Повернення товару. Права споживача. Адвокат.

Поделиться
HTML-код
  • Опубликовано: 4 сен 2024
  • Адвокат Болтик Антон Сергеевич
    тел.: (099) 453-19-56 (viber, telegram)
    (093) 595-59-66
    / advokatboltik
    / advokat_boltik
    E-mail: antonboltikadv@gmail.com
    Відповідно до ст.6 Закону України «Про захист прав споживачів» продавець зобов’язаний передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про цю продукцію, а на вимогу споживача - надати йому документи, які підтверджують належну якість продукції.
    Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.
    Відповідно до ЗУ Про захист прав споживачів встановлено, що споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.
    Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.
    Під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.
    Разом з тим існує Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) споживачами (покупцями).
    До них відносяться, наприклад, zakon.rada.gov... продовольчі товари, овочі, фрукти; непродовольчі: парфюмерно-косметичні вироби, дитячі іграшки м’які та ін.
    Важливо, що раніше лікарські засоби споживачі не могли повернути, проте з 01.01.19 року повертати можна лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості.
    Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їхнє придбання. У такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.
    Факт неналежної якості підтверджується документами:
     висновок щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби та/або уповноваженою лабораторією.
     розпорядження Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.
    Щоб убезпечити себе і не придбати неякісні ліки, рекомендуємо перевіряти на сайті Держлікслужби portal.diklz.go... інформацію, для переконання, що придбані препарати не заборонені. Крім того, на вимогу покупця аптеки мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника.
    Отже, повернути товар належної якості у магазин (або обміняти його на інший аналогічний) можна, якщо дотримані наступні умови повернення товару:
    1. немає у переліку тих товарів, що не підлягають обміну та поверненню;
    2. не використовувався, і зберігся у тому вигляді, якому його придбавали;
    3. пройшло менше двох тижнів з моменту придбання товару;
    4. є касовий або товарний чек.
    Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право:
    1) придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості;
    2) розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару.
    3) здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару. (ч.2 ст.9 ЗУ Про захист прав споживачів).
    Важливо знати, що задоволення вимог покупця щодо повернення грошових коштів або заміни неякісного товару на який надано гарантійний строк можливе виключно протягом такого гарантійного строку.
    У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, в порядку та у строки, що встановлені законодавством і на підставі обов'язкових для сторін правил чи договору, має право вимагати від продавця або виробника:
    1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;
    2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.
    Якщо продавець або виробник неякісного товару відмовляється повернути сплачені за нього грошові кошти або замінити товар або вчинити інші дії, рекомендуємо дотримуватися наступного
    алгоритму дій:
    1. Пред'явити письмову претензію продавцю або виробнику з відповідною вимогою + додати усі необхідні документи.
    2. У разі відхилення вашої письмової претензії написати скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби у Вашій області.
    3. У випадку відсутності результату від вжитих заходів рекомендуємо звертатися до суду з відповідним позовом.
    Важливо знати, що Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов'язані з порушенням їх прав.
    #адвокатболтик #захистправспоживачів #товар

Комментарии • 73

  • @Tommy7417
    @Tommy7417 5 лет назад +14

    За інфо українською лайк

  • @user-mt3ge3pw9l
    @user-mt3ge3pw9l 5 лет назад +5

    Висвітлене Вами питання досить актуальне, дякую за відеоролик !

  • @user-ee6dy3mi6e
    @user-ee6dy3mi6e 5 лет назад +5

    Дуже актуальна тема!

  • @yevhenleonidovytch7826
    @yevhenleonidovytch7826 4 года назад +7

    дякую за українську!

  • @user-dg5ee8ti5s
    @user-dg5ee8ti5s 5 лет назад +2

    Інформація знадобиться в повсякденному житті ! Лайк

  • @user-pm2ym8xq4u
    @user-pm2ym8xq4u 5 лет назад +2

    Дуже інформативно. Подача інформації супер. Лайк. Успіхів Вам!

  • @user-vu7jt9sm1s
    @user-vu7jt9sm1s Год назад

    Дякую за таке актуальне відео. Я купив в інтернет магазині смартфон. В першу ж годину користування в пристрої виявилось декілька суттєвих недоліків. А якщо говорити просто - брак. Блок зарядки не працював, Wi-Fi і Bluetooth теж майже не виконували свою функцію і з сім картками були проблеми. Я звернувся до продавця. Він попросив описати проблеми і надіслати фото телефону. А потім сказав, заводська плівка з екрана була знята і це являється фактором, який повністю виключає можливість навіть думати про повернення чи обмін. Плівку я дійсно зняв. Але я думав, що це була транспортувальна плівка. І от тепер живе у мене така собі цеглина. ((( Не підкажете, що робити і чи можна щось зробити.

  • @user-ge8gv5kl1x
    @user-ge8gv5kl1x 4 года назад +1

    Дякую

  • @user-nw4qe3jt1n
    @user-nw4qe3jt1n 5 лет назад +2

    В житті втілювати свої права на обмін товару важко . Відео значно полегшить таке завдання))

  • @user-oi7if3dn6f
    @user-oi7if3dn6f 5 лет назад +1

    Крутое видео, спс ! Супер

  • @user-vl7wb5yd8w
    @user-vl7wb5yd8w 5 лет назад +3

    А можно ли искусственную ёлку купленную непосредственно перед НГ вернуть в период 14 дней после праздника ?

    • @user-by5vh3do5f
      @user-by5vh3do5f 3 года назад +1

      можно, если есть чек и елка не повреждена )

  • @user-eo1qw1vt3n
    @user-eo1qw1vt3n 7 дней назад

    Добрий день. Чи можна обміняти товар, якщо у гарантійний термін (один рік) товар два рази ремонтувався і з дня купівлі був більший час у ремонті, ніж у покупця? Чи можна вимагати обмін товару?

  • @user-vl7ue5hd7r
    @user-vl7ue5hd7r 2 года назад +1

    А если я купил в магазине б/у телефон , при покупки у меня есть чек покупки то могу ли я его вернуть и получить свои деньги обратно ?
    С момента покупки прошло 5 дней . Товарного вида он не потерял , все в таком состоянии как и был

  • @user-xr6ee5hd3m
    @user-xr6ee5hd3m 5 месяцев назад

    Підкажіть будь-ласка, при замовленні меблів було вказано матова поверхня, але наразі отримали лак. Меблі під замовлення. Чи маємо право отримати компенсацію. Чек є. Меблі вже зібрані зі сторони виконавця

  • @antonkolesnik8432
    @antonkolesnik8432 5 лет назад +1

    👍👍👍

  • @user-rz8zl4xp2w
    @user-rz8zl4xp2w 5 лет назад +2

    Це все цікаво і просто, але висвітліть будь ласка більш актуальну тему, а саме махінації магазинів... Чи можна оскаржити мільйонний термін ремонту(а саме вимагати неустойку після 14 дня рем.), якщо споживач підписав АКт про ремонт де говориться, що він згодний на даний термін.
    Чи можна вимагати неустойку. після 14д..., якщо мільйонний термін зазначений ,чомусь, на гарантійному талоні(ГТ не від виробника товару, а від магазину на А4), і під тими словами підписалась людина(але у акті/квитанції/заяві на ремонт) людина не підписувалась під мільйонним терміном ремонту. Часто підсовують такі документи розраховуючи на довірливість/неосвіченість людей. Бо тут мені здається йде суперечка між ЗУ"Про захист прав споживачів"ст.8, ЦКУ ст.709 з Постановою №506 "Порядок гарантійного ремонту" ст.28 де говориться ... що термін Г-ного ремонту встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати встановленого законодавством(тобто 14 днів).
    От це буде дуже цікаво))

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад +2

      Ч.9 ст.8 ЗУ Про захист прав споживачів передбачено, що при пред'явленні споживачем вимоги про безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк.
      Ч.2.ст.709 ЦКУ визначено, що вимога покупця про заміну товару підлягає негайному задоволенню, а в разі необхідності перевірки якості товару - протягом чотирнадцяти днів або, за домовленістю сторін, в інший строк.
      П. 28. Порядку №506 Термін виконання гарантійного ремонту узгоджується за домовленістю сторін, але не може перевищувати встановленого законодавством.
      Після прийняття товару на гарантійний ремонт виконавець видає споживачеві квитанцію за формою N 7-гарант (додаток 9 Порядку №506), в якій зазначаються усі недоліки та термін виконання ремонту.
      Отже, якщо в квитанції про прийом товару в ремонт зазначено термін, що перевищує ці 14 днів споживач має право не підписувати її і вимагати усунення недоліків у строк, що не перевищує 14 днів. Якщо споживач не ставив такої вимоги, що значить він погодився на термін виконання роботи який зазначений в квитанції. В такому випадку у споживача немає підстав для стягнення неустойки.
      В акті/квитанції/заяві на ремонт повинен бути визначений строк такого ремонту. Якщо такий строк не вказаний - значить він загальний, який становить не більше 14 днів. В такому випадку можна пробувати стягнути неустойку.
      Суперечки тут немає, оскільки Закон має вищу юридичну силу, ніж Постанова. У випадку колізій в законодавстві, перевагу має той нормативно-правовий акт, який має вищу юридичну силу.

  • @user-jz8hp9ub3g
    @user-jz8hp9ub3g 5 лет назад +1

    (like) !

  • @pacifiers1408
    @pacifiers1408 Год назад +1

    А підкажіть, будь ласка, що щодо категорії товару - дзеркало, вироблено за розмірами замовника? Якщо здійснена передоплата за індивід.замовлення і клієнт від нього відмовляється - по закону повертається передоплата чи ні?
    Завчасно дякую!

    • @user-nt5jd1bi2h
      @user-nt5jd1bi2h Год назад +1

      Нам не повертали кошти в схожому випадку

  • @user-jq4um8ev8s
    @user-jq4um8ev8s Год назад +1

    подскажите пожалуйста, купила пальто в магазине г. Полтавы, еще не прошло 14 дней с момента покупки, один раз одела и сходила в магазин. Оно тесное на меня. Хотела сдать или обменять. Мне категорически возражают и говорят, что это уже секонд-хенд. Пальто стоит 2900-00 грн. На писала им Заяву в письменном виде, отправила через Укрпочту. Жду ответ. но к сожалению, я продавцу сказала, что один раз одела и выходила на улицу. Она мне сразу ответила, что оно "ношенное". Получается, я потеряла свое право на обмен или возврат, так? Никаких признаков ношения на нем нет. Чек и ярлыки, все есть.

  • @combomanofcripta
    @combomanofcripta 3 года назад +1

    Купил подушку ортопедическую от неё болит голова без чека в магазине, как вернуть

  • @sexy_panda903
    @sexy_panda903 Год назад

    А якщо продукцію прислали не повідомивши що вона буде розпаковано і чому вона була розпакована ( ноутбук)після чого я забрав товар але зрозумівши що з ним проблеми не можу тепер повернути так як вони кажуть що там гвинтик поцарапаний божеее

  • @user-jc1ho9hl4r
    @user-jc1ho9hl4r Год назад

    Замовила в інтернет магазині дитячий столик зі стільцями, повну оплату зробила, а магазин водить за ніс уже більше місяця, хоча строки виготовлення були вказані 10 робочих днів, що робити???

  • @user-mq5xs8yy7x
    @user-mq5xs8yy7x 5 лет назад +1

    В одному із супермаркетів я купляв товар (продукт харчування), на ціннику цього товару була вказана одна ціна, а на касі касир продав мені товар вже за ціною, яка відразнялася, ціна була збільшена на 5 грн. (сума невелика, але....) На моє питання, чому ціна відрізняється мені відповіли, що не встигли змінити цінники. Я заплатив за товар по чеку. В мене виникло чи порушив супермаркет мої права як споживача ? як мені треба було діяти в такій ситуації ?

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад +2

      Ви як споживач маєте право на одержання необхідної, доступної, достовірної інформації про продукцію, яку плануєте купувати. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару. Продавець, який реалізує продукцію, повинен обов'язково зазначати ціну такої продукції. Закон України "Про захист прав споживачів"забороняє ведення нечесної підприємницької діяльності, зокрема будь-якої діяльності (дій або бездіяльності), що вводить споживача в оману. Якщо підприємницька практика спонукає або може спонукати споживача дати згоду на здійснення правочину, на який в іншому випадку він не погодився б, така практика вводить в оману. Це стосується ціни товару. У разі якщо у Вас виникли супуречки щодо ціни при розрахунку за товар насамперед слід звернутися до адміністрації магазину з вимогою продати товар вказаний на ціннику/ повернення різниці між ціною на ціннику та ціною, зазначеною у чеку (якто товар було оплачено).У випадку відмови можна залишити запис у Книзі відгуків і пропозицій. Також Ви можете написати претензію до адміністратиції магазину, звернутися з заявою до Держспоживслужби у Вашій обл. + надати відповідні докази порушення Ваших прав. Крім того, ст.156-1 КУпАП передбачена відповідальність за надання недостовірної інформації про продукцію.

  • @user-gh1oj4th3x
    @user-gh1oj4th3x 4 года назад +1

    Добрий день.
    В мене є таке питання, а якщо я купив в інтернет магазині товар як новий, а прийшов б/у і кучу з тим ще проблем! То чи можна там повернути товар?

  • @user-nt5jd1bi2h
    @user-nt5jd1bi2h Год назад

    Доброго дня,якщо я продавець працюю без касового чека ,продала місяць по тому справний ліхтар від мережі,через місяць приходить покупець вертає мені ліхтар за 250гр претензіями,що в такому випадку я повина робити?Дякую

  • @user-zu5bf1we1f
    @user-zu5bf1we1f 10 месяцев назад

    Скажіть, а чи можно повернути зрізані квіти?

  • @elfandre6498
    @elfandre6498 Год назад

    Що робити якщо я замовив товар не сплативши за нього, він прийшов на пошту, і я відмовився від нього? А продавець вимагає щоб я забрав його?

  • @user-gt4ws8py6s
    @user-gt4ws8py6s 3 года назад

    Чи можна повернути купальник ,який купувала на базарі.

  • @Mr88Kosmos
    @Mr88Kosmos 5 лет назад +2

    И еще, интересует вопрос: Могу ли я как-то повлиять на недобросовестных продавцов, если они внаглую выставляют на ветринах гнилые фрукты и овощи ?
    Бывает аж бесит, когда из 10 взятых апельсинок, каждая 7-8 гнилая.
    Такое ощущение что они "рассчитывают на лоха"

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад +1

      Так Ви дійсно можете вплинути на продавця, зробити зауваження та попросити негайно убрати с полиць продукцію неналежної якості,або якщо це знижений у ціні товар, тоді продавець повинен зробити на ньому окрему помітку, щоб споживач був повідомлений. Фрукти/овочі це товари, що відносяться до групи продовольчих товарів і якщо ви їх придбали і вони були візуально належноїякості то гроші вам ніхто вже не поверне. Бувають такі випадки, наприклад як придбання гранату який дома вже розрізали, а він виявився зіпсований тобто неналежної якості, тоді разом із чеком вимагайте замінити його або повернути вам грошові кошти. Однак у цьому випадку дуже хитрі представники супермаркетів зазначають покупцеві що саме цей товар (у нашому випадку гранат) не був придбаний у нас тому ми його обмінювати або повертати гроші не будемо. У цьому випадку необхідно написати скаргу до книги відгуків і пропозицій, скаргу до
      Держспоживслужби у Вашій області (www.consumer.gov.ua/) та додати до них усі докази які підтверджують викладені обставини. Якщо реакції не буде -тоді в суд.Також таке питання багато в чому залежить від керівника магазину, оскільки якщо продукція виявилась неякісна, то є випадкиколи ідуть на зустріч покупцеві і її вилучають та далі розбираються із постачальником. Майте на увазі, якщо суб`єкт господарювання порушив права споживача, він зобов`язаний задовольнити його вимоги. Зокрема, за відмову споживачеві в реалізації його прав, встановлених ч. 1 ст. 8 і ч. 3 ст. 10 Закону "Про захист прав споживачів", накладається штрафна санкція

  • @_Christmas_
    @_Christmas_ Год назад

    Купив флешку,розпакував та викинув упаковку. Флешка бракована, віднвс в магазин, без еоробки не приймають. Якщо товар бракований, потрібна коробка до нього щоб повернути або обміняти ?

  • @alexandr88.
    @alexandr88. 3 года назад

    Скажіть, а в який період має продавець повернути кошти за товар який було повернуто. Мені сказали, що на протязі трьох діб прийдуть кошти на картку. Вони не прийшли. Коли запитав їх в чому справа інший вже продавець сказала, що кошти можуть прийти через місяць і більше. Розраховувався карткою в терміналі магазину. Дякую за відео.

  • @user-jt7jy4wv8u
    @user-jt7jy4wv8u 2 года назад

    Хм, загадка з зірочкою.
    А якщо в АТБ безкоштовні стіки з цукром до кави, без купівлі кави, чи можна просто взяти цукор? Якщо самі стіки окремо вони не продають. І чим це регулюється?)

  • @user-mp1zy7ol9u
    @user-mp1zy7ol9u 3 года назад

    Плойка для волосся належить до товарів що не можна повернути?

  • @dartmoortwo6player46
    @dartmoortwo6player46 3 года назад

    А якщо при повернені просять прислати ідентифікаціонний код людини? Чи буде це безпечно? І чи не повісять кредит?

  • @ZimaBlueUa
    @ZimaBlueUa 3 года назад

    Дуже прошу відповісти бо точної інформації не знайшов . Віддав на ремонт досить дорогий монітор , на акті прийому написано що у разі відсутності деталей строк ремонту може бути більший за 14 днів . Наскільки довго вони можуть затримувати ремонт якщо його вже ремонтують місяць . І чи можу я якось вплинути на швидкість ремонту . ??

  • @gernitos9341
    @gernitos9341 3 года назад

    А що робити якщо ти купив смартфон роспокував а потім гарно склав як було без недоліків можна повернути ? (По новій пошті)

  • @sexy_panda903
    @sexy_panda903 Год назад

    І взагалі не кажуть що з ним було до того як я його придбав

  • @oleksandrmusievych7176
    @oleksandrmusievych7176 2 года назад

    Здравствуйте.
    Очень много общей информации.
    А какой вид заявления претензии продавцу.
    Что там должно быть?
    Что если он не подписывает, забирать товар (а он может быть габаритным) такси не дешевое) и ехать обратно?
    Потом какое заявление в "Захист прав споживачів"
    Там вообще говорят, что если это техника, то захочет вернет, захочет не вернет - такой закон, вы же ее включали = использовали).

  • @user-hd5gq5ni1c
    @user-hd5gq5ni1c 2 года назад

    а чи можна повернути товар от наприклад в мене я купила туш думала що вона чорного кольору а вона виявилась синього?

  • @Mr88Kosmos
    @Mr88Kosmos 5 лет назад +1

    Антон СЕргеевич, ну если с официальными торговыми точками всё более-менее понятно, ведь есть чек, который подтверждает купле-продажу товара, то как быть с торговыми палатками, которые не дают ниодного подтверждающего документа ?
    У каждого из нас в жизни случаются моменты, когда к примеру купил тот же хот дог, а там сосиска на вкус как мыло.
    Что в таком случае гласит закон ? Можно ли как-то потребовать возврат денег за товар без чека ?

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад +3

      Це взагалі можливо якщо є докази, що підтверджують факт придбання товару (відеозапис, покази свідків, сам продавець засвідчує
      відповідний факт та інш.), шляхом звернення до продавця з відповідної вимогою (можливо провести відео фіксацію під час звернення). Психологічно пригрозити, що будете скаржитись до відповідних державних установ щодо незаконної торгівлі без касового чеку, щодо продажу товару неналежної якості, викликати поліцію для того щоб зафіксувати факт такої торгівля ! У багатьох випадках це спрацьовує. Однак придбаючий товар у таких місцях продажу, ви повинні самі розуміти, що наражаєте себе не небезпеку харчового отруєння, а довести
      факт придбання такого товару саме у цій точці буде дуже непросто враховуючи ту обставини, що практично у всіх точках відсутні належні документи.

  • @Vasiliy7331
    @Vasiliy7331 3 года назад

    У мене придбаний тонометр, який включається неналежним чином. Доводиться 5 разів натиснути на кнопку "вкл", щоб він запрацював і мені це неподобається. Товар придбано у Медтехніці менше 14 днів тому. Чи можу я обміняти цей тонометр на якісний, або повернути свої гроші..?

  • @user-yd9uw5sy7t
    @user-yd9uw5sy7t 5 лет назад +2

    Как быть если магазин не выдал чек, возможно ли вернуть товар?

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад +1

      Чек подтверждает факт покупки Вами конкретного товара в определенном магазине, поэтому отсутствие чека дает возможность магазину не принимать товар к возврату.
      Если магазин просто не выдал чек, а вы хотите вернуть товар, это можно попробовать сделать обратившись к администрации магазина с жалобой, и донести последствия не выдачи покупателям чека (большинство магазинов обязано их выдавать, нарушение обязанности - основание для проверки налоговой), есть вероятность, что после такого магазин не станет рисковать и вернет деньги за товар (если он вообще подлежит возврату).

  • @vasysonyshchuk3197
    @vasysonyshchuk3197 5 лет назад +1

    А якщо я придбав у аптеці апарат для вімирування тиску з двохрічною гарантією и він через три місяці перестав працювать, заніс и здав по гарантії и протягом півтора місяця він ще лежить в тій самій аптеці и ніхто його ніде не віддав на ремонт, а на питання чому не ремонтують працівники просто водять кругом пальця и говорить якщо хочете скоріше то самі везіть у Київ в сервісний центр який знаходиться за 300км то як далі мені поступать? Дайте відповідь будь ласка.

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад +1

      Відповідно до ст. 8 ЗУ "Про захист прав споживачів" При пред'явленні споживачем вимоги про
      безоплатне усунення недоліків товару вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти
      днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк.
      Ви можете написати письмому претензію про порушення строків проведення
      ремонту + нарахувати за кожний день затримки усунення недоліків понад
      установлений строк (чотирнадцять днів) неустойку відповідно в розмірі одного відсотка вартості товару.
      Крім того, у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку
      істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару,підтверджених за необхідності висновком експертизи, споживач, має право за своїм вибором вимагати від
      продавця аб виробника:
      1) розірвання договору та повернення
      сплаченої за товар грошової суми;
      2) вимагати заміни товару на такий же товар
      або на аналогічний, з числа наявних у продавця
      (виробника), товар.

    • @vasysonyshchuk3197
      @vasysonyshchuk3197 5 лет назад

      @@advokat_boltik дякую за відповідь. Піду в аптеку залишати там свої нерви. 😏

  • @user-kf6of6on4d
    @user-kf6of6on4d 4 года назад

    Дякую Вам, все ясно.В меня есть вопрос, могу ли я не получить интернет заказ через новую почту, если я не заполняла ничего документально, а только по телефону, он дороже по стоимости, да и я уже не хочу

  • @yehaty
    @yehaty 4 года назад

    Доброго дня. Скажіть будь-ласка чи можу я відмовитись отримати товар що прийшов на відділення нової пошти наложним платежем. Це крем який я замовив, але після консультації з лікарем вияснив його неефективність. З магазину через СМС лякають судом та статтями цивільного кодексу 689 та 690? А телефон не підіймають.

  • @user-bn1ky1mn2u
    @user-bn1ky1mn2u 4 месяца назад

    Купив мінітрактор виявив поломку як я можу повернути

  • @user-fc2hu1ep8u
    @user-fc2hu1ep8u 7 месяцев назад

    А якщо куплено б/у на олх можна потім повернути?

    • @user-pr2hl6dd7l
      @user-pr2hl6dd7l 7 месяцев назад

      Доброго часу, поміняли телефон ?

  • @user-yr6th7qw2u
    @user-yr6th7qw2u Год назад

    Хто реально хочу раз у життi не мiняв продтовари. Наприклад зразу в магазинi по невiдповiдностi цiнi.

  • @user-ef7xe6tf9n
    @user-ef7xe6tf9n 3 года назад

    Чи можна повернути товар , куплений на ринку ?

  • @miongiolen1102
    @miongiolen1102 5 лет назад +1

    Якщо гарантія товару рік то протягом року можна повернути товар ?

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад

      ст.8 ЗУ "Про захист прав споживачів" так, але у разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених за необхідності висновком експертизи. Можливо вимагати повернення суми, обмін на такий же або аналогічний.

    • @miongiolen1102
      @miongiolen1102 5 лет назад +1

      Дякую

    • @advokat_boltik
      @advokat_boltik  5 лет назад

      Звертайтесь.

  • @user-yy8qs5nv1x
    @user-yy8qs5nv1x 3 года назад

    Як,можна з Вами зв'яязатися? номер телефону. оставить під відіо.

  • @isabsolutely5697
    @isabsolutely5697 4 года назад

    Чи необхидно мати при соби паспорт щоб повернули кошти за не якисний товар

    • @ICE23368
      @ICE23368 4 года назад

      Обов'язково. Можна взяти паспорт або посвідчення водія

  • @stoprussianfake9735
    @stoprussianfake9735 4 года назад +1

    Для интернет покупателей-proshop мошеннический магазин.

  • @orysyahrechana7056
    @orysyahrechana7056 3 года назад

    Допоможіть будьласка, є в Україні фірми фейки, які знаходять якимось чином номери телефонів пенсіонерів і обман ним шляхом нав'язують посилки пустишки за надзвичайно високими цінами, від350до3000гр. Кожна,під тим приводом, що ти є переможцем акції і так тягнеться по кілька місяців, поки не виманять надзвичайно велику суму у людини.... Фірми:0800300669 Пошторг, 0800300105 Родинний клуб, 0800301736 імідж клуб і таких так званих фірм дуже багато в Україні..... Допоможіть, будьласка розоблачити їх....

  • @user-db7tg1hv8l
    @user-db7tg1hv8l 3 года назад

    Как же Вам тяжело говорить на языке, на котором Вы не думаете. И слушать информацию ох как тяжело.

  • @user-sz9oj5rv8s
    @user-sz9oj5rv8s 3 года назад

    Дякую