Валентин Мороз - Сучасна ситуація на Україні - Суспільна Служба, Торонто 2013-4-3

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 1 фев 2024
  • Валентин Мороз (15 квітня, 1936-16 квітня, 2019) був відомий український історик, автор, професор, радянський дисидент та політв'язень. На його підтримку була велика міжнародня кампанія на його визволення серед української еміграції - з гаслом - «Воля для Мороза» «Freedom for Moroz».
    Просидів 13 років у совєцьких констаборах.У 1979р. він з кількома іншими дисидентами був обмінений на совєцьких шпигунів затриманими у США. Перше емігрував до США з жінкою, тоді до Канади де одружився другий раз. Був активний на еміграції у проти-комуністичному політичному житті. Публісист журналу «Анабазис» від 1980-1991р., багато книг, памфлєток, радіопрограм та іншої медії. Після незалежності вернувся до України і був професором у Львові. Кожного року вертався до Канади де мав доповідь у Суспільній Службі в Торонті, в більшості пенсіонерам, де також презентував свої книги.
    Кілька років після цієї доповіді на жаль Валентин Мороз виглядало почав мати слабкість до алькоголю і це напевно погано вплинуло на його здоров'я. В остатні роки він мав менше зацікавлення записувати інтерв'ю, але він ще приходив до Канади кожного року і мав свої доповіді у Суспільній Службі і мав далі мотивацію та зміг написати ще декілька книг на історичні теми. На запитання яку рабську працю мусів робити в концтаборах, він не хотів багато розповідати, і лиш казав що часто був в ізоляторі.
    Він був цікавий доповідач - сильно критикував уряд Януковича, і мав кілька теорій про незалежність Україну порівняючи це до державо-творчого процесу Польщі, але може трохи помилково порівняв відносини України з Росією з Пакистаном та Індією.
    Що би було б цікавіше, якщо він би більше про себе розказував та свою життєву історію і що пережив, бо він відома людина яка грала ролю в історії також. Можливо що декотрі люди які багато складного пережили не хочуть про те згадувати чи розмовлти і їм легше на інші теми. У радянських концтаборах політв'язні були на найнижчому рівні, і над ними володіли, знущалися та експлойтували актуальні кримінальні які були вищий кляс в'язнів. Комуністичні держави відновили систему рабства у модерній ері, особливо в концтаборах де економічно експлойтували в'язнів як робочу силу - це були рабські колонії - часом виготовляючи продукти на експорт, і часом також як дешева робоча сила для західних фірм-колаборантів. Це іронія в тому що максизм представляє себе як рай для робочих де нарещі в історії не має експлойтації людей бо вся продукція ніби то належить робочим і не має капіталістів. У західних державах вже більше як 100 років тому вже не було рабства, яке було в 1863р. припинено у США. Конструкція Біломорського Каналу віл 1931-33р. є приклад великого совєцького рабського проєкту де не цінувалося людське життя та умови для робітників були особливо жахливі.
    Письменник і суд - Доля історика і публіциста Валентина Мороза
    • Письменник і суд (доля...
    Суспільна Служба Українців Канади - відділ Торонто
    Ukrainian Canadian Social Services - Toronto Branch
    ucsst.ca/
    Журнал «Анабазис»
    diasporiana.org.ua/?s=%D0%B0%...
    Інші твори Валентина Мороза і про нього - він писав більше книжок і памплєток чим тут, і аж до кінця життя
    diasporiana.org.ua/?s=%D0%B2%...
    Valentyn Moroz works in English
    diasporiana.org.ua/?s=Valenty...
    Тема примусової праці сьогодні ще актуальна з експортною продукцією Китаю. Не давно уряд Канади створив закон де компанії мусять доказувати що не використовують примусову працю-рабів і це турбувало декотрих фірм які мають продукцію в Киатю. В США офійціно на папері стоїть закон що не легально імпортувати продукти зроблені примусовою працею, хоча мало до тепер було перевірки умов у Китаю звідки ще приходять багато імпортів, але це може буде ще один елемент торгівельного конфлікту між тими державами у майбутньому. Багато міжнародних фірм почали за прошлих кілька років припиняти своє виробництво у Китаю.
    Приклади як експлойтували політв'язнів у Східній Германії.
    How East Germany profited by selling political prisoners to West Germany
    en.wikipedia.org/wiki/Trading...
    IKEA apologises for use of East German prison labour
    www.reuters.com/article/germa...
    Куба унікально експлойтує своїх докторів орендуючи їх іншм державам, відбираючи їхні пашпорти і тримаючи більшість їхнього заробітку, і від цього надходить велика частина їхнього державного бюджету навіть більше ніж від туризму.
    Cuban Medical Brigades Exploit Workers, Bring Millions in Revenue
    dialogo-americas.com/articles...

Комментарии •