#15 Wybór studiów za granicą - uwagi

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 8 фев 2025
  • Dzisiaj kilka uwag dotyczących wyboru studiów zagranicznych.
    Dzisiaj o wymianie studenckiej.
    1:10 - Czy aby na pewno idę na architekturę?
    3:00 - Czy uczelnia jest na pewno akredytowana?
    4:20 - Czy uczelnia jest na pewno akredytowana? Ciąg dalszy (czyli kraje poza UE)
    5:13 - Sprawdź lokalny rynek branżowy!
    Grupa na fejsie Architecture Noobs:
    / architecturenoobs

Комментарии • 11

  • @theravvenklou1629
    @theravvenklou1629 7 лет назад +5

    Mógłbyś w kolejnym filmie poruszyć temat ,,szarej codzienności pracy architekta"? Opisać ją w sensie czy czasem wymaga przedstawienia zegara biologicznego czy to praca podobna do np nauczyciela ( codziennie po ileś godzin) I tym podobne. Mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli, :)

  • @_sterka_
    @_sterka_ 7 лет назад +7

    Super by było jakbys nagrał filmik stricte o studiach w Danii na uczelni która skonczyles :)

  • @cleven0901
    @cleven0901 6 лет назад +1

    Zastanawiam się nad stażem oraz magisterka właśnie w Danii. Jednak z tego co udało mi się dowiedzieć ciężko jest tam z pracą w biurze dla obcokrajowców. Czy tyczy sie to też osób które kończą ich uczelnie?

    • @PZArchitecture
      @PZArchitecture  6 лет назад +1

      Jest na pewno łatwiej dla tych co kończyli duńskie uczelnie. Do tego rynek jest tak nasycony, że generalnie łatwo z pracą w Danii nie jest. Najłatwiej jest w Kopenhadze z racji dużej ilości międzynarodowych biur, ale to też oznacza dużo większy wyścig szczurów bo cały świat tam kandyduje. W pozostałych miastach (ale w Kopenhadze się to też zdarza) bardzo często wymagają znajomości duńskiego. Oczywiście biorą pod uwagę fakt, że jesteś w trakcie nauki języka i nie zawsze musisz od razu znać go perfekcyjnie. Pamiętać generalnie należy, że Dania jest dosyć nasyconym rynkiem jeśli chodzi o ilość architektów przypadających na liczbę mieszkańców. Mimo wszystko zachęcam próbować. Na pewno po studiach w Danii (np. magisterskich) będziesz w nieco lepszej pozycji niż obcokrajowiec starający się ot tak z zewnątrz złożyć papiery do nich - pomijam ludzi z 15-letnim doświadczeniem na wysokich stanowiskach ;)).

    • @cleven0901
      @cleven0901 6 лет назад +1

      PZA dziękuję za odpowiedź :)

  • @martix3000
    @martix3000 7 лет назад +2

    Planuje wybrać studia . Zastanawia mnie czy architektura czy programista . Obydwa kierunki tak samo mnie interesują . Mam jeszcze dwa lata na przygotowanie do rysunku. Jak pan myśli co jest bardziej opłacalne i przyszłosciowe pod względem pracy oraz płacy ?

    • @PZArchitecture
      @PZArchitecture  7 лет назад +2

      Zależy. Branża IT ma dużo więcej miejsc pracy i jedne znajlepszych zarobków ze wszystkich zawodów. ALE, problem polega na tym, że te osławione super zarobki dotyczą naprawdę nielicznych, którzy są dużo lepsi od reszty konkurencji, której jest całe mnóstwo na rynku. Jeżeli nie jest się naprawdę świetnym specjalistą w wąskiej dziedzinie IT, to z zarobkami wcale nie musi być tak fajnie.
      Z architekturą jest nieco podobnie - wygrywają najlepsi. Tyle, że do architektury trzeba mieć też pasję architektoniczną. Nie polecam zabierania się za architekturę, jeżeli ten temat wisi i jest Ci wszystko jedno :).

    • @martix3000
      @martix3000 7 лет назад

      Dziekuję bardzo za odpowiedź :D

    • @sabracadabrrra
      @sabracadabrrra 6 лет назад +1

      To ja dorzucę, że "osławione super zarobki" wcale nie dotyczą tylko nielicznych. Jeżeli liczysz na szalenie wysoką pensję to tak, jasne. Ale w przypadku standardowej pensji programisty (która jest często ok 3 razy wyższa od pensji po architekturze) wcale nie trzeba być wybrańcem. Dodatkowo, w niektórych krajach firmy rekrutujące bardzo skupiają się właśnie na szukaniu programistów a potem na negocjowaniu z pracodawcą wysokich pensji czy benefitów, także sami programiści nie muszą się zbyt męczyć aby dostać pracę z naprawdę dobrymi warunkami :)