Moc si cením vaší práce! Často kvůli mimoškolním aktivitám chybím ve škole a díky vám nemám žádný problém dohnat učivo. Možná tomu nakonec rozumím víc než, kdybych byl ve škole.
pozeral som videa o kvadratickych rovniciach ale nejako to neviem pouzit na tieto priklady neviem si s tym rady 3xnadruhu - 11=0 alebo 5xnadruhu+9=0 porad prosim
Prter Ragan Na tyhle kvadratické rovnice funguje ten samý vzoreček, jen lineární člen "bx" je nulový, tedy: ax^2+bx+c=0 →pokud b = 0 → ax^2+c=0 → úplně nejsnazší cestou je převést "c" doprava, vydělit "a" a odmocnit (tady pozor na znaménko obě (a a c) musí být buď obě kladná, nebo obě záporná - pro reálná čísla). A výsledky jsou dva - kladný a záporný. Tvoje první rovnice řešit lze, s výsledkem + - odmocnina(11/3), druhá rovnice v oboru reálných čísel řešit nejde - nemůžeš odmocnit záporné číslo.
Skvělá práce! Vytvořit všechna takhle videa Vás muselo stát neskutečně mnoho času a je vidět, že to děláte opravdu s nadšením.
Moc děkuji, to dělám :)
Moc si cením vaší práce! Často kvůli mimoškolním aktivitám chybím ve škole a díky vám nemám žádný problém dohnat učivo. Možná tomu nakonec rozumím víc než, kdybych byl ve škole.
Moc Vám děkuji za super pochvalu, jsem rád že můžu pomoci. Tak snad vše úspěšně zúročíte! :)
pozeral som videa o kvadratickych rovniciach ale nejako to neviem pouzit na tieto priklady neviem si s tym rady 3xnadruhu - 11=0
alebo 5xnadruhu+9=0
porad prosim
Prter Ragan
Na tyhle kvadratické rovnice funguje ten samý vzoreček, jen lineární člen "bx" je nulový, tedy: ax^2+bx+c=0 →pokud b = 0 → ax^2+c=0 → úplně nejsnazší cestou je převést "c" doprava, vydělit "a" a odmocnit (tady pozor na znaménko obě (a a c) musí být buď obě kladná, nebo obě záporná - pro reálná čísla). A výsledky jsou dva - kladný a záporný.
Tvoje první rovnice řešit lze, s výsledkem + - odmocnina(11/3), druhá rovnice v oboru reálných čísel řešit nejde - nemůžeš odmocnit záporné číslo.
Dobrý den, přesně jak je napsáno v komentáři níže :)