Самая лучшая технология обработки почвы: no-till, вспашка, мини-тил, strip-till, верти-тилл

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 14 сен 2024
  • Мы уже с вами поговорили про регистрацию аграрного предприятия, системы налогообложения для ТОВ в агро, учете затрат и доходов, а четвертый стрим будет посвящен выбору технологии обработки почвы. Мы все с вами хорошо знаем и давно привыкли к классической технологии обработки почвы, что подразумевает вспашку, рыхление раз в три года, дискование, культивации и прочие обработки почвы. Сегодня в моду начали входить технология нулевой обработки почвы - ноутил (no-till), технология минимальной обработки почвы мини тил, основанная на принципах Овсинского, технология половой обработки почвы Strip-till и технология вертикальной обработки почвы verti-till и многие другие

Комментарии • 27

  • @user-wh9vf3py1m
    @user-wh9vf3py1m 13 дней назад +4

    Руслан мы все разные и каждый хочет найти себя свою технологию и минимизировать затраты .Но мое мнение технология должна подразумевать то что почва должна быть максимально долго покрыта (мульчей органическими остатками покрывными культурами или другими материалами ) и открывать ее для посадки или посева с последующим закрытием посевного ряда .Живые корни даже в междурядье дают развитие биоты и сохранения живности в почве но самое главное это контроль за сорняком кулиснымми заполняющими культурами (все делать вчера когда надо завтра )Копаю картошку граблями 4сотки на огороде (УБРАЛ сено солому очерет )и в зиму земля будет закрыта листьями соломой сеном и посеян какой то микс культур .Полив по открытой почве это не срвсем хорошо .А вообще то каждой технологии каждому полю огороду культуре нужен СМАЛЕЦЬ и минимум ЛЕНИ .а все остальное придет ..БЛАГДАРЮ !!!!

    • @ВикторГолубцов-и2г
      @ВикторГолубцов-и2г 10 дней назад +1

      100% Ви маєте результат практичного досвіду підживлення біоти . Бурьян це теж шанс виживання біоти якщо немає коріння культурної рослини або іншої можливості харчування . Земля доглянута не повинна бути розкрита , її не обдуриш . Рівень врожайності це відповідь на наші дії з нею .

    • @user-wh9vf3py1m
      @user-wh9vf3py1m 10 дней назад

      @@ВикторГолубцов-и2г Вже майже 20 років граюсь на огороді (трохи більше одного ГА)А коли побачив у АНТОНЦЯ на полі ОСОТ а потім через три роки в соняшнику на полі не найшов ні однієї рослини а сонях без добрив був кращий ніж на сусідніх полях з мінеральними добривами згідно карти і грунт на полі був як на компостній кучі і трактор з культиватором ішов як по асфальту майже без нагрузки .Я на своєму городі також забурьянив 50соток і потім без гербіціду прибираю бурьян і залишаю його майже на місці роблячи ковдру завширшки 3-4метра завтовшки 25-30см 50-70 метрів і забираю весь бур'ян сіно солому очерет на ковдру .Все що залишається обробляю на глибину до 7см або трактором (грунтофреза БОМЕТ 1.8 ) або потоблоком до 5см (тут оберти фрези менше і ми не ламаємо структуру грунта (не робимо бетон після дощу) Грунт легкий насичений органікою навіть в жару дає можливість росту .Але спочатку очерет лежав три роки а зараз проблема (грунт з'їдає його за сезон навіть при невисокій вологості ) а солома житня до вересня не доживає в міжрядді .Коли сію пшеницю на 25сотках(це не поле) то врожайність від 2до 3 тонн (молотарка своя МС400) залежно від посівного матеріалу .Якби можна було зробити компостну кучу на полі як у АНТОНЦЯ то це мабуть було б найкраще (на городі росте все з мінімальними затратами і майже без мін добрив (кукуруза МГАР і солодка і технічна 3-4кг на ГА в рядок коло зернини 2-3см а перед зерном виливаю 50літрів підготованої води (біочай і аерація або повітрям сутки або вихлопними з дизельного мотоблоку утилізація через ємність і вилив в ряд перед зерном ) Але все це на огороді 1ГА і якщо врожаю не буде то сам винуватий .ГАРНИХ ВРОЖАЇВ і МИРНОГО НЕБА .

  • @OlekseiMarunchenko
    @OlekseiMarunchenko 13 дней назад +2

    ПРИВЕТ ДРУЖЕ ДЯКУЮ ЗА РОБОТУ ТВОЮ ЩИРІСТЬ УМНІЦА

  • @56-428
    @56-428 12 дней назад +3

    Згадую старого вчителя який працював з академіком Ремеслом і прийшов викладати з інституту пшениці. Він говорив- робота на землі є творча , ви повинні навчитись думати , спостерігати , а те що не знайте повинні знати де знайти , прочитати. Предмет зубрити не потрібно..

  • @USTYM7
    @USTYM7 7 дней назад +1

    Підтримую кожне слово... Я сам працюю з Ноу-Тіллом але на після 5-ти років зробив глибоке рихлення, бо земля злежалась. Зборонував весною 2 рази і посіяв сою. Які ж гарні сходи були по цьому рихленню, різниця з Ноу-Тіллом, краще процентів на 40-45. Врожай ще не зібрав але знаю що в цьому році великого не буде. Останній дощ - середина червня і жара... Так що цей рік мало що покаже. А в тім подивимось по бункеру. Якщо Ноу-тілл, то обов'язкові проміжні посіви що б коріння зрихлювало землю і сівалка не з дводисковими сошниками.

  • @cipko24969M
    @cipko24969M 9 дней назад +1

    Ну щож, шкода що продали Фармера, цікаво було дивитись у вас про нього, не підійшов так не підійшов

  • @Агроновичёк
    @Агроновичёк 13 дней назад +1

    Русла н ты маладец все роставиш все по полкам

  • @Kovyagi
    @Kovyagi 13 дней назад +2

    Luke!👍👍👍

  • @Evgen_zap
    @Evgen_zap 13 дней назад +1

    Красиво мокнул! Я думаю он даже и не понял! Підтримую. Нехер трепатся!

  • @user-te5zj8bf6t
    @user-te5zj8bf6t 12 дней назад +2

    Ноутил в основном начинает работать ,лет через 8-10,а до этого времени не каждый доживёт,без прибыли

    • @illyatroitsky6929
      @illyatroitsky6929 8 дней назад

      Не начинает никогда. Просто традиционная обработка не работает тоже. Удачи

  • @ОлегМельник-я5ч
    @ОлегМельник-я5ч 12 дней назад +1

    Я розумію що не целісообразно тримати Farmer, але пічально, дуже😢. хотілося дивитися з ним відио. Хотілося бачити які проблеми з ним виникатимуть

  • @user-uq2ro5qg4y
    @user-uq2ro5qg4y 12 дней назад +2

    в идеале HORSCH AVATAR 12.25 SD и трактор 250-300 л.с.

  • @gaz_ua666
    @gaz_ua666 12 дней назад +1

    1:16:21 тут може малось на увазі не погодні умови, а кількість прильотів по тому району?

  • @user-uq2ro5qg4y
    @user-uq2ro5qg4y 12 дней назад +2

    после посева в мульчу нужен каток

  • @user-yp7fq2yl2p
    @user-yp7fq2yl2p 13 дней назад +1

    👍👍👍

  • @ВовікВовік-ф6п
    @ВовікВовік-ф6п 13 дней назад +1

    🎥👍👍👍

  • @cipko24969M
    @cipko24969M 9 дней назад +1

    Але дощ у вас пішов 4.09.

  • @56-428
    @56-428 12 дней назад +1

    В сусідньому селі де приватне господарство не бідного бізнесмена , вихідця з цього села , працює два агрономи - поляк і німець. Суперечки по технологіях і роботі в них доходить мало не до бійок..Агрохолдинги винаймають спеціалістів і за помилки довго не тримають. А в фермерів рідко є фундаментальна освіта , вони все роблять експериментально , методом втика..

  • @sashab2373
    @sashab2373 13 дней назад +2

    ну шо там ну шо????

  • @56-428
    @56-428 12 дней назад +1

    Ще застав бабок , які на культиватор говорили " крамер"..

  • @МихаилСергеев-й4г
    @МихаилСергеев-й4г 13 дней назад +1

    Как называется канал у Дробязка

  • @mgvanok
    @mgvanok 11 дней назад +1

    Краща технологія: 1. пшениця по нулю. 2. Все інше оранка по раму! Не дякуйте.

  • @user-my4jw2po6d
    @user-my4jw2po6d 12 дней назад +1

    ++++