O języku i komunikacji w dobrostanie - dr Dagmara Gałajda
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- TEST OBECNOŚCI (ATTENDANCE TEST): forms.office.c...
Jaka narracja panuje w naszych klasach? Czy jesteśmy uważni na siebie i innych, świadomi wrażliwości i emocjonalności własnej i naszych uczniów? Dlaczego tak trudno wyrazić emocjonalność w języku, nazwać i wyregulować emocje, a czasem sobie współczuć? Dlaczego niektórzy komunikują się bardziej, a inni mniej chętnie i jaki ma to wpływ na dynamikę grupy w klasie? Odpowiedź na te pytania spróbujemy znaleźć w literaturze oraz badaniach naukowych, odnosząc się do własnych doświadczeń, wspierani przez osiągnięcia w zakresie psycholingwistyki oraz glottodydaktyki.
Hasłami przewodnimi spotkania są: mindfulnessi, ważność, samoświadomość oraz dobrostan. Jak działać dobrze w klasie i jak czuć się dobrze ze sobą?
Prowadząca dr Dagmara Gałajda - adiunktka w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, badaczka czynników afektywnych w nauczaniu, dobrostanu ucznia i nauczyciela, komunikacji w klasie językowej i zarządzania klasą. Entuzjastka nauczania refleksyjnego, zastosowania psychologii pozytywnej w klasie, tutoringu i edukacji domowej. Założycielka studenckich grup badawczych TableTalk oraz Teacher Wellbeing-Dobrostan Nauczyciela. Autorka publikacji naukowych i dydaktycznych.
Film zrealizowano w ramach projektu "100 ekofaktów, o których każdy uczący się polskiego mówić powinien" - projekt jest realizowany w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu Promocja Języka Polskiego.