Magdalena Lasota: Studium pozwoli na uchwalenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 23 авг 2024
  • Magdalena Lasota, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomiu była gościem Łukasza Nogaja w programie Wakacyjna Rozgrzewka na antenie Radia Radom 87,7 FM.
    Na początku rozmowy prowadzący rozmowę Łukasz Nogaj poprosił wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej o komentarz do słów Jarosława Kosiora dotyczące postulatu dotyczącego jednolitego dokumentu dotyczącego organizacji pozarządowych, które otrzymały dotacje. Jak mówiła Magdalena Lasota wstrzymała się, "z takiej jednej prostej przyczyny, że [...] informacje są jasne i przejrzyste. Różne konkursy, które realizują organizacje pozarządowe i realizują również jakby zadania zlecone przez gminę, są różnego rodzaju granty i te wszystkie konkursy są zamieszczane w BIP-ie. One nie są w jednym miejscu, ale jakby ja nie uważam, żeby była taka aż taka konieczność, ponieważ konkursy są ogłaszane przez różne wydziały Urzędu Miejskiego, w zależności od tego kto jakie zadanie realizuje czy na przykład Wydział Zdrowia czy na przykład Wydział Sportu i oni w momencie kiedy jest ten konkurs ogłaszany jest zamieszczany na BIP-ie, jak również rezultat jest zamieszczany na BIP-ie, więc to jest takie dokładanie według mnie pracownikom Urzędu Miejskiego dodatkowej pracy, ale jeżeli jest takie życzenie radnych i członków komisji i pana przewodniczącego, to też jakby nie widzę przeszkód".
    Kolejna sprawa dotyczyła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, której nowa wersja została przyjęta przez radnych Rady Miejskiej. Jak mówiła Magdalena Lasota "to jest bardzo ważny dokument - Miejska Pracownia Urbanistyczna pracowała nad tym dokumentem ponad pięć lat i tutaj postaram się tak w miarę przejrzyście wytłumaczyć. W 2018 roku radni podjęli taką uchwałę pozwalającą na wstąpienie do prac właśnie nad zmianą studium, bo stare studium było uchwalone w 1999 roku. Do dzisiejszych czasów to studium zupełnie nie przystawało dlatego, że studium określa strategię rozwoju miasta, jak ma się rozwijać w przyszłości Gmina Miasta Radomia". Mówiła, że już we wrześniu ubiegłego roku próbowano przyjąć nowe studium, jednak zostało to zablokowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Teraz, po przyjęciu nowej wersji dokumentu będzie można uchwalać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, m.in. terenów na Potkanowie, Wośnikach, a także stref przemysłowych i co najważniejsze - strefy przylotniskowej. Jak dodała Magdalena Lasota dzięki uchwaleniu nowego studium będzie można m.in. instalować farmy fotowoltaiczne, na które czekali z pewnością przedsiębiorcy.

Комментарии •