Ekologiczne kotły c.o na słomę - najtańsze paliwo na rynku. Słoma to w pełni odnawialne biopaliwo.
HTML-код
- Опубликовано: 28 окт 2024
- Zasoby słomy w Polsce są olbrzymie. Jest to biopaliwo w pełni odnawialne i ekologiczne a do tego najtańsze w pozyskaniu. Co roku zasoby słomy się odnawiają i można mieć praktycznie darmowy opał oraz ogrzewanie.
Kotły co i piece na słomę znajdują zastosowanie do grzania gospodarstw rolnych, domów, szklarni czy suszarni. Oferowane są wersje na baloty fi 90, 120, 160 i 180 cm. Także w wersji i zabudowie kontenerowej mobilnej.
Kocioł c.o na słomę wymaga więcej miejsca niż konwencjonaly puec na drewno gdyż musimy mieć miejsce do ładowania balotu do komory załadowczej. Komora załadowcza biomasy jest powiększona, musi pomieścić bowiem balot słomy. W ofercie są wersje pieca na jeden, dwa i trzy baloty słomy. W zależności od wielkości balotu słomy mamy różny uzysk mocy cieplnej od 70 do nawet 600 kW.
Jak długo pali się jeden balot słomy i ile trzyma sam piec ?
Stałopalność kotła na słomę jest znacznie wydłużona dzięki technice magazynowana energii cieplnej. Mamy bowiem bufory ciepła, które doskonale magazynują tanią energię ze słomy i biomasy. Jak nabijemy zbiornik akumulacyjny ciepłą wodą przez spalenie jednego czy dwóch balotów słomy - mamy do dyspozycji magazyn energii na 1-2 dni i nie musimy dokładać często do paleniska. Dzięki czemu praktycznie dokładamy bałdy słomy raz na dobę.
Ogrzewanie słomą to najtańszy sposób grzania - do tego mamy 100 % niezależność energetyczną w stosunku do pali gazowych czy olejowych. Jest to tańsza alternatywa niż pellet czy węgiel.