Епоха Едо - правління Сьоґунату Токугава. Самураї, самоізоляція Японії.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 27 сен 2024
  • У цьому відео я розповім, як виглядала Японія епохи Едо. Період Едо тривав з 1603 по 1868 рік і був часом відносної стабільності, миру та культурного розквіту в Японії під правлінням Сьоґунату Токуґава.
    Цей Період розпочався, коли імператор Ґо-Йодзей офіційно оголосив Токугава Іеясу Сьоґуном. З часом Сьогунат встановив жорстку соціальну структуру, де самураї, які служили бюрократами та радниками, займали вищі ешелони влади.
    Сьогунат доклав чимало зусиль, щоб придушити соціальні заворушення. Особливо дісталося прибічникам Християнської релігії. Християнство було на якийсь час повністю заборонено після повстання в 1638 році .
    Саме в епоху Едо в Японії впроваджувався політичний курс під назвою Сакоку (що дослівно перекладається як «ізоляція країни»). Фактично така політика представляла собою самоізоляцію Японії від контактів із зовнішнім світом. В рамках цієї політики Японія відгородилася від більшості країн світу, обмеживши зовнішню торгівлю голландцями ,китайцями та корейцями. Японським громадянам, згідно з цією політикою, було заборонено виїжджати за кордон.
    Які ж наслідки мала політика ізоляції Японії? Ці наслідки важко переоцінити. Під час ізоляції над політичним, економічним та ідеологічним життям Японії здійснювався державний контроль. Це не сприяло розвитку громадянського суспільства. В той самий час така ізоляція Японії від зовнішнього світу безсумнівно сприяла формуванню японської оригінальної культури і розвитку японської промисловості.
    Загалом, період Едо був відзначений значним зростанням сільського господарства та торгівлі, що призвело до демографічного буму.
    У культурному плані період Едо був часом великих інновацій і творчості.
    Якщо говорити про мистецтво - в цей час стали популярними гравюри під назвою «Укійо-е» що можна перекласти як «картини плинного світу». Основною темою цих картин було повсякденне життя людей та пейзажі. Ось деякі зразки цього виду мистецтва.
    Саме в період Едо набув свого розвитку театр Кабукі. Популярними стали вірші Хайку, або Хойку. Найвідомішим у нас автором є Мацуо Басьо.
    Від найбільш цитованого японського поета Басьо повертаємося в тло, на якому творив цей поет - в період Едо. Саме в цей періад набувають популярності театр кабукі, а також виникає новий клас артистів, відомих як гейші.
    Цей період також був відзначений впливом неоконфуціанства, яке Токугава прийняло як керівну філософію, ще більше розділивши японське суспільство на чотири класи за родом занять. Занепад Сьогунату Токуґава почався наприкінці 18 - початку 19 ст. Що ж призвело до такого занепаду? Насамперед, це економічні труднощі та невдоволення поточною ситуацією нижчих класів і самураїв.
    Cамураї, театр кабукі, гейші, вірші кайку, розвиток міської культури та період самоізоляції Японії - це все те, чим відомий період Едо в Японії
    Але не тільки це. В період Едо було декілька криз, у тому числі і три періоди голоду, одним з найбільших з яких, а також таким, що став одним з факторів занепаду Едо став голод Темпо. Це великий голод в Японії, який тривав з 1833 по 1837 роки. Оскільки Японія - це острівна держава, природні явища, клімат та стихійні лиха тут відіграють значну роль, а подекуди і змінюють історію. Так, двічі Тайфуни врятували Японію, але про це я розповім вам в одному з наступних відео. Повернемося до голода Темпо. Причина була банальна - весна і літо в Японії 1833 року були дуже холодними, тому в регіонах Тохоку та Канто був неврожай. Ціни на рис різко зросли, що вдарило по найменш захищеним верствам населення. Незважаючи на намагання сьоґунату якось зарадити ситуації, десятки тисяч людей загинули. Неспроможність уряду впоратися з цією кризою також послабила режим.
    Як же завершилась самоізоляція Японії? Американський коммодор Метью Перрі, який був одним із реформаторів американських збройних сил, за що отримав прізвисько «батько парового флоту США» успішно провів дипломатичну місію в Японії у 1852-1854 роках. Ця місія завершилася підписанням по-суті революційного Канагавського договору. Це була перша угода між ізоляціоністською Японією та США, яка фактично, відкрила Японію світу.
    В цей час в самій Японії наростали націоналістичні настрої, що врешті-решт і призвело до падіння Сьогунату Токугава в 1868 році, що проклало шлях до реставрації Мейдзі.
    Ось таким бурхливим та суперечливим був період Едо.

Комментарии • 24

  • @oleksandrsemeniuk9866
    @oleksandrsemeniuk9866 7 месяцев назад +1

    Дуже цікавий історичний екскурс! Порадьте, де можна більше почитати про епоху Едо

    • @JaponskiiBorch
      @JaponskiiBorch  7 месяцев назад +1

      Дякую! Є досить цікава книга, щоправда, американського автора (Ненсі Сталкер), називається «Японія. Історія та культура. Від Самураїв до манги». Дуже рекомендую всім, хто цікавиться історією Японії 😉

  • @liudasemeniuk4877
    @liudasemeniuk4877 7 месяцев назад +5

    Супер цікаве відео, я наприклад думала що епоха Едо не повʼязана зі змінами в правлінні, а що просто це слово «середньовіччя» по-японськи🤔

    • @JaponskiiBorch
      @JaponskiiBorch  7 месяцев назад +2

      Дякую) я сама під час підготовки цього відео дізналася багато всього цікавого про історію Японії і про період ЕДО. Я думала, що період самоізоляції Японії був значно пізніше і що він мав лише негативні наслідки. А як виявилося, саме в період самоізоляції Японії бурхливо розвивалася промисловість та самобутня японська культура (насамперед, каліграфія, театр та поезія).

  • @nikmohotonko8189
    @nikmohotonko8189 7 месяцев назад +2

    Дякую!

  • @yuliiagorokhovska6258
    @yuliiagorokhovska6258 7 месяцев назад +6

    Дякую за супер цікаве відео! Шикарно вийшло!

    • @JaponskiiBorch
      @JaponskiiBorch  7 месяцев назад

      Дякую) історія Японії неймовірно цікава, планую ще декілька відео саме на історичну тематику☺️

  • @ВалерійМурза
    @ВалерійМурза 7 месяцев назад +6

    Дуже багато класної інформаціі!
    Буду дивитись ще раз!

  • @xer_son
    @xer_son 7 месяцев назад +4

    Надзвичайно цікаво. Дякую. ❤

  • @AlexA-eg7gz
    @AlexA-eg7gz 7 месяцев назад +2

    Відео вже на високому рівні, але ще можна над звуком поппрацювати. Вподобайка та підписка!

    • @JaponskiiBorch
      @JaponskiiBorch  7 месяцев назад +1

      Дуже дякую! Зі звуком буду працювати, звикаю до мікрофону ☺️коли віддаляю від себе мікрофон, звук дійсно трошки втрачає у якості. Дякую за підписку!

  • @muratzumri1679
    @muratzumri1679 7 месяцев назад +3

    Дуже гарний канал, давно дивлюся і дивуюся що мало підписників. Можливо, ви не прописуєте ключові слова в адмінці ютуба. Типу, україномовний канал про Японію, і по випускам Токіо, японські бані, сумо, історія Японії тощо

    • @JaponskiiBorch
      @JaponskiiBorch  7 месяцев назад +2

      Дуже дякую за позитивну оцінку моєї творчості☺️ мені цікава Японія і все, що я дізнаюсь про цю країну, про її культуру, про людей, я намагаюсь поділитися цим зі своїми глядачами. Але дійсно інколи опускаються руки від того, що підписників мало і переглядів не так багато, як хотілось би. Я прописую теги під кожним відео і пишу короткий зміст відео у відповідних розділах під кожним відео. Є така проблема, що деякі підписники підписуються і одразу ж відписуються, чому я не можу зрозуміти. Можливо, це впливає на алгоритми ютюбу. Ще одним нюансом є те, що я не рекламую свій канал в інших своїх соціальних мережах, адже інколи здається, що такі відео зараз «не на часі» і я боюсь хейту. Хоча я дійсно хочу поділитися своїми знаннями про Японію, яка є дуже цікавою і самобутньою країною. Дякую Вам за підписку і перегляди, намагатимусь робити цікавіший і якісніший контент

    • @muratzumri1679
      @muratzumri1679 7 месяцев назад +3

      ​У вас канал вузької спеціалізації, і не варто опускати руки, бо на таких каналах завжди небагато підписників. Але ютуб їх цінує. На каналах, наприклад, дуже якісних та глибоких українських психотерапевтів теж не по двадцять тисяч людей. Можливо, спробуйте в заголовках робити інтриги типу " В Японії у вуличному джерелі готують яйця", " Куди в Японії вас не пустять з татушкою", "Японія: магазин просто в полі", " Японське таксі: білосніжні чохли на сидіннях, білосніжна сорочка водія". ( Про магазин про овочі, до речі, класна бізнес-ідея для українців). Тобто робити акцент на незвичні речі, і проаналізуйте, чи допомагає . Україномовний контент має розвиватись, бо через брак контенту якраз по вузьких темах і вузьких запитах люди досі лазять до російського контенту​@@JaponskiiBorch

  • @Prosto_Yura
    @Prosto_Yura 5 месяцев назад +1

    "Дипломатична місія" Метью Перрі була "підкріплена" корабельною артилерією...

    • @JaponskiiBorch
      @JaponskiiBorch  5 месяцев назад

      Так, так і було, але все зрештою пройшло мирно, така собі «дипломатія»

  • @Ivan4es1
    @Ivan4es1 3 часа назад

    2:03 Це тому що засмаглі люди - це люди які виконували найважчу роботу, працювали в полі, на вулиці.

  • @田口典子-c9w
    @田口典子-c9w 7 месяцев назад +2

    江戸時代えどじだい に ついて せいじや、ぶんか について、とても くわしく しらべましたね!すばらしい❗
    えどじだい だけでなく、私がこどものころも 日本の家は さむかったです。❄️😖💦

    • @JaponskiiBorch
      @JaponskiiBorch  7 месяцев назад +1

      先生、いつもどうもありがとうございました. 江戸時代の歴史はとても面白いだと思います. つまり いろいろな 日本 野歴史時代 について 自分の RUclips チャンネルで話したい。
      近代的 の 日本 の 家 中にも冬 に とても 寒いです。