Bi živeli v skupnosti? To je prihodnost in tukaj so najboljši primeri iz prakse, 1. in 2. del

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 окт 2024
  • Slovenci smo evropski rekorderji po številu individualnih hiš in tudi rekorderji po nezaupljivosti. Tudi siceršnja statistika ni nič kaj obetavna. Lastno hišo ima 67 % Slovencev, ⅔ ljudi živi v individualnih hišah, ⅓ je enočlanskih gospodinjstev. Seveda je vzdrževanje hiše velikokrat finančno zelo obremenjujoče − 1 oseba čez 10 let ne bo mogla preživeti sama (oz. bo to privilegij). Kako torej organizirati bivanje? V svetu se širi ideja o t. i. sobivanju v skupnostih. Je skupnost lahko odlična in bolj kvalitetna ter cenovno dostopnejša oblika bivanja? Zakaj sploh razmišljati o sobivanjskih skupnostih? Katere primere iz prakse poznamo in katere organizacijske oblike skupnosti obstajajo? Iz prve roke bodo o bivanju v skupnostih govorile Manja Vrenko, Irena Rotar in Miranda Rumina. Če pa vas zanima, kako si je Andrej Brečko za 20.000 evrov naredil rodovno posest, na kateri se njegova družina preskrbi z vsem potrebnim ter živi samooskrbno in brez sevanj, pa vabljeni na dogodek ogleda posesti, ki ga organiziramo v aprilu: klepetobkavi.s...
    Klepet ob kavi je televizijska oddaja za zdrav življenjski slog, ki se predvaja na Planet TV vsako jutro okrog 9.00 (8.45) ter popoldan na Planet PLUS.
    Je pa dejstvo, da so naši divji urniki včasih nemogoči, zato vse vsebine objavljamo tudi na YT-kanalu, objavljamo novice, ustvarili smo tudi podcast, hkrati pa organiziramo še dogodke (delavnice, predavanja, izlete, potovanja, tudi izobraževanja).
    🌏Spletna stran: www.klepetobkavi.si
    🧘‍♀️Dostop do dogodkov: klepetobkavi.s...
    🔍Facebook: www. klepetobkavi
    🖼Instagram: / klepetobkavi
    📞Telefon: 02 6200 230
    👂Podcast: klepetobkavi.s...
    Namen vseh vsebin, ki jih ponujamo, je, da gledalci najdejo informacije, ki jim lahko pomagajo, da bi živeli bolj kvalitetno. Ali pa dobro informacijo, ki lahko pomaga komu od družinskih članov, sosedu, sodelavki.
    V ospredju je tako celosten pogled na človeka, tematike pa se dotikajo tudi komplementarne medicine, zdravilstva, osebnostne rasti in duhovnega razvoja, ezoterike, psihologije, ekologije, nutricionizma in drugih področij.

Комментарии • 8

  • @edakodric9287
    @edakodric9287 3 года назад +4

    O tem ze nekaj casa razmisljam.

    • @risan5261
      @risan5261 3 года назад +2

      Jaz tudi. Mislim da je to res prihodnost.

    • @loradejmanlora6691
      @loradejmanlora6691 2 года назад

      V skupnosti kot živijo Kinezi v bregah...ali kak so živeli indijanci?Nazadje so v skupnosti živele sekte!!to ni okej..Ne morem si pri nas predstavljat kak bi to funkconiralo...edino z svojci ja...drugo ne......ne poznaš ljudi...ali normalen človek samo v domovih.tam pa je zelo drago....nimam pojma kak bi to funkconiralo..

    • @brankavranicful
      @brankavranicful Год назад

      funkcionira,je res ,da miselnost ,šlovenci do sedaj večinaNe zna...

    • @brankavranicful
      @brankavranicful Год назад

      samo en "napačen/na lahko podre harmonijo ...

    • @brankavranicful
      @brankavranicful Год назад

      v tujini so pričeli obnavljati zapuščene vasi ,kmetije...