Használok Fender FM212r kombót, Bugera G5 fejet ládával, olcsóbb (Behringer) keverő erősítőt, ezeket vagy kispedálokkal boardban, vagy multieffekttel (Boss GT100), és néha hangkártyát (Behringer UPHORIA umc202HD). Mikor mi van közelebb, vagy mihez van kedvem. Ha szgépen szól, nem használok szoftveres effektet. Egyidőben a Bias FX szólt, de a hangkésés miatt leálltam róla. Szoftveresen csak gyakorlás. Ha örömködök, keverőerősítő, kombó vagy a fej+láda. Attól függ, egyedül játszok vagy a kölök is dobol. 😀
@@gitaroznijo A Boss multit nem szereti. Kispedállal jobban bejön. Boss DS1 megy hozzá és a delay is. De ez egy olcsó cucc otthonra kezdőknek. Profinak nem való.
alapvetően analóg cuccokon szeretek játszani/gyakorolni, van itthon egy Orange Crush 20 wattos kombóm jó sok pedállal, illetve egy kézzel készült 15 wattos csöves erősítőm, ami egy Dark Terror klón, ahhoz viszont még szereznem kell egy 2x12 ládát is. Viszont ha felvételről van szó, akkor Ableton Live-ot használok egy Roland Rubix 22-es hangkártyával, azon belül pedig Bias Amp/Bias FX pluginnal rakom rá a bemenő jelre a különféle effekteket, vagy ha van kedvem hülyéskedni meg új beteg dolgokat kipróbálni, akkor az Ableton beépített effektjeivel bohóckodok :)
Tanulgatok nagyon kezdőként, ehhez nem kell erősítő, de beszereztem egy marshall mg30fx kombót. Még a gyakorolgatás is nagyon dögös lett vele. :) Elemezni nem akarom mert nincs tapasztalatom ezen a téren.
Sziasztok! Jelenleg Boss Katana 100/212 mk2. Kiváló lehetőség minden szempontból hiszen szoftveresen is elérhető a BOSS Tone stúdión keresztül. Ezen kívül van egy Laney Vh100r erősítőm😊 Csak így tovább Csabi! 👍🏻🙋🏻♂️
Üdvözletem!èn pc szoftvert használok amplitube 4 et presonus studio 6/8 hangkártyával yamaha hs7 studiomonitorokon keresztül,nem csak a gitározásra alakitottam ki vokális zene felvètelère,de erre erre is tökèletes. Illetve van egy laney lx 10es kis gitárkombóm azon kezdtem a gitározást,nekem nem tetszettek ezek a multieffekt pedálok vagy ami tetszett nagyon drága volt. Nagyon jók a videók,sokat lehet belölük tanulni!
Elsösorban a jazz vonal,jazz akkordok megtanulása a cèl,mindig volt gitárom csak ellinkeltem sokszor,mostmár nem linkelem,ès nagyon sokat tanulok a videoidbol!
@@gitaroznijo Szia Csaba! Szerintem kezdőknek kiváló választás egy ilyen kis gitárkombó. Nyílván ilyenkor még nem a hangerő mennyisége számít. Ellenben sok erősítő szimulációt, effektet, hangszín állítási lehetőséget tartalmaz, ami kezdőként igen hasznos. Ez később úgyis le fog tisztulni, de ameddig nincs meg az egyéni hangzás, addig nagyon jó, hogy lehet próbálgatni. A Mooer az meg egy csoda...
@@fis29 Igen, az szerintem is jó, ha kezdőként az ember ki tudja próbálgatni a dolgokat. Emlékszem, amikor kezdtem, akkor még nem voltak ilyen erősítők/szoftverek, és sokáig lövésem nem volt, hogy mi mire jó.
Én egy kisebb Marshall kombót használok. Viszont kettő kérdésem lenne:, első: Tudnál majd beszélni a bandádról? Második: Van olyan digitális program amihez nem kell hangkártya?
Ha jól tudom, ezekhez a programokhoz nem árt a hangkártya. Bár már több hozzászólásban említettek a többiek olyan dolgot, amit nem ismertem...más talán többet tud segíteni. A zenekaromról beszélhetek (igazából több is volt), meglátom...régebben volt. Köszi a kérdéseid! :)
Én nem szeretem annyira a teljesen software-s dolgokat. De nekem nagyon megtetszett a DSP (Digital Signal Processing) technológia. Ugye itt olyan hangkártyákról beszélünk amiben dedikált microprocessor van, ami a bemenő jelet dolgozza fel, ennek a segitségével lehet közel realtime(valós idejűen) effectezni. Egy ilyen DSP-s hangkártyát használok (Audient Sono), ez a láda microphoneozását szimulálja, illetve van rajta EQ(ez még az Analóg digital konverzió előtt), és van benn egy 12AX7 elektroncső. A zeneszerkesztőben lévő effecteket maximum korrigálásra használom, ami a gitárhangszinben szerintem szignifikáns, azt még az Analóg-Digital converter előtt rakom a láncba(drive, reverb, delay). A modulációs effecteket(flanger, pitchshifter stb...) nem szeretem. Élő-koncerten egyáltalán nem játszom(nem csak most, amúgy sem), ezért a studiokban használatos effecteket előnyben részesitem a hagyományos gitáreffectpedálokkal szemben.
Úristen. Ezt nem hiszem el, pont most néztem egy közel 3 éves videódat, és ott volt egy komment amire válaszoltál hogy lesz egy ilyen videó, kerestem, kutattam, de arra a következtetésre jutottam, hogy nem készült el a videó, erre, pár órával később jön is. Ez véletlen? :D
Sziasztok! Nekem Stomplab 1G pedálom van, kis keverőből számítógépbe megy. Így könynen tudok rájátszani a RUclips zenékre, meg backing track-re. Ja, kombóm nincs is, leginkább fejhallgatót használok, vagy a számítógép hangszóróját. Tervezem a vásárlását egy külső hangkártyának, mi a véleményetek a BEHRINGER UMC22-ről? Én csupa jót olvastam róla, és az ára is vállalható.
Ignite Emissary - én garageband-ben használom, de nyilván megy bármilyen progival amibe lehet külső plug-in-t tölteni. Van BiasAmp2, BiasFx2 is, de az Amped Roots is kiváló. Igazi gitárerősítőm nincs. Amúgy, az Ignite-ról rengeteg videó van itt a youtube-on is.
Valamikor 10-15 évvel ezelőtt nagyon meguntam a számítógép előtt ücsörgést, ezért nekem egy 10 wattos Fender frontman, meg egy 15 wattos Blackstar kombóm van szobai gyakorlásra, meg egy ősöreg, 35 wattos Vermona, ha korabeli, keleti blokkos hangszínt keresek, illetve egy 65 wattos Peawey, ha több hangerőre vágyom. Színezésre egy kis, zsebméretű Mooer multi, meg néhány alap pedál van bevetve. Adott esetben a Mooerral az is megtehető, hogy elemet teszek bele, fejhallgató a fejre, nyakamba a gitár, zsebre a Mooer, nem kell hozzá kombó se. Illetve ez már a kimenő jelet kisjacken keresztül, normál szobai erősítőbe is ki tudja küldeni. Okos kis cucc, takkal, dobeffektekkel, erősítőmodellezéssel, 99 gyári effektlánc beállítással, meg 99 tárhellyel a saját effektláncokhoz. Még ezt se bírom kihasználni; van 5-7 saját effektlánc-beállításom, és annyi nekem bőven elég.
fl studio környezetben használom, de még bármilyen DAW szerkesztőbe behívható effekt plugin-ként. Én 2020 óta szórakoztatom magamat virtuális gitáron (igazin sajnos nem tudok) való játszással és már elég sok vele kapcsolatos elméleti dolgot megtanultam ezzel, de a Te anyagaid ezeket még kiegészítették
Én szeretném majd az orange után egy jobb hangzást kihozni vagy a marshall jvm410h vagy egy Line 6 pod go ra vagy peavy vagy a laney gondoltam ezeket még le írok és ezek mellé lesz egy hét húros gitárom mivel szerintem sokkal vastagabb töményebb lesz a hangzás
Én egy 10 wattos erősítőt használok,amit még anno kaptam az Ibanezemhez.....de már gondoltam egy 40-50 wattoshoz....ha esetleg egy 457 vagy 458 as Harley Benton gitárt szerzek mert nagyon izgat a mély hangolás........... pont egy ilyen hangkártyát gondoltam vásárolni mert elég jó áron lenne használtan...nem tudom hogy a mély hangoláshoz is jó e ?
@@csabab.5689 USB-n keresztül összekötöd a hangkártyát a számítógéppel, jack-kel megy a gitár a kártyába, a "Phones" feliratú csatlakozóba megy a hangszóró.
@@csorszbalazs7315 Szia Balázs, márkákat illetve watt-ot nem tudok mondani, ne haragudj. Az biztos, hogy a 80 w-os kombóm próbateremre teljesen elég volt, kb. félig, kétharmadig kellett feltekerni dob mellett. Koncerten meg a kombót is ki lehet hangosítani, ez a koncerthelyszín felszerelésétől függ.
Szia. Nem tudom abban, tudnál-e segíteni, hogy miért van, amikor bevan dugva a gitár és bele az erősítő egy folyamatos zúgó hangot lehet hallani. Ez a hang elmúlik, ha hozzáérek a húrokhoz, de amint nem érek hozzá a húrokhoz, egyből elkezd zúgni újra az erősíti. Valami földelési gond? Olvastam, hogy valami földhurok kialakulhat, ilyenkor mi a teendő? Hogy lehetne ezt megoldani? Köszi a választ előre is.
Ez sokkal inkább villanyszerelés problematika, mintsem gitárcucc(persze az is lehet). Van sok ezköz amin van GND Lift kapcsoló, de van ilyen konektor is, érdemes ilyesmikkel is próbálkozni, ha földhurkod van.
Sajnos erre nem tudom a választ, ne haragudj. Egyszeres hangszedőd van? Ha igen, és az olcsóbb fajta, akár még attól is lehet búgás. De lehet simán, hogy villanyszerelési dolog.
Kismillió oka lehet. Ahogy előttem is írták. Single coil vagy humbucker a pick up? Milyen a jelút --> gitár -> kábel -> erősítő-> hangszóró? Milyen a táp? Az áramhálózat? Tranzisztoros vagy csöves az erősítő? Olcsóbb vagy drágáb a cucc? Egy 3-4százezres márkás erősítő nyilván nem úgy szól, mint egy 20-30ezres kínai tranyós kombó. Valamennyi elektromos zajjal számolni kell a legtöbbször. Ha játék közben nem zavaró és nem stúdió minőségre vágysz, hagyd a francba! Vagy amit Csaba is említ: noise gate!
Sziasztok mindenki. Én a Bogren Digital erősítő szimulációt használom. Magas szinvonalú minőségi termékek. Egyszerű,de annál inkább nagyszerű! Csak ajánlani tudom.
És előszeretettel használom a telefonomon a Tonebridge app-et! Rengeteg ikonikus régi és mai gitár hangok vannak fent Jimmy Hendrixtől John Mayerig! És nagyon jó!!!! Egy adapter kell hozzá és már használhatod is….de biztos ismered 😃
Te milyen gitárerősítőt/kombót használsz? Vagy esetleg szoftvert? Melyiket? Írd meg hozzászólásban!
Használok Fender FM212r kombót, Bugera G5 fejet ládával, olcsóbb (Behringer) keverő erősítőt, ezeket vagy kispedálokkal boardban, vagy multieffekttel (Boss GT100), és néha hangkártyát (Behringer UPHORIA umc202HD). Mikor mi van közelebb, vagy mihez van kedvem. Ha szgépen szól, nem használok szoftveres effektet. Egyidőben a Bias FX szólt, de a hangkésés miatt leálltam róla. Szoftveresen csak gyakorlás. Ha örömködök, keverőerősítő, kombó vagy a fej+láda. Attól függ, egyedül játszok vagy a kölök is dobol. 😀
@@doubterist Köszi, hogy leírtad ezt! A Bugerát Keith Merrow egyik dalából ismertem, nagyon dögösen szólt.
@@gitaroznijo A Boss multit nem szereti. Kispedállal jobban bejön. Boss DS1 megy hozzá és a delay is. De ez egy olcsó cucc otthonra kezdőknek. Profinak nem való.
alapvetően analóg cuccokon szeretek játszani/gyakorolni, van itthon egy Orange Crush 20 wattos kombóm jó sok pedállal, illetve egy kézzel készült 15 wattos csöves erősítőm, ami egy Dark Terror klón, ahhoz viszont még szereznem kell egy 2x12 ládát is. Viszont ha felvételről van szó, akkor Ableton Live-ot használok egy Roland Rubix 22-es hangkártyával, azon belül pedig Bias Amp/Bias FX pluginnal rakom rá a bemenő jelre a különféle effekteket, vagy ha van kedvem hülyéskedni meg új beteg dolgokat kipróbálni, akkor az Ableton beépített effektjeivel bohóckodok :)
@@1adam23 Köszi Ádám, hogy leírtad ezeket!
szia nalam a boss me 80 nagyon bevalt hangkartya is meg minden köszönjük a sok jo videot!!!
Köszönöm Erik!
Tanulgatok nagyon kezdőként, ehhez nem kell erősítő, de beszereztem egy marshall mg30fx kombót. Még a gyakorolgatás is nagyon dögös lett vele. :) Elemezni nem akarom mert nincs tapasztalatom ezen a téren.
Köszi Zsolt, hogy leírtad!
Sziasztok!
Jelenleg Boss Katana 100/212 mk2.
Kiváló lehetőség minden szempontból hiszen szoftveresen is elérhető a BOSS Tone stúdión keresztül.
Ezen kívül van egy Laney Vh100r erősítőm😊
Csak így tovább Csabi! 👍🏻🙋🏻♂️
Köszi a tippet, sok jót hallottam róla.
Le a kalappal elötted. Minden tiszteletem és elismerésem a tiéd...
Köszönöm szépen! :)
Üdvözletem!èn pc szoftvert használok amplitube 4 et presonus studio 6/8 hangkártyával yamaha hs7 studiomonitorokon keresztül,nem csak a gitározásra alakitottam ki vokális zene felvètelère,de erre erre is tökèletes.
Illetve van egy laney lx 10es kis gitárkombóm azon kezdtem a gitározást,nekem nem tetszettek ezek a multieffekt pedálok vagy ami tetszett nagyon drága volt.
Nagyon jók a videók,sokat lehet belölük tanulni!
Szia, köszi szépen, örülök, hogy tetszenek a videók! És köszönöm, hogy leírtad ezeket. A Presonustól a Studio One-t használom, szerintem remek.
@@gitaroznijo Igen èn èvek óta a studio onennal veszek fel,nem.váltanèk.
Milyen fajta zenére használod?
@@gitaroznijo rap,vocal,ès majd gitárfelvètel ha leszek azon a szinten.
Elsösorban a jazz vonal,jazz akkordok megtanulása a cèl,mindig volt gitárom csak ellinkeltem sokszor,mostmár nem linkelem,ès nagyon sokat tanulok a videoidbol!
Szia! Tanuló szobagitárosként Fender LT 25 modellező kombót használok. Ezt később valószínüleg egy Mooer GE 300 kaliberű multieffektre fogom bővíteni.
Szia Sándor, köszönöm, hogy leírtad ezt! Meg vagy vele elégedve?
@@gitaroznijo
Szia Csaba! Szerintem kezdőknek kiváló választás egy ilyen kis gitárkombó. Nyílván ilyenkor még nem a hangerő mennyisége számít. Ellenben sok erősítő szimulációt, effektet, hangszín állítási lehetőséget tartalmaz, ami kezdőként igen hasznos. Ez később úgyis le fog tisztulni, de ameddig nincs meg az egyéni hangzás, addig nagyon jó, hogy lehet próbálgatni. A Mooer az meg egy csoda...
@@fis29 Igen, az szerintem is jó, ha kezdőként az ember ki tudja próbálgatni a dolgokat. Emlékszem, amikor kezdtem, akkor még nem voltak ilyen erősítők/szoftverek, és sokáig lövésem nem volt, hogy mi mire jó.
Én egy kisebb Marshall kombót használok. Viszont kettő kérdésem lenne:, első: Tudnál majd beszélni a bandádról? Második: Van olyan digitális program amihez nem kell hangkártya?
Ha jól tudom, ezekhez a programokhoz nem árt a hangkártya. Bár már több hozzászólásban említettek a többiek olyan dolgot, amit nem ismertem...más talán többet tud segíteni. A zenekaromról beszélhetek (igazából több is volt), meglátom...régebben volt. Köszi a kérdéseid! :)
Én nem szeretem annyira a teljesen software-s dolgokat.
De nekem nagyon megtetszett a DSP (Digital Signal Processing) technológia.
Ugye itt olyan hangkártyákról beszélünk amiben dedikált microprocessor van, ami a bemenő jelet dolgozza fel, ennek a segitségével lehet közel realtime(valós idejűen) effectezni.
Egy ilyen DSP-s hangkártyát használok (Audient Sono), ez a láda microphoneozását szimulálja, illetve van rajta EQ(ez még az Analóg digital konverzió előtt), és van benn egy 12AX7 elektroncső.
A zeneszerkesztőben lévő effecteket maximum korrigálásra használom, ami a gitárhangszinben szerintem szignifikáns, azt még az Analóg-Digital converter előtt rakom a láncba(drive, reverb, delay).
A modulációs effecteket(flanger, pitchshifter stb...) nem szeretem.
Élő-koncerten egyáltalán nem játszom(nem csak most, amúgy sem), ezért a studiokban használatos effecteket előnyben részesitem a hagyományos gitáreffectpedálokkal szemben.
Köszi, hogy leírtad ezt, nem ismertem ezt a technológiát, modelleket.
Úristen. Ezt nem hiszem el, pont most néztem egy közel 3 éves videódat, és ott volt egy komment amire válaszoltál hogy lesz egy ilyen videó, kerestem, kutattam, de arra a következtetésre jutottam, hogy nem készült el a videó, erre, pár órával később jön is. Ez véletlen? :D
Köszi a visszajelzést! Azt hiszem igen, véletlen. :) De azért jól alakult. :)
Sziasztok! Nekem Stomplab 1G pedálom van, kis keverőből számítógépbe megy. Így könynen tudok rájátszani a RUclips zenékre, meg backing track-re. Ja, kombóm nincs is, leginkább fejhallgatót használok, vagy a számítógép hangszóróját. Tervezem a vásárlását egy külső hangkártyának, mi a véleményetek a BEHRINGER UMC22-ről? Én csupa jót olvastam róla, és az ára is vállalható.
Szia, köszi, hogy leírtad ezt. Sajnos nekem nincs a Behringerrel tapasztalatom, de biztos lesz, akinek van.
Ignite Emissary - én garageband-ben használom, de nyilván megy bármilyen progival amibe lehet külső plug-in-t tölteni. Van BiasAmp2, BiasFx2 is, de az Amped Roots is kiváló. Igazi gitárerősítőm nincs. Amúgy, az Ignite-ról rengeteg videó van itt a youtube-on is.
Köszi Péter! Nem ismertem.
Hálás köszönet.
Szívesen! :)
szia ez lap toppal is mükodik? illetve a hangerőt hogy oldod meg mert ugye a lap top hangszóró karcsú köszönöm
Valamikor 10-15 évvel ezelőtt nagyon meguntam a számítógép előtt ücsörgést, ezért nekem egy 10 wattos Fender frontman, meg egy 15 wattos Blackstar kombóm van szobai gyakorlásra, meg egy ősöreg, 35 wattos Vermona, ha korabeli, keleti blokkos hangszínt keresek, illetve egy 65 wattos Peawey, ha több hangerőre vágyom. Színezésre egy kis, zsebméretű Mooer multi, meg néhány alap pedál van bevetve. Adott esetben a Mooerral az is megtehető, hogy elemet teszek bele, fejhallgató a fejre, nyakamba a gitár, zsebre a Mooer, nem kell hozzá kombó se. Illetve ez már a kimenő jelet kisjacken keresztül, normál szobai erősítőbe is ki tudja küldeni. Okos kis cucc, takkal, dobeffektekkel, erősítőmodellezéssel, 99 gyári effektlánc beállítással, meg 99 tárhellyel a saját effektláncokhoz.
Még ezt se bírom kihasználni; van 5-7 saját effektlánc-beállításom, és annyi nekem bőven elég.
AmpliTube 5-öt használok torzításhoz, képes az igazi gitár és a virtuális (VST) gitár hangját is effektezni, torzítani
Köszi, hogy megosztottad ezt, jókat hallottam már az AmpliTube-ról.
fl studio környezetben használom, de még bármilyen DAW szerkesztőbe behívható effekt plugin-ként. Én 2020 óta szórakoztatom magamat virtuális gitáron (igazin sajnos nem tudok) való játszással és már elég sok vele kapcsolatos elméleti dolgot megtanultam ezzel, de a Te anyagaid ezeket még kiegészítették
@@gulbeturbo Köszi, hogy megosztottad ezt. Örülök, hogy segítenek az anyagaim. Fl studiot ismerem, klassz szoftver az is.
Én szeretném majd az orange után egy jobb hangzást kihozni vagy a marshall jvm410h vagy egy Line 6 pod go ra vagy peavy vagy a laney gondoltam ezeket még le írok és ezek mellé lesz egy hét húros gitárom mivel szerintem sokkal vastagabb töményebb lesz a hangzás
Köszi Tamás, ezek mind jó cuccok, tehát biztos klassz hangzást lehet velük csinálni.
En orange Chrus erősítőt használok èn szerintem nagyon jó amúgy 60 ezer forint èrt vettük ès nagyon jól szól szerintem megérte az árát
Köszönöm, hogy leírtad ezt Tamás!
Én egy 10 wattos erősítőt használok,amit még anno kaptam az Ibanezemhez.....de már gondoltam egy 40-50 wattoshoz....ha esetleg egy 457 vagy 458 as Harley Benton gitárt szerzek mert nagyon izgat a mély hangolás........... pont egy ilyen hangkártyát gondoltam vásárolni mert elég jó áron lenne használtan...nem tudom hogy a mély hangoláshoz is jó e ?
Köszi, hogy leírtad ezt. Igen, a hangkártya jó a mélyebb hangzásokhoz is, nekem is van egy A-ra hangolt gitárom, és teljesen jól szól.
@@gitaroznijo szívesen látnám hallanám hogyan szól az A ra hangolt gitár...de szerintem mások is :)
@@csabab.5689 Köszi, ha időm engedi, csinálok videót róla.
@@gitaroznijo azóta sikerült szereznem egy ugyanilyen hangkártyát, mit hogyan kötök be? értem ez alatt a hangszórót meg minden egyebet?
@@csabab.5689 USB-n keresztül összekötöd a hangkártyát a számítógéppel, jack-kel megy a gitár a kártyába, a "Phones" feliratú csatlakozóba megy a hangszóró.
Érdekes és maga a gitár egy sima hangszórol szól vagy miről?
Köszi a kérdésed, igen, egyszerűen a számítógép hangszórójáról. És még csak ne is valami hiper-márkás cuccot képzelj el.
Szia Csaba! Te melyiket ajánlanád, a kombót vagy erősítő+láda? Előre is köszönöm! 😊
Szia Balázs, az a kérdés, hogy mire kellene? Ha otthoni gyakorlásra, akkor bőven jó a kombó.
@@gitaroznijo Próbákra, fellépésre már erősítő szükséges? Nézegettem a Marshall dsl40cr kombót vagy dsl20h fejet. Színpados bulikra hány wattos szükséges?
@@csorszbalazs7315 Szia Balázs, márkákat illetve watt-ot nem tudok mondani, ne haragudj. Az biztos, hogy a 80 w-os kombóm próbateremre teljesen elég volt, kb. félig, kétharmadig kellett feltekerni dob mellett. Koncerten meg a kombót is ki lehet hangosítani, ez a koncerthelyszín felszerelésétől függ.
@@gitaroznijo köszönöm!
Egy Cort CM15R kombót vettem kezdésnek.
Köszi Dávid a visszajelzést! Teljesen jó kezdésnek. Tetszik, meg vagy vele elégedve?
Számomra szépen szól. A leírásban van 4-5 ajánlás, különböző stílusra, de már vágyom valami plusz hangzásra is.
Most gondolok bele, hogy megvettem még régebben a Rocksmith nevű "játékot", abban is van tone designer, de még sose próbáltam ki.
@@szeskasd Értem, köszi!
Szia. Nem tudom abban, tudnál-e segíteni, hogy miért van, amikor bevan dugva a gitár és bele az erősítő egy folyamatos zúgó hangot lehet hallani. Ez a hang elmúlik, ha hozzáérek a húrokhoz, de amint nem érek hozzá a húrokhoz, egyből elkezd zúgni újra az erősíti. Valami földelési gond? Olvastam, hogy valami földhurok kialakulhat, ilyenkor mi a teendő? Hogy lehetne ezt megoldani? Köszi a választ előre is.
Ez sokkal inkább villanyszerelés problematika, mintsem gitárcucc(persze az is lehet).
Van sok ezköz amin van GND Lift kapcsoló, de van ilyen konektor is, érdemes ilyesmikkel is próbálkozni, ha földhurkod van.
Sajnos erre nem tudom a választ, ne haragudj. Egyszeres hangszedőd van? Ha igen, és az olcsóbb fajta, akár még attól is lehet búgás. De lehet simán, hogy villanyszerelési dolog.
Kismillió oka lehet. Ahogy előttem is írták. Single coil vagy humbucker a pick up? Milyen a jelút --> gitár -> kábel -> erősítő-> hangszóró? Milyen a táp? Az áramhálózat?
Tranzisztoros vagy csöves az erősítő? Olcsóbb vagy drágáb a cucc? Egy 3-4százezres márkás erősítő nyilván nem úgy szól, mint egy 20-30ezres kínai tranyós kombó. Valamennyi elektromos zajjal számolni kell a legtöbbször. Ha játék közben nem zavaró és nem stúdió minőségre vágysz, hagyd a francba! Vagy amit Csaba is említ: noise gate!
IRig HD, softver: Tonebridge, Ampitube-al kombinálva, az egészet, garageband-el fűszerezve.
Köszi Norbi, hogy leírtad ezt!
@@gitaroznijo erősítő boss katana mk2 50w, mint szoba cincogonak tökéletesen megfelel
igen és hová csatlakoztatjuk a gitárt milyen jack ?
Nagy jack megy a gitárból a külső hangkártyába, és onnan usb a számítógépbe.
köszönöm@@gitaroznijo
Sziasztok mindenki. Én a Bogren Digital erősítő szimulációt használom. Magas szinvonalú minőségi termékek. Egyszerű,de annál inkább nagyszerű! Csak ajánlani tudom.
Köszönjük Gábor!
Hi én maradok a jó öreg Marshallnál
Köszi, király az is! :)
Fender Champion 20 🤟
Köszi Róbert!
És előszeretettel használom a telefonomon a Tonebridge app-et!
Rengeteg ikonikus régi és mai gitár hangok vannak fent Jimmy Hendrixtől John Mayerig!
És nagyon jó!!!!
Egy adapter kell hozzá és már használhatod is….de biztos ismered 😃
@@robertlesku1907 Köszi Róbert, hogy leírtad ezt. Nem, nem ismertem ezt az app-ot.
ruclips.net/video/AkZcscqCrKU/видео.html