Piękny obiekt, pięknie zaprojektowany, wykonany i osadzony w pięknym kontekście. Jednak wśród obiektów muzealnych, jako architektoniczna interpretacja historii i tożsamości miejsca, dla mnie prym wiedzie Muzeum w Bełżcu.
Rzadko komentuję, bo nie mam wystarczającej wiedzy ale pańskie filmiki powinno wykupić TVP Kultura i puszczać w telewizji. Poziom, merytoryczność, pasja, mi to przypomina Pana Wołoszańskiego i jego opowieści o II Wojnie Światowej, zawsze czekałem na kolejne odcinki, tak jak teraz u Pana. Szacunek i dziękuję za włożoną pracę.
Rafał Gal kiedyś TVP gdy nie zrównała się poziomem do innych komercyjnych stacji, które ogłupiają społeczeństwo na prawdę miała programy na wysokim poziomie. Wspomniane Sensacje XX wieku, śpiewające fortepiany, ale plama, śmiechu warte. Dzisiaj TVP zagubiła misje, bo nie powinna robić kalki gwiazd tańczących/śpiewających w kiblu, tylko właśnie wykupić nowe dokument BBC o powstaniu Ziemi, takie produkcje jak AIAGI, Gonciarza, być przeciwwagą do paradokumentów. Zamiast tego oni produkują koronę królów, która to wyglada gorzej niż filmy z PRL o tym okresie.
Gustaw Jaworski Zgadzamy się w tym względzie, problem w obecnej linii. Jedyne co powstaje tam i ma jeszcze jakąś wartość to Sonda2. Kompromitujący spadek oglądalności to działanie na własne życzenie i systematyczne obniżanie jakości programów
Dziękuję za ten poruszający reportaż. Mimo, że mieszkam w stolicy to nie wiedziałem o tym, że takie muzeum zaistniało na mapie Warszawy. Przepiękna architektonicznie, przemyślana inwestycja została oddana do użytku chyba bez wielkiego rozgłosu. Dzięki Wam nie tylko dowiedziałem się o istnieniu nowego, ważnego muzeum na mapie Polski ale ogromnie zachęciliście mnie do odwiedzenia tego miejsca. Robicie świetną robotę. Jeszcze raz dziękuję.
Świetny patriotyczny i edukacyjny materał! Oglądam wszystkie dostępne odcinki - poza krajem i w czasie pandemii. Ułatwiają, umilają ten trudny zamknięty okres. Mam poczucie niezmarnowania czasu! Dziękuję autorom - bardzo!
Bardzo dziekuje! brak mi slow , aby opisac emocje, jakie wzbudzil ten program i Pana omowienie . . . zamieszkalam poza Polska, w czasie, kiedy jeszcze w Polsce byl stary system polityczny, nie wiedzialam o tym muzeum, dzieki temu programowi - jak po moscie - wedruje polskimi drogami . . . bardzo cenne spotkanie . . .
Wartościowy i poruszający odcinek. Dziękuję za pracę, którą Państwo wykonują, żeby nieść kaganek oświaty. Wszystkie Państwa filmy są na wysokim poziomie, ale każdy kolejny wydaje mi się być jeszcze doskonalszy i doceniam, że w każdym odcinku potrafią Państwo zaskoczyć czymś nowym i świeżym. Obserwuję sukcesywny przyrost liczby subskrybcji i bardzo mnie to cieszy, oby tak dalej.
Pani Natalio, Panie Radosławie, niezmiennie zachwyca mnie, że mimo swojej wiedzy i wykształcenia, pomimo doświadczenia, potraficie dostrzegać piękno w czyichś projektach, a nie uwypuklać ich wady. To niezmiernie trudna sztuka - znać się na czymś i potrafić skupić się na zaletach, zamiast doszukiwać się błędów. Chapeau bas.
Jakim cudem nie słyszałam o tym muzeum rok temu jak byłam w Wawie... przeszukałam wszystko i tego nie było. Przepięknie opowiedziana historia o tym muzeum, podziwiam
Ilekroć oglądam materiały przygotowane przez wasz kanał, nie mogę wyjść z podziwu, jak bogatą wyobraźnię mają projektanci, którzy przygotowują dany projekt. Drugi efekt "wow" robi tutaj Pan Radosław, przedstawiając to w tak piękny sposób,plus świetnie dobrane utwory muzyczne. Ależ to ma magiczny klimat! Świetna robota! Czkam na więcej materiałów, mam nadzieję, że będą również te z innych miejsc na świecie. Pozdrawiam.
Winda w Muzeum Katyńskim kojarzy mi się z ciężarówkami, którymi żołnierze byli transportowani do lasu. Świetnie przygotowany materiał, gratuluję odcinka Autorom.
Projektując Muzeum myśleliśmy o nim przede wszystkim jako o przestrzeni refleksji. Miejscu które ma bardziej skłaniać do własnych poszukiwań, niż formułować proste odpowiedzi. Historii Katynia, z jej bezmiarem przemocy, nie da się łatwo wytłumaczyć. Starcie totalitaryzmu z rodzącą się demokracją to tylko częstościowa odpowiedź. Katyń skłania do zadawania pytań podstawowych dla naszego życia: o sen życia, sens śmierci, o sens ofiary. Każdy musi sam je sformułować - i oglądając ten film wydaje się, że chyba się udało. Dziękuję w imieniu całego zespołu BBGK za ten odcinek i pozdrawiam jego Autorów! Przy okazji zachęcam do obejrzenia Muzeum w innej odsłonie: ruclips.net/video/ayk_zsDyAZM/видео.html
Dziękuję za poruszający materiał... Ta szczelina w murze Cytadeli, to jak alegoria drogi, którą musiała pokonać prawda, aby przebić się do świata zewnętrznego..., te guziki w nitowaniu drzwi, niesamowite szczegóły... Dziękuję AIAGI!
Panie Radku kolejny arcyciekawy materiał. Bardzo emocjonalny odcinek. Dziękuje za przybliżenie tego miejsca, ukazującego jedną z najtragiczniejszych kart naszej historii.
Od kiedy Was oglądam (czytaj: trzy tygodnie) nie mogę wyjść z podziwu z jak wielką pasję i solidnością podchodzicie do tematów odcinków. Oglądając wasze oceny poszczególnych budynków, miejsc czy miast poszerzam swoją listę miejsc, które chciałbym odwiedzić. Jestem Wam wdzięczny, że stworzyliście tak bardzo edukacyjny kanał (których na naszm polskim youtubie jest mało) i życzę, abyście jak najszybciej rośli na popularności. P.S. Czekam na odcinek, w którym scharakteryzujecie Podlasie. Najlepiej Białystok, miasto bliskie mojemu sercu. Pozdrawiam was najgoręcej!
Doskonały odcinek. Właśnie się zorientowałem, że już trzeci rok oglądam Pana kanał (oraz od czasu do czasu wykłady na żywo) i z przyjemnością stwierdzam, że sprofesjonalizował się w tym czasie w świetnym stylu. Zarówno od strony technicznej, jak i prowadzenia. Gratuluję i proszę o więcej!
Wspaniały odcinek. Trochę wstyd się przyznać, ale do tej pory nie wiedziałam że mamy w Warszawie takie muzeum! Muszę koniecznie nadrobić moją zaległość i tam się wybrać, tym bardziej po otrzymaniu takiej dawki cennych informacji. Bardzo dziękuje za to, co tworzycie, wychodzi wam to mistrzowsko!
Dziękuję za ten filmik! Dosłownie kilka dni temu dowiedziałam się, że to muzeum istnieje, a dzięki Państwu można je wypromować wśród znajomych. Wszystkie Państwa filmiki oglądałam z ogromną przyjemnością, ale za ten szczególnie jestem wdzięczna.
Pani Natalio i Radku, kolejny szalenie ciekawy odcinek za który dziękuję, bo to szczególnie dla mnie ważna historia. Muzeum dopiszę do swojej listy ważnych do odwiedzenia miejsc. Pozdrawiam!
Tak jak nigdy jakoś mocno nie zwracałem uwagi na architekturę i projekt odwiedzanych przeze mnie miejsc, tak dzięki temu kanałowi jestem w stanie dostrzec różne rozwiązania architektoniczne i tzw. przeze mnie "duszę" danego zabudowania za co serdecznie dziękuję :) To zadziwiające wręcz, jak świetne jest zaprojektowane to muzeum. Z pewnością będę musiał je kiedyś odwiedzić.
Jestem pod wielkim wrażeniem. Pomijając już (ze względu na, w tym wypadku pozytywnie nacechowaną, powtarzalność) wysoki poziom merytoryczny, chciałem zwrócić uwagę na sam montaż i pracę Pani Natalii. Genialny pomysł z tym lekkim unoszeniem się kamery w górę i w dół, imitującym chód za Panem Radosławem. Na prawdę, taki szczegół, ale tak zastosowany (szczególnie w tym motywie wędrówki i drogi) wywiera duży wpływ na odbiorcę, pozwala utożsamić się i poczuć się jakbyśmy tam byli. Duże plusy za dobór muzyki, już podczas pierwszej sceny w lasku odczułem dreszcze. Nie byłbym sobą, gdybym nie zwrócił uwagi na jakąś błahostkę, ale moim zdaniem details count, jak to mawia Wil Aime. Chodzi mi konkretnie o łapanie powietrza. W momencie w którym łapie Pan, Panie Radosławie, powietrze, i zawiesza głos na jakąś sekundę, to trochę brzmi jakby łapał pan myśli, przez co sprawia lekkie wrażenie... niepewności(?). Niemniej jednak nie wpłynęło to na moją ocenę materiału, a uwagę zwracam raczej jako spostrzeżenie odbiorcy, w celu, nazwijmy to, edukacji. Mógłbym wylewać tutaj potok słów, ale nie chcę aż tak kadzić. Zamiast tego ujmę wszystko w krótką puentę - dziękuję za pracę.
Brakuje jednego.... Te schody na końcu mają jeszcze jedną funkcję... W filmach często pojawia się motyw wychodzenia (ze śmierci czy cierpienia) do światła... Np. w "Korczaku" kiedy w ostatniej scenie Korczak z dziećmi wychodzi z ciemnego ponurego wagonu na rozświetloną łąkę... Takie przejście (po śmierci) do lepszego życia... Tutaj z ponurego, przepełnionego śmiercią i cierpieniem muzeum wychodzi się schodami do rozświetlonej przestrzeni...
W Miejscu Pamięci w Bełżcu jest monument o podobnym kształcie, ale kierunek zwiedzania zwykle jest odwrotny. Uczucia przywołuje nie najbardziej przyjemne, ale tak zdaje się miało być... Co się zobaczy w sieci to tylko namiastka tego, co można poczuć będąc w takich miejscach osobiście.
Dla mnie jest o wyrąbana w dotychczas szczelnym wale prawda o zbrodni. A była ta zbrodnia (jak i sam wał który szczelnie otaczał to miejsce) przez lata zabezpieczana i maskowana przez oprawców i ich następców w ZSRR. Idąc schodami wzdłuż wysokich ścian, (niczym przez mojżeszowe morze) ma się wrażenie że ponownie to przejście może być zasypane, ale jednak w końcu dochodzi się na otwartą, jasną przestrzeń...
Czekam na dzień gdy będę oglądać odcinki tego kanału w telewizji. Wszystko napięte na ostatni guzik, dobrze ujęte, dobre zdjęcia i świetnie dobrana muzyka. Cieszę się, że dałem subskrybcję
Gdyby nie ten film, nigdy nie poszłabym do tego muzeum. Nawet nie miałabym pojęcia o jego istnieniu. Jestem z do poza Warszawy. Byłam tam kilka dni temu na wycieczce i jednym z punktów było to miejsce. Nigdy jeszcze żadne muzeum nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Bardzo Państwu dziękuję za ten materiał. Robicie świetną robotę, uwielbiam ten kanał.
Nie wiedziałem, że w Warszawie mamy tak wspaniałe muzeum, które w sposób przemyślany, z wyczuciem i wrażliwością pokazuje ten bolesny fragment naszej historii. Przekaz tego miejsca wzmacnia to, że jest odarte z polityki (za co dziękuję jego twórcom). Muzeum Katyńskiemu należy się nominacja do nagrody architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy!
Świetny odcinek na bardzo trudny temat. Nawet nie wiedziałem wcześniej, ze taka perełka znajduje się w wawie . To będzie trudna wizyta ale odwiedzę to Muzeum. Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu wszystkich filmów i pasji z jaką Pan opowiada o architekturze. Bardzo doceniam obiektywizm... bez negowania czasów PRL czy wartościowania budynków z uwagi na kryteria ideologiczne.
To musi być wybitne muzeum, jeśli jedynie oglądając film, czułem niewyobrażalny smutek i żal, a po podróży windą i kadrach sali z przedmiotami oficerów łzy same płynęły do oczu...
Miałam odwiedzić to miejsce. Dobrze, że poczekałam i obejrzałam ten film bo dzięki niemu będę inaczej na to muzeum patrzeć! P.S Świetny garnitur Panie Radosławie.
Warto zaznaczyć że forma ''relikwiarzy'' nawiązuje do obiektów z Rzymskich katakumb gdzie tych którzy zginęli w ramach prześladowań za wiarę chowano w niszach których ścianki malowano ochrą.
Dziękuję Radku za ten bardzo dla mnie osobisty odcinek, mój pradziadek został zamordowany przez NKWD w Ostaszkowie. Dzięki temu budynkowi pamieć o nim i tysiącach innych nie zostanie zapominania. Dziękuję.
Dziękuję za kolejny ciekawy odcinek. Panie Radosławie, czy mógł by Pan zrobić listę najciekawszych obiektów Warszawy pod względem architektury które warto zobaczyć?
Wyjście z muzeum - przekrój przez wał - kojarzy się mocno z niezrealizowanym projektem pomnika masakry na wyspie Utøya. Niemniej, muzeum robi niesamowite wrażenie.
Panie Radosławie, odcinek jak zawsze rewelacyjny. Faktycznie, zamysł architektoniczny dopracowany w każdym detalu. BTW pomysł z przekonaniem nasypu bardzo przypomina ten z wyspy Utoya. Dostrzegam też podobieństwo z muzeum pamięci w Bełżcu... może kiedyś i o tym obiekcie zrobicie materiał? Pozdrawiam!
Gratulacje! jeden z najlepszych moim zdaniem odcinków AIAGI! może tylko szkoda, że na końcu zamiast Gdańska nie było odniesienia do filmiku o Filcharmonii Szczecinskiej .W kontekście omawianej nagrody Misa van der Rohe - pasowałoby bardzo
Ma jakąś wartość symboliczną? Dziękuję za ten odcinek, nie miałem pojęcia o istnieniu tego muzeum. Wkrótce odwiedzi mnie dziewczyna ze Stanów, która kocha muzea, na pewno trafi ono na naszą listę do zwiedzania obok Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II WŚ i Centrum Solidarności.
Fenomenalny materiał. Mistrzostwo opowieści i prezentacji. Wielkie dzięki.
Fantastyczny odcinek, poza sporą dawką wiedzy dostarczyliście bardzo wielu wzruszeń. Chapeau bas!
Piękny obiekt, pięknie zaprojektowany, wykonany i osadzony w pięknym kontekście. Jednak wśród obiektów muzealnych, jako architektoniczna interpretacja historii i tożsamości miejsca, dla mnie prym wiedzie Muzeum w Bełżcu.
Panie Radosławie, Pani Natalio, dziękuję, wzruszyłam się. I dziękuję też bardzo panu Jerzemu Kalinie i Architektom.
Rzadko komentuję, bo nie mam wystarczającej wiedzy ale pańskie filmiki powinno wykupić TVP Kultura i puszczać w telewizji. Poziom, merytoryczność, pasja, mi to przypomina Pana Wołoszańskiego i jego opowieści o II Wojnie Światowej, zawsze czekałem na kolejne odcinki, tak jak teraz u Pana. Szacunek i dziękuję za włożoną pracę.
Gustaw Jaworski
Raczej nie TVP, nie ten poziom
Rafał Gal kiedyś TVP gdy nie zrównała się poziomem do innych komercyjnych stacji, które ogłupiają społeczeństwo na prawdę miała programy na wysokim poziomie. Wspomniane Sensacje XX wieku, śpiewające fortepiany, ale plama, śmiechu warte. Dzisiaj TVP zagubiła misje, bo nie powinna robić kalki gwiazd tańczących/śpiewających w kiblu, tylko właśnie wykupić nowe dokument BBC o powstaniu Ziemi, takie produkcje jak AIAGI, Gonciarza, być przeciwwagą do paradokumentów. Zamiast tego oni produkują koronę królów, która to wyglada gorzej niż filmy z PRL o tym okresie.
Gustaw Jaworski
Zgadzamy się w tym względzie, problem w obecnej linii. Jedyne co powstaje tam i ma jeszcze jakąś wartość to Sonda2. Kompromitujący spadek oglądalności to działanie na własne życzenie i systematyczne obniżanie jakości programów
Rafał Gal Najgorzej, że oni tłumaczą się poziomem widza ale kto kształtuje inteligencje widza, jak nie właśnie TV.
Netflix!
Dziękuję za ten poruszający reportaż. Mimo, że mieszkam w stolicy to nie wiedziałem o tym, że takie muzeum zaistniało na mapie Warszawy. Przepiękna architektonicznie, przemyślana inwestycja została oddana do użytku chyba bez wielkiego rozgłosu. Dzięki Wam nie tylko dowiedziałem się o istnieniu nowego, ważnego muzeum na mapie Polski ale ogromnie zachęciliście mnie do odwiedzenia tego miejsca. Robicie świetną robotę. Jeszcze raz dziękuję.
Dziękuję za piękne opowiadania o Muzeum Katyńskim, życzę powodzenia i pomyślności w dalszym propagowanie wiedzy o architekturze 🤗
Świetny patriotyczny i edukacyjny materał! Oglądam wszystkie dostępne odcinki - poza krajem i w czasie pandemii. Ułatwiają, umilają ten trudny zamknięty okres. Mam poczucie niezmarnowania czasu! Dziękuję autorom - bardzo!
My też bardzo dziękujemy za miłe słowa!
Dobrze, że istnieją ludzie tacy jak Państwo, wykonujący niebywale wartościową pracę. Dziękuję i powodzenia!
Ten odcinek bardzo mnie wzruszył. Nie skupiałeś się jedynie na architekturze ale i godnie opisałeś tragedię narodu polskiego. Dziękuję.
Bardzo dziekuje! brak mi slow , aby opisac emocje, jakie wzbudzil ten program i Pana omowienie . . . zamieszkalam poza Polska, w czasie, kiedy jeszcze w Polsce byl stary system polityczny, nie wiedzialam o tym muzeum, dzieki temu programowi - jak po moscie - wedruje polskimi drogami . . . bardzo cenne spotkanie . . .
Wartościowy i poruszający odcinek. Dziękuję za pracę, którą Państwo wykonują, żeby nieść kaganek oświaty. Wszystkie Państwa filmy są na wysokim poziomie, ale każdy kolejny wydaje mi się być jeszcze doskonalszy i doceniam, że w każdym odcinku potrafią Państwo zaskoczyć czymś nowym i świeżym. Obserwuję sukcesywny przyrost liczby subskrybcji i bardzo mnie to cieszy, oby tak dalej.
Podpisuje sie pod wpisem pana Gustawa Jaworskiego . Pieknie pokazane i skomentowane . Dziekuje za to .
Pani Natalio, Panie Radosławie, niezmiennie zachwyca mnie, że mimo swojej wiedzy i wykształcenia, pomimo doświadczenia, potraficie dostrzegać piękno w czyichś projektach, a nie uwypuklać ich wady. To niezmiernie trudna sztuka - znać się na czymś i potrafić skupić się na zaletach, zamiast doszukiwać się błędów. Chapeau bas.
Nie ma lepszej reklamy takiego miejsca niż Pana materiał na YT
Piękna interpretacja... tragiczna historia. Mistrzostwo autorów AIAGI.
Oglądam już kolejny raz. Niesamowity odcinek. Przejmujący. Mieszkam niedaleko od tego miejsca. Muszę tam pójść. DZIĘKUJĘ!! (bo tego nie zrobiłam)
Pięknie opowiedziane. Wzruszyłem się. Ciary... Panie Radku, Pani Natalio... Dziękuję.
Jakim cudem nie słyszałam o tym muzeum rok temu jak byłam w Wawie... przeszukałam wszystko i tego nie było.
Przepięknie opowiedziana historia o tym muzeum, podziwiam
Niespełna 12 minut więcej mi uzmysłowiło niż wszystko co do tej pory czytałem, oglądałem lub słuchałem na ten temat. Dzięki wielkie.
Ilekroć oglądam materiały przygotowane przez wasz kanał, nie mogę wyjść z podziwu, jak bogatą wyobraźnię mają projektanci, którzy przygotowują dany projekt. Drugi efekt "wow" robi tutaj Pan Radosław, przedstawiając to w tak piękny sposób,plus świetnie dobrane utwory muzyczne. Ależ to ma magiczny klimat! Świetna robota! Czkam na więcej materiałów, mam nadzieję, że będą również te z innych miejsc na świecie. Pozdrawiam.
Winda w Muzeum Katyńskim kojarzy mi się z ciężarówkami, którymi żołnierze byli transportowani do lasu. Świetnie przygotowany materiał, gratuluję odcinka Autorom.
Jestem pod wrażeniem jakości technicznej. Przemyślany scenariusz, ujęcia, montaż, postprodukcja... Dla mnie klasa i z odcinka na odcinek lepiej!
Projektując Muzeum myśleliśmy o nim przede wszystkim jako o przestrzeni refleksji. Miejscu które ma bardziej skłaniać do własnych poszukiwań, niż formułować proste odpowiedzi.
Historii Katynia, z jej bezmiarem przemocy, nie da się łatwo wytłumaczyć. Starcie totalitaryzmu z rodzącą się demokracją to tylko częstościowa odpowiedź. Katyń skłania do zadawania pytań podstawowych dla naszego życia: o sen życia, sens śmierci, o sens ofiary. Każdy musi sam je sformułować - i oglądając ten film wydaje się, że chyba się udało.
Dziękuję w imieniu całego zespołu BBGK za ten odcinek i pozdrawiam jego Autorów!
Przy okazji zachęcam do obejrzenia Muzeum w innej odsłonie: ruclips.net/video/ayk_zsDyAZM/видео.html
Niesamowity materiał,a do tego mistrzowskie intro Nie mogę wyjść z podziwu
Opanowaliscie juz produkcje i narracje do perfekcji :) Netflix powinien Wam zaproponowac wlasna serie ;)
Świetny pomysł! Jestem za :-)
Mysle, ze powinnismy sami sponsorowac Pana Radoslawa, gdyz utrata jego niezaleznosci zabilaby to, co sam osiagnal.
Dziękuję za poruszający materiał... Ta szczelina w murze Cytadeli, to jak alegoria drogi, którą musiała pokonać prawda, aby przebić się do świata zewnętrznego..., te guziki w nitowaniu drzwi, niesamowite szczegóły... Dziękuję AIAGI!
Bardzo dziękuję Państwu za ten film! W tak poruszający i emocjonalny sposób opowiadacie, i to nie tylko o architekturze !!!
Panie Radku kolejny arcyciekawy materiał. Bardzo emocjonalny odcinek. Dziękuje za przybliżenie tego miejsca, ukazującego jedną z najtragiczniejszych kart naszej historii.
Niesamowity klimat, piękny soundtrack i praca kamery no i oczywiście prowadzący. Pozdrawiam i gratuluję.
Od kiedy Was oglądam (czytaj: trzy tygodnie) nie mogę wyjść z podziwu z jak wielką pasję i solidnością podchodzicie do tematów odcinków. Oglądając wasze oceny poszczególnych budynków, miejsc czy miast poszerzam swoją listę miejsc, które chciałbym odwiedzić. Jestem Wam wdzięczny, że stworzyliście tak bardzo edukacyjny kanał (których na naszm polskim youtubie jest mało) i życzę, abyście jak najszybciej rośli na popularności.
P.S. Czekam na odcinek, w którym scharakteryzujecie Podlasie. Najlepiej Białystok, miasto bliskie mojemu sercu.
Pozdrawiam was najgoręcej!
Jak to mozliwe by w 10min opowiedziec to tak pełnie - olbrzymia dawka tresci w kazdej minucie. Szacunek! Dziekuje
Na kolejny film AIAGI nie szkoda internetu mobilnego.
Pozdrowienia dla wszystkich wracających z majówki.
Doskonały odcinek. Właśnie się zorientowałem, że już trzeci rok oglądam Pana kanał (oraz od czasu do czasu wykłady na żywo) i z przyjemnością stwierdzam, że sprofesjonalizował się w tym czasie w świetnym stylu. Zarówno od strony technicznej, jak i prowadzenia. Gratuluję i proszę o więcej!
Świetny odcinek przedstawiający niesamowite miejsce.
Świetny film, pozwala lepiej zrozumieć to miejsce.
Wspaniały odcinek. Trochę wstyd się przyznać, ale do tej pory nie wiedziałam że mamy w Warszawie takie muzeum! Muszę koniecznie nadrobić moją zaległość i tam się wybrać, tym bardziej po otrzymaniu takiej dawki cennych informacji. Bardzo dziękuje za to, co tworzycie, wychodzi wam to mistrzowsko!
Dziękuję za ten filmik! Dosłownie kilka dni temu dowiedziałam się, że to muzeum istnieje, a dzięki Państwu można je wypromować wśród znajomych. Wszystkie Państwa filmiki oglądałam z ogromną przyjemnością, ale za ten szczególnie jestem wdzięczna.
Pani Natalio i Radku, kolejny szalenie ciekawy odcinek za który dziękuję, bo to szczególnie dla mnie ważna historia. Muzeum dopiszę do swojej listy ważnych do odwiedzenia miejsc. Pozdrawiam!
Po takiej prezentacji nie pozostaje mi nic innego, jak dać "łapkę w górę". Znakomity odcinek!
Oby ten kanał dalej tak się rozwijał. Takich programów brakuje w TV wieczorem, co by ludzi trochę ukierunkować na architekturę i ciekawe miejsca.
Wzruszający odcinek.
Skoczek jest bierką szachową, którą nazywa się figurą. Pionki to są te najmniejsze bierki.
Cudowny odcinek.
Tak jak nigdy jakoś mocno nie zwracałem uwagi na architekturę i projekt odwiedzanych przeze mnie miejsc, tak dzięki temu kanałowi jestem w stanie dostrzec różne rozwiązania architektoniczne i tzw. przeze mnie "duszę" danego zabudowania za co serdecznie dziękuję :)
To zadziwiające wręcz, jak świetne jest zaprojektowane to muzeum. Z pewnością będę musiał je kiedyś odwiedzić.
Bardzo dziękuję za ten wyjątkowy odcinek.
Jestem pod wielkim wrażeniem. Pomijając już (ze względu na, w tym wypadku pozytywnie nacechowaną, powtarzalność) wysoki poziom merytoryczny, chciałem zwrócić uwagę na sam montaż i pracę Pani Natalii. Genialny pomysł z tym lekkim unoszeniem się kamery w górę i w dół, imitującym chód za Panem Radosławem. Na prawdę, taki szczegół, ale tak zastosowany (szczególnie w tym motywie wędrówki i drogi) wywiera duży wpływ na odbiorcę, pozwala utożsamić się i poczuć się jakbyśmy tam byli. Duże plusy za dobór muzyki, już podczas pierwszej sceny w lasku odczułem dreszcze. Nie byłbym sobą, gdybym nie zwrócił uwagi na jakąś błahostkę, ale moim zdaniem details count, jak to mawia Wil Aime. Chodzi mi konkretnie o łapanie powietrza. W momencie w którym łapie Pan, Panie Radosławie, powietrze, i zawiesza głos na jakąś sekundę, to trochę brzmi jakby łapał pan myśli, przez co sprawia lekkie wrażenie... niepewności(?). Niemniej jednak nie wpłynęło to na moją ocenę materiału, a uwagę zwracam raczej jako spostrzeżenie odbiorcy, w celu, nazwijmy to, edukacji. Mógłbym wylewać tutaj potok słów, ale nie chcę aż tak kadzić. Zamiast tego ujmę wszystko w krótką puentę - dziękuję za pracę.
Brakuje jednego.... Te schody na końcu mają jeszcze jedną funkcję... W filmach często pojawia się motyw wychodzenia (ze śmierci czy cierpienia) do światła... Np. w "Korczaku" kiedy w ostatniej scenie Korczak z dziećmi wychodzi z ciemnego ponurego wagonu na rozświetloną łąkę... Takie przejście (po śmierci) do lepszego życia... Tutaj z ponurego, przepełnionego śmiercią i cierpieniem muzeum wychodzi się schodami do rozświetlonej przestrzeni...
W Miejscu Pamięci w Bełżcu jest monument o podobnym kształcie, ale kierunek zwiedzania zwykle jest odwrotny. Uczucia przywołuje nie najbardziej przyjemne, ale tak zdaje się miało być... Co się zobaczy w sieci to tylko namiastka tego, co można poczuć będąc w takich miejscach osobiście.
Pierwsze co pomyślałem widząc na filmie ujęcia schodów i nieba, to własnie wyjście do lepszego świata, nieba, spokoju.
Dla mnie jest o wyrąbana w dotychczas szczelnym wale prawda o zbrodni. A była ta zbrodnia (jak i sam wał który szczelnie otaczał to miejsce) przez lata zabezpieczana i maskowana przez oprawców i ich następców w ZSRR. Idąc schodami wzdłuż wysokich ścian, (niczym przez mojżeszowe morze) ma się wrażenie że ponownie to przejście może być zasypane, ale jednak w końcu dochodzi się na otwartą, jasną przestrzeń...
Świetny odcinek- montaż, powaga, klimat... Po tym odcinku zdecydowanie pójdę do tego muzeum!
ciarki przy ogladaniu, piekna architektura oraz rownie dobra realizacja wideo
Emocje, napięcie, normalnie film drogi. Aż się wybiorę.
Czekam na dzień gdy będę oglądać odcinki tego kanału w telewizji. Wszystko napięte na ostatni guzik, dobrze ujęte, dobre zdjęcia i świetnie dobrana muzyka. Cieszę się, że dałem subskrybcję
W telewizji?
Co mądrego chcesz zobaczyć w telewizji?
Wyrzuć telewizor, on tylko ogłupia, ja zrobiłam to lata temu i nie żałuję.
Bardzo dziękuję za odcinek, niezwykle poruszający.
Pan powinien pracować w telewizji...koniecznie. dziękujemy
Gdyby nie ten film, nigdy nie poszłabym do tego muzeum. Nawet nie miałabym pojęcia o jego istnieniu.
Jestem z do poza Warszawy. Byłam tam kilka dni temu na wycieczce i jednym z punktów było to miejsce.
Nigdy jeszcze żadne muzeum nie zrobiło na mnie takiego wrażenia.
Bardzo Państwu dziękuję za ten materiał. Robicie świetną robotę, uwielbiam ten kanał.
Bardzo dziękuje!
Piękna opowieść
Nie wiedziałem, że w Warszawie mamy tak wspaniałe muzeum, które w sposób przemyślany, z wyczuciem i wrażliwością pokazuje ten bolesny fragment naszej historii. Przekaz tego miejsca wzmacnia to, że jest odarte z polityki (za co dziękuję jego twórcom). Muzeum Katyńskiemu należy się nominacja do nagrody architektonicznej Prezydenta m. st. Warszawy!
uwielbiam Wasze materiały, są niesamowite :)
myślę, że z Wami, chodzenie po zwykłym baraku pracowniczym byłoby ... pasjonujące :)
gratulacje!
Świetny odcinek na bardzo trudny temat. Nawet nie wiedziałem wcześniej, ze taka perełka znajduje się w wawie . To będzie trudna wizyta ale odwiedzę to Muzeum.
Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu wszystkich filmów i pasji z jaką Pan opowiada o architekturze.
Bardzo doceniam obiektywizm... bez negowania czasów PRL czy wartościowania budynków z uwagi na kryteria ideologiczne.
Pełen profesjonalizm prowadzącego ten kanał.Pozdrawiam:)
Dziękuję za upload, zabieram się za wycieczkę po muzeum z fotela ;)
Faktycznie... Genialnie zaprojektowane i wykonane, tyle przekazów... Poruszające.
To musi być wybitne muzeum, jeśli jedynie oglądając film, czułem niewyobrażalny smutek i żal, a po podróży windą i kadrach sali z przedmiotami oficerów łzy same płynęły do oczu...
Dzięki Wam pojechałam i zobaczyłam, a drogi mialam sporo. Pozdrawiam
Jestem pod wrażeniem.tyle treści a tylko 11 min.pozdrawiam
Miałam odwiedzić to miejsce. Dobrze, że poczekałam i obejrzałam ten film bo dzięki niemu będę inaczej na to muzeum patrzeć! P.S Świetny garnitur Panie Radosławie.
Wiele odcinków AIAGI, a w szczególności ten, sprawiało, że byłam dumna z tego, że pochodzę z Polski.
Prosty, ale efektowny projekt, dziękuję za oprowadzenie 🙂
Kolejny dobry film i pięknie pokazana architektura i mistyka Muzeum Katyńskiego pozdrawiam
Jak zawsze super odcinek. Muszę tam jechać.
Jak zwykle sztos!
Warto zaznaczyć że forma ''relikwiarzy'' nawiązuje do obiektów z Rzymskich katakumb gdzie tych którzy zginęli w ramach prześladowań za wiarę chowano w niszach których ścianki malowano ochrą.
Wspaniały odcinek.
Jedno słowo - ciarki!
Najwyższy poziom. Polecam znajomym
Fenomenalny odcinek! Oczywiście chcemy następne odcinki!
Dziękuję Radku za ten bardzo dla mnie osobisty odcinek, mój pradziadek został zamordowany przez NKWD w Ostaszkowie. Dzięki temu budynkowi pamieć o nim i tysiącach innych nie zostanie zapominania. Dziękuję.
Piękny materiał genialnie opowiedziany A odbite słoje drewna to genialny pomysł świetnie to wygląda
Kolejny interesujący film.
Dziękuję za kolejny ciekawy odcinek. Panie Radosławie, czy mógł by Pan zrobić listę najciekawszych obiektów Warszawy pod względem architektury które warto zobaczyć?
Potężny odcinek. Dziękujemy
Wyjście z muzeum - przekrój przez wał - kojarzy się mocno z niezrealizowanym projektem pomnika masakry na wyspie Utøya. Niemniej, muzeum robi niesamowite wrażenie.
Niesamowity klimat udało wam sie uzyskać, szanuję. Troche offtopicowo, "drewniany szalunek pozostawił rysunek" wyczuwam jakis architektoniczny rap na 100k subskrybcji ;).
Piękny odcinek. Dziękuję
Panie Radosławie, odcinek jak zawsze rewelacyjny. Faktycznie, zamysł architektoniczny dopracowany w każdym detalu.
BTW pomysł z przekonaniem nasypu bardzo przypomina ten z wyspy Utoya. Dostrzegam też podobieństwo z muzeum pamięci w Bełżcu... może kiedyś i o tym obiekcie zrobicie materiał?
Pozdrawiam!
Świetny film :) Nawet nie wiedziałem że takie muzeum istnieje, ale szczęście już się to zmieniło :D
Świetny i profesjonalny film, godny polecenia
Bardzo udany materiał. Koniecznie muszę zobaczyć na żywo :)
Świetny odcinek 👏
Gratulacje! jeden z najlepszych moim zdaniem odcinków AIAGI! może tylko szkoda, że na końcu zamiast Gdańska nie było odniesienia do filmiku o Filcharmonii Szczecinskiej .W kontekście omawianej nagrody Misa van der Rohe - pasowałoby bardzo
Jeżeli już, to ..... Filharmonii !!!
Panie Radosławie może wybrałby pan się do Katowic.Jest tam wiele ciekawych budynków itp.
Świetny odcinek! Brawo AIAGI!
Dziękujemy!
Dzieki !!!😍
Świetny odcinek
Ludzie wiedzą w ciemno, że każdy odcinek będzie świetny. :) Pozdrowienia dla całej ekipy!
cudowny odcinek!
Wcięcie po środku schodów w wale kojarzy mi się z płynącą stróżką krwi
Ma jakąś wartość symboliczną? Dziękuję za ten odcinek, nie miałem pojęcia o istnieniu tego muzeum. Wkrótce odwiedzi mnie dziewczyna ze Stanów, która kocha muzea, na pewno trafi ono na naszą listę do zwiedzania obok Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum II WŚ i Centrum Solidarności.
Dobra robota!!! A widzów proszę o refleksję, komu i dlaczego nie podoba się ten pomnik? pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Katyński_w_Jersey_City
Arcydzieło, tylko szkoda, że tak długo szedłeś odwrócony plecami.
Piękne muzeum! Więcej takich w Polsce! :D
Mam ciarki...
Wspaniale.
Cjciałabym zgłosić u pana Muzeum Katyńskie.Pozdrawiam Anna
8:08 ma się wrażenie że schody to ostatnia droga polskich żołnierzy. Droga do nieba