Комментарии •

  • @editszalma2289
    @editszalma2289 2 года назад

    Még soha nem főztem hagyma levest, de ha a párom akarja akkor készítek neki. Az én epém nem szereti a sok hagymát. Köszönöm szépen hogy láthattam. Kellemes hétvégét kívánok önnek és a kedves családjának. 💖💖💖💖💖💖💖💖

    •  2 года назад

      Kedves Edit! Köszönöm a visszaigazolást és szép hétvégét Önöknek is!

    • @editszalma2289
      @editszalma2289 2 года назад

      @ 💖💖💖💖💖💖💖🤩🤩

  • @EvaK7
    @EvaK7 Год назад +1

    Köszönöm 👍🏻

    • @EvaK7
      @EvaK7 Год назад

      Ma elkészítettem, nagyon finom lett✨

    •  Год назад +1

      Szívből örülök és köszönöm a megerősítést!

  • @alittax
    @alittax 5 месяцев назад

    Köszönöm a receptet. Én így készítem el:
    Először a hagymákat (lila és vörös) félbevágom, majd levágom a két végét (a gyökerét (vagyis a "szőrös" részt) és az azzal szemköztit), és leszedem a második héjréteget (az elsővel együtt). Ennél gyorsabb módszert nem ismerek: ugyanis ha a hagyma félbe van vágva, könnyen megtalálom a legkülső héja alatti héjat (tehát a második héjréteget). Ez alá betolom a körmömet, és néhány mozdulattal lefejtem róla. (Tudom: ha előtte beáztatom a hagymát, akkor a legkülső héját is aránylag könnyen le tudom fejteni, és a második héjréteget így nem dobom ki. Csak engem nem zavar ez a kis pazarlás, ha cserébe időt spórolok.)
    Ezután a félbevágott hagymákat konyhai robotgépbe teszem (Russell Hobbs 24730-56), teszek bele pici olivaolajat, majd bekapcsolom a robotgépet. Addig várok, amíg a robotgép pépes állagú masszát csinál a hagymákból. Ez pár perces művelet. Legkisebb fokozattal kezdem, majd amikor elkezd pépesedni, maxra állítom. Van, hogy vizet is kell bele tenni.
    Ezután felteszek egy fazekat melegedni, majd kb fél percre rá beleöntöm a hagymapépet. A pépet elegyengetem, és kb fél percig nem nyúlok hozzá. A tűz a legnagyobb fokozaton van. Így az a réteg, ami közvetlenül érintkezik a lábas aljával, hamar karamelizálódik. Fél perc után fakanállal felkaparom a hagymákat, és megint elegyengetem. Így kb 1-2 kg hagymát kb fél óra alatt karamelizálok.
    Legközelebb megpróbálom fazék helyett teflonserpenyőben karamelizálni a hagymákat, lehet azzal is spórolok egy csomó időt. Korábban a pépet tepsiben tettem be a sütőbe kb 200 fokon (nem légkeveréses), de nem haladt olyan jól. Igaz, középre tettem, úgyhogy lehet, hogy ha legfelülre teszem, közvetlenül a forró vas alá, gyorsabban megvagyok, mint az eddigi módszerrel.
    A teflonserpenyő mellett a második új dolog, amit ki fogok próbálni: külön karamelizálok hajszálvékonyra vágott hagymákat. A pucolás ugyanúgy fog kinézni, csak nem robotgépben pépesítem majd a hagymákat, hanem szeleteket vágok, és fél percenként átmozgatva karamelizálom. Remélem, ezzel is spórolok egy csomó időt, és a kellemesen krémes állag mellett egész hagymaszeletek és díszelegnek majd a levesben.
    A másik dolog, amiben az én receptem eltér: miután elkészültem a hagymamassza karamelizálásával, barnított vajat teszek bele. Egyébként kb ugyanúgy csinálok minden mást én is.
    Ön mit gondol erről a módszerről?
    Köszönöm, hogy végigolvasta a hosszúra nyúlt leírást. Örömmel olvasnám az esetleges választ.

    •  5 месяцев назад +1

      Szép estét! Ami elsőre látszik, Ön gyakorlott főző, hisz aki felteszi forrósodni az edényt, majd a beletett hagymát nem keveri meg, az kizárt, hogy kezdő legyen. Biztos, hogy szereti is a konyha világát, különben nem időzne el egy fogással ennyit. Szeret kísérletezni, és azon elmélkedik, mikén lehet egy fogás még jobb! Szóval le a kalappal! Az enyém egy viszonylag gyors a'la carte fogás, pont ezért tervezem már egy ideje, hogy elkészítem a másik változatát, ahol a hagyma sok pirítással és sokáig készül... Ami a kezdeti pürésítést illeti, én nem vagyok a híve (ahogy nálunk a pörkölteknél vagy a halászlénél sem), mert megváltozik a hagyma íze. Amit ír, hogy teflonserpenyő, hajszálvékony hagyma, pirítás, én ezt az utat jobbnak gondolom, és szerintem Ön is érezni fogja a különbséget! A barnított vaj érdekes gondolat, legközelebb én is megnézem, hogy üzemel, köszi a tippet! Szívből kívánok örömteli sütés-főzést!

    • @alittax
      @alittax 5 месяцев назад

      @
      Jó estét! Köszönöm szépen az alapos választ. Igen, van némi gyakorlatom a főzésben. A netről tanultam majdnem mindent (onnan tudom, hogy az étel nem tapad le olyan könnyen, ha már forró edénybe teszik), és sokat is kísérleteztem, ahogy mondja. Köszönök még egyszer mindent. Sok jó főzést kívánok! :)

    • @alittax
      @alittax 5 месяцев назад

      @
      Egyébként a barnított vaj krumplipürében is jó, és majd legközelebb brownie-ba is azt fogok rakni (remélem, abban is jó lesz).

    •  5 месяцев назад

      Ha lesz ilyen tapasztalata, kérem majd ossza meg, hisz abból mindannyian tanulhatunk!

  • @TheViolino67
    @TheViolino67 10 месяцев назад +1

    Biztos finom, de ez nem a "francia hagymaleves" 😊
    Az úgy kezdődik, hogy min. 1-másfél óra karamellizálás először olajon, majd ha összeesett, vajjal kiegészítve, min. 5-féle hagymából... 😉

    •  10 месяцев назад +1

      ruclips.net/video/4ipcYVmuq40/видео.html. Ezt a receptet pár napja tette ki egy híres francia szakács....nincs 5 féle hagyma, nincs órákig tartó karamellizáslás... Én ezt a vonalat tanultam, ezt főztük az ötcsillagos Kempinskyben 30 éve... Persze lehet több változata is, az Ön által említettet is ismerem, próbáltam, de nekem nem jött be.

    • @TheViolino67
      @TheViolino67 10 месяцев назад

      @ Én ilyet még nem ettem Franciaországban, de változnak az idők, olcsósítás megy mindenütt...

    •  10 месяцев назад +1

      Egyfelől ez is igaz, másfelől viszont a következőt gondolom én: régóta törekvés, hogy ha a vendég rendel, az a fogás frissen készüljön. Ha a hagymaleves nem szerepel a készételek között, azaz nem úgy készül, ahogy Ön is írja, akkor az általam is tanult recept alapján készítik frissen a vendégnek. Én úgy vélem, így lett belőle két irány, és mindkettő a maga nemében mára klasszikusnak tekinthető. Mi a véleménye?

    • @TheViolino67
      @TheViolino67 10 месяцев назад

      @ Tisztelem a munkásságat, követem is a receptjeit, a könyv is megvan. 🙂
      Itt se magát a levest kritizáltam, csak megjegyeztem, hogy ez egy másik étel. 😉 Az Ön változata valójában csak egy hagymával dúsított húsleves.

    • @TheViolino67
      @TheViolino67 10 месяцев назад

      Másfelől a leves nem egy frissensült, tehát semmi szükség rá, hogy frissen készüljön. A francia hagymaleves olyan, mint a töltöttkáposzta: összeérik.
      Érdemes kipróbálni az igazit. Az karamellizált hagyma édességét a bor mellett borecettel, balzsamecettel egyensúlyozzák ki, és valójában vízzel is elég felönteni, hiszen a sokféle hagyma ízkavalkádja nem igényli az alapleveket. Persze azokkal is lehet.
      Fűszere a babérlevél, kakukkfű, bors, só. A többivel egyetértek. 🙂