Ярослав Бойко: управління удобренням на прикладі Агробуд 🌱 Рішення від експерта AgriLab

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 12 дек 2024

Комментарии • 9

  • @zarazdam6472
    @zarazdam6472 6 дней назад +2

    Дякую вам завідео.

  • @fromua2547
    @fromua2547 6 дней назад +2

    Успіхів Вам,хай родить і жито,пшениця і всяка пашниця!🌱☘️🌾🌾🌾🌻🌻🌻

  • @ОлександрДаниль4ук

    Рішення. Внести 60кг д.р фосфору розкидачем, посіяти жито на сидерат у жовтні. Можливо пізній сорт пшениці, її один культиватор виріже.
    Для сої фосфор буде і запас буде. Після сої сіяти пшеницю обробивши насіння мікоризним інокулянтом, фосформобілізуючими бактеріями. Але не давати стартові фосфорні добрива і рядок бо мікориза не приживеться.
    Крім того насіння сидерата жита, сої та пшениці обробляти azotobacter в нормі 1.5л/га, так для пшениці органічного азоту вистачить. Якщо кислі грунти то кальцієва селітра на пшеницю, небагато або карбамід а кальцій окремо вносити (для розкислення).
    Які переваги. Фосфорні добрива можна вносити дешеві з вищим сольовим (але перевірені).
    І ще повно переваг, можливостей, економії, покращення прибутковості.

  • @Mike_D.
    @Mike_D. 6 дней назад

    я суть вопроса не понял, опыта выращивания сои нет вообще, но если можно предложу своё виденье:
    - под сою азот давать плохо, но там где сильно щелочные почвы с осени/зимой внести немного (возможно 100кг/га) сульфата аммония и вносить его каждый год (но дозу выбирать исходя из культуры). Он будет медленно понижать рН почвы. Тут по дозам лучше говорить с агрономом.
    - необходимый фосфор внести с посевом. Сеять обычной зерновой сеялкой с междурядьем 15...20см. Да будет потеря качества сева - но таким образом вы внесёт легко 100кг/га при этом дадите большую площадь питания растениям и концентрация фосфора в рядке будет отличная. Думаю найти зерновую сеялку не такая и большая проблема. Посчитайте просто в цифрах : при посеве на 15 см. концентрация в 1 рядке будет 15 кг/га аммофоса, а к примеру на 35 см - 35 кг/га в рядке на 1 га. Про более широкое междурядье даже не говорю.
    - обработок почвы делать тем агрегатами которые есть в хозяйстве и тем к чему они привыкли.
    - если сеялки с узким междурядьем нет то приобрести сейчас астра/альфа/сич/ника - они новые и неплохого качества или б.у. там к примеру ДД1590/ДД455/ГрейтПлейнс cph/возможно kuhn и т.д.. Я так понимаю если идёт речь о стрип-тиле то в хозяйстве серьёзная техника и есть возможность такого приобретения.
    - вот под кукурузу можно больший акцент по азотным удобрениям сметить в сторону сульфата аммония к примеру 200 кг/га и потом добавить 100 кг селитры или карбамида. Но тут полностью работа агронома исходя из плановой урожайности, возможностей предприятия, наличия влаги. Так понижать рН если есть необходимость.

  • @lomchikFarmer
    @lomchikFarmer 5 дней назад

    Не бачу сенсу внесення стрічково, оскільки на полі при нормальному розвитку культури на полі не залишається жодного см2 в якому не буде корінець культури, і все добриво буде засвоєне.
    Питання тільки в правильному внесенні кількості добрива саме в тому місці де його не вистачає. Економічно не доцільно.

    • @Валерий-э9э
      @Валерий-э9э 21 час назад +2

      Потрібно мабуть на глибину 12+ внести. Крім стрічкового способу мабуть весною способів нема.
      При культивації воно буде зверху, та і якшо не буде опадів, то воно так зверху до осені і пролежить.
      Чи я не правий?
      (в самомго схожа ситуація, думаю шо робить)

    • @lomchikFarmer
      @lomchikFarmer 20 часов назад

      @Валерий-э9э по оранці перша культивація, вирішить всі питання. І вирізняє, і змішає, і виріже. Тільки в стріб-тіл, це актуальне, тільки за гідроскопічності добрив

    • @iaroslavboiko6305
      @iaroslavboiko6305 19 часов назад +1

      Ви справді так думаєте? У червні місяці спробуйте взяти заступ, копнути в міжрядді кукурудзи й подивитися, як розвивається основна коренева система. Корені спрямовуються вниз, до рівня, де є волога та відповідне живлення. А тепер додайте ще один нюанс - коли фосфор у ґрунті нижче середнього рівня на лужних ґрунтах. У цьому випадку питання засвоєння фосфору та ефективності способу його внесення стає ще більш критичним.

    • @iaroslavboiko6305
      @iaroslavboiko6305 19 часов назад +1

      @@Валерий-э9э У вас правильний хід думок.