Demontaż elementu tłoczącego, to pikuś, niezależnie od zastosowanej metody. Gorzej to później włożyć prawidłowo na swoje miejsce. Nie mając dedykowanych do tego narzędzi, to raczej ciężko z tym. Trzeba by dorobić taką "klamerkę" jaka jest pokazana w instrukcji napraw do c-360. Wtedy obraca się wałkiem, aż sprężyna się ściśnie na max i wkłada się tą klamrę, która zapobiega rozprężeniu sprężyny. Wtedy, po zluzowaniu wałka, wychodzi całość, razem z elementem tłoczącym. Montuje się tak samo, ale tu już trzeba nieco praktyki, bo wieńce sekcji muszą być odpowiednio równo ustawione względem listwy. W książce jest wszystko dokładnie opisane i wydaje mi się, że było by to samemu do ogarnięcia. Do "fachowca" podjechać wtedy tylko na regulację, bo sami tego nie zrobimy. Z tego, co się słyszy, to ciężko dzisiaj o uczciwego, bo większość nazywa "regeneracją pompy wtryskowej" samą wymianę sekcji (oby na nowe, bo kto ich tam wie) i przeregulowanie i za to biorą całą kasę, a do regulatora obrotów, to już zajrzeć się nie chce i wymienić zużyte części. Spotkałem w życiu tylko jednego fachurę, który mi uczciwie zrobił całą pompę i powymieniał elementy w regulatorze, bo były zużyte i ciągnik klapał nierówno. Reszta ma wywalone na to.
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i wskazówki. Tak, co do ustawiania jest mnóstwo teorii, wspomniałem tylko o kilku rzeczach jak pozycja listwy. Jest to kawał wiedzy, który musi być poparty praktyką... Ja chciałem tylko chałupniczo pokazać, jak można to zrobić, choć nie wiem, kto i po co w sumie miałby to robić w domu. Niestety to cała prawda, ciężko już o dobrego specjalistę, który zadba o każdy szczegół. Kilka dni temu pisał widz, że dostał po pompę po remoncie, poskładaną na starych uszczelkach - ręce opadają. Dostęp do części jest całkowicie bezproblemowy, części takie jak uszczelnienia kosztują naprawdę grosze. Takich specjalistów z powołania i pasji naprawdę jest bardzo niewielu. Oczywiście regulację to już trzeba tak czy tak zlecić komuś, chociaż jeden z widzów również stworzył sobie maszynę z menzurkami, z przekładnią i robi to... Ale to nie zmienia faktu, że trzeba mieć pojęcie o tym, co się robi i dlaczego :) pozdrawiam serdecznie !
@@ProjektAUTO Wszystko się zgadza. Ktoś tu niżej zdaje się pisał, że dostał 6 miesięcy gwarancji na pompę po regeneracji. To ja pytam, co to za regeneracja? Ja miałem w c-360 pompę, która notorycznie się zacinała, albo na full obrotach (szczęście, że korba nie wyfrunęła) albo gasł i nie odpalił. Ojciec dawniej to woził do jednego takiego i gość nie potrafił, a raczej mu się nie chciało tego ogarnąć. Już później za mojego "panowania" pompa zacięła się na amen, nie dało rady nawet listwy ruszyć śrubokrętem. Co się okazało? Oberwało ząbki na wieńcach regulacyjnych i obrobiło też ich trochę na listwie, co poskutkowało zacięciem na amen. Rozebrałem ją w drobny mak i wrzuciłem do pudełka.Miałem jeszcze drugą pompę, też gówniano zrobioną, ale jakoś tam jeszcze chodziła. Dowiedziałem się wtedy o jednym młodym typku, który ponoć "robi dobrze" Pojechałem do niego i rzeczywiście, widzę nowe maszyny, gościu robi masowo przy samochodowych common rail, a remonty pomp ciągnikowych, to tak "po godzinach". Koniec końców, pompa, która się zacinała, miała wytartą obudowę w miejscu, gdzie przesuwa się listwa zębata, więc nie dziwne, że się zacinała, skoro był duży luz. Zużyte elementy w regulatorze obrotów, łożyska igiełkowe, ciężarki z luzami na wszystkie strony itd. Porobił mi to wszystko, obudowę wziął z tej drugiej pompy, luz w ciężarkach zgubił i traktor chodził jak zegareczek, chyba pierwszy raz w życiu, nie licząc jakiegoś tam okresu, po opuszczeniu fabryki. Dał mi na to rok gwarancji. Jedyne, co mnie niepokoi, to to, że mówił, że włożył "regenerowane" sekcje, a nie nowe, ale cóż. Obecnie, to ta pompa już niestety wymaga remontu, ale z tego, co wiem, to on już przy nich nie robi. Nawet zdjął szyld z ogrodzenia, to cholera wie, czy nie zrezygnował całkiem. No i teraz problem, bo nie wiadomo, do kogo zawieźć. Jeden znany w okolicy mechanik, polecił mi gościa, do którego on sam wozi, że ponoć właśnie też nie stosuje półśrodków i wymienia co trzeba. Koszt niby miał być 800 pln, ale dziś, to pewnie już więcej. Ale jeśli rzeczywiście jest 100% uczciwy, to według mnie, cena jak najbardziej prawidłowa, a części przecież też kosztują. Na internecie pełno ofert pomp niby po regeneracji, ale poza ładnym wypiaskowaniem obudowy i czasem pomalowaniem, to wątpię, czy one są coś warte. A ciekawi mnie też, kto tak naprawdę jest producentem tych nowych pomp np. do c-360, bo zapewne już nie WSK Mielec. Tam na tabliczkach jest coś o Mielcu, ale to zapewne całkiem inny producent. Teraz zresztą, ludzie już coraz częściej eksperymentują z pompami Motorpal do c-360. Ponoć lepsza jakość wykonania, precyzyjniejsze dawki paliwa itd.
Tak, to znany przypadek również mi - listwa nawet nie tknięta podczas remontu i już po montażu wszedł na obroty i już tak pozostał- zdarzało się również, że w ogóle nie odpalił... prosto po remoncie i tłumaczenie "pompiarza", że na pewno nie umiesz pompy zamontować :) Nowe pompy? nie sądzę, by robił je jeszcze Mielec, z tego, co mi wiadomo jeszcze funkcjonujące jednostki POM robią kapitalki silników i robią też pompy i mają dostęp do dobrych części i może tam warto byłoby zapytać. Robiłem kiedyś jedną pompę w POM Tyczyn k/Rzeszowa. A części- jak leci- Chiny, Indie, Rumunia... nie obrażając nikogo, ale BARDZO często się zdarza, że kupujesz nowy zamiennik i nawet otwory montażowe nie pasują, więc, o czym tu mówić. Za czasów kiedy produkowano te traktory, producent czegoś takiego poszedł by siedzieć. Ekonomia rządzi się swoimi prawami, prawda jest taka, że każdy chce najtaniej i najlepiej, a to rzadko idzie w parze. Przykład reprezentatywny głowica C360- nowa uzbrojona okolice 300 zł. Regeneracja starej, planowanie, frezowanie, wymiana zespołu zaworowego - ok. 250 zł... z jednej strony wyrzuciłoby się starą i włożyło nową i nie marnuje czasu, itd. a z drugiej takich części jak wtedy były, może nie doskonałe, zrobione taką technologią jaka wtedy była dostępna, ale z uczciwego materiału to już nie dostanę.
Bardzo dziękuje 👋 sam nie jestem specjalistą w tej kwestii, ale z czystej ciekawości przebrałem zobaczyć jak to faktycznie sobie działa :) a w szkole, mogło jednak tego nie być, albo bardzo teoretycznie… a tu jednak coś dla oka :)))
Witam czy jak odkręcę tą pokrywe co są tam te sekcje to czy potem mi przyjmą do regeneracji, bo bym chciał sam spróbować naprawić bo się zastały, ciągnik stał całą zimę i sporadycznie był przepalany, pozdrawiam i czekam na odpowiedź 🙂
ŁO PANIE!! Wielkie dzieki za pokazanie, jak to rozebrac. Po tym jak 3x mnie oszukali (DIESEL SERVICE w Radomyslu) i pompa po tych naprawach chodzila lacznie kolo godziny, stwierdzilem, ze sam ja sobie zregeneruje. 2 sekcje, przeskakuja i blokuja sie na wzajem. Albo listwa wyrobiona,albo te pierscienie z zebami. Napisze, jak ogarne,co bylo nie tak. SUB leci, lapka w gore i ogladam kolejne filmy.. Zaj..sta muza do filmiku btw. :) EDIT: Jaki luz ustawic?
Bardzo dziękuje! Ciężko teraz o uczciwego fachowca :/ powodzenia z regeneracja! Sama regeneracja powinna się udać, najgorszej będzie ustawić dawkę, bo niestety bez przyrządu, ciężko będzie tego dokonać :/ właśnie ten luz na dole odpowiada za początek wtrysku sekcji, i tak chałupniczo nie wiem, czy uda się to dobrze ustawić :/
PRZYRZĄDDO DEMONTAŻU SEKCJI POMPY WTRYSKOWEJ C330. 10 minut pracy weź stare 2 nozyki od kosiarki rotacyjnej,przetnij od otworu na zewnątrz podszlifuj aby mieściło sie to miedzy spręzynami sekcji weż srube M16 o długości ~~15cm dospawaj ten nozyk do łba sruby drugi nożyk dospawaj do rurki która wejdzie na ta śrube dobierz długośc tak aby jedna strona weszła pod sprężyny sekcji tłoczącej pompy a druga oparła sie na korpusie tam gdzie sa króćce do rurek skrecaj naretke tej sruby która ścisnie sprężyny i najlepiej wyciahgac takim magnesem na elestycznym pręcie, podobnie jest z założeniem tych talerzyków po wymianie sekcji.
Witam. Czy po odkręceniu króćca pompy do którego przykreca sie przewód idący do wtrysku nic sie w pompie nie przestawi? Mam do wymiany ten króciec w pompie c330 jest prrserwany gwint. Dokręca się go z odpowiedzią siłą? Czy z wyczuciem? Pozdrawiam
Witam :) można odkręcić, u góry nie ma żadnej regulacji… no trzeba tak dość dokręcić, nie podam niestety żadnego momentu, no ale musi się tam uszczelnić… i tam jest zabezpieczenie jeszcze takie, żeby się nie wykręcało…
Witam serdecznie mam małe pytanie będę zmieniał końcówki wtrysku w ciągniku c 330 i myślałem nad końcówkami Andoria lub MotorPal co by Pan polecił Pozdrawiam
Hej, nie mam :) hmm może talentu mieć nie trzeba, ale demontaż nie jest wcale taki oczywisty jak robisz to pierwszy raz 💁 idąc tym tropem, poprawne złożenie jest analogiczne do jego rozłożenia - tylko od tyłu haha. Bez maszyn to i tak nie ma sensu, nie da się jej złożyć na oko... Trzeba ustawić dawki, itd.
Witam. Mam do Pana pytanie: wymieniłem sekcję w pompie wtryskowej w ciągniku C360 na nowe, i czy jest potrzebna jeszcze jakaś dodatkowa regulacja??? Bardzo proszę o odp będę bardzo wdzięczny!!
Jakie są koszta wymiany 6sekcji i ustawienia pompy bo zapłaciłem 900ZL.NIE widział bym w tym nic złego ale przyjrzałem się i widzę że nie wymienił zimerynga i uszczelki na nowe to skąd mam mieć pewność że bebechy zrobił sumiennie. CZY KOSZTA były już tak wysokie że na resztę nie starczyło czy jak.
Niestety koszty utrzymania idą w górę i ceny tez rosną… ale myśle, ze jest to w miarę przyzwoita cena. Trochę słabo, ze simmering poszedł stary, bo jak już jest rozebrane to przecież to już żaden koszt. Właściwie pewności nigdy nie ma, ale powinien być papier i gwarancja na conajmniej 6 mc. Jedyne co można zrobić to zdjąć klapkę rewizyjną i zobaczyć jak to wyglada. Każdy kanał powinien tez być „zaplombowany” najczęściej farbą, żeby serwis wiedział, ze nikt nie grzebał tylko oni nie zrobili dobrze. Najważniejsze, żeby dobrze pracowała, bo przyznam, ze raz na jakiś czas zdarza się, ze przychodzi pompa po regeneracji i działa nieprawidłowo… ale masz zupełna racje, ze przy tak niskich cenach części/ uszczelek, żeby montować stare….. brak slow…
@@ProjektAUTO mam gwarancję na 6miesiecy. Tylko że wyciągać ją ze stara i puzniej montować to żadna przyjemność i nie chciałbym żeby ciekła na wałku po to dałem ją do specjalistycznego warsztatu. Oby tylko pracowała dobrze to jakoś przeżyję. Warto też dbać o swoją opinię. W końcu świadczymy swoim nazwiskiem
No zgadza się, robota dla roboty nie ma sensu. Oby działała dobrze… jak nie będzie to trzeba zadać rekompensaty za poniesione z ich winy koszty i przestój sprzętu 💁♀️ lepiej się mówi niż w praktyce robi, ale o swoje trzeba walczyć, jak się płaci nie najmniejsze pieniądze to i się wymaga. Warto robić pompy w zakładach pozostałych jeszcze po POM np. Tyczyn k/Rzeszowa… być może w innych rejonach tez są takie miejsca jeszcze. Na RUclips jest kanał RetroRraktor i oni myśle, ze tez będą mogli coś polecić na przyszłość :)
Jeśli to kwestia dokręcenia z zewnątrz to powinno się udać, jeśli wymiana itd..to niestety trzeba będzie dać go do remontu, albo alternatywnie taniej kupić po regeneracji
@@ProjektAUTO chodzi o to że mam wyciek na zewnątrz spod tej końcówki co ma ząbki. Z tego co widzę na filmie to jest tam podkładka miedziana, chciałbym ją wymienić lub spróbować dokręcić.
Podkładkę miedzianka wręcz polecalbym wymienić. Jest na kanale jeden filmik, jak je wygrzewam i tak właśnie trzeba zrobić z nowymi przed montażem....ona się ładnie dopasuje i uszczelni
Witam czy ktoś może pomóc, pompa wtryskowa z silnika ford 2712E z kombajnu New Holland, po zimie tak jakby przeskoczyło cięgło od dodawania gazu i jest cały czas na wysokich obrotach, czy to sam naprawię, czy pompa do regeneracji
Witam :) możliwe ze listwa się zablokowała… sprawdź, olej w pompie - bo nie wiem, czy ona ma centralne smarowanie… zdejmij klapkę rewizyjną i sprobuj cofnąć listwę spowrotem, jeśli się nie uda, to niestety będzie musiała pojechać do fachowca… ale zanim, to warto się poradzić jakiegoś mechanika na miejscu, może coś poradzi, może uda się to rozwiązać… Czasami się zdarzają takie rzeczy, nie miałem doświadczenia z pompą fordowską, ale c330, c360 już kilka razy takie przypadki się zdarzały i głównie przyczyną był brak oleju w pompie.
Ta śruba do rególacji którą pokazujesz nie jest do regulacji luzu Ustawia się nią początek wtrysku każdej sekcji Krótko mówiąc każda sekcja w tej pompie musi podać paliwo co 120° A że pd sekcje nie mają innej rególacji (np. podkładki dystansowe) To jest to rozwiązane w taki sposób
Dziekuje bardzo. Tymi śrubkami ustawia się tylko luz między sekcją, a popychaczem. Początek wtrysku ustawia się względem rozrządu (czyli koło napędu pompy względem napędu z silnika). Dodatkowo przyspieszenie/ opóźnienie wtrysku ustawia się położeniem pompy (offset).
@@Jarek330M Jak przeprowadzić taki proces regulacji początku wtrysku danej sekcji. A to nie powinno być tak że wszystkie muszą mieć taki sam początek wtrysku?
Wydaje mi się, ze wszystkie powinny mieć początek taki sam. W poprzednim komentarzu chodziło mi o początek wtrysku pompy, który reguluje się ustawieniem kąta całej pompy. Jeśli chodzi o ustawianie sekcji, to nie jest to moja działka, film miał pokazać tylko jak wyjąc sekcje :) ale wnioskuje, ze w ustawieniu sekcji chodzi o to by ustawić sekcje do geometrii krzywki walka, tak by odpowiednia ilość paliwa została podana przed górnym wierzchołkiem krzywki, która oznacza koniec dawki... tak ja to widzę :)
@@Patryk51140 To powinno wykonywać się na stole probierczym, przed regulacją dawek. Każdy stół ma na wrzecionie naniesioną skalę i po prostu ustawia się "wznios" sekcji tak, aby początki tłoczenia odpowiadały cyklowi pracy silnika - dla 6 garowca jest to dokładnie co 60 stopni. Dopiero po tej regulacji można zacząć ustawianie dawek, ponieważ każde podniesienie sekcji (aby przyspieszyć kąt) powoduje zmniejszenie dawki (i odwrotnie) - wynika to z budowy tłoczka. W internecie dostępna jest instrukcja napraw do ursusa 360 - tam jest dość dokładnie opisane co regulować i w jaki sposób to robić.
Ta śruba do rególacji którą pokazujesz nie jest do regulacji luzu Ustawia się nią początek wtrysku każdej sekcji Krótko mówiąc każda sekcja w tej pompie musi podać paliwo co 120° A że pd sekcje nie mają innej rególacji (np. podkładki dystansowe) To jest to rozwiązane w taki sposób
Demontaż elementu tłoczącego, to pikuś, niezależnie od zastosowanej metody. Gorzej to później włożyć prawidłowo na swoje miejsce. Nie mając dedykowanych do tego narzędzi, to raczej ciężko z tym. Trzeba by dorobić taką "klamerkę" jaka jest pokazana w instrukcji napraw do c-360. Wtedy obraca się wałkiem, aż sprężyna się ściśnie na max i wkłada się tą klamrę, która zapobiega rozprężeniu sprężyny. Wtedy, po zluzowaniu wałka, wychodzi całość, razem z elementem tłoczącym. Montuje się tak samo, ale tu już trzeba nieco praktyki, bo wieńce sekcji muszą być odpowiednio równo ustawione względem listwy. W książce jest wszystko dokładnie opisane i wydaje mi się, że było by to samemu do ogarnięcia. Do "fachowca" podjechać wtedy tylko na regulację, bo sami tego nie zrobimy. Z tego, co się słyszy, to ciężko dzisiaj o uczciwego, bo większość nazywa "regeneracją pompy wtryskowej" samą wymianę sekcji (oby na nowe, bo kto ich tam wie) i przeregulowanie i za to biorą całą kasę, a do regulatora obrotów, to już zajrzeć się nie chce i wymienić zużyte części. Spotkałem w życiu tylko jednego fachurę, który mi uczciwie zrobił całą pompę i powymieniał elementy w regulatorze, bo były zużyte i ciągnik klapał nierówno. Reszta ma wywalone na to.
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź i wskazówki. Tak, co do ustawiania jest mnóstwo teorii, wspomniałem tylko o kilku rzeczach jak pozycja listwy. Jest to kawał wiedzy, który musi być poparty praktyką... Ja chciałem tylko chałupniczo pokazać, jak można to zrobić, choć nie wiem, kto i po co w sumie miałby to robić w domu. Niestety to cała prawda, ciężko już o dobrego specjalistę, który zadba o każdy szczegół. Kilka dni temu pisał widz, że dostał po pompę po remoncie, poskładaną na starych uszczelkach - ręce opadają. Dostęp do części jest całkowicie bezproblemowy, części takie jak uszczelnienia kosztują naprawdę grosze. Takich specjalistów z powołania i pasji naprawdę jest bardzo niewielu.
Oczywiście regulację to już trzeba tak czy tak zlecić komuś, chociaż jeden z widzów również stworzył sobie maszynę z menzurkami, z przekładnią i robi to... Ale to nie zmienia faktu, że trzeba mieć pojęcie o tym, co się robi i dlaczego :) pozdrawiam serdecznie !
@@ProjektAUTO Wszystko się zgadza. Ktoś tu niżej zdaje się pisał, że dostał 6 miesięcy gwarancji na pompę po regeneracji. To ja pytam, co to za regeneracja? Ja miałem w c-360 pompę, która notorycznie się zacinała, albo na full obrotach (szczęście, że korba nie wyfrunęła) albo gasł i nie odpalił. Ojciec dawniej to woził do jednego takiego i gość nie potrafił, a raczej mu się nie chciało tego ogarnąć. Już później za mojego "panowania" pompa zacięła się na amen, nie dało rady nawet listwy ruszyć śrubokrętem. Co się okazało? Oberwało ząbki na wieńcach regulacyjnych i obrobiło też ich trochę na listwie, co poskutkowało zacięciem na amen. Rozebrałem ją w drobny mak i wrzuciłem do pudełka.Miałem jeszcze drugą pompę, też gówniano zrobioną, ale jakoś tam jeszcze chodziła. Dowiedziałem się wtedy o jednym młodym typku, który ponoć "robi dobrze" Pojechałem do niego i rzeczywiście, widzę nowe maszyny, gościu robi masowo przy samochodowych common rail, a remonty pomp ciągnikowych, to tak "po godzinach". Koniec końców, pompa, która się zacinała, miała wytartą obudowę w miejscu, gdzie przesuwa się listwa zębata, więc nie dziwne, że się zacinała, skoro był duży luz. Zużyte elementy w regulatorze obrotów, łożyska igiełkowe, ciężarki z luzami na wszystkie strony itd. Porobił mi to wszystko, obudowę wziął z tej drugiej pompy, luz w ciężarkach zgubił i traktor chodził jak zegareczek, chyba pierwszy raz w życiu, nie licząc jakiegoś tam okresu, po opuszczeniu fabryki. Dał mi na to rok gwarancji. Jedyne, co mnie niepokoi, to to, że mówił, że włożył "regenerowane" sekcje, a nie nowe, ale cóż. Obecnie, to ta pompa już niestety wymaga remontu, ale z tego, co wiem, to on już przy nich nie robi. Nawet zdjął szyld z ogrodzenia, to cholera wie, czy nie zrezygnował całkiem. No i teraz problem, bo nie wiadomo, do kogo zawieźć. Jeden znany w okolicy mechanik, polecił mi gościa, do którego on sam wozi, że ponoć właśnie też nie stosuje półśrodków i wymienia co trzeba. Koszt niby miał być 800 pln, ale dziś, to pewnie już więcej. Ale jeśli rzeczywiście jest 100% uczciwy, to według mnie, cena jak najbardziej prawidłowa, a części przecież też kosztują. Na internecie pełno ofert pomp niby po regeneracji, ale poza ładnym wypiaskowaniem obudowy i czasem pomalowaniem, to wątpię, czy one są coś warte. A ciekawi mnie też, kto tak naprawdę jest producentem tych nowych pomp np. do c-360, bo zapewne już nie WSK Mielec. Tam na tabliczkach jest coś o Mielcu, ale to zapewne całkiem inny producent. Teraz zresztą, ludzie już coraz częściej eksperymentują z pompami Motorpal do c-360. Ponoć lepsza jakość wykonania, precyzyjniejsze dawki paliwa itd.
Tak, to znany przypadek również mi - listwa nawet nie tknięta podczas remontu i już po montażu wszedł na obroty i już tak pozostał- zdarzało się również, że w ogóle nie odpalił... prosto po remoncie i tłumaczenie "pompiarza", że na pewno nie umiesz pompy zamontować :) Nowe pompy? nie sądzę, by robił je jeszcze Mielec, z tego, co mi wiadomo jeszcze funkcjonujące jednostki POM robią kapitalki silników i robią też pompy i mają dostęp do dobrych części i może tam warto byłoby zapytać. Robiłem kiedyś jedną pompę w POM Tyczyn k/Rzeszowa. A części- jak leci- Chiny, Indie, Rumunia... nie obrażając nikogo, ale BARDZO często się zdarza, że kupujesz nowy zamiennik i nawet otwory montażowe nie pasują, więc, o czym tu mówić. Za czasów kiedy produkowano te traktory, producent czegoś takiego poszedł by siedzieć. Ekonomia rządzi się swoimi prawami, prawda jest taka, że każdy chce najtaniej i najlepiej, a to rzadko idzie w parze. Przykład reprezentatywny głowica C360- nowa uzbrojona okolice 300 zł. Regeneracja starej, planowanie, frezowanie, wymiana zespołu zaworowego - ok. 250 zł... z jednej strony wyrzuciłoby się starą i włożyło nową i nie marnuje czasu, itd. a z drugiej takich części jak wtedy były, może nie doskonałe, zrobione taką technologią jaka wtedy była dostępna, ale z uczciwego materiału to już nie dostanę.
@@ProjektAUTO sama prawda..
Tak, można, nawet trzeba hehe :) nic się nie przestawi, to tylko przewód zasilający, niczego się na nim nie ustawia :)
Nigdzie nic nie ma, jedyny treściwy film. Dzięki 👌👌
Nie ma sprawy!!!! Cieszę się, ze mogłem pomoc! :)
@@ProjektAUTO zrób tylko o regulatorze obrotów :)
Extra Film,tegp właśnie szukałem do 60-tki 👍 dzięki
Ekstra! Super 😍💪🍻
Bardzo przejzysty film albo nie mialem za wiele w szkole o pompach albo przespałem tą lekcję a ten film to super podstawa pod dalszą nauke 👍
Bardzo dziękuje 👋 sam nie jestem specjalistą w tej kwestii, ale z czystej ciekawości przebrałem zobaczyć jak to faktycznie sobie działa :) a w szkole, mogło jednak tego nie być, albo bardzo teoretycznie… a tu jednak coś dla oka :)))
Nowy mikrofon i dźwięk jak w Rock Radiu! :) Rewelacja! :)))
Pomijając, ze nawet go nie obrobiłem :3
I fajna muzyczka
Bardzo dobra Robota 👍👍👍
👋👋👋
Bardzo dobry film instruktażowy. Super.
Bardzo dziękuje :)
czekam na dalszą część :)
Co więcej nagrać o pompach?:) hehe
@@ProjektAUTO o regulatorze obrotów
A no tak!!!! :)
Filmik Super 👍👍👍
Profesjonalna robota ! Mistrz
Thank you for video👍
Thank You for watching!!! 👋
Elegancko :)
Dziękuje!!!:)
Zrób film na czym polega regulacja dawki w pompie która ma korektor
Witam czy jak odkręcę tą pokrywe co są tam te sekcje to czy potem mi przyjmą do regeneracji, bo bym chciał sam spróbować naprawić bo się zastały, ciągnik stał całą zimę i sporadycznie był przepalany, pozdrawiam i czekam na odpowiedź 🙂
ŁO PANIE!! Wielkie dzieki za pokazanie, jak to rozebrac. Po tym jak 3x mnie oszukali (DIESEL SERVICE w Radomyslu) i pompa po tych naprawach chodzila lacznie kolo godziny, stwierdzilem, ze sam ja sobie zregeneruje. 2 sekcje, przeskakuja i blokuja sie na wzajem. Albo listwa wyrobiona,albo te pierscienie z zebami. Napisze, jak ogarne,co bylo nie tak. SUB leci, lapka w gore i ogladam kolejne filmy.. Zaj..sta muza do filmiku btw. :)
EDIT: Jaki luz ustawic?
Bardzo dziękuje! Ciężko teraz o uczciwego fachowca :/ powodzenia z regeneracja! Sama regeneracja powinna się udać, najgorszej będzie ustawić dawkę, bo niestety bez przyrządu, ciężko będzie tego dokonać :/ właśnie ten luz na dole odpowiada za początek wtrysku sekcji, i tak chałupniczo nie wiem, czy uda się to dobrze ustawić :/
PRZYRZĄDDO DEMONTAŻU SEKCJI POMPY WTRYSKOWEJ C330.
10 minut pracy weź stare 2 nozyki od kosiarki rotacyjnej,przetnij od otworu na zewnątrz podszlifuj aby mieściło sie to miedzy spręzynami sekcji weż srube M16 o długości ~~15cm dospawaj ten nozyk do łba sruby drugi nożyk dospawaj do rurki która wejdzie na ta śrube dobierz długośc tak aby jedna strona weszła pod sprężyny sekcji tłoczącej pompy a druga oparła sie na korpusie tam gdzie sa króćce do rurek skrecaj naretke tej sruby która ścisnie sprężyny i najlepiej wyciahgac takim magnesem na elestycznym pręcie, podobnie jest z założeniem tych talerzyków po wymianie sekcji.
podszlifuj aby mieściło sie to pod sprężyna a miedzy spręzynami drugiej sekcji jak i boku korpusu pompy
Witam. Czy po odkręceniu króćca pompy do którego przykreca sie przewód idący do wtrysku nic sie w pompie nie przestawi? Mam do wymiany ten króciec w pompie c330 jest prrserwany gwint. Dokręca się go z odpowiedzią siłą? Czy z wyczuciem? Pozdrawiam
Witam :) można odkręcić, u góry nie ma żadnej regulacji… no trzeba tak dość dokręcić, nie podam niestety żadnego momentu, no ale musi się tam uszczelnić… i tam jest zabezpieczenie jeszcze takie, żeby się nie wykręcało…
Witam serdecznie mam małe pytanie będę zmieniał końcówki wtrysku w ciągniku c 330 i myślałem nad końcówkami Andoria lub MotorPal co by Pan polecił Pozdrawiam
Witam, wszystkie powinny fajnie pracować, byleby nie te najtańsze na rynku :) kwestia regulacji i kąta pylenia...
@@ProjektAUTO No zamówiłem MotorPal ustawie na 140 pompę mam po regeneracji wiec powinna dac rady Pozdrawiam
Cześć a czy masz film jak poprawnie złożyć elementy pompy wtryskowej bo jednak do rozebrania nie trzeba mieć talentu :)
Hej, nie mam :) hmm może talentu mieć nie trzeba, ale demontaż nie jest wcale taki oczywisty jak robisz to pierwszy raz 💁 idąc tym tropem, poprawne złożenie jest analogiczne do jego rozłożenia - tylko od tyłu haha. Bez maszyn to i tak nie ma sensu, nie da się jej złożyć na oko... Trzeba ustawić dawki, itd.
Witam. Mam do Pana pytanie: wymieniłem sekcję w pompie wtryskowej w ciągniku C360 na nowe, i czy jest potrzebna jeszcze jakaś dodatkowa regulacja??? Bardzo proszę o odp będę bardzo wdzięczny!!
Witam, tak niestety potrzebna jest regulacja dawek na maszynie…
Jakie są koszta wymiany 6sekcji i ustawienia pompy bo zapłaciłem 900ZL.NIE widział bym w tym nic złego ale przyjrzałem się i widzę że nie wymienił zimerynga i uszczelki na nowe to skąd mam mieć pewność że bebechy zrobił sumiennie. CZY KOSZTA były już tak wysokie że na resztę nie starczyło czy jak.
Niestety koszty utrzymania idą w górę i ceny tez rosną… ale myśle, ze jest to w miarę przyzwoita cena. Trochę słabo, ze simmering poszedł stary, bo jak już jest rozebrane to przecież to już żaden koszt. Właściwie pewności nigdy nie ma, ale powinien być papier i gwarancja na conajmniej 6 mc. Jedyne co można zrobić to zdjąć klapkę rewizyjną i zobaczyć jak to wyglada. Każdy kanał powinien tez być „zaplombowany” najczęściej farbą, żeby serwis wiedział, ze nikt nie grzebał tylko oni nie zrobili dobrze. Najważniejsze, żeby dobrze pracowała, bo przyznam, ze raz na jakiś czas zdarza się, ze przychodzi pompa po regeneracji i działa nieprawidłowo… ale masz zupełna racje, ze przy tak niskich cenach części/ uszczelek, żeby montować stare….. brak slow…
@@ProjektAUTO mam gwarancję na 6miesiecy. Tylko że wyciągać ją ze stara i puzniej montować to żadna przyjemność i nie chciałbym żeby ciekła na wałku po to dałem ją do specjalistycznego warsztatu. Oby tylko pracowała dobrze to jakoś przeżyję. Warto też dbać o swoją opinię. W końcu świadczymy swoim nazwiskiem
No zgadza się, robota dla roboty nie ma sensu. Oby działała dobrze… jak nie będzie to trzeba zadać rekompensaty za poniesione z ich winy koszty i przestój sprzętu 💁♀️ lepiej się mówi niż w praktyce robi, ale o swoje trzeba walczyć, jak się płaci nie najmniejsze pieniądze to i się wymaga. Warto robić pompy w zakładach pozostałych jeszcze po POM np. Tyczyn k/Rzeszowa… być może w innych rejonach tez są takie miejsca jeszcze. Na RUclips jest kanał RetroRraktor i oni myśle, ze tez będą mogli coś polecić na przyszłość :)
Czy końcówki wtryskowe mogę wykręcić lub dokręcić, bo wybija mi paliwo spod jednej i nie wiem, czy można sobie to od tak odkręcić?
Jeśli to kwestia dokręcenia z zewnątrz to powinno się udać, jeśli wymiana itd..to niestety trzeba będzie dać go do remontu, albo alternatywnie taniej kupić po regeneracji
@@ProjektAUTO chodzi o to że mam wyciek na zewnątrz spod tej końcówki co ma ząbki. Z tego co widzę na filmie to jest tam podkładka miedziana, chciałbym ją wymienić lub spróbować dokręcić.
Podkładkę miedzianka wręcz polecalbym wymienić. Jest na kanale jeden filmik, jak je wygrzewam i tak właśnie trzeba zrobić z nowymi przed montażem....ona się ładnie dopasuje i uszczelni
@@ProjektAUTO jeżeli dobrze widzę to jest to pompa od SW 400, orientuje się Pan jaki tam może być rozmiar tej podkładki?
Przepraszam mój błąd, tam jest plastikowa podkładka nad sekcją... Jedyne co można zrobić to dokręcić ten króciec, do którego przykręca się przewody...
Witam czy ktoś może pomóc, pompa wtryskowa z silnika ford 2712E z kombajnu New Holland, po zimie tak jakby przeskoczyło cięgło od dodawania gazu i jest cały czas na wysokich obrotach, czy to sam naprawię, czy pompa do regeneracji
Witam :) możliwe ze listwa się zablokowała… sprawdź, olej w pompie - bo nie wiem, czy ona ma centralne smarowanie… zdejmij klapkę rewizyjną i sprobuj cofnąć listwę spowrotem, jeśli się nie uda, to niestety będzie musiała pojechać do fachowca… ale zanim, to warto się poradzić jakiegoś mechanika na miejscu, może coś poradzi, może uda się to rozwiązać…
Czasami się zdarzają takie rzeczy, nie miałem doświadczenia z pompą fordowską, ale c330, c360 już kilka razy takie przypadki się zdarzały i głównie przyczyną był brak oleju w pompie.
@@ProjektAUTO Dziękuję za odpowiedź muszę zerknąć na ten olej
Ta śruba do rególacji którą pokazujesz nie jest do regulacji luzu
Ustawia się nią początek wtrysku każdej sekcji
Krótko mówiąc każda sekcja w tej pompie musi podać paliwo co 120°
A że pd sekcje nie mają innej rególacji (np. podkładki dystansowe)
To jest to rozwiązane w taki sposób
Tak, masz rację... Zrozumiałem to zbyt późno :) dziękuję !!!! :) 👋
Świetny filmik.Mam pytanie czy śrubą na popychaczy rockowym da się regulować początek wtrysku danej sekcji?
Dziekuje bardzo. Tymi śrubkami ustawia się tylko luz między sekcją, a popychaczem. Początek wtrysku ustawia się względem rozrządu (czyli koło napędu pompy względem napędu z silnika). Dodatkowo przyspieszenie/ opóźnienie wtrysku ustawia się położeniem pompy (offset).
@@ProjektAUTO Nie zgodzę się. śrubka na popychaczu służy właśnie do ustawiania początków tłoczenia poszczególnych sekcji.
@@Jarek330M Jak przeprowadzić taki proces regulacji początku wtrysku danej sekcji. A to nie powinno być tak że wszystkie muszą mieć taki sam początek wtrysku?
Wydaje mi się, ze wszystkie powinny mieć początek taki sam. W poprzednim komentarzu chodziło mi o początek wtrysku pompy, który reguluje się ustawieniem kąta całej pompy. Jeśli chodzi o ustawianie sekcji, to nie jest to moja działka, film miał pokazać tylko jak wyjąc sekcje :) ale wnioskuje, ze w ustawieniu sekcji chodzi o to by ustawić sekcje do geometrii krzywki walka, tak by odpowiednia ilość paliwa została podana przed górnym wierzchołkiem krzywki, która oznacza koniec dawki... tak ja to widzę :)
@@Patryk51140 To powinno wykonywać się na stole probierczym, przed regulacją dawek. Każdy stół ma na wrzecionie naniesioną skalę i po prostu ustawia się "wznios" sekcji tak, aby początki tłoczenia odpowiadały cyklowi pracy silnika - dla 6 garowca jest to dokładnie co 60 stopni. Dopiero po tej regulacji można zacząć ustawianie dawek, ponieważ każde podniesienie sekcji (aby przyspieszyć kąt) powoduje zmniejszenie dawki (i odwrotnie) - wynika to z budowy tłoczka. W internecie dostępna jest instrukcja napraw do ursusa 360 - tam jest dość dokładnie opisane co regulować i w jaki sposób to robić.
studolarstwo
No i?:)
Chłopie za dużo odkręciłeś nie znasz się na robocie
Znam się znam 🤣
Panie Edwardzie, proszę zatem o własny film o remoncie pompy wtryskowej...
Ta śruba do rególacji którą pokazujesz nie jest do regulacji luzu
Ustawia się nią początek wtrysku każdej sekcji
Krótko mówiąc każda sekcja w tej pompie musi podać paliwo co 120°
A że pd sekcje nie mają innej rególacji (np. podkładki dystansowe)
To jest to rozwiązane w taki sposób