„Romeo i Julia w krainie fakapu” - zapowiedź | konkurs o Nowego Yoricka

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 17 июн 2024
  • Myślisz, że idealny sposób na wieczór nie istnieje? A jednak! Kolektyw DUPA* przygotował specjalnie dla Ciebie spektakl „Romeo i Julia w krainie fakapu”. Musical o zakazanej miłości w dyskoncie dostarczy niezapomnianych wrażeń i głębokich wzruszeń!
    W roku 2137 Polska została wreszcie uporządkowana przez dwa sklepy wielkopłaszczyznowe - Blibla i Stonkę. Kraj przestał być krajem, a stał się Spółką z Ograniczoną Wolnością idealnie podzieloną na pół. Kasia i Tomek, utyrani pracownicy wrogich sobie dyskontów, pomiędzy półkami odkrywają przypadkiem zapomniany tekst Williama Szekspira, co zmienia ich życie na zawsze… Lecz czy między regałami znajdzie się miejsce na prawdziwe uczucia?
    Dobra promocja może wyprzedzić i najlepszy produkt. Dlatego recenzje powstały jeszcze zanim powstał sam spektakl:
    Czego można spodziewać się po spektaklu z dupy? Odpowiedzcie sobie sami. Spektakl nieumiejętnie gra z konwencją i wchodzi w dialog tylko z samym sobą.
    - @bulwaniepoleca
    Nic się kupy nie trzyma, onirycznie eklektyczny miejscami brutalny, twórcy konsekwentnie nie wiedzieli, czego chcą. Po tym spektaklu nie domagam się już kultury.
    - nieDOMAGAMsiejuzKULTURY.pl
    Boisz się okazywać emocje w miejscu publicznym? To nie problem! Przed spektaklem będzie można zakupić specjalny wachlarz maskujący emocje. Produkt z ekologicznego materiału w równościowych barwach tęczy wyprodukowano z pominięciem zasad BHP w pseudofabryce w Tajwanie.
    Za to po spektaklu dostępne będą w sprzedaży grube liny do wciągania własnego masztu szczęścia (wymyślił je sam William Szekspir, a na polski rynek przetłumaczył Stanisław Barańczak).
    Festiwal oświadcza, że wszystkie postaci w spektaklu są fikcyjne, a zbieżność z nazwami - przypadkowa. Temat wyzysku poruszany w spektaklu należy rozumieć jako żart. Wbrew medialnym doniesieniom, w trakcie prac nie ucierpiał żaden aktor. Nie musiał też grać żaden żywy pies, kot lub rybka, bo w 2137 roku zwierzęta istnieją tylko na baterie.
    Bilety dostępne do wyczerpania zapasów.
    *Kolektyw DUPA to Dom Utopijnej Pracy Artystycznej (Ewa Galica & Michał Lazar)
    Czas trwania: 50 minut (bez przerwy)
    Terminy pokazów: 28 lipca g. 16.00 i g. 19.00
    [język polski z angielskimi napisami]
    Wiek: 16+
    Bilety: Festiwal Szekspirowski
    Scenariusz i reżyseria: Ewa Galica & Michał Lazar
    Scenografia i kostiumy: Julia Sołtyk
    Choreografia: Andrzej Michalski
    Muzyka: Michał Lazar
    Wystąpią: Ada Dec, Michał Darewski
    Producentka: Iza Smużny
    Montaż: Ada Sänger
  • КиноКино

Комментарии •