Подвійне оподаткування: відповіді на запитання
HTML-код
- Опубликовано: 8 фев 2025
- 📍 Подвійне оподаткування: відповіді на запитання.
👉 Коли виникає проблема подвійного оподаткування доходів громадян?
Як визначити порядок оподаткування різних видів доходів громадян України, що виїхали за кордон, в контексті різних країн? Яким законодавством регулюються питання уникнення подвійного оподаткування?
Шестимісячний строк перебування громадянина за кордоном - це певна межа, з досягненням якої виникає проблема подвійного оподаткування. Існує ризик, що обидві країни - Україна та країна тимчасового перебування, претендуватимуть на податки фізичної особи, яку вважають своїм податковим резидентом.
Як самостійно визначити, чи є у вас проблема з подвійним оподаткуванням ? Важливо детально ознайомитися з податковим законодавством країни перебування або проконсультуватися з місцевим податковим консультантом. Проте існує вищий рівень правового регулювання - міжнародні конвенції у сфері оподаткування. Зокрема йдеться про конвенції з уникнення подвійного оподаткування між Україною та різними країнами світу. В таких конвенціях визначається, у тому числі, кого слід вважати податковим резидентом.
Як приклад, в конвенції між Україною та Польщею зазначено, що податковим резидентом можна вважати фізичну особу, яка має місце постійного проживання в одній з договірних держав. Якщо особа є вимушеним переселенцем і проживає в хостелі чи готелі, який було надано особі владою країни, такий стан не можна вважати місцем постійного проживання. Інша справа - це якщо особа орендувала квартиру чи будинок. Якщо у людини є постійне житло в обох країнах, Україні та Польщі, то податкове резидентство визначається виходячи з того, з якою країною у особи більш тісні економічні зв’язки.
★ Надсилайте запитання на пошту kievbusinesscentre@gmail.com
► Коментуйте і рекомендуйте відео
Дякуємо за Вашу підтримку!
#Олександра_Томашевська
#податковий_консультант
#подвійне_оподаткування
#податкове_резидентство