Середня Наддніпрянщина
HTML-код
- Опубликовано: 6 фев 2025
- 12.05.2018р. Музей Івана Гончара продовжує лекторій про традиційне народне вбрання.
Формат: Демонстрація процесу одягання традиційного вбрання, що супроводжується цікавими фактами з джерел та "з поля".
Факти про: складові українського народного строю, орнамент, колорит та форми одягу, стійкість традиції.
Київська обл., Переяслав-Хмельницький р-н; Чернігівська обл., Прилуцький р-н; Сумська обл., Роменський р-н.
Лекцію провела Олександра Сторчай.
Дуже цікаві уроки українського народного костюму! Дикція зачаровує! Приємний зовнішній вигляд! Отримую насолоду: передивляюсь декілька разів!
Велике дякую, це так цікаво, така багата наша культура, які талановиті і творчі наші предки😍🇺🇦👏👏👏
Щиро дякую за вашу кропітку працю на ниві української культури і традицій!
Можна дивитися і слухати безкінечно.
Це мають транслювати всі українські телеканали.
Дякую за вашу працю, за ваше натхнення, за ваші знання.
Величезна дяка!!! Прослухала на одному подиху. Дуже шкода, що так мало переглядів
Дякую за чудову лекцію!
Сережки ,я бачила - калачики,були доволі прості. А от сударушкі,були дуже красиві- ажурні,з камінцями. Я бачила комплект таких сережок і намиста ,де уставками були сибірски смарагди і уральскі самоцвєти. Дуже й дуже ,майже казковий вигляд має. І не повіриш,що цей комплект має більше 150 років.
Дякую, цікаво, не помітила, як сплинув час.
Із задоволенням подивилася. Дякую за таку цікаву лекцію! Дуже мрію соткати плахту і зібрати повний дівочий стрiй. Будьте ласкаві порадити літературу, де можна почитати про виготовлення плахти, або може ви знаєте майстрів, у кого можна повчитися?
Дякую за цікаві відео!
А чи можна інформацію в відео віднести конкретно до території від Білої Церкви до Черкас? А ще цікаво було б послухати про особливості жіночого стану до 19 століття, або ж до першої половини 19 століття. До того як поширилась брокарівська вишивка.
Де знайти детальну інформацію про Кіровоградську область , яка теж відноситься до Середнього Подніпров‘я. Якась дискримінація, в книгах, у відео висвітлюється вишивка різних регіонів, навіть по районах є інформація про відмінності і особливості вишивки, а Кіровоградської наче і не існує, якщо і знаходиться щось, то це декілька загальних слів. Плакати хочеться від безсилля, щоб щось знайти для себе, щоб відтворити історичну вишиту сорочку Світловодського району, раніше це було місто Новогеоргіївськ , яке затопили при створенні Кременчуцької ГЕС.
Дякую вам! Підкажіть , будь ласка, де знайти детальні відомості про традиційну вишивку Кіровоградщини , зокрема цікавить Олександрійський та Світловодський райони. Дуже хочу вишити для родини сорочку моїх бабусь , на жаль знаходяться тільки загальні описи ( два кольори , детальне виписування ягідок винограду, виписування вусиків ). Дякую.
В книгах Лідії Бебешко про вишиванки можуть бути схеми, ще є блогерка Крапка.Крапка на її патріоні є лекції та відео вишиванок різних регіонів. Є книга Олени Пчілки про Орнаменти різних регіонів там також є цей регіон