TEATR SPRAW NAJWAŻNIEJSZYCH. Debata o kryzysie zdrowia psychicznego wśród młodzieży

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 6 фев 2025
  • Ten film to zapis jednego z 200 spotkań, jakie co roku odbywają się na scenach Big Book Cafe.
    Chcesz mieć dostęp do wszystkich i oglądać o dowolnej porze?
    Dołącz do Patronek i Patronów Fundacji "Kultura nie boli" i korzystaj ze wszystkiego, co robimy z miłości do czytania.
    Spróbuj! patronite.pl/b...
    O kryzysie zdrowia psychicznego wśród młodzieży rozmawiają: psycholożka i psychoterapeutka Dorota Dot Okulicz z Fundacji „Można zwariować” oraz artystki, które podjęły ten temat w swojej twórczości: wokalistka Katarzyna Nowicka Novika i aktorka Natalia Lange, autorka teatralnej adaptacji powieści „Niepokój przychodzi o zmierzchu” i wykonawczyni roli głównej. Rozmowę prowadzi Małgorzata Gołota, reporterka, autorka m.in. książki o kryzysie zdrowia psychicznego wśród młodzieży „Żyletkę zawsze noszę przy sobie”.
    Debata towarzyszyła spektaklowi na podstawie głośnej powieści Marieke Lucasa Rijnevelda „Niepokój przychodzi o zmierzchu” w reżyserii JURY DZIVAKOU.
    Spektakl odbył się w ramach nowatorskiej inicjatywy TEATR SPRAW NAJWAŻNIEJSZYCH.
    Przedstawienia tego cyklu realizują artyści - aktorki, aktorzy, reżyserki, reżyserzy, dramaturdzy, artystki video oraz choreografki - którzy podejmują tematy istotne społecznie i psychologicznie, wierząc w terapeutyczne działanie sztuki. Tym samym wokół tematów trudnych i bolesnych budujemy mądrą, przyjazną i bezpieczną przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń, rozmowy i zrozumienia.
    Pomysłodawczynią i kuratorką cyklu jest Anna Król, z wykształcenia teatrolożka.
    W niedzielę 14 grudnia w cyklu TEATR SPRAW NAJWAŻNIEJSZYCH pokażemy:
    „Czarcie bydlę” - spektakl na podstawie opowiadania Małgorzaty Rejmer z tomu „Ciężar skóry”, w reżyserii Karoliny Kowalczyk i z dramaturgią Natalii Królak.
    Po pokazie zapraszamy na panel z udziałem autorki, Małgorzaty Rejmer, reżyserki oraz działaczami fundacji zajmującej się zapobieganiem przemocy w rodzinie.

Комментарии •