Historia Bangladeszu. Resztki demokracji i ogromny potencjał | prof. Agnieszka Kuszewska
HTML-код
- Опубликовано: 10 ноя 2024
- 🇧🇩 Historia polityczna współczesnego Bangladeszu. Relacje z Pakistanem. Sytuacja po wyborach. Prof. Agnieszka Kuszewska Z Uniwersytetu Jagiellońskiego dla Mateusza Kubasiewicza.
Inwestuj u regulowanego brokera i bądź na bieżąco z wydarzeniami na rynku! OANDA TMS Brokers - nowoczesna aplikacja tradingowa:
➡ tysiące instrumentów z globalnych rynków
➡ rekomendacje inwestycyjne ekspertów
➡ materiały edukacyjne
Otwórz prawdziwy rachunek i zdobądź książkę inwestycyjną na start lub zacznij od treningu na koncie DEMO: go.tms.pl/bezp... Zapisz się na bezpłatne webinary lub pobierz e-book o inwestowaniu: go.tms.pl/eduk...
🔔 Subskrybuj: / @podrozbezpaszportu
🎧 Posłuchaj: anchor.fm/mateu...
✉️ Kontakt: podrozbezpaszportu@gmail.com
➡ Podoba Ci się to co robię? Wesprzyj mnie na Patronite. Dzięki Tobie będę mógł dalej rozwijać swój podcast: patronite.pl/po...
Możesz postawić mi kawę! buycoffee.to/p...
➡ Media społecznościowe
👍 Moja strona: / matgrzeszczuk
👍 Facebook: / podrozbezpaszportu
📸 Instagram: / podrozbezpaszportu
🐦 Twitter: / pbpaszportu
#PodróżBezPaszportu #MateuszGrzeszczuk #AgnieszkaKuszewska
Bangladesz to państwo o tragicznej historii, gdyby od razu uzyskał niepodległość to zapewne byłby przyzwoicie rozwiniętym, silnym państwem, a dzisiaj jest symbolem biedy i przeludnienia. Należy pamiętać, że w ramach pakistańskich pacyfikacji wymordowano ogromną część lokalnych nauczycieli i inteligencji, sabotując rozwój państwa na dziesięciolecia.
Bieda, przeludnienie, socjalizm i jednocześnie idealny punkt dla korporacji :)
Ten ich "rozwój", nie jest realnym rozwojem. Jak już, tylko lepszą produkcją dla zachodnich korporacji. Nie nęci mnie rosnący autorytaryzm, bo jak widać - nie wszędzie działa demokracja. Bardziej zastanawia mnie, kwestia ich realnego rozwoju z wylaczeniem korpo i nowoczesnego niewolnictwa.
Jakiej demokracji? Nie rozśmieszajcie nas, demokracji nigdzie nie ma, rządzą banki, korporacje i oligarchowie z pomocą służb.
Co za wiedza
@@podrozbezpaszportu Powszechna.
Gdyby była demokracja, ludzie mieliby wpływ na to że można obniżyć podatki, a nie mamy na to wpływu. W demokracji nikt nie zgodził by się by mafie szantażowały nas zmianami klimatu i wyciągały z naszych kieszeni haracz za CO2.
Nikt nie zgodziłby się na psucie pieniądza , inflację, miasta bez samochodów, zabieranie praw jazdy , psucie prawa, biurokrację i wybory między dzumą i cholerą.
Jesteśmy narodem mądrzejszym od tych co nas okupują i znamy definicje pojęć.
@@katogoriaz tym klimatem to widzę przysmażyłeś folię.
@@uchicha666 Tak? To czemu Niemcy wywłaszczyli ludzi u siebie bo robią kopalnię odkrywkową słabego, zasiarczonego węgla a u nas wyzamykali kopalnie i walczą byśmy nie robili czystych elektrowni atomowych i wprowadzili auta elektryczne? To jest demokracja?