Маю "щастя" перехворіти ковідом 3 рази. Всі рази без госпіталізації але погіршення функцій мозку дуже помітно. Важче фокусуватись, пам'ять гірша ніж в мого діда в 80 років. Швидкість реакції впала в рази( помітив бо займався вправами на реакцію до хвороби і після). Почав забувати слова короче ковід дуже добре вдарив. Рівень тривожності важко сказати бо війна і постійна тривожність і так.
Мав щось схоже коли хворів особливо коли доводилося говорити по-англійськи. Я просто застрягав посеред речення забував слова і забував власне про що я говорю взагалі. Або ж коли обговорювали якусь складнішу річ то також посеред обговорення я просто відключався і вся цепочка зв'язків яка була в голові руйнувалася. На щастя за кілька тижнів пройшло.
@@AlexCage19 нажаль в мене з кожним разом час відновлення все довший. Після першого до повного відновлення пройшло 3-4 місяці, після другого ковіду вже було більш як пів року взяло відновлення і то не на 100%. І от зараз перехворів місяць тому і все стало ще гірше ніж перші 2. Відчуваю себе настільки тупим що аж на сльози пробиває, причому до того я не пам'ятаю коли в мене крайній раз сльози йшли) Тож люди намагайтесь не хворіти на ковід. То срань для вашого мозку.
Я особисто пошукаю чи ще нема публікацій, що описують як можна з цього стану вийти. Але скоріше за все рекомендації будуть наступними: запхати себе типічні умови, що вимагають розвитку мозку (інтелектуальна праця і т.д.), перевірити чи окрім цієї інфекції нічого нема (лікарі підкажуть чітко як провести скринінг свого організму - мої слова не заклик до дій без консультації) + є прості базові набори аналізів крові на чоловічі статеві гормони, де важливо не попасти в загальну норму, а в вашу особисту норму по гормонам. І ще одне. В нормі 3 рази за короткий термін хворіти, і хворіти важко - це не ок. Навіть якщо всі навколо ходять і носом кожну осінь шмигають.
@@ScienceUAofficial було б цікаво послухати що вам вдасться знайти. Єдине що я знайшов це публікації на тему "Long COVID" і поради там стандартні. Більше фізичних вправ, більше навантажувати мозок інформацією і вправами, зменшити рівень стресу)))
І ковід, і локдаун, і вагітність, і взагалі всі ситуації в нашому житті, які змушуть нас відчувати себе фаршем, який все одно провернуть, впливають на наш мозок, бо викликають стан навченої безпорадності. Поки соціум виробляє алгоритми, як саме себе поводити кожній людині, яка є часткою цього соціуму, більшість з нас перебуває в дезорієнтованому стані. Не кожен годен змиритися з новими обмеженнями без психологічної травми. Частина людей перебуває в стані прихованої істерики і реагує, як уміє, тобто орієнтуючись на ті приклади, які мала перед очима у ранньому дитинстві. Питання! Хтось з тих науковців, які досліджували вагітних, звертав увагу на стать плоду? Бо повитухи в Україні дуже цим переймалися саме тому, що стать плоду помітно впливала на розумові процеси і физичний стан жінок. Стать підлітків, яких обмежували в пересуванні і контактах, теж має значення. Деякі обмеження, які підкидає нам життя, можуть бути підсвідомо сприйняті, як команда "не живи!". Хтось досліджував, як інформаційний супровід і нав'язані стереотипи суспільства конфліктують з базовим інстинктом самозбереження?
Заскріню і відповім на це в якомусь із відео (якщо будемо включати непов'язані питання). Коротко, така постановка питання - це дурість. Війна всіх проти всіх - це пекло, це в нескінченну кількість разів гірше за існування хоч 1-ГО ПРАВИЛА. Соціум і культура дала Вам безмежні можливості в першу чергу. В кінці кінців цю мову, а не "Ги-ГА-Оооооо. У-о-а." Хоча і це спілкування - зародок соціуму, як ми його розуміємо.
Щодо підлітків - напевно це те саме, що згадував Петро Чорномероць в останній його бесіді на каналі Жовті кеди, а саме - травма в підлітка може прискорити дорослішання, швидке дозрівання префронтальної зони, а це в свою чергу зменшує "вміння навчатися", креативність і велика відповідальність - на різних полюсах....
Так я звернув увагу шо після двох коведів я став хуже перемножати в умі двозначні чісла на двозначні, пам*ять стала гірша, стало складнійше прсчітувати в умі прочностні та кінематичні завдання. Мені зараз 73 роки, але прі наполегливих вправах становище виправляется.
Щодо Ковіду в моєму випадку : в період між появою в 19-му і десь першою декадою 20-го перехворів тричі , перший раз думав, що помру - три дні нічого не їв, не міг піднятися з ліжка, ледь доповзав до туалета . З тих пір не хворів ЖОДНОГО разу ОРВІ та взагалі нічим, герпес (на губах) , який до ковіду вискакував мінімум двічі на рік, зник повністю !!!!! В кого небудь було таке ?
Перехворів ковідом на початку 21го, згадую це кожен день. В мене не було ніяких важких фізичних ускладнень, та і в цілому хвороба симптоматично пройшла досить легко, але яке це було ментальне пекло. Кожен день дуже сильна параноя, тривога, нав'язливі думки, низька температура та нестабільний тиск. Відходив десь півроку, але тоді, у підлітковому віці ця хвороба розділила життя на до та після.
Але тут не це. Тут показали, що він координує не тільки спогади від нижчого до вищого: відчув запах печива - згадав дитинство, а і навпаки: згадав місце/подію - підтягнулися деталі, люди... Це наскільки я зрозумів.
Після першої вагітності заради якої я перервала навчання після 3 курса, я втратила бажання вчитися і відчувала себе дуже тупою, я забула буквально те що знала раніше. До вагітності в мене була підвищена стипендія на 1-2 курсах. Я була щаслива і задоволена материнством, але ледь закінчила навчання(
Із цікавого, що Ви можете знайти в інших публікаціях, насправді якщо жіночий інтелект після вагітності в одних оцінках суттєво втрачає, то в питаннях комунікації навпаки є суттєвий ріст (є ще показники, але зразу не згадаю). Фактично ніякого отупіння не відбувається, а я б назвав це перепрофілюванням.
Щодо особливостей пам'яті - як на мене - це очевидна річ для людей...В різних контекстах (обставинах) ти згадуєш одну і ту саму подію по-різному і це очевидно з досвіду. Здається що я вже чула щось подібне про участь гіппокампа на прикладі коли ми витягуємо несподівані спогади, відчувши певний аромат.
Ми теж думали про це, але конкретно це дослідження показало, що насправді гіпокамп відповідає не тільки за спогад "знизу-вверх" (від запаху до деталей, а і навпаки "зверху-вниз". Концепція "глибші частини мозку більш примітивні, а кора - вершина еволюції" трошки тут дала злам. Тому я і наголосив на тому, що насправді наука динамічна, і актуальне сьогодні - завтра вже не дуже, а післязавтра помилкове. Тому ми скоріше за все втрясемо нове поняття про функції частин мозку в новий нормальний підручник ще не дуже скоро, але точно там буде суттєво переглянута теорія.
синопси можна наноо побудувати, якщо органіка не постраждала, якщо постраждала - мозок адаптується, думаймо більше, хто перехворів на ковід - вам (нам :( ) треба більше працювати інтелектуально. ВЧІТЬ ІНОЗЕМНІ МОВИ
4:35 Абсолютно нормальна тема на заході. Треба ж десь гроші на дослідження брати. За ідеологічні дослідження і платять краще і публікують в топових виданнях.
В мене на роботі, є люди які вірять, що COVID-19 - це який злий план. Мета якого, змусити людей зробити щеплення. Навіщо? І тут треба підібрати теорію змови яка подобається. Коли це вперше почув, думав, що це такий не смішний жарт.
З урахуванням ще двох, які Ви можете знайти в описі, тобто правки зроблені. Якби це розходилося із попередніми - вочевидь це був би привід для відкликання, але воно не суперечить, а доповнює попередні схожі спостереження.
Не зовсім. Коронавірус проходить ГЕБ, за рахунок його фізичного руйнування! Відповідно ваш захисний бар'єр, що відмежовує мозок від крові буквально дірявий. І з крові до мозку потрапляє все, що було в крові (майже). От вам і інтоксикація і травма.
Якщо трохи деталізвати, то фактично гематоенцифалічний бар'єр в першу чергу складається з клітин ендотелію, що окутують капіляр. Виявляється, що в цих клітинах є рецептори (АСЕ2, українською АПФ2), з якими і зв'язується коронавірус. Тобто всі клітини, що містять цей АСЕ2 теоретично можуть бути інфіковані цими вірусами. А як відомо, коли клітина інфікована, вона починає виробляти вірусну РНК до тих пір, поки не закінчаться внутрішні ресурси клітини. Потім клітинна мембрана буквально "лопає" і викидає вірус назовні. Відповідно на місці ендотеліальної клітини, що до інфікування становила бар'єр, утворюється дірка! Захисту нема - "токсини" в мозок. Навіть те, що нормально для людської крові зовсім ненормально для мозку, який значно чутливіший до змін)
Так, але все відносно. Коли весь світ живе на рівні "скрізь війна за виживання і ти, синку, будь готовий, що доведеться вбивати за хліб", то ми б в середньому б почувалися +-окей. Але люди вже пристосувалися до зовсім інших "тепличних" умов, і зараз це дуже сильно б'є. Особливо це відчувається на фоні решти Європи, що досі в "теплиці". Мені ще подобається спостерігати картини в галереї, де боса дівчина (тут не принципово хто) іде по грунтовці із вантажем. Уявляєте наскільки раніше були жорсткіші п'яти у людей, а це ж буквально кілька поколінь тому! Як це зараз би відчувалося на нашій ніжненькій пілінгованій шкірі?))
Дуже забавно було спостерігати як ліберальні країни толерують існування наукових груп, що складаються виключно із жінок і займаються дослідженням виключно жінок, а з іншого боку говорять про необхідність гендерної рівності. Стрілочка не повернулася( Але якщо серйозно, то в команді у нас в принципі побутує така думка, що на роботі в першу чергу професіоналізм, а в десяту чергу гендер) Навіть тут ми новини просто підбирали по змісту і цікавості, і тільки потім виявилася така підісторія.
Перебування на ЛБЗ (не тільки) і військовий побут справді негативно впливають на когнітивні процеси бійців. Тому і під час, і після війни завданням КОЖНОГО цивільного є і буде віддання їм пошани, в тому числі у вигляді допомоги з інтеграцією в "мирне" життя з урахуванням цих травм.
Та за шо?))) я, доречі, після ковіду, почала краще відчувати запахи) скоріш за все, мозок просто почав більше уваги звертати на ці сигнали. Я доречі була здивована наскільки морально гнітить, коли не відчуваєш запахи. Ну і це сталось не одразу звичайно, нюх повертався довго і поступово, протягом кількох місяців, напевно.
Ну стверджувати, що жінок досліджували так само, як і чоловіків - абсурд. Можливо зараз це +- вирівнялось, ну але історично більшість досліджень на чоловіках проводились
Нагадую, ми на НАУКОВО-популярному каналі (з присмаком душноти, бо пов'язані з наукою😅🤏). Відповідно: 1. Я нічого про "так само" не говорив і на останньому етапі просто сумнівне, а не таке прям кричуще із сценарію вирізається)) 2. Якщо на науково-... то ми сходимося на думці, що ж/ч різні. Кардинально різні як об'єкти досліджень в т.ч. 3. Відповідно, якщо вам або важливіше або зручніше використовувати конкретних об'єктів, а не випадкових (відповідно до контексту звісно), то ви як вчений зобов'язана обирати конкретну вибірку, а не випадкову. Тому (фууух) 4. Кількісно ми Вашу тезу вже спростували і це факт на скріншотах у відео. Бо самиць/жінок банально досліджували (по кількості публікацій) частіше і на рік раніше до речі почали). АЛЕ по різному, так. Питання різні ставились. Якщо вас цікавить ширше обгрунтування, то в тг напишіть під постом - голосовим відповім.
Дещо повертається, але більшість глобальних ефектів лишають по собі слід на все життя (тут згадка про 6 років, але по факту нема підстав для критичної зміни протягом наступних 10 років). Просто змиріться з фактом, що жінки після вагітності інакші)
Окрім теорій існують ще й змови . Наприклад про Нову Хазарію , яка має бути на думку змовників на території північного при Чорноморья . Порахуйте , яку дозу рентгенівського опромінення отримала піддослідна . То навіть дивно , що взагалі у неї мізки залишились в голові . Я вважаю , що це буцімто дослідження , є цілковита неправда .
@АлександрСтахов-ъ6с рентгенівського вже порахували замість нас, доза становить 0. Магнітно-резонансна томографія не створює рентгенівського випромінювання, це буквально робота в сталому магнітному полі, а не опромінення електромагнітними хвилями довжиною до 0.01нм чим є рентгенівські промені.
в теорії моживо щось і відбувається в деяких від гормонів і переживань іноді навіть лактація проявяється тому можливо але думаю не масово а вибірково впливає на більш емоційно привязаних закоханих і тп
Маю "щастя" перехворіти ковідом 3 рази. Всі рази без госпіталізації але погіршення функцій мозку дуже помітно. Важче фокусуватись, пам'ять гірша ніж в мого діда в 80 років. Швидкість реакції впала в рази( помітив бо займався вправами на реакцію до хвороби і після). Почав забувати слова короче ковід дуже добре вдарив. Рівень тривожності важко сказати бо війна і постійна тривожність і так.
Мав щось схоже коли хворів особливо коли доводилося говорити по-англійськи. Я просто застрягав посеред речення забував слова і забував власне про що я говорю взагалі. Або ж коли обговорювали якусь складнішу річ то також посеред обговорення я просто відключався і вся цепочка зв'язків яка була в голові руйнувалася. На щастя за кілька тижнів пройшло.
@@AlexCage19 нажаль в мене з кожним разом час відновлення все довший. Після першого до повного відновлення пройшло 3-4 місяці, після другого ковіду вже було більш як пів року взяло відновлення і то не на 100%. І от зараз перехворів місяць тому і все стало ще гірше ніж перші 2. Відчуваю себе настільки тупим що аж на сльози пробиває, причому до того я не пам'ятаю коли в мене крайній раз сльози йшли) Тож люди намагайтесь не хворіти на ковід. То срань для вашого мозку.
Я особисто пошукаю чи ще нема публікацій, що описують як можна з цього стану вийти.
Але скоріше за все рекомендації будуть наступними: запхати себе типічні умови, що вимагають розвитку мозку (інтелектуальна праця і т.д.), перевірити чи окрім цієї інфекції нічого нема (лікарі підкажуть чітко як провести скринінг свого організму - мої слова не заклик до дій без консультації) + є прості базові набори аналізів крові на чоловічі статеві гормони, де важливо не попасти в загальну норму, а в вашу особисту норму по гормонам.
І ще одне. В нормі 3 рази за короткий термін хворіти, і хворіти важко - це не ок. Навіть якщо всі навколо ходять і носом кожну осінь шмигають.
@@ScienceUAofficial було б цікаво послухати що вам вдасться знайти. Єдине що я знайшов це публікації на тему "Long COVID" і поради там стандартні. Більше фізичних вправ, більше навантажувати мозок інформацією і вправами, зменшити рівень стресу)))
@deathseller ну от. Бо коли нема рішення, очевидне рішення - не зіпсувати решту. Пробіжуся ввечері
І ковід, і локдаун, і вагітність, і взагалі всі ситуації в нашому житті, які змушуть нас відчувати себе фаршем, який все одно провернуть, впливають на наш мозок, бо викликають стан навченої безпорадності. Поки соціум виробляє алгоритми, як саме себе поводити кожній людині, яка є часткою цього соціуму, більшість з нас перебуває в дезорієнтованому стані. Не кожен годен змиритися з новими обмеженнями без психологічної травми. Частина людей перебуває в стані прихованої істерики і реагує, як уміє, тобто орієнтуючись на ті приклади, які мала перед очима у ранньому дитинстві.
Питання! Хтось з тих науковців, які досліджували вагітних, звертав увагу на стать плоду? Бо повитухи в Україні дуже цим переймалися саме тому, що стать плоду помітно впливала на розумові процеси і физичний стан жінок. Стать підлітків, яких обмежували в пересуванні і контактах, теж має значення. Деякі обмеження, які підкидає нам життя, можуть бути підсвідомо сприйняті, як команда "не живи!". Хтось досліджував, як інформаційний супровід і нав'язані стереотипи суспільства конфліктують з базовим інстинктом самозбереження?
Заскріню і відповім на це в якомусь із відео (якщо будемо включати непов'язані питання).
Коротко, така постановка питання - це дурість. Війна всіх проти всіх - це пекло, це в нескінченну кількість разів гірше за існування хоч 1-ГО ПРАВИЛА. Соціум і культура дала Вам безмежні можливості в першу чергу. В кінці кінців цю мову, а не "Ги-ГА-Оооооо. У-о-а." Хоча і це спілкування - зародок соціуму, як ми його розуміємо.
Щиро Дякую Вам за Вашу якісну роботу.
✌️❤️🇺🇦
Дяка,дуже крутий випуск!
Всі новини цікаві, та важливі.
Щодо підлітків - напевно це те саме, що згадував Петро Чорномероць в останній його бесіді на каналі Жовті кеди, а саме - травма в підлітка може прискорити дорослішання, швидке дозрівання префронтальної зони, а це в свою чергу зменшує "вміння навчатися", креативність і велика відповідальність - на різних полюсах....
Я перехворів непомітно, але туман в голові був місяця 3. Тривожність висока досі. Сильно потупішав.
Прамірацетам (прамістар для пам'яті), гриб герицій (збільшує член на підвищує human neuron growth factor), якісні вітаміни.
Так я звернув увагу шо після двох коведів я став хуже перемножати в умі двозначні чісла на двозначні, пам*ять стала гірша, стало складнійше прсчітувати в умі прочностні та кінематичні завдання. Мені зараз 73 роки, але прі наполегливих вправах становище виправляется.
Щодо Ковіду в моєму випадку : в період між появою в 19-му і десь першою декадою 20-го перехворів тричі , перший раз думав, що помру - три дні нічого не їв, не міг піднятися з ліжка, ледь доповзав до туалета . З тих пір не хворів ЖОДНОГО разу ОРВІ та взагалі нічим, герпес (на губах) , який до ковіду вискакував мінімум двічі на рік, зник повністю !!!!! В кого небудь було таке ?
Я два роки нічим не хворів (думаю хворів, але занадто слабко, щоб виявити)
Перехворів ковідом на початку 21го, згадую це кожен день. В мене не було ніяких важких фізичних ускладнень, та і в цілому хвороба симптоматично пройшла досить легко, але яке це було ментальне пекло. Кожен день дуже сильна параноя, тривога, нав'язливі думки, низька температура та нестабільний тиск. Відходив десь півроку, але тоді, у підлітковому віці ця хвороба розділила життя на до та після.
Як завжди все цікаво та корисно знати
Хай квітне Український ютуб ❤❤❤❤
«Світ без обмежень після локдауну»😂 - гарний жарт.
Потужний) Був якийсь короткий період за кілька місяців до війни коли ніби все починало налагоджуватись але..)
Ага, в кадрі невиїздний))
@@ScienceUAofficial Така ж історія). Виїзні цей жарт не оцінять).
Наче давно було відомо про вплив гіппокампу на перехід з короткочасної пам'яті у довготривалу
Але тут не це. Тут показали, що він координує не тільки спогади від нижчого до вищого: відчув запах печива - згадав дитинство, а і навпаки: згадав місце/подію - підтягнулися деталі, люди...
Це наскільки я зрозумів.
@@ScienceUAofficial цікаво,дякую за пояснення
Ковідним затупкам:
Почитайте про
Прамістар (ацетилхолін), гриб герицій (фактор росту нейронів), вітаміни, n-back задача (доведена ефективність задачі)
А можна не хамиои було, навпаки трохи зацікавити інформацією
Останні роки щось тупити почав, ось по ходу в чому причина) Дякую за відео!
Це не відповідь на всі затупи!😁 Але один із суттєвих факторів)
@@ScienceUAofficial погоджуюсь ☝️
Дякую за чудовий матеріал , більше б медичних тем ! Дякую
Після першої вагітності заради якої я перервала навчання після 3 курса, я втратила бажання вчитися і відчувала себе дуже тупою, я забула буквально те що знала раніше. До вагітності в мене була підвищена стипендія на 1-2 курсах. Я була щаслива і задоволена материнством, але ледь закінчила навчання(
Із цікавого, що Ви можете знайти в інших публікаціях, насправді якщо жіночий інтелект після вагітності в одних оцінках суттєво втрачає, то в питаннях комунікації навпаки є суттєвий ріст (є ще показники, але зразу не згадаю). Фактично ніякого отупіння не відбувається, а я б назвав це перепрофілюванням.
просто Неочікувана інформація. Подяка автору за її поширення.
Щодо особливостей пам'яті - як на мене - це очевидна річ для людей...В різних контекстах (обставинах) ти згадуєш одну і ту саму подію по-різному і це очевидно з досвіду. Здається що я вже чула щось подібне про участь гіппокампа на прикладі коли ми витягуємо несподівані спогади, відчувши певний аромат.
Ми теж думали про це, але конкретно це дослідження показало, що насправді гіпокамп відповідає не тільки за спогад "знизу-вверх" (від запаху до деталей, а і навпаки "зверху-вниз". Концепція "глибші частини мозку більш примітивні, а кора - вершина еволюції" трошки тут дала злам. Тому я і наголосив на тому, що насправді наука динамічна, і актуальне сьогодні - завтра вже не дуже, а післязавтра помилкове. Тому ми скоріше за все втрясемо нове поняття про функції частин мозку в новий нормальний підручник ще не дуже скоро, але точно там буде суттєво переглянута теорія.
синопси можна наноо побудувати, якщо органіка не постраждала, якщо постраждала - мозок адаптується, думаймо більше, хто перехворів на ковід - вам (нам :( ) треба більше працювати інтелектуально. ВЧІТЬ ІНОЗЕМНІ МОВИ
Я професійний перекладач-викладач німецької (70 років), що робити мені лля поліпшення когнітивних функцій? Вчити китайську???
4:35 Абсолютно нормальна тема на заході. Треба ж десь гроші на дослідження брати. За ідеологічні дослідження і платять краще і публікують в топових виданнях.
В мене на роботі, є люди які вірять, що COVID-19 - це який злий план. Мета якого, змусити людей зробити щеплення. Навіщо? І тут треба підібрати теорію змови яка подобається. Коли це вперше почув, думав, що це такий не смішний жарт.
Мені подобається, як автор критикує не релевантність дослідження вагітної жінки, а потім робить з ного висновки - браво!
З урахуванням ще двох, які Ви можете знайти в описі, тобто правки зроблені. Якби це розходилося із попередніми - вочевидь це був би привід для відкликання, але воно не суперечить, а доповнює попередні схожі спостереження.
Погіршення дихання, погіршення насиченості кисня, а тому і мозок страждає. Здається не все так складно зрозуміти, якщо не переносиш його кожен день.
Не зовсім. Коронавірус проходить ГЕБ, за рахунок його фізичного руйнування! Відповідно ваш захисний бар'єр, що відмежовує мозок від крові буквально дірявий. І з крові до мозку потрапляє все, що було в крові (майже). От вам і інтоксикація і травма.
@@ScienceUAofficial омг
Якщо трохи деталізвати, то фактично гематоенцифалічний бар'єр в першу чергу складається з клітин ендотелію, що окутують капіляр. Виявляється, що в цих клітинах є рецептори (АСЕ2, українською АПФ2), з якими і зв'язується коронавірус.
Тобто всі клітини, що містять цей АСЕ2 теоретично можуть бути інфіковані цими вірусами. А як відомо, коли клітина інфікована, вона починає виробляти вірусну РНК до тих пір, поки не закінчаться внутрішні ресурси клітини. Потім клітинна мембрана буквально "лопає" і викидає вірус назовні. Відповідно на місці ендотеліальної клітини, що до інфікування становила бар'єр, утворюється дірка! Захисту нема - "токсини" в мозок. Навіть те, що нормально для людської крові зовсім ненормально для мозку, який значно чутливіший до змін)
@@ScienceUAofficial і тому, кожна людина без вакцинації, до поки "рани не загоються" буде мати наслідки... дуже погані наслідки...?
Жесть, от цього не знав
5:07 просто всім іншим жінкам було не по дорозі.
Боюся, що я б теж забила, хоч і поважаю науку. Хіба їхній офіс ну дуже близько від дому був
Ну от, а воно ж цікаво!
Щодо впливу на нас локдауна+війна. Думаю, все ще менше, ніж коли була чума в 14-му столітті
Так, але все відносно. Коли весь світ живе на рівні "скрізь війна за виживання і ти, синку, будь готовий, що доведеться вбивати за хліб", то ми б в середньому б почувалися +-окей. Але люди вже пристосувалися до зовсім інших "тепличних" умов, і зараз це дуже сильно б'є. Особливо це відчувається на фоні решти Європи, що досі в "теплиці".
Мені ще подобається спостерігати картини в галереї, де боса дівчина (тут не принципово хто) іде по грунтовці із вантажем. Уявляєте наскільки раніше були жорсткіші п'яти у людей, а це ж буквально кілька поколінь тому! Як це зараз би відчувалося на нашій ніжненькій пілінгованій шкірі?))
Що ж, квантованість - невід'ємна частина буття 🙂
🔥🔥💪💪👍👍
Оминайте вас ракети 🤗
Перше дослідження виглядає так, ніби авторКЕССи відпрацьовували грант, а не робили науку
Дуже забавно було спостерігати як ліберальні країни толерують існування наукових груп, що складаються виключно із жінок і займаються дослідженням виключно жінок, а з іншого боку говорять про необхідність гендерної рівності. Стрілочка не повернулася(
Але якщо серйозно, то в команді у нас в принципі побутує така думка, що на роботі в першу чергу професіоналізм, а в десяту чергу гендер) Навіть тут ми новини просто підбирали по змісту і цікавості, і тільки потім виявилася така підісторія.
"долю" - частку (у цьому контексті) 🙂
Ще весело дослідити токсикоз, жінки з задоволенням поділяться досвідом, це так дивно - зненавидіти огірки наприклад)
Це краще жінкам із досвідом розповідати, а то нас зненавидить половина глядачів за те, що ми неемпатичні сухарі, що описуємо це термінологією)
Так що, значить "ми зробили це разом" через ковід?
Таймкод хоч лишайте)
😮😮
КАБи ловити головою великий мозок не треба, тому все буде норм.
Перебування на ЛБЗ (не тільки) і військовий побут справді негативно впливають на когнітивні процеси бійців. Тому і під час, і після війни завданням КОЖНОГО цивільного є і буде віддання їм пошани, в тому числі у вигляді допомоги з інтеграцією в "мирне" життя з урахуванням цих травм.
Та за шо?))) я, доречі, після ковіду, почала краще відчувати запахи) скоріш за все, мозок просто почав більше уваги звертати на ці сигнали. Я доречі була здивована наскільки морально гнітить, коли не відчуваєш запахи. Ну і це сталось не одразу звичайно, нюх повертався довго і поступово, протягом кількох місяців, напевно.
Грубо кажучи це як отримати каліцтво, а потім повністю зцілитися - змушує зробити переоцінку свого ставлення.)
Ну стверджувати, що жінок досліджували так само, як і чоловіків - абсурд. Можливо зараз це +- вирівнялось, ну але історично більшість досліджень на чоловіках проводились
Нагадую, ми на НАУКОВО-популярному каналі (з присмаком душноти, бо пов'язані з наукою😅🤏).
Відповідно:
1. Я нічого про "так само" не говорив і на останньому етапі просто сумнівне, а не таке прям кричуще із сценарію вирізається))
2. Якщо на науково-... то ми сходимося на думці, що ж/ч різні. Кардинально різні як об'єкти досліджень в т.ч.
3. Відповідно, якщо вам або важливіше або зручніше використовувати конкретних об'єктів, а не випадкових (відповідно до контексту звісно), то ви як вчений зобов'язана обирати конкретну вибірку, а не випадкову.
Тому (фууух) 4. Кількісно ми Вашу тезу вже спростували і це факт на скріншотах у відео. Бо самиць/жінок банально досліджували (по кількості публікацій) частіше і на рік раніше до речі почали). АЛЕ по різному, так. Питання різні ставились.
Якщо вас цікавить ширше обгрунтування, то в тг напишіть під постом - голосовим відповім.
Впевнений,що локдаун вплинув на когнітивні функції людей
Перша новина найцікавіша, але прикро що тільки одну дослідили.
Гарна картинка і звук, у ведучого мила і тепла посмішка😊
Мила посмішка? Прикольно. Мо шампуньнна?
Щоб мізки не всихали,треба на ніч виймати і класти у відро з водою.😅😊😂
Кожному в лобі треба монтувати скляне віконечко, щоби до початку розмови бачити скільки в людини мізків і якого вони кольору.
😁
Маразм про ковід коли чую відписуюсь
То це якщо жінка що два роки родить, то вона не виходить з цього просвітленого стану...
Дещо повертається, але більшість глобальних ефектів лишають по собі слід на все життя (тут згадка про 6 років, але по факту нема підстав для критичної зміни протягом наступних 10 років). Просто змиріться з фактом, що жінки після вагітності інакші)
Якщо це "дослідження" проводила курківниця, то все з цим "дослідженням" ясно.
Ковід самоліквідувався 24 лютого 2022 року.
МРТ вплинуло на кількість сірої речовини , а не будь що . А демагогія це не наука , а підміна смислів .
Ммм, теорії змови поширилися і на терени України
Окрім теорій існують ще й змови . Наприклад про Нову Хазарію , яка має бути на думку змовників на території північного при Чорноморья .
Порахуйте , яку дозу рентгенівського опромінення отримала піддослідна . То навіть дивно , що взагалі у неї мізки залишились в голові .
Я вважаю , що це буцімто дослідження , є цілковита неправда .
@АлександрСтахов-ъ6с рентгенівського вже порахували замість нас, доза становить 0. Магнітно-резонансна томографія не створює рентгенівського випромінювання, це буквально робота в сталому магнітному полі, а не опромінення електромагнітними хвилями довжиною до 0.01нм чим є рентгенівські промені.
Перш ніж робити такі ствердження , варто зробити домашнє завдання . Не хочу вас ображати , але я з вами цілковито не згоден .
Ваша незгода не має жодного значення)
Ви апарат ЯМР зсередини бачили? Бо я всередину "трьохсотки" лазив)) де там джерело рентгену? Зверху/знизу?)
А що вагітність робить з мозком чоловіка?
Зазвичай спрощує)
в теорії моживо щось і відбувається в деяких від гормонів і переживань іноді навіть лактація проявяється тому можливо але думаю не масово а вибірково впливає на більш емоційно привязаних закоханих і тп
Можливо 30ть МРТ на рік зменьшило кількість сірої речовини?
Чоловіків досліджували?
Ні, бо такі спостереження кількісно були зафіксовані незалежно від кількості сканувань. МРТ - супер безпечний неінвазивний метод досліджень.