13:10 to jest unia , domieszki Bio paliwa . Dziś rano był śnieg na liściach ale po pół godzinie zanim wypiłem kawę i wybrałem się z psem na spacer już stopniał 🤷♂. Teraz o 23 : 15 jest + 12 ale termometr przyklejony od zewnątrz do szyby przy zaciągniętej rolecie myślę że + 10 jest . Okna mają potrójne szyby tak że ciepełko zbytnio nie ucieka . Pozdro
Witaj Pawełku Nic dobrego już nie wymyśla z paliwem dobrze to już było . Teraz będzie już tylko gorzej za co niestety będziemyy płacić . Pozdrawiam Cię serdecznie 😇🤝 .
Witaj Paweł 🖐️ paliwo to teraz masakra powiadają ze za długo nie można go przetrzymywać. Warto często dolewać świeżego ale ile w tym prawdy to niewiem 👌👍😁😁😁pozdrawiam
U mnie rok temu jak wyskoczyło takie -15 czy nawet lepiej była akcja że samochód zaprotestował po tym, po ogrzaniu filtra paliwa i dodaniu "uszlachetniacza" problem znikł. Możliwe że to to samo się wtedy wytrąciło.
Mnie to wygląda na wodę. Biododatki to albo olej albo alkohol więc nie powinno się oddzielić , ewentualnie wymieszać po wstrząśnięciu. Kiedyś do paliwa na mrozy dolewało się denaturatu aby związał wodę, ciekawe czy by poskutkowało. Co do wody w butelce też zawsze mnie to zastanawiało, plastik jest izolatorem ale czas swoje powinien zrobić. Czyżby ciśnienie ? Ciekawe jak w odkręconej butelce by się ta woda zachowała, albo w zakręconym słoiku ? Pozdrawiam.
Denaturat każdej zimy stosowaliśmy. Do czasu, aż właśnie w słoiku sobie zrobiłem ON + denaturatu odrobinkę... Szok!!! -A kiedyś to wiadomo, jest spirytusem i wiązał / rozpuszczał się w wodzie i nie było problemu z zamarzaniem w filtrach.
Odnośnie aku . Twoje pomiary są mało wiarygodne ze względu na temperaturę odnośnie gęstości elektrolitu . Są odpowiednie tabele odnośnie stanu naładowania biorące pod uwagę temperaturę badanego elektrolitu . Druga sprawa to taka że badanie testerem przeprowadza się po kilkunastu godzinach od odłączenia. Procesy elektrochemiczne kończą się w momencie odpięcia ładowarki czy prostownika . 18 godzin to mało. Daj mu jeszcze ze dwa cykle . Ładowarki są fajne do utrzymania aku w dobrej kondycji . Do zadań specjalnych zwykły transformatorowy i soft w głowie 😂. Aku ulegają zużyciu co jest normalne. Można zadbać o to aby służył dłużej. Szczególnie dotyczy to maszyn / urządzeń rzadko używanych. Temat jest dość obszerny 😅.
Cześć Tomek. Zaraz idę podłączyć go jeszcze raz i zobaczę jutro - pojutrze co z nim będzie. Wszystkie (2) transformatorowe u mnie nie dają najmniejszych oznak życia. - Ja to wiesz - amator jestem, a nie placówka badawcza. ;)
@paweisyn7446 jak by wszyscy na wszystkim się znali to by było kiepsko . Ja tam się nieznam na aku I ładowarkach. Trochę znam się na prostownikach tradycyjnych . Taka analiza tego co pokazałeś. Skrajne cele są najsłabsze/ zasiarczone. Cela z mętnym elektrolitem jest najlepsza . Białe zmętnienie oznacza że występowała tam elektroliza . Zasiarczenie jest spowodowane notorycznym niedoładowaniem . Jest to uszkodzenie właśnie z tego powodu . Brunatny elektrolit świadczył by o naturalnym zużyciu. I co dalej z tym ? Zasiarczenie jest uszkodzeniem aku . W pewnym stopniu można to " naprawić " jednak nigdy nieuda się odzyskać pełnej sprawności. O ile się orientuję Twoja ładowarka w tym trybie pracuje impulsowo co powoduje odsiarczanie. Potrzebuję jednak dużo czasu. Szukanie instrukcji do ładowarki niewiele Ci da . Informacji na jej temat szukaj na kanale Inspektor Elektron i Tadek Marczuk. Oni doskonale znają się na tym . Dlaczego ten proces musi być powolny ? Ogniwa jak sam widzisz są w różnym stanie i trzeba je wyrównać. Cele środkowe będą przyjmować więcej ładunku co podniesie ich temperaturę i większą elektrolize.skutkiem tego może być stałe uszkodzenie i złom. Powolne ładowanie impulsowe daje szansę na odratowanie w jakimś tam stopniu . Dobrze by było rozładować go do połowy przed następnym ładowaniem. W przypadku ładowarek Dobrze jest naładować cyklem standardowym a następnie cykl naprawczy .
@@tomekbis5499 ..."Dobrze by było rozładować go do połowy przed następnym ładowaniem. W przypadku ładowarek Dobrze jest naładować cyklem standardowym a następnie cykl naprawczy "... A ja go już podłączyłem w tym "naprawczym" tak, jak stał. Niby na tym Cteku jest 8 diód, ale jeszcze nigdy mi się ta ósma nie zapaliła. Nawet po kilku dniach jak jest podłączone ustrojstwo do sieci, to tylko do siódmej się zapalają. Na horyzoncie czeka mnie zakup nowego akumulatora, to niech ten się buzuje podłączony np. do czwartku - piątku.
The translators can be kind of funny sometimes, I thought it was mistranslating vinegar for antifreeze then realize you are using the vinegar to de-scale the cooling system. We get frost like that when the ground is frozen, air warms and rains a little, then turns freezing quickly. When I was young and working as a laborer on the railroad in the summer( 39c+ in the shade and no shade for 100km) I would put cans of soda in the freezer overnight to carry in my lunch box. Most of the time it stayed unfrozen until the can was opened. Once a can froze in my aunt's freezer and burst making a mess. I got in a little trouble for that. I don't know how fuel is in Europe, but here we have to have no sulfur diesel, of course the sulfur is what lubricates the fuel pumps and injectors so they have to add stuff to keep those parts functioning( adding 2 stroke oil to the diesel is good for the moving parts). We used to add alcohol to the fuel in the winter to absorb the water either in the fuel or from condensation. Alcohol does a good job of absorbing the water and keeping it in suspension in the fuel right up to its saturation point. If a little extra water is introduced past saturation point the water and alcohol will come out of suspension. That is what your jar looks like to me. One of the problems with storing diesel is that algae grows in it, that may be what the particles you see are. In the winter in the northern parts of our country they blend #2 diesel with #1 diesel(stove oil) so is stays flowing at the lower temperatures, that may also be part of the separation.
Przeczytaj o cieczy przechłodzonej. Efektownie wygląda, jak taka woda dosłownie w mgnieniu oka z ciekłej zamienia się w lód. Może sprawdź, czy ta dolna warstwa ze słoika z ON jest palna? Pewnie to, tak jak mówisz, wytrąciły się biododatki. Mógłbyś też w tej dolnej cieczy zanurzyć kawałek stali, aluminium i uszczelkę gumową- ciekawe czy wystąpiłaby jakaś reakcja/korozja? Przecież spalamy to w silnikach, więc wszystkie elementy układu paliwowego mają z tym styczność.
Na koniec jeszcze nagrałem kawałek filmu o cieczy przechłodzonej i zapomniałem to wszystko do kupy zmontować. W skrzyniach narzędziowych w przyczepie miałem 2 duże flaszki z wodą. Leżały sobie od czasu jak Bobcata przywiozłem. Wystarczyło potrząsnąć butelką... ;)
"Źle wskakuje" na tej dźwigni jazda/obrót/wysięgnik czy gdzie? Skręt też czarna magia może być. Generalnie sprzęty mamy dość antyczne i od dźwigni do mechanizmu wykonawczego jak na każdym punkcie je łączącym będzie trochę luzu - a na 100% będzie, to później brakuje zakresu na regulację.
@paweisyn7446 wydaje mi się że na listwie muszę jeszcze jazdę wyciąć dalej i ząbek wyciąć dalej.Jak to nie pomoże będę rozbierał osłony i patrzył jak to zatrybia.Chidzi o przełączanie jazda przód tył reszta jest oki:)
@@baltazar659 Przód/tył to jak się popatrzy pod kabinę, to jest takie regulowane cięgło. Jak poruszasz środkową dźwignią to wtedy ono się rusza. Generalnie trzeba zawsze pokręcić (wydłużyć/skrócić), żeby zaczęła dobrze jechać (w jednym kierunku, albo pod lekkie wzniesienie) bo niema "złotego środka", żeby jeździła w 2 strony bez pokręcenia tym🤣
Tak teraz myślę, że z ciągnika spuszczę do słoika próbkę tego co 23 grudnia 2024r. tankowałem, jak na krucjatę jechałem. Słoik opiszę i zobaczymy za rok co to będzie...
Cześć. U mnie w aucie dzisiaj rano pokazało minus 8 stopni. Pozdrawiam cieplutko
-8 to już prawdziwe mrozy.
@@paweisyn7446 🤣🤣
Witaj Pawełku dobrze ze masz coś kolejowego w swoim majątku-cho dzę po tych torach gduy tylko jestem w pracy , pozdrawiam Wł.
Sąsiad ma po byłej pieczarkarni (do parowania podłoża) jakiś kocioł od parowozu :)
Hej Pawełku. Zima zima, w końcu przyszła. U mnie też -12C było rano. Pozdrowionka.
U mnie -2 było.
👍 Witam i pozdrawiam.
13:10 to jest unia , domieszki Bio paliwa . Dziś rano był śnieg na liściach
ale po pół godzinie zanim wypiłem kawę i wybrałem się z psem na spacer już stopniał 🤷♂.
Teraz o 23 : 15 jest + 12 ale termometr przyklejony od zewnątrz do szyby przy zaciągniętej rolecie myślę że + 10 jest .
Okna mają potrójne szyby tak że ciepełko zbytnio nie ucieka . Pozdro
Witaj Pawełku
Nic dobrego już nie wymyśla z paliwem dobrze to już było . Teraz będzie już tylko gorzej za co niestety będziemyy płacić . Pozdrawiam Cię serdecznie 😇🤝 .
Dzięki i również pozdrawiam :)
Witaj Paweł 🖐️ paliwo to teraz masakra powiadają ze za długo nie można go przetrzymywać. Warto często dolewać świeżego ale ile w tym prawdy to niewiem 👌👍😁😁😁pozdrawiam
Łapka w górę i komentarz dla zasięgów 😅
Dzięki.
14:00 biododatki, z biododatkami trzeba zużyć paliwo w max chyba 6 miesięcy.
Prawdopodobnie tak.
U mnie rok temu jak wyskoczyło takie -15 czy nawet lepiej była akcja że samochód zaprotestował po tym, po ogrzaniu filtra paliwa i dodaniu "uszlachetniacza" problem znikł. Możliwe że to to samo się wtedy wytrąciło.
Może być. Na mrozy, to tylko benzyniaki nam zostają :)
@@paweisyn7446 coś w tym jest, ale dziwnym trafem wszystko u mnie diesel, może kiedyś, może coś ze stanów z prawdziwym silnikiem
Mnie to wygląda na wodę. Biododatki to albo olej albo alkohol więc nie powinno się oddzielić , ewentualnie wymieszać po wstrząśnięciu.
Kiedyś do paliwa na mrozy dolewało się denaturatu aby związał wodę, ciekawe czy by poskutkowało.
Co do wody w butelce też zawsze mnie to zastanawiało, plastik jest izolatorem ale czas swoje powinien zrobić. Czyżby ciśnienie ? Ciekawe jak w odkręconej butelce by się ta woda zachowała, albo w zakręconym słoiku ?
Pozdrawiam.
Denaturat każdej zimy stosowaliśmy. Do czasu, aż właśnie w słoiku sobie zrobiłem ON + denaturatu odrobinkę... Szok!!!
-A kiedyś to wiadomo, jest spirytusem i wiązał / rozpuszczał się w wodzie i nie było problemu z zamarzaniem w filtrach.
Witam szanownego pana 🙋
Odnośnie aku . Twoje pomiary są mało wiarygodne ze względu na temperaturę odnośnie gęstości elektrolitu . Są odpowiednie tabele odnośnie stanu naładowania biorące pod uwagę temperaturę badanego elektrolitu . Druga sprawa to taka że badanie testerem przeprowadza się po kilkunastu godzinach od odłączenia. Procesy elektrochemiczne kończą się w momencie odpięcia ładowarki czy prostownika .
18 godzin to mało. Daj mu jeszcze ze dwa cykle . Ładowarki są fajne do utrzymania aku w dobrej kondycji . Do zadań specjalnych zwykły transformatorowy i soft w głowie 😂.
Aku ulegają zużyciu co jest normalne. Można zadbać o to aby służył dłużej. Szczególnie dotyczy to maszyn / urządzeń rzadko używanych.
Temat jest dość obszerny 😅.
Cześć Tomek.
Zaraz idę podłączyć go jeszcze raz i zobaczę jutro - pojutrze co z nim będzie. Wszystkie (2) transformatorowe u mnie nie dają najmniejszych oznak życia.
- Ja to wiesz - amator jestem, a nie placówka badawcza. ;)
@paweisyn7446 jak by wszyscy na wszystkim się znali to by było kiepsko .
Ja tam się nieznam na aku I ładowarkach. Trochę znam się na prostownikach tradycyjnych .
Taka analiza tego co pokazałeś.
Skrajne cele są najsłabsze/ zasiarczone. Cela z mętnym elektrolitem jest najlepsza . Białe zmętnienie oznacza że występowała tam elektroliza .
Zasiarczenie jest spowodowane notorycznym niedoładowaniem . Jest to uszkodzenie właśnie z tego powodu . Brunatny elektrolit świadczył by o naturalnym zużyciu.
I co dalej z tym ?
Zasiarczenie jest uszkodzeniem aku . W pewnym stopniu można to " naprawić " jednak nigdy nieuda się odzyskać pełnej sprawności.
O ile się orientuję Twoja ładowarka w tym trybie pracuje impulsowo co powoduje odsiarczanie. Potrzebuję jednak dużo czasu.
Szukanie instrukcji do ładowarki niewiele Ci da . Informacji na jej temat szukaj na kanale Inspektor Elektron i Tadek Marczuk. Oni doskonale znają się na tym .
Dlaczego ten proces musi być powolny ?
Ogniwa jak sam widzisz są w różnym stanie i trzeba je wyrównać. Cele środkowe będą przyjmować więcej ładunku co podniesie ich temperaturę i większą elektrolize.skutkiem tego może być stałe uszkodzenie i złom. Powolne ładowanie impulsowe daje szansę na odratowanie w jakimś tam stopniu .
Dobrze by było rozładować go do połowy przed następnym ładowaniem.
W przypadku ładowarek Dobrze jest naładować cyklem standardowym a następnie cykl naprawczy .
@@tomekbis5499 ..."Dobrze by było rozładować go do połowy przed następnym ładowaniem.
W przypadku ładowarek Dobrze jest naładować cyklem standardowym a następnie cykl naprawczy "...
A ja go już podłączyłem w tym "naprawczym" tak, jak stał.
Niby na tym Cteku jest 8 diód, ale jeszcze nigdy mi się ta ósma nie zapaliła. Nawet po kilku dniach jak jest podłączone ustrojstwo do sieci, to tylko do siódmej się zapalają.
Na horyzoncie czeka mnie zakup nowego akumulatora, to niech ten się buzuje podłączony np. do czwartku - piątku.
@@paweisyn7446 u Tadka jest coś ósmej diodzie . O ile pamiętam to coś długo trzeba czekać na nią 😅.
To ładnie u Ciebie przymroziło u mnie było -2 co do octu to tak jak że wszystkim jest 10% a w rzeczywistości ..... Pozdrawiam.
Jarku, -20°C to jest odczyt po całej nocy w zamrażarce, jak termometr z octem sobie leżał.
The translators can be kind of funny sometimes, I thought it was mistranslating vinegar for antifreeze then realize you are using the vinegar to de-scale the cooling system.
We get frost like that when the ground is frozen, air warms and rains a little, then turns freezing quickly.
When I was young and working as a laborer on the railroad in the summer( 39c+ in the shade and no shade for 100km) I would put cans of soda in the freezer overnight to carry in my lunch box. Most of the time it stayed unfrozen until the can was opened. Once a can froze in my aunt's freezer and burst making a mess. I got in a little trouble for that.
I don't know how fuel is in Europe, but here we have to have no sulfur diesel, of course the sulfur is what lubricates the fuel pumps and injectors so they have to add stuff to keep those parts functioning( adding 2 stroke oil to the diesel is good for the moving parts). We used to add alcohol to the fuel in the winter to absorb the water either in the fuel or from condensation. Alcohol does a good job of absorbing the water and keeping it in suspension in the fuel right up to its saturation point. If a little extra water is introduced past saturation point the water and alcohol will come out of suspension. That is what your jar looks like to me. One of the problems with storing diesel is that algae grows in it, that may be what the particles you see are.
In the winter in the northern parts of our country they blend #2 diesel with #1 diesel(stove oil) so is stays flowing at the lower temperatures, that may also be part of the separation.
Zostawiłem🤚
Dzięki Jarku, Szczęśliwego Nowego!!!
Moze by na tym paliwie przetestować jakieś środki czyszczące? Sprawdzić czy coś to rozpuści.
Nie wiem jakie są i próbka trochę mała.
Przeczytaj o cieczy przechłodzonej. Efektownie wygląda, jak taka woda dosłownie w mgnieniu oka z ciekłej zamienia się w lód. Może sprawdź, czy ta dolna warstwa ze słoika z ON jest palna? Pewnie to, tak jak mówisz, wytrąciły się biododatki. Mógłbyś też w tej dolnej cieczy zanurzyć kawałek stali, aluminium i uszczelkę gumową- ciekawe czy wystąpiłaby jakaś reakcja/korozja? Przecież spalamy to w silnikach, więc wszystkie elementy układu paliwowego mają z tym styczność.
Ale musi być chyba gazowana.
Na koniec jeszcze nagrałem kawałek filmu o cieczy przechłodzonej i zapomniałem to wszystko do kupy zmontować. W skrzyniach narzędziowych w przyczepie miałem 2 duże flaszki z wodą. Leżały sobie od czasu jak Bobcata przywiozłem. Wystarczyło potrząsnąć butelką... ;)
@@dawidg.9270 Nie musi :)
Czyli znasz temat :)
Panie Pawle jest zima to musi być zimno .
Taki mróz to nie mróz. ;)
Teraz widać z czym mieszasz wodę, że nie zamarza ;) Tylko lej w szkło, bo z plastiku niesmaczna.
Z czym mieszam? To sama woda.
Mam do pana pytanko cos mi jazda w kmce zle wskajuje i ten skret raz dziala mi raz nie co to moze byc?
"Źle wskakuje" na tej dźwigni jazda/obrót/wysięgnik czy gdzie? Skręt też czarna magia może być. Generalnie sprzęty mamy dość antyczne i od dźwigni do mechanizmu wykonawczego jak na każdym punkcie je łączącym będzie trochę luzu - a na 100% będzie, to później brakuje zakresu na regulację.
@paweisyn7446 wydaje mi się że na listwie muszę jeszcze jazdę wyciąć dalej i ząbek wyciąć dalej.Jak to nie pomoże będę rozbierał osłony i patrzył jak to zatrybia.Chidzi o przełączanie jazda przód tył reszta jest oki:)
@@baltazar659 Przód/tył to jak się popatrzy pod kabinę, to jest takie regulowane cięgło. Jak poruszasz środkową dźwignią to wtedy ono się rusza. Generalnie trzeba zawsze pokręcić (wydłużyć/skrócić), żeby zaczęła dobrze jechać (w jednym kierunku, albo pod lekkie wzniesienie) bo niema "złotego środka", żeby jeździła w 2 strony bez pokręcenia tym🤣
@paweisyn7446 tak wiem będę regulował może uda się staw wykopać po to ja kupiłem i szwagrowi odmulic wodę już spuścił :)
Ta ropa to nie wiadomo co nie powinna tak się rozdzielać .
Ze starości się skisła🤣
Dziwna woda!
Mam kawałek jeszcze nagrane o tym ;)
gorgeous
Amba fatima, paliwo było i nima.
Tak teraz myślę, że z ciągnika spuszczę do słoika próbkę tego co 23 grudnia 2024r. tankowałem, jak na krucjatę jechałem. Słoik opiszę i zobaczymy za rok co to będzie...
Sodę lepiej kupować na allegro bo w tych małych paczkach drogo to wychodzi.
Myślę że to jest parafina
Parafina w temperaturach oscylujących koło 0°C się nie wytrąci i jest bardzo łatwa do powtórnego rozmieszania.
Ale gdzie u nas zatankować. B0
No właśnie, chyba po niedzieli zacznę dzwonić i szukać. 🔍⛽⛽⛽🔎
Cześć
Cześć
Cześć! Ale ten twój pies jest wierny! Na Orlenie u was zawsze było słabe paliwo!
Psa kiedyś nam podrzucili, to siedzi :)
- A gdzie u mnie lepsze dostać?🤔
@paweisyn7446 w Rosku chyba najbliżej, ale tam nie wiem jakie jest.
@@Skiba2004 Przemo we wtorek będzie miał :)
Kiedyś do mauzera mi hurtowo przywozili, ale to stare dzieje ;)