, dlaczego praktycznie każdy producent pisze o nieprzekraczaniu temp. podłogi 27 stopni ... Podpowiedź, że nie chodzi o to, że panel się uszkodzi, wygnie, zbleknie, rozwarstwil jak będzie 30 stopni. Chodzi o to, że panele po przekroczeniu tej temperatury zaczynają uwalniać lotne związki chemiczne użyte w produkcji, które dla zdrowia mogą być dość szkodliwe. I mogą je uwalniać w dużych ilościach, im wyższa temp, tym więcej. Dlatego praktycznie każdy producent o tym wspomina. Co do samej wartości to chodzi o temperaturę powierzchni podłogi, na której leży panel, a nie czynnika grzewczego w rurkach. Tam zawsze będzie trochę różnicy temperatur.
Hej, dzięki za ten materiał! Co sądzisz o takich nowinkach jak podłoga hybrydowa np. Barlinek next step? stoję właśnie przed wyborem podłogi do domu i zastanawiam się czy zrobić wszędzie panele winylowe czy właśnie podłogę hybrydową. Koszt za m2 jest o około 100zł większy na niekorzyść tego nowszego rozwiązania.
Jeśli chodzi o pobudki czysto ekonomiczne odnośnie tych strat na ogrzewaniu podłogowym na Vinylach czy laminatach to bym się zastanowił. Tak jak podałeś 100 zł z metra jest różnicy , przy 100 m2 to 10 k PLN. Obstawiam, że takie panele ktoś będzie miał z 10-15 lat ( wymiana na nowe ze zużycia czy po prostu chęć odsiedzenia wnętrza) pytanie czy zakładając vinyle oszczędzisz tyle na ogrzewaniu ? Same vinyle bardzo fajna sprawa, wiadomo jak się ma $ to pewnie nikt nie będzie się zastanawiał, jednak spory przeskok cenowy, a wiadomo jak to jest przy budowie domu PS. Jak zakotwiony jest ten wiszący fotel w suficie ?
Montaż paneli winylowych (też tych klejonych) jest bardzo szybki. W domu ok. 110 m2 przyklejenia trwało ok. doby. Przyjemnie się chodzi, łatwo się sprząta, są CICHE, co przy dziecku ma ogromne znaczenie. A co ważne dla estetów to to, że można je zamontować wszędzie, czyli na całej podłodze, w tym w strefach mokrych.
Jak nasz synek byl malutki to kąpiel była w wanience a wanienka stała na ręczniki i podłodze, oczywiście na podłodze wszędzie dookoła kałuże wody i nic się nie wydarzyło z panelami, druga sytuacja gdzie panele się sprawdziły to odczepił odpływ wody / syfon od zlewu woda trochę stała na panelach ciężko mi powiedzieć ile czasu ale również nic się nie działo, nie bronię tych paneli jak niepodległości zdaję sobie sprawę że nie jest to produkt w 100% wodoodporny. Ale rys po dwóch latach nie ma, a podłogi nikt nie oszczędza 🙂
@@Damian-ui1uz bo laminowane robione są coraz lepsze ale tych wodoodpornych cena zbliża się do winylowych. Potem okazuje się, że tak naprawdę jeśli pod winylem nie damy podkładu a damy pod laminatem bo tam musimy. Pracę jednego i drugiego na ogrzewaniu podłogowym okazuje się że dużej róznicy cenowej nie ma. Najważniejsze, że jest wybór i każdy dopasuje do swoich potrzeb i warunków materiał na podłogę. Ja po 20 latach na panelach laminowanych starego typu też mało na rysy zwracałem uwagę i tak naprawdę były ok, no ale róznica w użytkowaniu jednych i drugivh jest odczuwalna stąd i róznice cenowe.
Człowieku,co Wy robicie . Po 4 latach wszystko poniszczone . Ja mam 20 lat panele i nie takiej jakości jak teraz są dostępne i nie mam rys i innych problemów
TYLKO PŁYTKI NA PODŁOGI Z OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM! TO JEDYNY SŁUSZNY WYBÓR!1.PŁYTKI KOMULUJĄ CIEPŁO(MAGAZYNUJĄ JE) ODDAJĄ DO POMIESZCZEŃ 2.OSZCZEDNOSC ENERGETYCZNA 3.SA TWARDE I NIERYSUJA SIE!4.ZIMĄ ODDAJA PRZYJEMNE CIEPŁO A LATEM CHŁODZĄ!5.NIE BOJĄ SIE WILGOCI!6.SZEROKA KOLORYSTYCZNA OFERTA NA RYNKU!🎉 7.NAJSZYBCIEJ NAGRZEWAJĄ SIE I NAJWOLNIEJ STYGNĄ!
Dopoki nie upadną nożyczki i okazuje się, że mamy odprysk lub pęknietą płytkę. Wszystko ma swoje wady i zalety niektorzy nie lubią latem chodzić po zimnej mało przyjemnej w dotyku podłodze.
Mam panele 10 lat, ale w sumie mają dużo więcej, bo pochodzą z remontowanego w Niemczech hotelu. Te porysowane dalem w piwnicy, a te spod łóżek i mebli, które wyglądały jak nowe, w części mieszkalnej domu. Przy tych kilku mm grubości płytki ilość akumulowanej energii jest pomijalna. Odporność na wodę podobna - przy panelach woda nic nie powoduje. Jednak po kilku latach w kilku miejscach pojawiły się szpary rzędu 0.2-0.4 mm latem, które zanikają zimą (też mam podłogówkę). Widziałem panele winylowe klejone na balkonach, jednak po 10 latach działania słońca i mrozu ich wymiary zmniejszały się tak, że szpary między panelami wynosiły nawet 5 mm i to pomimo, iż były wciąż trwale przyklejone do podłoża.
przy panelach ponad 4mm, tak naprawdę podkład jest zbędny, jak są układane na równych powierzchniach są cichsze od laminatów na grubszym podkładzie, nie odczuwam różnicy tam gdzie był dany podkład a gdzie jego brak. No ale tak koszt jest duży lecz jeśli kupuje się w hurtowniach lub od producenta ponad 150 m2 to można wywalczyć niezłe upusty.
Jak ja lubię czytać wpisy fachowców :) Panele mają szczeliny a nawet nie wiedzą że specjalnie siędopłaca za V-Fugę aby to jak najbardziej deskę przypominało. Wykładzina PCV pocieta na panele - jakby nie wiedzieli, że aby dobrze przewodziło ciepło materiał musi być bardzo twardy czego nie zapewnia panel laminowany ani drewno a zapewnia rdzeń w SPC. Ja rozumiem jeszcze prawdziwe drewno ale aby nie rozjeżdżało się na podłogówce to musi być deska robiona wielowarstwowo z czego tylko gorna wartwa ma 2-3 mm drewna reszta czesto to zwykle zmielone smiecie. Co jeden to w internecie mądrzejszy i się swoją wiedzą dowartosciowuje a w wiekszości ułożyli panele śmieciowe bo nie stac na nic innego. Panele laminowane sa coraz lepiej robione ale porownywanie ich do winylowych z wyższej półki jest po prostu śmieszne.
To w końcu polecasz ten winyl na podłogowe czy nie, bo jakoś niejednoznaczny jest Twój komentarz. Laminat z wyższej półki moim zdaniem zdecydowanie lepiej imituje deskę niż dobry winyl.
@@dante_517 to zależy jaki winyl i jaki laminat, często są nie do odróżnienia jak są połozone. Jeśli chce się mieć trwalsze i mniej wrażliwe na uszkodzenia oraz lepsze na ogrzewanie podłogowe to winyl. Dovra panele winylowe są prawie jak płytki, nie są izolatorem jak deska czy panel tylko kumulują ciepło, potrzeba czasu aby się wystudziły, to w wiekszości zmielony kamień z filmem u góry imitującym drewno. Laminowane są miękkie, kiedyś w podeszwę weszła mi śrubka i potem zastanawiałem się od czego mam na panelach takie dziwne wgłębienia a to okazało sięcze wystaczy nieraz kamyczek w podeszwie aby narobic szkód. U znajomego w kotłowni położone są winylowe Rocko chyba R070 z Kronospanu, wchodzi się tam w butach z domu lub z ogrodu, są włożone grabki, szpadle, normalne użytkowanie. Pytałem się dlaczego dał to a nie płytki to powiedział ze mu pozostało po wymianie w domu. W gruncie rzeczy inny materiał niż plytki by się tam nie sprawdził a te po ponad 3 latah mają trochę rys ale nie rzucających się w oczy. Co ciekawe to panele które wcześniej były w pomieszczeniu w domu i zostały podmienione na inne. Czyli po ułożeniu nie problem jest rozebrac i wykorzystać, z laminowanymi kiedyś chciałem tak zrobić ale już się nie nadawały. Mając do wyboru, nie patrząc na cenę wolę zmielony kamień niż zmielone różnego rodzaju śmieci w panelach laminowanych. Pod względem estetycznym nic nie zastąpi drewna ale z czasem człowiek traci chęci i siły na ciągłe woskowanie parkietu i staje sięwygodny :D
@@marcindawidowicz240Dzięki. Mówisz zmielony kamień, jak domniemam chodzi Ci o panele SPC grubsze, ale ich chyba nie da się zrobić na klej, czy może się mylę? Dużym plusem winyli jest to, że można je przykleić i jest super cicho. Obawiam się, że nawet z bardzo dobrej jakości podkładem do już nie to samo. A cieki klejony winyl to chyba nie ma 'zmielonego' kamienia w sobie tylko sam plastik. Jeśli się mylę, to proszę o komentarz.
@@dante_517 np. Panele winylowe SPC KRONOSTEP BARLEY OAK R131 XL KL 23-32 4 mm są na klej. Ludzie mylą panele winylowe z linoleum lub gumoleum z komuny ;) SPC są na klej i na pióra czyli pływające, spotkalem się nawet z robieniem pływających na klej ponieważ osobie podobał się dekor który miały tylko pływajace. Co do głośności dobrej jakości spc pływające są znacznie cichsze od paneli laminowanych. Trzymają wymiar niezależnie od temperatury, nie rozsychają się. Część mam na podkładzie 1mm a część bez podkładu i prawdę mówiąc nie odczuwam różnicy. Stare laminowane, dudniły mimo dobrego, grubego podkładu. Kiedyś w starym domu miałem panele, laminowane klejone na taki gumowaty klej i też po kilku latach potrafiły trzeszczeć. Są różne laminaty i różne winyle. Zanim zdecydowałem się na winyl najpierw mialem próbki które leżały na podładze w czasie budowy i chodziłem po tych próbkach, ucierpiały trochę ale i tak okazały się zwyciężyły nawet gres się bardziej uszkodził. Lecz niezniszczalne nie są coś ostrego szybko zarysuje, zwykły piach nie powinien chyba że szura się nogami. Widziałem po kilku latach w biurze na podłodze jak na taki ruch jak tam się odbywa i mopowanie codzienne to chyba tylko płytki by były lepsze.
@@dante_517 napisałem odpowiedz ale chyba jakiś algorytm wykasował. Nie będę już się rozpisywał ale są SPC na klej i na póra czyli pływające. Znajomy przykleił pwające bo miały dekor którego nie nyło przy klejonych. Ja mam częśc z podkładem a część bez położone i nie odczuwam różnicy ale są znacznie cichcsze od starych z laminatu a nawet w domu rodzinnym miałem laminat klejonuy na taki gumowaty klej i tam też było głośniej w szczególności po kilku latach kiedy do trochę zmienia kształy, w dobrych winylach wymiar jest stały. Dla mnie winyle w stylu starej komuny to... nie wypowiem się ale dziwię się że ktoś to jeszcze montuje. Co ważne guma czy mielone śmiecie z trocinami czy deski są izolatorami a SPC kumuluja ciepło niewiele gorzej od gresu.
Musi się rysować bo to chemiczne gumoleum obrane w papkę marketingową i modnie nazwane przez producentów "winyl". Na ile ta chemia jest rakotwórcza, przy ogrzewaniu podłogowym szczególnie? Atesty atestami a po latach wychodzi jak jest.
Bzdury! Zapewne spartoliles montaż i teraz psioczysz. To jest naprawdę dobry materiał, ciepły, cichy, wodoodporny i do złudzenia przypomina drewno. Nie wiem skąd sie bierze to psioczenie na winyle. A rakotwórcze substancje to bardziej farby ścienne tudzież lakier do podłóg, na pewno nie winyle!
Mam laminaty quick step od 6 lat. Różne rzeczy na nie spadały, przesuwane są meble, krzesła - zero śladów i zarysowań. Te twoje dekoracyjne płytki na podłodze to pomyłka. Brzydko to wygląda. Ja mam wszędzie te same panele, również w aneksie kuchennym.
Taką podłoge z tych winyli to co najwyżej tylko na strychu zamontować tak by nikt niewidział...bo to wstyd ludziom pokazać! sztuczny odpad plastik! myszy skubać nie bedą a jak spróbują to szybko zdechną!
panele winylowe to generalnie badziew, i to sprzedawany w cenie najlepszych paneli na rynku. na tym polega tzw marketing a winyle maja go z najwyzszej polki
Wygląda to tandetnie, szczególnie połączenie paneli z listwami aluminiowymi. Płytki z połyskiem w kuchni to też nie jest dobry pomysł. Najlepsze są dobre płytki, np. Iimitujące drewniane deski, czy inne - jak kto woli. Mamy hiszpańskie i są piękne. Dobrze wyglądają, nic ich nie rysuje, a do tego przy ogrzewaniu podlogowym dlugo trzymają ciepło nawet, kiedy piec już nie grzeje. W okresie jesiennym kiedy się nie grzeje, to i tak nie chodzi się boso, a jak jest chłodno można lekko podgrzać. Za to żadnych rys, meble można często przestawiać ciągając je po podłodze i nic się nie uszkadza. Progów nie ma, a nawet dębowe schody fachowcy połączyli z płytkami tak, że obyło się bez tych paskudnych, ruszających się z czasem listew.
Zgadzam się że to badziewie to mało powiedziane gówno nie panel mam w kuchni nie całe 2 lata 120zł za metr czyli z wyższej półki, popękały i odchodziły w łączeniach więc mam sito w podłodze przez tą podłogę nienawidzę przebywać w kuchni
Rysują się, to prawda, ale fakty są takie że przy jasnych vinylach (takie mam) rysy są praktycznie niewidoczne. Jeśli nie wiesz gdzie są to ich nie znajdziesz.
Zauważyłem, ze masz spore szpary pomiędzy panelami i są one nierówno położone. Moje są perfekcyjne. nie ma żadnej szpary i wszystkie są na idealnie równym poziomie. Nie wiem czy to kwestia krzywej podłogi, czy może ci co układali panele spartolili robotę.
@@tedi3122 Nie można dodawać linków, więc musisz sobie sam wpisać kropkę. Nie chodzi o to, że są "zajebiście położone". Tak powinny wyglądać normalnie położone. Bez przerw i na równym poziomie. zapodaj kropka net/plik-xw2sLjl9nD#
Co do gustu, wyglądu to już sprawa indywidualna, jak dla mnie to szału nie ma, nie wiem czym ludzie się kierują wybierając sztuczny winyl zamiast naturalnego drewna, lub gresu w takich domach, ponoć wszyscy chcą być eko, nikt nie wspomina że ten winyl jest niezdrowy a nawet w niektórych produktach rakotwórczy, był przypadek ze w jakiejś firmie pracownicy mieli zwiększone zachorowania na raka. Jak kto woli, ja osobiście mam gres i deskę, bo też dzieci po tym raczkowały, ale kto bogatemu zabroni.
Panele winylowe a właściwie płytki były już znane za PRL-u . Tylko były znacznie mniej estetyczne i tylko w kilku kolorach . Według mnie to szajs materiał i do tego drogi .
kiedy widziałeś podłogę z drewna z ogrzewaniem odłogowym ? Meble też masz drewniane ? Meble z płyty wiórowej laminowanej sklejane są z użyciem żywic formaldehydowych.
Bzdury z tą rakotworczością. To że wytwarzanie jakiegoś materiału wiąże sie z pracą w warunkach szkodliwych nie znaczy że sam wyprodukowany w ten sposób materiał też jest szkodliwy.
Kiedyś w jakiejś firmie, szwagier mi po pijaku mówił. Daty, miejsca i fakty, a to, że przy produkcji ludzie chorują to jest akurat kwestia używanego sprzętu i warunków w zakładzie. Znałem kobietę, która leczyła się na serce w bardzo młodym wieku, bo jej było duszno w masce w lakierni i zapylała sobie bez...
Przepraszam ale te wstawki wyglądają tragicznie
Szczególnie te listwy
Są gusta i guściki ale takie progi i te listwy, nie chciałbym na boso paluchem o to zahaczyć. Oglądałem bez dźwięku i myślałem że to jakieś miejsca napraw kontrowersyjne ozdobniki.
A mnie się podoba
Zgadzam się. Te wstawki to porażka
Mi tam też to się jakoś nie podoba, jeszcze przeszkadza to w funkcjonowaniu.
Panele winylowe przy ogrzewaniu podłogowym to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie pod względem przewodności cieplnej w stosunku do grubości pokrycia.( z tego samego powodu nie najlepsze w przypadku ogrzewania np. kaloryferami, bo maja temperaturę posadzki na gruncie -bardzo chłodną w przypadku słabej izolacji - zimno z ziemi) Oczywiście najlepszymi przewodnikami w przypadku ogrzewania podłogowego są materiały ceramiczne, kamienne i betonopodobene o dużym współczynniku przenikania ciepła. Mój ranking na podłogówki to: kamień, ,marmur, gres, spiek kwarcowy, winyl klejony, winyl step-quick, panel podłogowy z dedykowanym podkładem, deska barlinecka z specjalnym poodkładam a na końcu drewno. Oczywiście panele i deska na podkładzie foam PIR albo innej dyskwalifikuje do podłogówek, bo siłą rzeczy izolacja przeszkadza w tym przypadku. Winyl do łazienki lub pod prysznic i na ściany jak najbardziej ale tylko klejony dedykowanym klejem. Śmiem twierdzić że będzie wtedy bardziej wodoszczelny niż niejedne płytki. Skąd się wziął mit rozchodzeniu szpar przy podłogówce? Otóż ze starych czasów gdy w Polsce jedynym słusznym systemem centralnego ogrzewania było system wysokotemperaturowy na grzejnikach żeliwnych. Tam aby dobrze nahajcować , to trzeba było dawać 60 stopni i więcej podczas gdy podłogówka może mieć max 32 stopienie. oczywiście nasi Janusze biznesu i fachowcy różnej maści przerabiali stare systemy na podłogówki bo to się niby opłacało i taka była moda z zachodu. Ale o mieszalniku i buforze zapominali , no bo po co, to drożej wychodziło i w ogóle fanaberia jakaś. W efekcie Kowalski miał 40 stopni na powierzchni podłogi, a cośkolwiek leżało na podłodze to się rozsychało albo pracowało. Malo tego, swego czasu podłogówka była oskarżana o łysienie panów w średnim wieku ze względu na zbyt duża różnice temperatur miedzy stopami a powierzchną głowy. Albo o unoszenie się pyłów i roztoczy z podłogi przez konwekcję i powodowanie astmy. Teraz to się wydaje średniowiecze, ale uwierzcie mi nadal są ludzie którzy głoszą takie poglądy i wcale nie są z PIS"u
Pracuję w butikowym hotelu od jego powstania czyli ok 2 lata. Podłogi są z gresu i z paneli winylowych. Widzę, że winyle są BARDZO ZARYSOWANE od krzeseł (mimo, że są podklejone), od walizek, butów itd. Chociaż na to jak intensywnie są użytkowane to i tak uważam, że nie wygladają źle. ALE! Są miękkie w dotyku, ciepłe (nie ma podłogówki), ciche. Myślę, że do swojego mieszkania wybiorę wlasnie takie wybiorę.
Pierwszy raz widzę takie wstawki. Kto wpadł na taki pomysł. Strasznie to wygląda
We wszystkich pokojach mam położone panele belgijskiej marki PARKY . Panele są z płyty MDF a na wierzchu mają 3 mm warstwę drewna dębowego . Pokryte są kilkoma warstwami lakieru który chroni między innymi przed promieniowaniem UV . Panel ułożony jest na firmowej gąbce . Panele mają zamki klejone na klej dedykowany . Podłoga po ułożeniu wygląda jak parkiet . Podłoga ma 25 lat i nic się z nią nie dzieje . W tamtych latach kosztowała 100 zł/m2 .
A jeszcze co do wyboru typu podlogi płytki, panele itp. myślę ze każdy mkze smialo kierować się kwestiami wizualnymi i użytkowymi bo jesli chodzi o ogrzewanie podłogowe to fortuny nie zaoszczędzicie kładąc płytki. Ja mam panele, plytki jedynie wiatrołap, łazienki i pomieszczenie gospodarcze, ok jest różnica w temperaturze na podłodze ale w domu mam 23,5°C dom 125m, piec gazowy ( podgrzewana również woda) i za gaz płacę 220zl miesięcznie przez cały rok. Kładąc plytki na całej powierzchni podłogi ile ewentualnie bym zaoszczędził na ogrzewaniu? A płytki mają więcej minusów jesli chodzi o komfort użytkowania oczywiście mówię ze swoje perspektywy. Takie kombinacje jak u Ciebie typu w części kuchennej dwa rzędy płytek hmmm kompletnie zbędne, chyba że chodziło o efekt wizualny. Ja mam panel z zamkami aqua stop i jak w Twoim przypadku coś się wyleję to ścieramy i jest ok.
Pozdrawiam
U mnie od 30 lat mam do połowy przedpokoju przy wejściu do mieszkania płytki które idą ciągiem aż do kuchni ponieważ blisko wejścia mam zaraz kuchnię i później tak jak się kończą drzwi od kuchni zaczyna się w przedpokoju drewniany parkiet który też idzie po całości mieszkania od połowy przedpokoju aż do wszystkich pokoi bez progów w drzwiach i tylko łazienka jest zrobiona inaczej. Pomiędzy parkietem a kafelkami w przedpokoju jest włożony oddzielający stalowy srebrny bardzo długi kątownik to jest taka długa metalowa listwa która ma jakby dwie metalowe listwy złączone z sobą jakby w trójkącik albo kąt prosty i ten kątownik podłożony jest pod parkiet a z drugiej strony do tego kątownika położone są kafelki. Różnica polega na tym, że w Twoim domu ta listwa jest dosyć gruba ma pewnie z 1cm szerokości a u mnie między kafelkami a parkietem jest taki cieniutki srebrny, metalowy może 2 milimetrowy pasek tyle ile ma szerokości ten metalowy kątownik i wygląda to naprawdę ładnie ponieważ jest to tylko cienki srebrny paseczek który idzie równiutko z kafelkami i drewnianym parkietem on wtedy nie jest ostry, nie odstaje ponad podłogę on jedynie oddziela kafelki od drewnianego parkietu myślę, że też można go przyciąć w narożnikach tak jak ramy w obrazach pod kątem ale nie będzie szarpał skarpet i stóp ponieważ idzie równo z podłogą. Kiedyś jak będzie Pan wymieniać panele można wymienić te listwy na kątownik. Trochę mnie dziwi, że fachowiec który kładł podłogi nie umiał doradzić tego kątownika zamiast listwy podłogowej a może też położył kątownik ale odwrotnie zamiast pod spód pod panele to dał go na panele na wierzch i dlatego jest taki gruby i odstaje:)
Pozdrawiam Renata.
Ale chyba ten kontownik jest możliwy, gdy kafelka i parkiet jest na tej samej wysokości. Ja mam problem, bo mam kafle gruba na 1cm w łazience, a w przedpokoju mam mieć panele winylowe klejone. Nie chcę równać tego masą samopoziomująca, bo to dodatkowy, zbyt duży koszt j(duża powierzchnia) I mam dylemat jak to połączyć, żeby było estetycznie?
Koszmarnie wyglada mieszanie plytek z plastikowymi panelami.
Coś niecoś wspomniałeś o ogrzewaniu podłogowym ale zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy. Otóż o ile panele winylowe mają przewagę (wg. mnie) nad innymi posadzkami, to żeby je zastosować, to musisz mieć ogrzewanie ogrzewanie podłogowe. W innym przypadku, będziesz żałował, że nie położyłeś innego rodzaju podłogi. Dlaczego? Ponieważ przy innym ogrzewaniu niż podłogowe, panele winylowe to "chłodziwo" i bez jakichś papci czy innego obuwia, nie da się po nich chodzić nawet latem. Po prostu "ziębi" w nogi nawet przy temp. w pokoju 23, 24 stopnie. Od tego powinieneś zacząć ten filmik. " Panele winylowe tak" ale tylko przy ogrzewaniu podłogowym. Pozdrawiam.
Co za bzdury! To bardzo ciepla i cicha podłoga! Mam i jestem bardzo zadowolona!
@@Barbara-gv8ou Zgadzam się z tym ale pod warunkiem, że masz ogrzewanie podłogowe. Ja mam 1 pokój z winylami bez podłogówki i na tej podstawie to stwierdzam. Pokój ma zwykły grzejnik, podłoga winyle i przy temperaturze powietrza 23 stopnie, odczuwam zimno od podłogi. I te moje stwierdzenie, to nie jest gdzieś zasłyszane, tylko z mojego doświadczenia. Pozdrawiam.
@@homemade73 Nie mam ogrzewania podłogowego. Blok z wielkiej płyty, 2 piętro. Podłoga jest cieplutka.
Moment... w lecie w domu z podłogówką ona jest wyłączona... ale jest cieplej niż na podłodze bez ogrzewania? 🧐
A ludzie głupi mają w salonach gres/płytki i jakoś nie zamarzają ;)
Mam panele winylowe w całym domu, też w wiatrołapie (brak zarysowań od piasku), w łazienkach i kuchni. Panele są klejone i wtedy mogą być użyte w strefach mokrych. Super komfort użytkowania. Przyjemnie się chodzi po nich cały rok na boso lub w skarpetach - cicho, miękko, a także przyjemnie ciepło przy ogrzewaniu podłogowym. Panele nie rozchodzą się i nie pracują - ten materiał na to nie pozwala. Zarysowania tylko od bardzo ciężkich mebli, gdy zsunął się filc.
Podaj prosze co to za producent i model paneli
@@mateuszjak4645 Panele Winylowe Barlinek Rich Line kolor Nevada Heat. Na przestrzeni lat zmieniali typ montażu.
@@katarzynadt masz klejone winyle? Czym wyrównywana wylewka, jakiś anhydryt przed klejeniem paneli? Czy takie panele dobrze znoszą duże przeszklenia i mocne nagrzewanie?
@@oskarszwajkowski Nierówności powyżej 3 mm przy łacie 2 metrowej wymagają wylewki samopoziomującej, u mnie wystarczyło szlifowanie. Następnie Grunt dyspersyjny Bautec Tec Primer D i na to klej Bautec poliuretanowo-silanowy Tec Spu 15.
Przy dużych przeszkleniach i znaczących różnicach temperaturowych wymagane są dylatacje. Mam duże przeszklenie, ale są firanki, a na całości jest podłogówka, więc nie trzeba było robić dylatacji.
Pierwszy wykonawca zbyt przesadnie podchodził do zaleceń i uważał, że wymagana jest dylatacja ze względu na przeszklenia w salonie oraz chłodny wiatrołap. W domu nie występują tak wysokie różnice temperatur, aby wymagana była dylatacja. Być może chciał więcej zarobić na dodatkowej pracy zasłaniając się wymogami producenta i koloryzując niekorzystne warunki w domu.
Podłoga jest klejona ze względu na położenie jej w mokrych pomieszczeniach.
Kolejny raz wybralibyśmy to samo co mamy.
@@katarzynadt dzieki za informacje, natomiast chyba jednak zdecydujemy sie na laminowane, wydaja sie najwytrzymalsze a zadnych duzych wad nie ma
U mnie wodoodporne panele laminowane AC5 po dwóch latach przesuwania ciężkiego stolika, łózka, trzaskania zabawkami i biegania psa nie mają żadnych rys. Znajomi mają winyle i są już o wiele gorszej kondycji.
Bo panele laminowane są DUŻO bardziej odporne od winylowych co pokazują wszystkie testy porównawcze, które można znaleźć na YT. Mam 10 lat panele laminowane AC4 z dosyć niskiej półki i w zasadzie wyglądają jak nowe, krzesło obrotowe, zwykłe krzesła, stół nie zrobiły na nich wrażenia.
Miałem ten sam problem po roku użytkowania w 2018. Już temat przemieliłem na wszystkich forach aby nie brać tego gówna. Crono swiss najlepsze twarde.
Zgadzam się. Miałem w starym mieszkaniu Krono AC6 niczym nie dało się tego porysować i dobrze izolowały. Teraz mam quic step winylninpo roku są porysowane gorzej niż te Krono po 10latach. Do tego ponieważ bardzo słabo izolują termicznie to zimą podłoga jest zwyczajnie zimna. Odradzam to gowno
za 85 zł kupimy panele laminowane dobrej firmy ac5 z ochroną aqua 72h, warto pamiętać o podkładzie tak jak tu kwarcowym w cenie od 20 zł bo inaczej bez sensu tracić ciepło z ogrzewania podłogowego, co do różnicy poziomów między płytką a panelem to jest to kilka mm wiec bez sensu robić niżej wylewkę jeszcze jak ktoś daje listwy na łączeniach które to zniwelują, co do listew podobno można je zastąpić korkiem dylatacyjnym lub płynnym ale dopiero to będe testował. Takie moje przemyślenia
To AC5 obecnie nie znaczy zbyt wiele, a przynajmniej nie jest to bardzo istotny parametr w panelach laminowanych. Dla przykładu Panele Premium z Berry Alloc Chateau mają AC4 i gwarancje producenta 60 lat. Dodatkowo zniszczą / zarysują się o wiele wolniej niż panele z marketu za 120 PLN z klasą AC6
Ja mam cały dom w winylach bez łazienki na dole i na górze.
Polecam 😀
Winyle super.Dobrej firmy mam i polecam
Jaka firmę Pan kupił musze wziąć na 2 mieszkania i stoję przed dylematem,a nie wyobrażam sobie dawac kafle na przedpokój i kuchnie juz nie miałam tak i nigdy więcej? Pozdrawiam
Nie czuć ich?
@@radosawem3215w życiu! Panele winylowe nie wydzielają zandego zapachu.
Jakiej firmy?
Mamy ciemne winyle na całym dole w domu. Panele już z podkładem ale ryski się robią zwłaszcza jak się przesówa coś po podłodze zamiast unieść do góry w celu przestawienia.
Mebel nie zabezpieczony filcem?
zabezpieczony, ale drobne ziarna piasku robią swoje. niestety nie mam jeszcze chodników i dlatego dużo piasku wnosi się do domu mimo wycieraczek, nie unikniesz tego. jedno ziarno piasku czasem wystarczy, żeby schować się w filcu i zrobić ryskę :-)). samo żeycie. w bloku było by inaczej a w domu wolnostojącym jest jak jest. Pozdrawiam@@candelariawelarde8336
Przekombinowany parter. Nigdy w życiu nie zrobiłbym sobie tyle problemów i tyle łączeń listwami ciętymi do kąta. Po pierwsze wygląda to słabo a po drugie jest niepraktyczne. Przy winylach jak już ktoś bardzo chce to takie łączenia można zrobić z delikatną fugą bo winyle nie pracuje tak bardzo jak panel laminowanych. Co do zarysowania to nie zgodzę się nigdy że wimyl mniej się rysuje od laminatu. Pokazuje Pan porysowane panele pod krześle przy biurku. Szkoda że nie ma Pan tam winyli to zobaczył by Pan co to znaczy zniszczona podłoga. Parter byłby bardzo ładny gdyby wszystkie te listewki i wstawki wywalić i tylko połączenie przy kominku i kuchni zrobić silikonem w kolorze i wielkości fugi płytek. Nie targalo by się skarpetek 😊
Pozdrawiam 👍
Nie wiem czy zakładałbym plastik w pokojach. Niby mówią, że dobrej jakości winyl nie posiada żadnych środków niebezpiecznych ale jaką mam pewność w dzisiejszych czasach, w dobie oszutw i zrobienia wszystkiego dla pieniędzy, że panel winylowy, który zakupię jest wolny od niebzepiecznych środków.....wszystko wyjdzie za kilkanaście lat. Jestem zwolennikiem drewna dlatego też albo podłoga drewniana albo laminowana, zwłaszcza, że ta ostatnia już też jest wodoodporna więc można używać w kuchni.
Zwykłe panele laminowane też już robią wodoszczelne, a jeżeli kupisz nie wodoszczelne to sam możesz zrobić że będą, są specjalne kleje na łączenia
Hej, te panele laminowane co masz do góry na co układałeś ? Czy to był podklad dedykowany do podłogówki ? Czy laminowane po czasie nie nagrzewają się do takiej samej temperatury ?
Posiadasz podkład pod panele kwarcowy, dobrze Ci się sprawdza ?
Nie było problemów z ułożeniem ?
Dlaczego masz na łączeniu plytki z panelami te listwy ? Nie chciałeś zrobić bez listwy na równo połączone sylikonem?
Miękkość paneli to zaleta??? Poza tym, bilans cieplny budynku jest niezmienny, jeśli panele na piętrze nie oddadzą ciepła to wróci ono do źródła i zmniejszy zapotrzebowanie na ciepło. Tu nie ma większych strat. Mi osobiście nie podobają się wypukłe listwy aluminiowe i przestrzeń poszatkowana materiałami jak w dywanowym domu z lat 80'. Dałem 170 metrów paneli laminowanych (odporność 48 godzin) w całym domu na kwarcu 1mm (z wyjątkiem prysznica). Skarpety są szczęśliwe. Ps. goście nie wierzą, że to nie deska.
Hej, możesz napisać co to za model paneli? Dzięki!
do tych co uważają że winyl jest bardziej rakotwórczy niż pozostałe podłogi przypominam ze np, parkiet przeważanie pokrywany lakierem poliuretanowym (⛔), rdzeń panelu podłogowego jest robiony na bazie pyłu drzewnego i żywicy epoksydowej bądź poliestrowej a warstwa wierzchnia to zbrojone EPD, deska warstwowa to wierzchnia warstwa czymś tam lakierowana (na tę chwilę nie wiem co, ale obstawiam poliuretan) reszta klejona do podkładu z wiórów klejonych żywicami formaldehydowymi. W dzisiejszych czasach jak chcesz mieć zdrową podłogę to musisz sam iść do lasu po drewno, sam je wyrobić i ułożyć. Wtedy będziesz pewny co masz .
jest drewniana deska lita na ogrzewanie podłogowe ze specjalnymi nacięciami pod spodem. Nie jest to deska warstwowa, tylko same drewno. Mam taką w domu na pietrze na ogrzewaniu podłogowym, przyklejoną eko klejem silikatowym (czy jakoś tak). Pokryta olejowoskiem. Dodam, że prawie wszyscy wykonawcy mnie straszyli, że to się nie nadaje, że musi być warstwowa, a znalazłam firmę która montowała takie deski od 15 lat i nic się z nimi nie dzieje do tej pory. Ja mam je od 2018, żadnych szczelin, nic się nie dzieje.
A ja nie polecam winylowego g...a. Po 7 latach w kuchni na panelach nie ma rys oraz nie puściły zamki. Za to na wszystkich łączeniach odkleiła się warstwa imitująca drewno i to na wszystkich panelach. Warstwa zaczęła się odklejać po około 3 latach. Panele 7 lat temu kosztowały około 160 zł /m2 plus ponad 100 zł/m2 za dedykowany podkład. Podłoga pod panelami to wypoziomowany gres. Producent winylowego dziadostwa to Swisskrono. NIE POLECAM.
Z tej firmy nie nalezy nic brac bo to najtansza chinszczyzna
Te listwy na łączeniach to dramat. W latach 90tych to badziewie instalowano. Drewniany parkiet i tyle. Lub deska trójwarstwowa. A później mikroplastik wszędzie i toksyny.. a fe.. są deski do podłogówki, żeby nie było..
Tak, są deski do podłogówki, za które musisz zapłacić 2-3 x więcej niż za panele winylowe.
@@katarzynadt Trudno widocznie jesteś biedna i cię nie stać na dobry materiał . Tanie mięso psy jedzą 😜
@@JankoWalski-uo2brsam zapewne masz u siebie najtańszy laminat, a psioczysz.
@@katarzynadtjak chcesz podlogowke to juz nie panele jezeli Cie nie stac na wysokiej jakosci material. W Twoim przypadku, jezeli chcialas winyl, to robisz zwykle grzejniki
Poyebane wstawki nawymyślałeś,to mi nie żal że skarpety rozrywasz
Wszystko się niszczy dom jest do mieszkania a nie do zwiedzania .
Stary starasz się, mówisz co tam uważasz ale to wszystko z perspektywy kompletnego laika jest.
to może jako ten ogarnięty podzielisz się z nami swoja opinią? Gość na filmiku podzielił się doświadczeniami z 4 lat użytkowania. Dla mnie to była super recenzja.
To jeśli chodzi o odporność winylów wcale szału nie ma, mam 14 letnie panele z quck istep o wytrzymałości przemysłowej i nie ma rys pd krzesłami ani pod stołem. Biega pies, dzici szaleją i podłoga już dawno mi znudziła ale nie chce się zepsuć....
2 cm na płytkę z klejem? chyba, że mówimy o plytce 18mm ale w większości są to 8mm
Jeszcze wodotrysku w tej podłodze brakuje,
zrobię :)
Te wstawki z płytek to żeś poszedł po bandzie.
Ludzie żeby sobie życie utrudnić montują wstawki z płytek dla dekoracji żeby nie prać skarpetek.😅 😅😅😅😅
Miałem właśnie napisać komentarz o tych wstawkach, ale widzę że nie jestem jedyny. No cóż, co kto lubi.
:)
Jak wyrównano różnice pomiędzy wysokością na piętrze? Mam na myśli płytka(8mm) w łazience plus klej a panel winylowy(na korytarzu 4.5mm)?
Jest różnica jak wszędzie. Są winyle i winyle. Często marketowe są wodoodporne ale nie wodoszczelne. Te z wyższej półki spełniają oba te warunki. My woleliśmy dołożyć kilka zł za metr..czytaj 100 niż później pluć sobie w brodę. Po roku użytkowania nic się nie dzieje. Ludzie kładąc gres myślą że oszczędzą ale koszt dobrego gresu za metr swoje kosztuje plus robocizna i brak w sumie wymiany po załóżmy 10latach tzn można ale skończy się grubym remontem
Fajny materiał, dużo mówi..... Interesuje mnie jeszcze temat podłogówki, mianowicie producenci piszą że "maksymalna temperatura na powierzchni podłogi nie może przekroczyć 27 stopni". Jak to w praktyce wygląda, bo nie wiem? Czy to oznacza że na podłogówkę można puścić 27 stopni?
Ciekawe czy ktokolwiek się zastanawiał, dlaczego praktycznie każdy producent pisze o nieprzekraczaniu temp. podłogi 27 stopni ...
Podpowiedź, że nie chodzi o to, że panel się uszkodzi, wygnie, zbleknie, rozwarstwil jak będzie 30 stopni. Chodzi o to, że panele po przekroczeniu tej temperatury zaczynają uwalniać lotne związki chemiczne użyte w produkcji, które dla zdrowia mogą być dość szkodliwe. I mogą je uwalniać w dużych ilościach, im wyższa temp, tym więcej. Dlatego praktycznie każdy producent o tym wspomina.
Co do samej wartości to chodzi o temperaturę powierzchni podłogi, na której leży panel, a nie czynnika grzewczego w rurkach. Tam zawsze będzie trochę różnicy temperatur.
Hej, dzięki za ten materiał! Co sądzisz o takich nowinkach jak podłoga hybrydowa np. Barlinek next step? stoję właśnie przed wyborem podłogi do domu i zastanawiam się czy zrobić wszędzie panele winylowe czy właśnie podłogę hybrydową. Koszt za m2 jest o około 100zł większy na niekorzyść tego nowszego rozwiązania.
Hej, właśnie zastanawiam się nad tą samą kwestią - hybryda Barlinka albo jakiś winyl czy już coś masz wybrane?
Ja mam panele winylowe i to najgorszy produkt jaki zakupilam w swoim zyciu. Po tygodniu zarysowania. Żałuję, ze w ogole wymienilam podloge na winylowa
Fotel fajny
Świetny filmik 😀😀😀 Szef firmy budowlanej doradza mi zwykłe panele, ale po Twoim filmie zdecyduje się na winyle Dzięki
Odradzam. Chyba zemaszpodlogowke.
Kosz w salonie….gdzieś już to widziałam😉
Tak spokojnie mowisz o tych rysach 😅
A jak dbacie o te panele? Tez mam winylowe i nie wim czy je myc ,zeby nie bylo smug.
Siema, jaka klasę ścieralności masz w tych laminatach?
nie wiem, trzeba by poszukać w karcie technicznej
@@kukeszko3534 bo to istotna rzecz. Jeśli masz ac4 lub mniej to wiadomo że będą się rysować. Ale już ac5 czy ac6 jest duuuuużo lepsze
Też chciałem zadać to pytanie. Możesz podać nazwę i model ?
Jeśli chodzi o pobudki czysto ekonomiczne odnośnie tych strat na ogrzewaniu podłogowym na Vinylach czy laminatach to bym się zastanowił. Tak jak podałeś
100 zł z metra jest różnicy , przy 100 m2 to 10 k PLN. Obstawiam, że takie panele ktoś będzie miał z 10-15 lat ( wymiana na nowe ze zużycia czy po prostu chęć odsiedzenia wnętrza) pytanie czy
zakładając vinyle oszczędzisz tyle na ogrzewaniu ?
Same vinyle bardzo fajna sprawa, wiadomo jak się ma $ to pewnie nikt nie będzie się zastanawiał, jednak spory przeskok cenowy, a wiadomo jak to jest przy budowie domu
PS. Jak zakotwiony jest ten wiszący fotel w suficie ?
Montaż paneli winylowych (też tych klejonych) jest bardzo szybki. W domu ok. 110 m2 przyklejenia trwało ok. doby. Przyjemnie się chodzi, łatwo się sprząta, są CICHE, co przy dziecku ma ogromne znaczenie. A co ważne dla estetów to to, że można je zamontować wszędzie, czyli na całej podłodze, w tym w strefach mokrych.
@@katarzynadt U mnie w domu montaż paneli na 70 metrach trwał około 4 godzin.
Dziękuję za rady 😊
"kto to Panu tak spie....." panel z fugą, a co rząd to inaczej.
Wprowadzasz swoich widzów w błąd ponieważ zwykle panele mają systemy np. typu Aqua stop i można powiedzieć że do pewnego czasu są wodoodporne 😀
do czasu jak mokry pies sie nie układa na nich i po dwóch i nie zaczynają puchnąć ;)
nie zaryzykowałbym
Jak nasz synek byl malutki to kąpiel była w wanience a wanienka stała na ręczniki i podłodze, oczywiście na podłodze wszędzie dookoła kałuże wody i nic się nie wydarzyło z panelami, druga sytuacja gdzie panele się sprawdziły to odczepił odpływ wody / syfon od zlewu woda trochę stała na panelach ciężko mi powiedzieć ile czasu ale również nic się nie działo, nie bronię tych paneli jak niepodległości zdaję sobie sprawę że nie jest to produkt w 100% wodoodporny. Ale rys po dwóch latach nie ma, a podłogi nikt nie oszczędza 🙂
@@Damian-ui1uz bo laminowane robione są coraz lepsze ale tych wodoodpornych cena zbliża się do winylowych. Potem okazuje się, że tak naprawdę jeśli pod winylem nie damy podkładu a damy pod laminatem bo tam musimy. Pracę jednego i drugiego na ogrzewaniu podłogowym okazuje się że dużej róznicy cenowej nie ma. Najważniejsze, że jest wybór i każdy dopasuje do swoich potrzeb i warunków materiał na podłogę. Ja po 20 latach na panelach laminowanych starego typu też mało na rysy zwracałem uwagę i tak naprawdę były ok, no ale róznica w użytkowaniu jednych i drugivh jest odczuwalna stąd i róznice cenowe.
Płyty winylowe są bardzo niezdrowe. Podgrzewany plastik czy ogrzewaniu podłogowym jest szkodliwy. Lepiej kafelki.
Człowieku,co Wy robicie . Po 4 latach wszystko poniszczone .
Ja mam 20 lat panele i nie takiej jakości jak teraz są dostępne i nie mam rys i innych problemów
Bo masz zwykle panele które są nieporównywalnie twardsze. Vinyl jest miękki jak kaczybkuper. Wiem bo mam jedno i drugie.
TYLKO PŁYTKI NA PODŁOGI Z OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM! TO JEDYNY SŁUSZNY WYBÓR!1.PŁYTKI KOMULUJĄ CIEPŁO(MAGAZYNUJĄ JE) ODDAJĄ DO POMIESZCZEŃ 2.OSZCZEDNOSC ENERGETYCZNA 3.SA TWARDE I NIERYSUJA SIE!4.ZIMĄ ODDAJA PRZYJEMNE CIEPŁO A LATEM CHŁODZĄ!5.NIE BOJĄ SIE WILGOCI!6.SZEROKA KOLORYSTYCZNA OFERTA NA RYNKU!🎉 7.NAJSZYBCIEJ NAGRZEWAJĄ SIE I NAJWOLNIEJ STYGNĄ!
Dopoki nie upadną nożyczki i okazuje się, że mamy odprysk lub pęknietą płytkę. Wszystko ma swoje wady i zalety niektorzy nie lubią latem chodzić po zimnej mało przyjemnej w dotyku podłodze.
Mam panele 10 lat, ale w sumie mają dużo więcej, bo pochodzą z remontowanego w Niemczech hotelu. Te porysowane dalem w piwnicy, a te spod łóżek i mebli, które wyglądały jak nowe, w części mieszkalnej domu. Przy tych kilku mm grubości płytki ilość akumulowanej energii jest pomijalna. Odporność na wodę podobna - przy panelach woda nic nie powoduje. Jednak po kilku latach w kilku miejscach pojawiły się szpary rzędu 0.2-0.4 mm latem, które zanikają zimą (też mam podłogówkę). Widziałem panele winylowe klejone na balkonach, jednak po 10 latach działania słońca i mrozu ich wymiary zmniejszały się tak, że szpary między panelami wynosiły nawet 5 mm i to pomimo, iż były wciąż trwale przyklejone do podłoża.
Jak plytki to na bogato! I nie ma zadnych widocznych odpryskow! gdy plytka jest barwiona w Masie....
Te wstawki wyglądają jak jakaś rewizja…
6.5mm razem z podkładem pod winyle?
tak
Kurcze w ciula kasy za te winyle, za domek 110 m2 wychodzi za same panele winylowe 20 tysięcy a do tego jeszcze podkład.
przy panelach ponad 4mm, tak naprawdę podkład jest zbędny, jak są układane na równych powierzchniach są cichsze od laminatów na grubszym podkładzie, nie odczuwam różnicy tam gdzie był dany podkład a gdzie jego brak. No ale tak koszt jest duży lecz jeśli kupuje się w hurtowniach lub od producenta ponad 150 m2 to można wywalczyć niezłe upusty.
prosze nie wprowadzac ludxi w błąd. Podklad zawsze musi być. Ja mam vinyl z podkladem zintegrowanym i jestem bardzo zadowolona.@@marcindawidowicz240
7:37 😂 masakra argument po byku
Geniusz. Nie słyszał o podkładkach filcowych pod meble.
Cześć witajcie w nowym nagraniu :)
Miał ktoś fantazje 🤣🤣🤣 masakra
Jak ja lubię czytać wpisy fachowców :)
Panele mają szczeliny a nawet nie wiedzą że specjalnie siędopłaca za V-Fugę aby to jak najbardziej deskę przypominało.
Wykładzina PCV pocieta na panele - jakby nie wiedzieli, że aby dobrze przewodziło ciepło materiał musi być bardzo twardy czego nie zapewnia panel laminowany ani drewno a zapewnia rdzeń w SPC.
Ja rozumiem jeszcze prawdziwe drewno ale aby nie rozjeżdżało się na podłogówce to musi być deska robiona wielowarstwowo z czego tylko gorna wartwa ma 2-3 mm drewna reszta czesto to zwykle zmielone smiecie.
Co jeden to w internecie mądrzejszy i się swoją wiedzą dowartosciowuje a w wiekszości ułożyli panele śmieciowe bo nie stac na nic innego.
Panele laminowane sa coraz lepiej robione ale porownywanie ich do winylowych z wyższej półki jest po prostu śmieszne.
To w końcu polecasz ten winyl na podłogowe czy nie, bo jakoś niejednoznaczny jest Twój komentarz. Laminat z wyższej półki moim zdaniem zdecydowanie lepiej imituje deskę niż dobry winyl.
@@dante_517 to zależy jaki winyl i jaki laminat, często są nie do odróżnienia jak są połozone. Jeśli chce się mieć trwalsze i mniej wrażliwe na uszkodzenia oraz lepsze na ogrzewanie podłogowe to winyl. Dovra panele winylowe są prawie jak płytki, nie są izolatorem jak deska czy panel tylko kumulują ciepło, potrzeba czasu aby się wystudziły, to w wiekszości zmielony kamień z filmem u góry imitującym drewno. Laminowane są miękkie, kiedyś w podeszwę weszła mi śrubka i potem zastanawiałem się od czego mam na panelach takie dziwne wgłębienia a to okazało sięcze wystaczy nieraz kamyczek w podeszwie aby narobic szkód. U znajomego w kotłowni położone są winylowe Rocko chyba R070 z Kronospanu, wchodzi się tam w butach z domu lub z ogrodu, są włożone grabki, szpadle, normalne użytkowanie. Pytałem się dlaczego dał to a nie płytki to powiedział ze mu pozostało po wymianie w domu. W gruncie rzeczy inny materiał niż plytki by się tam nie sprawdził a te po ponad 3 latah mają trochę rys ale nie rzucających się w oczy. Co ciekawe to panele które wcześniej były w pomieszczeniu w domu i zostały podmienione na inne. Czyli po ułożeniu nie problem jest rozebrac i wykorzystać, z laminowanymi kiedyś chciałem tak zrobić ale już się nie nadawały. Mając do wyboru, nie patrząc na cenę wolę zmielony kamień niż zmielone różnego rodzaju śmieci w panelach laminowanych. Pod względem estetycznym nic nie zastąpi drewna ale z czasem człowiek traci chęci i siły na ciągłe woskowanie parkietu i staje sięwygodny :D
@@marcindawidowicz240Dzięki. Mówisz zmielony kamień, jak domniemam chodzi Ci o panele SPC grubsze, ale ich chyba nie da się zrobić na klej, czy może się mylę? Dużym plusem winyli jest to, że można je przykleić i jest super cicho. Obawiam się, że nawet z bardzo dobrej jakości podkładem do już nie to samo. A cieki klejony winyl to chyba nie ma 'zmielonego' kamienia w sobie tylko sam plastik. Jeśli się mylę, to proszę o komentarz.
@@dante_517 np. Panele winylowe SPC KRONOSTEP BARLEY OAK R131 XL KL 23-32 4 mm są na klej. Ludzie mylą panele winylowe z linoleum lub gumoleum z komuny ;)
SPC są na klej i na pióra czyli pływające, spotkalem się nawet z robieniem pływających na klej ponieważ osobie podobał się dekor który miały tylko pływajace. Co do głośności dobrej jakości spc pływające są znacznie cichsze od paneli laminowanych. Trzymają wymiar niezależnie od temperatury, nie rozsychają się. Część mam na podkładzie 1mm a część bez podkładu i prawdę mówiąc nie odczuwam różnicy. Stare laminowane, dudniły mimo dobrego, grubego podkładu. Kiedyś w starym domu miałem panele, laminowane klejone na taki gumowaty klej i też po kilku latach potrafiły trzeszczeć. Są różne laminaty i różne winyle. Zanim zdecydowałem się na winyl najpierw mialem próbki które leżały na podładze w czasie budowy i chodziłem po tych próbkach, ucierpiały trochę ale i tak okazały się zwyciężyły nawet gres się bardziej uszkodził. Lecz niezniszczalne nie są coś ostrego szybko zarysuje, zwykły piach nie powinien chyba że szura się nogami. Widziałem po kilku latach w biurze na podłodze jak na taki ruch jak tam się odbywa i mopowanie codzienne to chyba tylko płytki by były lepsze.
@@dante_517 napisałem odpowiedz ale chyba jakiś algorytm wykasował. Nie będę już się rozpisywał ale są SPC na klej i na póra czyli pływające. Znajomy przykleił pwające bo miały dekor którego nie nyło przy klejonych. Ja mam częśc z podkładem a część bez położone i nie odczuwam różnicy ale są znacznie cichcsze od starych z laminatu a nawet w domu rodzinnym miałem laminat klejonuy na taki gumowaty klej i tam też było głośniej w szczególności po kilku latach kiedy do trochę zmienia kształy, w dobrych winylach wymiar jest stały. Dla mnie winyle w stylu starej komuny to... nie wypowiem się ale dziwię się że ktoś to jeszcze montuje. Co ważne guma czy mielone śmiecie z trocinami czy deski są izolatorami a SPC kumuluja ciepło niewiele gorzej od gresu.
może i tanio ale za to wyglądają chujowo
Musi się rysować bo to chemiczne gumoleum obrane w papkę marketingową i modnie nazwane przez producentów "winyl". Na ile ta chemia jest rakotwórcza, przy ogrzewaniu podłogowym szczególnie? Atesty atestami a po latach wychodzi jak jest.
Bzdury! Zapewne spartoliles montaż i teraz psioczysz. To jest naprawdę dobry materiał, ciepły, cichy, wodoodporny i do złudzenia przypomina drewno. Nie wiem skąd sie bierze to psioczenie na winyle. A rakotwórcze substancje to bardziej farby ścienne tudzież lakier do podłóg, na pewno nie winyle!
Psioczenie z tego co widzę po komentarzach i po sobie bierze się z doświadczenia użytkowania tego miękkiego syfu.
nie "TE światło" tylko "TO światło" a najlepiej samo "światło"
Albo płytki Albo panele tak to wygląda wieśniacko
Czy te panele nie śmierdzą jak zwykły winyl?
nic nie śmierdzi
W ogóle nie mają zapachu
Do podlogowki niema nic lepszego niz winyle...ale wiadomo cena i nie każdego stać to fakt
Mam laminaty quick step od 6 lat. Różne rzeczy na nie spadały, przesuwane są meble, krzesła - zero śladów i zarysowań.
Te twoje dekoracyjne płytki na podłodze to pomyłka. Brzydko to wygląda. Ja mam wszędzie te same panele, również w aneksie kuchennym.
Taką podłoge z tych winyli to co najwyżej tylko na strychu zamontować tak by nikt niewidział...bo to wstyd ludziom pokazać! sztuczny odpad plastik! myszy skubać nie bedą a jak spróbują to szybko zdechną!
panele winylowe to generalnie badziew, i to sprzedawany w cenie najlepszych paneli na rynku. na tym polega tzw marketing a winyle maja go z najwyzszej polki
Dokładnie to jest po prostu wykładzina pcv pocięta na panele
Wygląda to tandetnie, szczególnie połączenie paneli z listwami aluminiowymi. Płytki z połyskiem w kuchni to też nie jest dobry pomysł. Najlepsze są dobre płytki, np. Iimitujące drewniane deski, czy inne - jak kto woli. Mamy hiszpańskie i są piękne. Dobrze wyglądają, nic ich nie rysuje, a do tego przy ogrzewaniu podlogowym dlugo trzymają ciepło nawet, kiedy piec już nie grzeje. W okresie jesiennym kiedy się nie grzeje, to i tak nie chodzi się boso, a jak jest chłodno można lekko podgrzać. Za to żadnych rys, meble można często przestawiać ciągając je po podłodze i nic się nie uszkadza. Progów nie ma, a nawet dębowe schody fachowcy połączyli z płytkami tak, że obyło się bez tych paskudnych, ruszających się z czasem listew.
Zgadzam się że to badziewie to mało powiedziane gówno nie panel mam w kuchni nie całe 2 lata 120zł za metr czyli z wyższej półki, popękały i odchodziły w łączeniach więc mam sito w podłodze przez tą podłogę nienawidzę przebywać w kuchni
@@agnieszkazoraga3574kupiła pani gówno a nie winyl. Mój mam 4 rok i to w całym mieszkaniu (104 m) w tym łazience - są idealne
Niema nic lepszego niz dobre winyle!
Większych bredni nie słyszałem 0,2stopnia między płytką a panelem czym żeś to chłopie mierzył?No chyba że pod płytkami nie ma podłogówki😁.
w filmie pokazane że kamera termowizyjną
No chyba jakimś Chińczykiem.
Winyle wcale nie są bardziej odporne na zarysowania od laminatów. Bajki opowiadasz okropne.
dokładnie. nie wiem skąd on to wziął. winyle z definicji są bardziej miękkie.
Rysują się, to prawda, ale fakty są takie że przy jasnych vinylach (takie mam) rysy są praktycznie niewidoczne. Jeśli nie wiesz gdzie są to ich nie znajdziesz.
Zauważyłem, ze masz spore szpary pomiędzy panelami i są one nierówno położone. Moje są perfekcyjne. nie ma żadnej szpary i wszystkie są na idealnie równym poziomie. Nie wiem czy to kwestia krzywej podłogi, czy może ci co układali panele spartolili robotę.
A ten komentarz po to żeby się pochwalić?
@@karolinacuber7647 Jasne. Codziennie chwalę się panelami.
To pokaż zdjęcia jak są zajebiście ułożone ?? 😅
@@tedi3122 Nie można dodawać linków, więc musisz sobie sam wpisać kropkę. Nie chodzi o to, że są "zajebiście położone". Tak powinny wyglądać normalnie położone. Bez przerw i na równym poziomie.
zapodaj kropka net/plik-xw2sLjl9nD#
😎😎😎😎👍👍👍👍👍👍
Porazka wstawki
Czy na płytki 30/30 z fugą można to położyć .
Co do gustu, wyglądu to już sprawa indywidualna, jak dla mnie to szału nie ma, nie wiem czym ludzie się kierują wybierając sztuczny winyl zamiast naturalnego drewna, lub gresu w takich domach, ponoć wszyscy chcą być eko, nikt nie wspomina że ten winyl jest niezdrowy a nawet w niektórych produktach rakotwórczy, był przypadek ze w jakiejś firmie pracownicy mieli zwiększone zachorowania na raka. Jak kto woli, ja osobiście mam gres i deskę, bo też dzieci po tym raczkowały, ale kto bogatemu zabroni.
Panele winylowe a właściwie płytki były już znane za PRL-u . Tylko były znacznie mniej estetyczne i tylko w kilku kolorach . Według mnie to szajs materiał i do tego drogi .
kiedy widziałeś podłogę z drewna z ogrzewaniem odłogowym ? Meble też masz drewniane ? Meble z płyty wiórowej laminowanej sklejane są z użyciem żywic formaldehydowych.
Bzdury z tą rakotworczością. To że wytwarzanie jakiegoś materiału wiąże sie z pracą w warunkach szkodliwych nie znaczy że sam wyprodukowany w ten sposób materiał też jest szkodliwy.
Kiedyś w jakiejś firmie, szwagier mi po pijaku mówił. Daty, miejsca i fakty, a to, że przy produkcji ludzie chorują to jest akurat kwestia używanego sprzętu i warunków w zakładzie. Znałem kobietę, która leczyła się na serce w bardzo młodym wieku, bo jej było duszno w masce w lakierni i zapylała sobie bez...
Wstawki, gratuluję poronionego pomysłu...